انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 5:31pm

پاسخ به موضوع  [ 43 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 آموزش نحوه استفاده دستگاههای نوکتا 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

با سلام

دوستان تو این تاپیک نحوه استفاده فلزیابهای نوکتا رو اموزش خواهم داد.

پر کاربردترین دستگاه نوکتا گلدن کینگ است ,پادشاه طلایی :D

ابتدا از همه دوستان خواهشمندم که تا این تاریخ هرگز از محصولات این شرکت خریداری نکنید که اصلا بدرد نمیخورند ,این فلزیابها اگه زیاد زور بزنند فلز 30 در 30 رو در یکمتری خواهند زد ,من با خانواده این طلایی ها (golden) :)) زیاد کار کردم و تنها چیزی که پیدا نکردم طلا بوده .

تمامی محصولات نقطه زن این شرکت تقریبا اپراتوریشون به یک شکل است و تفاوت زیادی با هم نداره ,من از نوکتا گلدن کینک شروع میکنم:

این دستگاه همراه با سه لوپ-سنسور گاز-دوربین ضد اب با کابل 50 متری و شارژ و یک ردیاب دونفری ارائه میشود.
دارای اسکن سه بعدی تصاویر و بالانس اتوماتیک و دستی و تفکیک فلزات و سیستم تشخیص فضاهای خالی یا تونلهاست.
همچنین قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را هم دارد ,در حافظه خود دستگاه هم حدود 500 علائم و نشانه مورد استفاده در گنج یابی توضیح داده شده اند.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 16 اردیبهشت1392 - 1:09am
استادیار
استادیار

محل اقامت: آذربایجان دیاری
مال شرکت ترکیه با خطالاهای زیاد

الم یعلم بان الله یری

چهارشنبه 17 اردیبهشت1392 - 2:39am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
ردیاب دو نفرش رو میشه دربارش توضیح بدید؟

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 6:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
من سه سال با این دستگاه گلدن کینگ کار کردم اصلا نمیشه گفت فلزیاب چیزی برای گفتن نداره فقط یه دوربین داره با40متر سیم که باهاش میشه جاهای تنگ را دید به غیر از این چیز خاصی نداره من به زور با پروب بزرگش توانستم یک فلز60*60 را در 190سانتی متر تست بگیرم بقیه اش را خودتان حساب کنید!!! صاحب این شرکت دو برادر بودند که نوکتا را تاسیس کردند در میانه راه این دوبرادر تصمیم گرفتند که از هم جدا شوند برادر دیگر رفت و شرکت ماکرو را راه انداخت که دستگاه جئوهانتر این معروف است فلزیابهای شرکت ماکرو به نسبت نوکتا خوب عمل میکنند ولی در کل فلزیابهای خوبی نیستند

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 9:34pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

you_me_love_2013 نوشته است:

این ردیاب هم خطا زیاد داره,بیشتر حفره میزنه تا فلز,دو نفر اپراتورش اگه گروه خونی مثبت داشته باشند بهتر جواب خواهد داد.
یک دقیقه قبل از کار باید دستگاه روشن شده باشد.در هوای ابری و بارانی و همچنین در زمینهای کشاورزی اصلا قابل استفاده نیست
نحوه کار باهاش هم به این صورت هست که دو نفر اپراتورش دسته ها رو تو دست میگیرند انتنها باید موازی هم و هم سطح زمین نگه داشته شوند در ابتدا کار اپراتورها دسته ها رو کمی میکشند تا فنر انتنها به حالت اصلی خود برگرده بعد اون یکی از اپراتورها فاصله شو با اپراتور دیگه نزدیک میکنه تا حلقه انتنها درون همدیگه ازاد باشند . توجه داشته باشید که در این حالت حلقه ها باید با هم تماس داشته باشند در غیر اینصورت کار نخواهد کرد . وقتی این موارد رو انجام دادید هدف هر جا باشه انتنها به اون طرف کشیده خواهد شد وقتی هم به روی هدف رسیدید انتنها از هم دور یا به اصطلاح باز خواهند شد اگر هدف در جلو یا عقب شما باشد یکی از انتنها به طرف اسمان و دیگری به سمت زمین خواهد رفت .این انتنها حرکتهای گوناگونی دارند که هریک نشان دهنده یک موضوع است بعدا در این باره بیشتر توضیح داده خواهد شد ولی اگه شما به یک نقطه رسیدید که انتنها از هم باز شدند کمی صبر کنید اگر بعد از 40 ثانیه انتنها بعد از باز شدن به سمت زمین تغییر جهت دادند هدف خلا.میباشد

چهارشنبه 18 اردیبهشت1392 - 11:03pm
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
you_me_love_2013 نوشته است:

این ردیاب هم خطا زیاد داره,بیشتر حفره میزنه تا فلز,دو نفر اپراتورش اگه گروه خونی مثبت داشته باشند بهتر جواب خواهد داد.
یک دقیقه قبل از کار باید دستگاه روشن شده باشد.در هوای ابری و بارانی و همچنین در زمینهای کشاورزی اصلا قابل استفاده نیست
نحوه کار باهاش هم به این صورت هست که دو نفر اپراتورش دسته ها رو تو دست میگیرند انتنها باید موازی هم و هم سطح زمین نگه داشته شوند در ابتدا کار اپراتورها دسته ها رو کمی میکشند تا فنر انتنها به حالت اصلی خود برگرده بعد اون یکی از اپراتورها فاصله شو با اپراتور دیگه نزدیک میکنه تا حلقه انتنها درون همدیگه ازاد باشند . توجه داشته باشید که در این حالت حلقه ها باید با هم تماس داشته باشند در غیر اینصورت کار نخواهد کرد . وقتی این موارد رو انجام دادید هدف هر جا باشه انتنها به اون طرف کشیده خواهد شد وقتی هم به روی هدف رسیدید انتنها از هم دور یا به اصطلاح باز خواهند شد اگر هدف در جلو یا عقب شما باشد یکی از انتنها به طرف اسمان و دیگری به سمت زمین خواهد رفت .این انتنها حرکتهای گوناگونی دارند که هریک نشان دهنده یک موضوع است بعدا در این باره بیشتر توضیح داده خواهد شد ولی اگه شما به یک نقطه رسیدید که انتنها از هم باز شدند کمی صبر کنید اگر بعد از 40 ثانیه انتنها بعد از باز شدن به سمت زمین تغییر جهت دادند هدف خلا.میباشد

با تشکر از هوشی عزیز
چند تا سوال داشتم
1-وقتی ردیاب چیزی را نگیرد یا چیزی در اطراف نباشد وضعیت آنتنها چگونه است :-\ .چون در کاتالوگ دستگاه نوشته شده وقتی آنتنها از هم باز می شوند هدفی یا چیزی آن اطراف نیست.

2-آیا برای شروع کار بهتر است دستگاه 4 دقیقه شمارش معکوس را به اتمام برساند وسپس کار باآنتنها شروع شود یا بعد از یک دقیقه ای که شما فرمودید کار را شروع کنیم.

3-وقتی آنتن ها به یک سمت کشیده شد حداقل چند متر جابجا شویم .

4-اگر بر روی هدف قرار بگیریم هر دو آنتن به سمت زمین کشیده میشود (چیزی که در کاتالوگ نوشته) آیا درست است . :-\

5-برای شروع کار حساسیت را چگونه تنظیم کنیم .اگر برایتان مقدور است کمی در مورد تنظیم حساسیت توضیح دهید. :D

6-آیا اگر جایی خلا باشد آنتنها به آن سمت هم کشیده میشود.فرکانس دستگاه برای خلا باید روی چند یا چه فلزی باید باشد.(چون دستگاه گزیته خلا را ندارد)در کل چگونه با این دستگاه خلا یابی کنیم. :-\

7-نظرتون در مورد گروه خونی ب+ با o+ چیه واین که سیستم کار دستگاه یونی است یا الکترو مغناطیس

این هم چند تا عکس این دستگاه
فکر کنم زیاده روی کردم :-ss
با تشکر منتظر پاسخ شما هستم :-BD

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

«پیشرفت از جایی آغاز می‌شود که نقاط ضعفمان را بپذیریم» ژان وانیر

دانایی زمانیست که بفهمی هیچ نمی دانی
نادانی زمانیست که گمان کنی همه چیز می دانی

جمعه 19 اردیبهشت1392 - 12:48am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام

ابتدا باید عرض کنم که این دستگاه که شما تصویرش رو قرار دادید ماله شرکت نوکتا نیست ولی انتنها به همون شکله,در ردیابهای شرکت نوکتا دستگاه فقط داری فرکانس 5 هرتز مربوط به طلاست و ولوم حساسیت هم ندارد.

1-در ردیاب شرکت نوکتا اگه جایی چیزی وجود نداشته باشد هر دو انتن به صورت موازی به سمت پایین می روند.
2-اگه 5 دقیقه صبر کنید بهتره هر چند تو ردیاب نوکتا یک دقیقه قید شده
3-وقتی انتنها به یک سمت کشیده شوند باید تا زمانی که انتنها به اون جهت کشیده میشوند حرکت خود رو در اون جهت ادامه دهید.
4-در رویهدف انتنها از هم باز میشوند ولی بسته به نوع هدف نوع شکل انتنها هم فرق میکند.
5-ردیاب نوکتا دکمه حساسیت ندارد ولی این دکمه جهت افزایشیا کاهش شعاع عملکرد ردیاب بکار میرود.
6-در همه ردیابها حرکت انتنها به طرف خلاء زیاد هست در این ردیاب هم بیشتر از 90 درصد مواقع انتنها به طرف خلا کشیده میشوند
اما اگر شما روی خلا بایستید انتنها ابتدا از هم باز وبعد از حدود 40 ثانیه بطرف پایین کشیده خواهند شد.
7-انتنها با بدن اپراتور اتصال کامل دارند و این یعنی چی؟

جمعه 19 اردیبهشت1392 - 1:33am

مفت هم گرونند :D

جمعه 19 اردیبهشت1392 - 1:58am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

بنده همون اول پست عرض کردم که این فلزیابها خانوادگی بدرد نمیخورند حالا اموزشش را اینجا قرار میدیم شاید بدرد یکی خورد.

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 12:32pm
آواتار کاربر

با تشکر از هوشی عزیز :ymhug:
فقط یه سوال اگه موقع کار با آنتنها یک تیکه طلا دستمون بگیریم یا پشت لب قرار بدیم تاثیری داره یا نه.
منظور از سوال 7 این بود که یک اپراتور گروه خونی o+دارد واپراتور دوم b+

«پیشرفت از جایی آغاز می‌شود که نقاط ضعفمان را بپذیریم» ژان وانیر

دانایی زمانیست که بفهمی هیچ نمی دانی
نادانی زمانیست که گمان کنی همه چیز می دانی

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 3:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 43 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure