انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:03pm

پاسخ به موضوع  [ 44 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 قدرت تفکیک فلزات توسط فلزیابهای مطرح روز 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سکه نقره پشیز (اندازه ناخن کوچیک)رو او 50 سانتی با تفکیک گرفتم..کد12/45 و طلا رو 11/10 و 12/10 کدمیده و ردخور نداره

یکشنبه 14 بهمن1396 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی جناب ایران شما سوالی از من پرسیدید که من هم جواب با مدرک دادم.
حالا شما به سوال من پاسخ بفرمایید که چه دستگاهی میشناسید که در عمق بیشتر از دومتر برای فلز بزرگ تفکیک ولو آهنی و غیر آهنی داشته باشد؟؟ (حتی با درصد خطای 50%)
ضمن اینکه شخصن معتقدم یک کاوشگر حرفه ای باید مجهز به انواع و اقسام دستگاهها باشد که یک وی ال اف خوب بهمراه یک پالسی خوب از ملزومات هستند!و اصلن مقایسه این دو سیستم کار اشتباهی هست!
یک پالسی معمولی با لوپ یکمتری براحتی میتونه از هر دستگاه وی ال اف قدرتمندی قدرتمندتر باشه و بهترین دستگاههای پالسی نمیتونند در تفکیک و یافتن اجسام ریز باندازه یک وی ال اف معمولی کارآیی داشته باشند پس لازمه که بعنوان کاوشگر هر دو رو داشته باشیم..

ضمنن دوستان به تبلیغات توجه نکنند درسته که وی ال اف نداشتم اما انقدر در مورد این دستگاهها فیلم دیدم و مطلب خوندم که به خوبی به کارآیی این سیستمها واقف هستم! نهایت برد بهترین وی ال اف که aka هست برای سکه در حد سکه ی پونصدی شصت سانته اونهم در تست هوایی! بغیر از این هرکس هرچی گفت گوش نکنید و مطمئن باشید که کاسه ای زیر نیم کاسه هست ;)

ایندفه اگر ایمان نیاورید باور کنید که دیگه از زیانکارانید! :|

یکشنبه 14 بهمن1396 - 2:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست خوبم اذعان داشتم که حرف شما را قبول دارم. کاملا درست است. بهتر است از چندین دستگاه استفاده کرد که تا حدودی بتوان نقاط ضعف یکدیگر را پوشش داد. اما بنده تنها از vlf ها استفاده میکنم و دو مدل ایترک و سی تی ایکس را در اختیار داشته و کاملا از هر دو دستگاه راضی بوده و با هر دوی آنها با کویل بزرگشان سنس طلا و نقره در عمق بالای 1/40-1/50 داشته ام با تفکیک مطلوب که برای این حقیر نهایت عمق مد نظر زیر 2متر بوده و طرفدار پروپاقرصه قبور گبری هستم بدین جهت همین دو دستگاه vlf کاملا نیازم را پوشش میدهند.
اما حرف شما درست است. برای عمق بالای 2متر دیگر vlf ها پاسخگو نیستند و نیاز به دستگاه دیگریست.
ولی در مورد بخشی از صحبت شما موافق نیستم. تست با فلز جدید اصلا ملاک نیست مهر آفرین جان, چه برسد به اینکه تست هوایی باشد یا زیر خاک.با همین سی تی و ایترک اهدافی را سنس کردم که در آن عمق شاید برای کسی باورپذیر نباشد. هدف کوچک در عمق بسیار چشم گیر. بعضی از دستگاه ها فلز مدفون و قدیمی را عالی سنس میکنند و قطعا شما هم همچین موردی را در کار تجربه داشته اید. بنابراین در مورد تست کردن اصلا نمیتوان فلز جدید را مدنظر قرار داد و باید حتما در کار واقعی توان دستگاه را سنجید.
در نهایت باید ضعف هر دستگاهی را شناخت و به گفته ی مهر آفرین عزیز در صورت نیاز از چندین دستگاه استفاده کرد.

یکشنبه 15 بهمن1396 - 6:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

benhoor نوشته است:
یه سکه نقره پشیز (اندازه ناخن کوچیک)رو او 50 سانتی با تفکیک گرفتم..کد12/45 و طلا رو 11/10 و 12/10 کدمیده و ردخور نداره

تبریک دوست خوبم.بنده حرفتان را صددرصد قبول دارم چرا که با همین دستگاه و ایترک چنین اهدافی را سنس کرده ام. فلز قدیمی و مدفون را عالی سنس میکنند.

یکشنبه 15 بهمن1396 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما گرانقدر :ymhug:

دوست گرامی جناب ایران اینکه تست با فلز جدید ملاک نیست من هم قبول دارم اما دو نکته اینجا هست که باید مد نظر قرار داد:

1-در تست دستگاه فلزیاب جنس مدفون و قدیمی وجود نداره(دفینه ی واقعی) که بشه روی اون همه ی دستگاههارو با هم مقایسه کرد پس ناچاریم از فلز جدید استفاده کنیم.
2-فلز قدیمی و دفینه شده در زیر خاک برای همه ی دستگاهها بنسبت فلز جدید افزایش برد بیشتری خواهد داشت این موضوع هیچ ربطی به دستگاه ندارد! بلکه بدلیل آلودگی خاک اطراف دفینه یا جنس میباشد.

پس زمانیکه دستگاهی رو با فلز جدید و در زیر خاک تست میکنیم در واقع داریم کمترین قدرت و قابلیت دستگاه رو نشون میدیم!
اما تست هوایی کمی بیشتر به حالت واقعی و دفینه نزدیک هست زیرا فلز جدید در هوا کمی بهتر از خاک سنس خواهد شد اما باز هم نه به اندازه دفینه!

پس بهترین ملاک عملی همون تست هوایی هست نه تست فلز جدید در خاک!

حتی برای فلزی چون طلا زیرا که طلا امکان دفینه شدن کمتری بنسبت بقیه فلزات دارد!

و اما نکته ی دیگه مربوط به نوع فرکانس دستگاههای مختلف هست اما این قانون کلی در همه جا صادق هست که فرکانس بالا تفکیک بهتر عمق کمتر(مناسب برای اشیا ریز در عمق کم) و فرکانس پایین عمق بالاتر و تفکیک ضعیفتر(مناسب برای اشیای بزرگ در عمق زیاد).

و دستگاههای وی ال اف به لحاظ ذاتی برای تفکیک بهتر ساخته شدند و نه عمق بالا!
بنظر من دستگاههایی همانند جی پی 4500 یا 5000 برای قبور گبری بسیار مناسبتر از هر دستگاه وی ال افی هست..

اما متوجه نشدم با کدوم قسمت از حرفهام موافق نبودید؟

پیروز باشید @};-

دوشنبه 15 بهمن1396 - 1:19am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
مهرافرین نوشته است:
درود بر هر دو بزرگوار که خالصانه همدیگر را تایید و تکریم مینمایند :ymhug:

سوالی برام پیش اومد که مطرح میکنم..

تصور کنید با دستگاهی که بقول شما نهایت تا یکمتر قدرت تفکیک داره وارد منطقه ای حساس شدین که فقط یکبار امکان حفاری داره و بعد از اون مکان لو خواهد رفت!

و تصور کنید که دستگاهتون در عمق یکونیم یا دو متری در سه یا چهارجا علائم امیدوار کننده ای از کشف قطعی فلز داشته! و شما تنها فرصت حفاری در یکجارو دارید!! 8-|

حالا تکلیفتون با این آشغال یاب چیه؟؟ :-?

پس میبینید منطقن داشتن قابلیت و کارآیی بالاتر برای تفریح و عشقبازی نیست!

درود بر استاد بلامنازع انجمن @};-

با سلام
اینجا هم راه داره ، راهش اینه که هر کدوم از اون سه یا چهار علائم امیدوار کننده که حجم و محیط سنس بیشتر داشته باشن در اولویت کاوش قرار دارد ، و با توجه به دقت خوب تفکیک فلزجو هر کدام از نقاط مشکوک که عدد آی دی بالای 70 و عدد فروی زیر 55 داشت با توجه به حجم سنس ! بیشتر مورد نظر باید باشه و باید حتما با لوپ یک متری همچین مکانی رو کاوش داشت اگر لوپ یک متری هم حجم بالای 1/5 متر بده و تفکیک آی دی هم بالای 70 الی 85 بده دیگه کاری با عدد فرو نداریم و باید درش بیارید ! چون در مکانهای زیادی فلزات مختلف در دفینه کنار هم هستن که در این جا تفکیک عدد درستی رو نشون نمیده و فقط باید به عدد آی دی و حجم سنس توجه داشت ، جایی که آهن و مفرق و طلا به یک اندازه کنار هم دفن باشن عدد تفکیک بیشتر به آهن گرایش داره چون آلودگی و اکسیداسیون آهن برتری چندین برابر داره :YMPEACE:

با درود خدمت دوستان محترم و جانب مهندس حمید البته طبق تجربه که با فلزجو کارکردم بهترین و دقیق ترین تفکیک رو در بین دستگاهها موجود داره بنده جایی رو سنس داشتم که ایدی نقره داشت که بعداز حفاری در عمق تقریبا ۴۰ سانتی یه سکه نقره بود و جالبتر از آن در زیر این سکه نقره در عمق تقریبا ۶۰سانتی نعل اسب بود اما تفکیک فقط نقره بود به هیچ عنوان تفکیک اهنی نداشتم اما بعد از گرفتن ان داشتم در صورتی که نعل اسب بسیار قوی تر از سکه نقره سنس میشد ایدی نقره میداد اینست قدرت فلز جو ایول به مهندس حمید

سه شنبه 24 مهر1397 - 12:52pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام ، لایک به شما و فلزجو ، نگفتید آی دی نقره دستگاتون چند میداد ؟ ! لوپ چند بود

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 14 آبان1397 - 12:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
سلام ، لایک به شما و فلزجو ، نگفتید آی دی نقره دستگاتون چند میداد ؟ ! لوپ چند بود

درود بر شما دوست عزیز اقا مهدی با لوپ ۶۰ آیدی ۵۲ نون اف ای مثبت ۱۲

دوشنبه 21 آبان1397 - 5:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamid_54 نوشته است:
مهدی نوشته است:

درود بر شما دوست عزیز اقا مهدی با لوپ ۶۰ آیدی ۵۲ نون اف ای مثبت ۱۲

ایدی ۵۰ تا ۶۰ در مدار من صد در صد اهن هست

چهارشنبه 6 شهریور1398 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلامودرود
ای دی دستگاه بنده هم 50تا65صددرصداهنه ولی حذف اهنم باید بهش دقت بشه .همیشه این ای دی رو میدیدم .به فکراهنی میرفتم تاچندشب پیش بارد یاب یه جاسنس داشتم .بافلزجوتست کردم ایرون رجکت روشن بودروی 14گذاشته بودم دیدم مثبت زده کم کم بردم بالابازمثبت حتی تا30رفتم بالا بازمثبت زد.برام تجربه جالبیه هنوزماه حفاری فرانرسیده به امید خداحفاری میکنم طبق تستای بنده عمقی بود

یکشنبه 21 مهر1398 - 11:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 44 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure