انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 2:10pm

پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 دوستان و اساتید ( کمک ! ) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دستگاه تصویری یک نقطه را میزد یه شکل میداد وقتی دوباره می خواستی بزنی دیگه اون شکل را نمیداد
اکثر دوستان فک میکنند که با خریدن دستگاهای تصویری یک روزه به مقصد و هدف واقعی میرسند این اشتباهه چون مبنای همین دستگاهای تصویری هم همین آنتن و لوپ هستش با این تفاوت که امواج ارسالی و در یافتی به صورت امواج صوتی خواهد بود که تفاوت بسزایی دارند بله بنده هم چند مورد از دستگاهای نامعتبر ایرانی که به نام تصویری بودند رو دیدم و امتحان کردم و هیچگونه مبنای دقیقی نداشتند دستگاهای تصویری با اتصال به سیستم های کامپیوتری و اتصال به یک نرم افزار فقط با ارائه میزان غلظت ماده زمینی رو مشخص میکنه همین که حتی با مشکلات بسزایی روبرو هستند که انشالله روشی رو برای دوستان عرض خواهم کرد که چگونه بتونند هدف دقیقو با دستگاهای تصویری البته با دستگاهای معنتبر مشخص کنند

بگو

ما شاء اللهُ لا قوة الا باللهِ

viewtopic.php?f=13&t=1863&p=76259#p76259

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

.دستگاه آنتنی خطای زیاد میزد و موقعی که باد میامد که دیگه نمیشد کار کرد و یک نقطه را می زد بعد برای دوباره امتحان کردن نمی زد . تو قبرستان نمی توانست چند هدف پیش هم را مشخص کنه گیج میزد .. (اسم دستگاه را فراموش کردم دستساز بود)
برای همه نوع دستگاها خطلا وجود داره بیشترین اشتباه شما از نظر بنده بدون تمرین در مکان معینه شما باید یک مکان واقعی با فلزی واقعی تست کنید در همه ی شرایط ها مثلا بنده خودم فلز مس رو در عمق یک متری و درکنارش فلز اهن سنگ سیلیس و تعدادی وسیله دیگه رو با تفاوت مکانی جا سازی کردم و همه یدستگا های دوستانو به راحتی در اونجا تست میکنم و مشکلات دستگاها رو میگم دستگاهای آنتی از نیم متر تا 2.5 متر اشتباه در نقطه زنی دارند اما رد یابیشون حرف نداره که روشهای خاصی هم برای رد یابی دقیق و نقطه زنی دقیق وجود داره که هنوز به اون بحث بنده نرسیدم البته دوستان تاپیک های جالبی گذاشتند
و توی قبرستانهم یا بزگترین هدف رو میزنه یا نزدیکترین هدفو هیچ موقه دوتا فلز همگنو در کنار هم و در یک منطقه نمیزنه با توجه به قدرت شعاع زنی دستگاهتون

بگو

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

زود تبلت دستگاه داغ می کرد و شارژ خالی می کرد یعنی فقط میشد 30 دقیقه کاوش کرد
منظور از تبلت دستگاهتو متوجه نشدم اگه بگی راهنماییت میکنم
البته اینم اضافه کنم اگر دوستانی که دچار مشکل زود خالی کردن باطری دارند میتونند با یک باطری موتور یک باطری عالی بسازند البته برای وصل کردن به دستگاهشون باید از یک رگلاتور یا لگلاتور استفاده کنند بنده شخصا برای دستگاه اسپلور2 که قبلا داشتم همین کارو کردم البته من نه دوستانیم که در بحث الکترونیک هستند رگلاتور یا لگالاتور ها هم فرق دارند با توجه به نوع باطری که قبلا استفاده میکرد و جریان درخاستی دستگاهتون

بگو

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:42am

سلام کاوشکر جان
اول به خدا توکل کن بعدش همه اون دستگاه هایی که گفتی بفروش یه لورنز ایکس 6 با ردیاب آقا مجتبی و آقا حمید تهیه کن
انشاالله این بار موفق میشی

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مسیر حرکت محدود داشت فقط شمال به جنوب و جنوب به شمال .. لوپ اگر میلیمتری از مسیر شمال به جنوب یا برعکس تقییر مسیر می کرد خطا میزد (صفحه مانیتور که می بایست زمینه آن سبز باشد با ریز ترین حرکت چپ و راست لوپ, آبی یا قرمز میشد که یعنی خطا )
فک کنم این دسگاهو واقعا بهت انداختن یا هم کلا ضربات فوتبالی بهش خورده که این همه ایراد داره متوجه منظورت توی پارانتزو نشدم دوباره اصلاحش کن شاید بتونم کمکت کنم

بگو

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دستگاه حجم زیادی داشت و برای اینکه سری بری و دستگاه بزنی نمی شد و نیاز به وقت زیاد داشت
باید فکر همه چیرو کرد و چطوری دستاه رو حمل کرد شما با یک کوله پشتی به راحتی می تونید 5 تا دستگاه جا ب جا کنید کم کاری از خودتونه
من خودم شده تا بحال برای فقط شناسایی یک مکان که بسیار دور افتاده هستش 4 بار پیاده کوه نوردی کردم 3 ساعته راهش همه ی کاراتونو با بررسیهای دقیق انجام بدید دوستان

بگو

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برای بالانس کردن دستگاه میبایست یه فاصله ای را رعایت کرد (فاصله لوپ تا زمین) که اگر کم و زیاد شود بالانس بهم می خورد . (در شب که دید نداریم و یا جایی که علف و یا سنگ دارد یا در شیب کوه هستیم نمی توان این فاصله را درست رعایت کرد )
اینم تاپیک مخصوص خودشو داره و در جای مناسب خودش بنده هم بهش خواهم پرداخت البته دوستان اطلاعات مفیدی راجیب همین قضایا گذاشتند بگردی پیداش میکنی

بگو

یکشنبه 5 مرداد1392 - 12:57am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز

شرمنده مورد اظطراری پیش اومده خواهشا کمکمون کنید

دوستم یه دستگاه treasure xr 18000s داره.
روال کارش به این صورته که وقتی روشن میکنی ازت پسورد میخواد وارد میکنی خوشامد گویی بعد میره تو منوی اصلی که میتونی تفکیک و تعین عمق و بالانس و اینارو انجام داد

اون اوایل که خریده بود حدود نیم ساعتی کار میکرد شایدم کمتر با توجه به اینکه بعضی مواقع 20 ساعت هم شارژش میکرد

الان که بعد از شارژ کامل میتونی باهاش 10 دقیقه ای باهاش کار کنی بعد که خاموش کنی، دفعه بعد روشن شدن که ازت پسورد میخواد پسورد رو بهش میدی(در این حالت صفحه کاملا عادی و بسیار پرنور هست) خوشامدگویی که میگه در حین اینکه میخواد بره منوی اصلی رو بیاره صفحه خاموش میششه. البته نمیدونم صفحه خاموش میشه یا خود دستگاه.
دوباره روشن میکنی دوباره بهمین صورته.منوی اصلی رو نمیاره و خاموش میشه.

با این حال وقتی چند ساعتی شارژ میکنی منوی اصلی رو میاره 10 دقیق کار میکنه و بعد از اون دوباره همین قضیه که شرح دادم پیش میاد.

کمکمون کنید مشکل از کجاست چطوری میشه درستش کرد یا چیکار میشه کرد؟هزینه ش چطوریه؟
دوستم تنها امیدواریش همین دستگاهه.
خواهشا کمکمون کنید.
خدا ازتون راضی باد

یکشنبه 5 مرداد1392 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin_sh نوشته است:
سلام دوستان عزیز

روال کارش به این صورته که وقتی روشن میکنی ازت پسورد میخواد وارد میکنی خوشامد گویی بعد میره تو منوی اصلی که میتونی تفکیک و تعین عمق و بالانس و اینارو انجام داد

اون اوایل که خریده بود حدود نیم ساعتی کار میکرد شایدم کمتر با توجه به اینکه بعضی مواقع 20 ساعت هم شارژش میکرد

الان که بعد از شارژ کامل میتونی باهاش 10 دقیقه ای باهاش کار کنی بعد که خاموش کنی، دفعه بعد روشن شدن که ازت پسورد میخواد پسورد رو بهش میدی(در این حالت صفحه کاملا عادی و بسیار پرنور هست) خوشامدگویی که میگه در حین اینکه میخواد بره منوی اصلی رو بیاره صفحه خاموش میششه. البته نمیدونم صفحه خاموش میشه یا خود دستگاه.

با این حال وقتی چند ساعتی شارژ میکنی منوی اصلی رو میاره 10 دقیق کار میکنه و بعد از اون دوباره همین قضیه که شرح دادم پیش میاد.

کمکمون کنید مشکل از کجاست چطوری میشه درستش کرد یا چیکار میشه کرد؟هزینه ش چطوریه؟
خواهشا کمکمون کنید.
خدا ازتون راضی باد

شما اول از منوش برو کاملاً دستگاهتو یکبار ریستارت کن شاید تنظیمات اولیه بعد از خواستن پسورد بهم خورده باشه که خاموش یا صفحش میره
اونی که اپراتور دستگاه یعنی متوجه نمیشه که آیا دستگاه خاموش شده یا صفحش رفته؟؟ چندبار با دقت امتحانش کنید که دستگاه خاموش میشه یا صفحش میره
شایدم باطریش خراب شده باشه بهتره از دوستان الکترونیک کمک بخایی که راجب تست باطری هم توضیحاتی بدند من از تست باطری سر رشته ندارم و ممکنم هستش که از باطری باشه

بگو

یکشنبه 5 مرداد1392 - 1:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramin_sh نوشته است:
سلام دوستان عزیز

خواهشا کمکمون کنید.
خدا ازتون راضی باد

به احتمال زیاد ایراد از باتریشه.شما باید ببینید باتریش چند ولته و با یه باتری یا ترانس تست کنید .اگه وارد نیستید اینکارو نکنید چون ممکنه دستگاه رو بسوزونید

یکشنبه 6 مرداد1392 - 9:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: fish و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure