انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 مرداد98 - 11:37amپاسخ به موضوع  [ 1 پست ] 
 قوانین فلزیابی در آلمان 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: یکشنبه 5 اردیبهشت95 - 5:11am
پست: 33
پاسخ با نقل قول
قوانین فلزیابی در آلمان

توجه: این ترجمه، قوانین نوشته شده در سال 2009 آلمان در مورد فلزیابی را بیان میدارد.
توجه: در این نوشته سعی شده، بیان قوانین بصورت ساده و قابل فهم برای همه باشد.
توجه: درصد قابل توجهی از این قوانین بصورت کلی به جویندگان خارجی در آلمان میپردازد.

-خرید و فروش و استفاده از دستگاههای فلزیاب در آلمان آزاد است و هرکسی می تواند اینکار را انجام دهد. بقیه موضوعات در متن کوتاه و بلند، آورده خواهد شد.

متن کوتاه (short version) :

از سایتهای تاریخی معروف و مشهور مانند Hill Graves و Castle Ruins دوری کنید که کنکاش در این موارد بدون مجوز، خلاف قوانین خواهد بود. با اینکار شما میتوانید از شر قوانین پیچیده حفاظت اماکن باستانی در امان باشید. فلزیابی در زمینهای کشاورزی باید با اجازه صاحب زمین یا مزرعه دار باشد. اگر صاحب زمین و یا پلیس بگویند که مجاز به حفاری در این مکان نیستید شما باید از انجام عمل فلزیابی و حفاری در آن مکان امتناع ورزید. اما اگر افراد ناشناسی که ادعای دانستن قوانین را می کنند حرفشان را نادیده بگیرید.
برای دانستن مواد مربوطه در هر ایالتی در آلمان، متن بلند را بخوانید:

متن بلند (long version) :

در همه کشورها، قوانینی برای حفظ سایتها و اماکن باستانی وجود دارند که به اختصار MP یا حفاظت از اماکن باستانی گفته میشود. (MP=Monument Protection)
کشور آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. در آلمان قوانین MP توسط ایالتها نوشته می شوند، نه توسط فدراسیون.
16 ایالت در آلمان وجود دارد، پس 16 قانون وجود خواهد داشت. این قوانین تقریبا شبیه به هم هستند. اصلی ترین اختلاف بین آنها، در مورد دارایی یا مال پیدا شده است.
در ایالتهای باواریا، هسن، نورث راین – وست فالیا، یابنده و صاحب زمین مال پیدا شده را بصورت 50-50 بین خود تقسیم می کنند. بخاطر همین من به شما پیشنهاد میکنم که روی این ایالتها تمرکز کنید، اگر واقعا می خواهید برنامه ای برای پیدا کردن دارایی های با ارزش داشته باشید.
در بقیه ایالتهای آلمان، اگر جنس بدست آمده از اماکن باستانی بدست آید و جزو آثار باستانی تلقی گردد بصورت اتومات، متعلق به ایالت مربوطه خواهد بود. این مورد هنوز بصورت دقیق تعریف نشده است، پس این معنی را میدهد که اگر state یا ایالت مربوطه ادعای مالکیت آنرا کرد، پس حق با آنهاست و به شما و صاحب زمین چیزی نمیرسد.(و یا حداکثر آنرا با قیمت روز از شما خریداری می کنند.)
همه قوانین MP (حفاظت از اماکن باستانی) نیازمند مجوز هستند، اگر شما می خواهید در آنجا کاوش انجام دهید. این مورد هم هنوز بصورت دقیق و معین تعریف نشده است، به همین خاطر نمیتوان جوابهای شفاف تری به شما ارائه کرد.
مجوزهای MP تقریبا در تعدادی از ایالتها قابل خریداری نیستند، اما در بعضی از ایالتها با پرداخت 50 الی 100 یورو میتوانید این مجوزها را بخرید. تنها اولیای امور مربوطه (MP- Authorities) مجوزهای کاوش در سایت های باستانی را بشما میدهند. صاحبان زمین، شهردار، روسای اتحادیه های اماکن باستانی و غیره نمیتوانند این مجوز را برای اماکن باستانی بشما بدهند.
اینکه این مجوزها چقدر آسان بدست بیاید، از ایالتی به ایالت دیگر فرق می کند و تقریبا به رئیس MP آن ایالت بستگی دارد. برای نمونه، در ایالت باواریا، هیچ نوع مجوزی لازم نیست. پیشنهاد من به خارجی هایی که برای فلزیابی و کاوش می آیند، این است که سعی بر گرفتن مجوز نداشته باشند و محدوده کارشان را به اماکن غیر باستانی اختصاص دهند. در اینصورت نیازی به مجوز ندارند. در اینصورت، شما همچنان می توانید سکه ها و اجسام مدفون شده زیادی را حتی در زمینهای کشاورزی و قابل زرع پیدا کنید. بخاطر داشته باشید اگر میخواهید در اماکن باستانی کاوش کنید، همچنان به مجوز MP نیاز خواهید داشت.(اگرچه اولیای امور MP می توانند ادعای مالکیت اجناس بدست آمده در نواحی MPها را داشته باشند.) بطور ویژه از Hill Graves و اماکن تاریخی مشهور دوری کنید. این نکته قابل فهم است که خارجی هایی که برای فلزیابی به آلمان می آیند می خواهند از منظر قانونی، 100 درصد ایمن باشند. اما در بیشتر ایالتها این کار بصورت عملی زیاد هم ساده نیست. مگر اینکه شما از اماکن مهم MP دور بمانید. این یک روش خوب از اولیای امور MP می باشد تا بعضی از مردم از این تاکتیک برای دور زدن قانون استفاده نکنند.
اگر شما در آلمان زندگی میکنید و وقت زیادی دارید، شما میتوانید به اولیای امور MP و یا اتحادیه های اماکن تاریخی در نزدیکی خودتان مراجعه کنید تا ببینید نظر آنها برای حفاری و فلزیابی در این اماکن چیست. شاید حتی بتوانید شخصی را پیدا کنید که خود، عمل فلزیابی در این اماکن خاص را انجام دهد. تعدادی از افراد اولیای امور را میتوان پیدا کرد ولی بیشترشان را نه.
برای توریستهایی که زمان زیادی ندارند، این دیگر یک آپشن برای آنها نیست(بدلیل وقتی که میبرد). چندین زمین را انتخاب کنید و در انجا به کاوش بپردازید. حتی شاید زمینهای جدید(جوانتر از 500 سال)، اما از سایتهای قدیمی دوری کنید(قدیمی تر از 1500 سال)
همچنین بخاطر داشته باشید، تصور نکنید که هیچ کشوری در هیچ کجا، مردمی خارجی، که بیایند و اجناس تاریخی را در اماکن باستانی بیرون بکشند و با خود به کشورشان ببرند، را گرامی بدارد.
این موارد تا حدی قابل تحمل می باشند.

حفاری اماکن حفاظت شده:

بعضی از اولیای امور MP در تعدادی از ایالتها یک علامت بزرگ *اماکن غیر حفاری* نصب کرده اند که به *اماکن حفاظت شده از حفاری* معروف هستند. قبل از فلزیابی و کاوش، چک کنید که در این اماکن نباشید.

جریمه ها:

اگر شما قوانین MP (اماکن باستانی) را زیر پا بگذارید معمولا بین 100 الی 1500 یورو جریمه خواهید شد. در موارد بسیار نادر، دستگاه شما ضبط خواهد شد برخلاف آمریکا، که هیچگاه دستگاهتان ضبط نخواهد شد. این یک جرم بسیار کوچک است و نه جرمی بزرگ، مثل پارک کردن ماشینتان در یک مکان نامناسب، اما با جریمه ای بیشتر. جرم و جریمه ها در نتیجه قانون شکنی MP، خیلی بندرت در آلمان اتفاق می افتد.

قوانین مالیاتی:

در مقایسه با آمریکا، پیدا کردن گنج در آلمان، بدون هیچ مالیاتی از سوی دولت می باشد (Tax Free) . حداقل برای آلمانیها اینطور است.

ادوات و مهمات جنگی:

بعضی از ایالتها در آلمان شرقی سابق، بخصوص براندنبورگ، علامتهای بزرگی با نام (No-detecting Area) دارند یعنی نواحی غیر قابل کاوش که بدلیل ادوات و تسلیحات بجای مانده از جنگ جهانی دوم می باشد. هنگام استفاده از دستگاه به این مورد حتما توجه کنید.
هر ساله تعداد کمی از مردم آلمان در مواجهه با این سلاح ها و ادوات جنگی، زخمی یا کشته میشوند. چندین مورد از این نوع اتفاق افتاده. هرگاه با سیلندرهای زنگ زده و پوسیده ای روبرو شدید، مراقب باشید. آنها را جابجا نکنید. یک فشنگ 2 سانتی می تواند بشدت خطرناک باشد. چون مکانیسم خودتخریب این اجسام دچار اختلال شده، بشدت حساس می باشند و خطرناک. لطفا هرگز آنها را جابجا نکنید.
همچنین میتوانید به این قسمت نیز نگاهی بیاندازید:
http://www.metal-detecting.de/finds/catalogue/worldwar2firearms.html

مقررات صادرات آثار باستانی:

برخلاف کشورهای جنوبی و مرکزی آمریکا، قوانین سختی درباره صادرات اجناس پیدا شده در آلمان وجود دارد که ارزش تاریخی دارند.

صاحب ملک:

همانند آمریکا، هر مترمربع را شخص خاصی مالک آن است. بصورت کلی، تحقیق و کاوش در مورد یک زمین، بدون اجازه صاحب زمین، غیر قانونی نیست، مگر اینکه صاحب زمین تحقیق و کاوش شما را رد کند و آنرا قبول نکند. برای مثال: آنرا بشما بگوید و یا زمین را فنس کشی نماید و یا علامتهای ممنوعیت را در زمین بکارد.
در حالت کلی، تفاوت قانونی مهمی درباره ایالتها، دولت، شرکت، و یا افراد حقیقی وجود ندارد.

پیشنهاداتی برای این موارد:

1-از زمینهای فنس کشی شده دوری کنید. 99.9 درصد از زمینهای آلمان فنس کشی نیست. به اندازه کافی زمین و جنگل برای ارتش بزرگی از جویندگان در آلمان وجود دارد.

2-در جنگل از کسی برای اجازه، سوال نپرسید و به کاوش خود میتوانید ادامه دهید. اگر صاحب زمین (که ادعای مالکیت آنرا دارد) آمد، به او حقیقت را بگویید، که نمی دانید زمین مال اوست. اگر صاحب زمین به رفتن شما پافشاری کرد، باید آنجا را ترک کنید. هرچند در بسیاری از موارد آنها پافشاری نمی کنند.

3-در زمینهای زراعی باز و کشاورزی، قبل از کاوش، از صاحب زمین اخذ اجازه نمایید. اگر آنها را نمی یابید، به نزدیکترین زمین زراعی همسایه بروید و از آنها درخواست نمایید. یا آنها خودشان صاحب زمین هستند و یا صاحب زمین را می شناسند. به خاطر داشته باشید، کشاورزان به زمین زراعی خود، بسیار بیشتر از زمینهای جنگلی حساس هستند. زمینهای کشاورزی غذا تولید میکنند ولی جنگلها نه.

4-بیشتر کشاورزان زبان انگلیسی بلد نیستند. پس از قبل، بر روی کاغذ نکات مربوطه را بنویسید یا از شخصی که به انگلیسی تسلط دارد کمک بخواهید.

مضامین عمومی:

البته شما نمی خواهید هیچ خسارتی به طبیعت و محیط بزنید و به هر قولی که داده اید عمل میکنید.
لطفا به این قوانین ساده پایبند باشید تا همکاری کشاورزان و زمین داران را از دست ندهید. چه برای خودتان و چه برای هر کس دیگری.
فلزیابی یک سرگرمی کوچک در آلمان است. مردم در استفاده از این وسایل، بصورت دوستانه نگاه می کنند، و باید همینطور هم باشد و به همین شکل هم باقی بماند.

منبع:
http://www.metal-detecting.de/misc/germanmetaldetectinglaws/

نوشته مترجم: همیشه این سوال توی ذهنم بود که قوانین فلزیابی در کشورهای دیگر چطور هست، مطمئنا افراد زیادی هم این سوال رو از خودشون میپرسن. در نتیجه تصمیم به ترجمه این نوشته گرفتم. زبانم زیاد خوب نیست ولی بدک هم نیست،اما سعی شده تا در ترجمه رسم امانت رو حفظ کنم و ترجمه خوبی ارائه بدم. مطمئنا این ترجمه بدون اشکال نخواهد بود، پس اگر جایی اشتباهی مشاهده کردید خوشحال میشم همینجا(همراه با منبع آن) بیان کنید.
از دوستان دیگری هم که اطلاعات دیگری از قوانین فلزیابی در آلمان دارن هم ممنون میشم با ذکر منبع در همین تاپیک عنوان کنن.
امیدوارم که این نوشته براتون مفید بوده باشه.
با تشکر از همگی


شنبه 29 آبان95 - 11:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان


در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure