انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 8:01pm

پاسخ به موضوع  [ 34 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 آیا جی پی آر کبری قابل رهگیریست؟ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان و خسته نباشید @};-
یکی از دوستان یه جی پی آر کبری 400 خریداری کرده (از داخل ایران) ولی میگه هرجا روشنش میکنیم ده دقیقه بعد مثه مور و ملخ میریزن اونجایی که دستگاه روشن بوده!
آیا ممکنه روش ردیاب کار گذاشته باشن؟
اگه ردیاب روش باشه قابل برداشتن هستش؟
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

یکشنبه 13 دی1394 - 7:45am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
برای اینکه بتوان از موقعیت فلزیبها باخبر شد ، در سراسر کشور احتیاج به وجود آنتنهای زیادی هست که مثلا امواج فرستنده ی داخل فلزیاب را دریافت و به مرکز اطلاع دهند .
در حال حاضر چنین سیستم و آنتنهایی در ایران وجود ندارد و میراث نمیتونه چنین هزینه ای متحمل بشه . ( خودش برای کاوش مناطق باارزش بودجه نداره )
-----------------------------------------------------------------
بغیر از GPS (فقط گیرنده )
تنها سیستمی که میتواند در فلزیاب گذاشته شود و تا حدودی جای فلزیاب را مشخص کند ، ماژول سیم کارت است .
این ماژول میتواند با روشن کردن فلزیاب با مرکز تماس بگیرد و به مرکز اطلاع بدهد که از کدام آنتن مخابراتی و در چه شعاعی دارد استفاده میکند .
همچنین این ماژول میتواند صدای محیط را به مرکز منتقل کند .
بغیر از این تکنولوژی ، فعلا خطری در کار نیست .
ضمنا استفاده از این تجهیزات برای فلزیابهای گرانقیمت و کارا ( مانند کبری 400 و بعضی از جی پی آرها ) امکان دارد . در سیستمهای ارزان قیمت و الکی چنین چیزهایی وجود ندارد مگر اینکه بخواهند عمدا فرد خاصی را تعقیب کنند .
بنده وجود این فرستنده ها در فلزیاب را نه تائید میکنم و نه رد میکنم و فقط منظورم توانستن بکار بردن تکنولوژی ، برای ردیابی هست که چنین چیزی میتواند امکان داشته باشد .

لا اله الا هو

یکشنبه 13 دی1394 - 2:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در تایید فرمایشات جناب سنه دژ عارضم خدمتتون که این ماژول سیم کارت میتواند دیتای یک gps را هم به مرکز کنترل اطلاع دهد و اونا با تطبیق این دیتا روی نقشه از محل دقیق کارکرد دستگاه اطلاع حاصل کنند.
البته بقول جناب سنه دژ این روش ردیابی در ایران با توجه به زیر ساختهای ارتباطی ، امکان پذیر هست.
ماژول سیم کارت ( یعنی دستگاهی است که یک سیم کارت با اعتبار زیاد یا free در آن وجود دارد که تغذیه خود را از باطری دستگاه میگیرد و با روشن کردن دستگاه اونم روشن میشه و خود را به شبکه موبایل معرفی مینماید و سپس با ارسال یک sms یا تماس به مرکز کنترل کننده خبر رسانی میکند سپس gps را روشن و دیتای gps را ارسال سپس مرکز کنترل محل دستگاه را شناسایی میکند )
برای تست این مورد دستگاه را در جایی که شبکه موبایل موجود نیست مثل غار یا کوه روشن کنید. ببیند آیا بازم مثل مورو ملخ میریزند یا نه ؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 13 دی1394 - 2:59pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله میتوانید سیستم را در نقطه کور روشن کنید . اگر بازم ملخا اومدن ، مشکا از همون دور و بر شماست

لا اله الا هو

یکشنبه 13 دی1394 - 3:07pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

ممکن است بفرمائید که کبری رو از شرکت داخلی خاصی گرفته اید یا خیر

در کل به دوستان توصیه میکنم که برای سیستمهای آنچنانی ، هزینه نکنند و دنبال درآوردن بارهای آنچنان عمیق نباشند . چون کار هرکسی نیست و در مراحل پیدا کردن و درآوردن و آب کردن و خوردنش ، بلاخره تو یه مرحله ای شکست میخورید و کل زندگیتون تباه میشه .
زندگی ثروتمندان نیز پر از درد و نگرانی و گناه است .
آرامش در ثروتمندی نیست .
اگر خدا قسمت کنه ، یه مشت جنس پیدا کنید به فقرا هم کمک کنید و خدا را از یاد نبرید . و دنبال زندگی آنچنانی نیز نباشید .
آخر همه مرگ است :ymhug:

لا اله الا هو

یکشنبه 13 دی1394 - 3:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
ممکن است بفرمائید که کبری رو از شرکت داخلی خاصی گرفته اید یا خیر

در کل به دوستان توصیه میکنم که برای سیستمهای آنچنانی ، هزینه نکنند و دنبال درآوردن بارهای آنچنان عمیق نباشند . چون کار هرکسی نیست و در مراحل پیدا کردن و درآوردن و آب کردن و خوردنش ، بلاخره تو یه مرحله ای شکست میخورید و کل زندگیتون تباه میشه .
زندگی ثروتمندان نیز پر از درد و نگرانی و گناه است .
آرامش در ثروتمندی نیست .
اگر خدا قسمت کنه ، یه مشت جنس پیدا کنید به فقرا هم کمک کنید و خدا را از یاد نبرید . و دنبال زندگی آنچنانی نیز نباشید .
آخر همه مرگ است
:ymhug:

بسیار به جا، زیبا و درست. \M/

یکشنبه 13 دی1394 - 6:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.حرف سنه دژ درسته ولی باور کنید بی پولی هم خیلی مشکلات رو بدنبال داره بخدا

یکشنبه 13 دی1394 - 6:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و ممنون از دوستان و ببخشید که دیر جواب دادم @};-
این دوست ما از داخل این دستگاه رو خریداری کرده ولی نمیدونم کدوم شرکت!(یادم میره بپرسم) :D و مطمئنا به همین خاطر هست که ردیابی میشه!
حالا میشه این فرستنده رو از کار بی کار کرد؟
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

جمعه 18 دی1394 - 4:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بابا تاپیک عنوانش هست : آیا جی پی آر کبری قابل رهگیریست؟ نگفته آخر هممون مرگه آیا موافقید یا مخالف من برم جی پی آر بخرم؟! :D لامصب این دست مسائل اعتقادی به همه جا سرک میکشه.
دوست عزیز بایستی از یک ارشد الکترونیک که واقعا هالیش باشه کمک بگیرید مثل مهندس حمید، به آدم نا وارد نسپرید که گند میزنه به سیستم. بعدش دوست شما که اینقدر هزینه کرده چرا از خارج از کشور تهیه نکرده خدا خیرش بده امکان تقلبی بودن وسیله هست و یا اینکه احتمال داره سیستم اصلی باشه اما توسط مهندسین دولت تغییراتی در کارایی داده باشن که برد کم بشه. ولی اگه واقعا اومدن اون ملخ ها دلیلش کار گذاشتن فرستنده و امثالهم باشه ممکنه سیستم اصلی و بدون دستکاری باشه و بخوان که شما وقتی به بار زدی بیان خفت کنن و بعدشم مشخصه. در کل بایستی از اونیکه گفتم کمک بگیری

جمعه 18 دی1394 - 4:52pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوست عزیز ، دوست داشته باشید یا نداشته باشید ، در عالم گنج یابی همه چیز به هم ربط داره
بنده رد کردن این دستگاه را برای این عرض کردم که دوستان ضرر نکنند
وقتی کاری را بلد نیستیم همون بهتر که انجامش ندیم
این آقا این همه هزینه کرده و از داخل تهیه کرده
از داخل هم هر جا بری میخوری به کا ایکس اس
اونوقت بالای 120 میلیون بدی و دستگاه 150 سانتیمتر برد بزنه ، خوبه ؟ بعدشم بیان به جرم داشتن دستگاه 40 متری بگیرنت خوبه ؟
از نظر کارهای عظیم و عمیق :
سالانه دهها مورد عمیق ، طرفای ما لو میره . چون تعدا نفرات لازم برای کار کردن ، بیشتر از 10 نفر میشه و تعداد روزهای لازم برای رسیدن به عمق تپه ، به 1 ماه میرسه .
از میون این همه نفر بلاخره یک آدم شریف پیدا میشه :)] و از میان این همه روز بلاخره یکیش باب میل نخواهد بود :ymparty: هشدار بنده برای این موارد بود
پس اگر نفرات مطمئن به تعداد زیاد میشناسید و یه تپه که هیچکی نبینه ، میتونید کار رو شروع کنید . مشکلی نیست .
ضمنا بنده قسمت اصلی سوال ایشان را جواب دادم و مشخص کردم ، قسمت اعتقادیش زوری نیست ، اعتقادیه

لا اله الا هو

جمعه 18 دی1394 - 6:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 34 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure