انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:33am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

samiar نوشته است:
سلام
البته منظورم از ایراد دستگاه ایراد در قطعات یا نحوه مونتاژ اون هست
خدای نکرده سوء تعبیر نشه...
تنظیمات دستگاه هم
F 100
P 200
گرند ۳
اسپید ۷
انتگ ۴۴
حساسیت ۱۸
ایرون رجکت ۱۴
دیلی دستی ۲۰ واوتومات ۲۱
با تشکر از حسن توجه مهندس حمید وامیر حداد عزیز....

شما با این تنظیمات یه تستی بزن البته برای تست خاک
F35
P250
گراند10
اسپید10
انتگ44
حساسیت 18 تا 20
دیلی 20 تا 30

چهارشنبه 1 دی1395 - 1:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
فکر میکنم در اون شرایط بهتر میبود از گراند خاموش استفاده میکردین! وگرنه گراند روشن اون هم با درجه پایین بسته به شرایط میتونه افت برد محسوسی ایجاد کنه.

چهارشنبه 1 دی1395 - 1:57pm

سلام مهندس بزرگوار خسته نباشید. مهندس من امروز لوپ 1*1 ساخنم با سیم افشان 1 میل .10 دور پیچیدم بعد با پسب لنت خوب چسب زدم . با کابل rg59 با فویل !! وصل کردم دستگاه رو روشن کردم در ی جای باز بالانس کردم تنظیمات فرکانس 100 عرض پالس 250 دیلی دستی 40 گراند خاموش حذف اهن خاموش سنس 8 دیلی اتوماتیک 18 میخونه !!! بعضی وقتا هم 21 ! سینی استیل با قطر 35 سانتی رو 260 سانتی سنس میکنه اعداد سه گانه 220 730 850 میخونه . عداد سه گانه نرمال هستن؟
بعد مهندس چرا اینقد کم میزنه با لوپ 1*1 نباید تا 4 بزنه ؟؟؟؟
مهندس بهترین تنظیمات برای 1*1 چه تنظیماتی باید باشه؟

بعد مهندس عدد تفکیک برای در حالت حذف اهن 40یا 60 منظور منفی هست یا مثبت . من اینو متوجه نشدم ؟اگه میشه ی توزیح مختسری از این بدید.
مهندس من دستگاه رو رو حذف اهن گذاشتم رو 20 . النگوی طلارو با همین لوپ تو 50 سانتی سنس کرد. ی سوال . عدد تفکیک که نشان داد NON-FE -40 منفی 40 بود بعد انگشتر طلا هم سنس کردم همون 30 منفی نشان داد. مهندس حالا در حالت حذف اهن برای فلزات غیر اهنی با ارزش منفی باید باشه یا + مثبت ؟؟؟ شرمنده سوالم زیاد شده

چهارشنبه 1 دی1395 - 2:55pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. شما هم خسته نباشین.
لوپتون که مشکلی نداره و البته بهتر بود کابل بدون فویل استفاده میکردین. اعداد 3 گانه و دیلی شما هم در رنج خوبی هستن.
سینی 35 سانتی با لوپ 1 تا حد 2.6 متر قابل سنس هست. لذا برد شما در حد ایده آله! لوپ 1 متری میتونه فلز یک در یک متر رو تا حدود 4.5 متر سنس کنه. ابعاد فلز برای همه فلزیاب ها فاکتور اصلی در برد هست و این مساله کاملا طبیعیه. لذا اگر میخواین با این لوپ به برد 4 متر یا بیشتر برسین باید سایز فلز شما حداقل 80 در 80 سانت باشه! وگرنه سینی 35 سانتی حتی با لوپ 2 در 2 هم بیشتر از 3.3 متر سنس نمیشه.
همین تنظیماتی که استفاده کردین برای لوپ 1 متری مناسبه و البته بستگی به شرایط محیط کاوش هم داره.
منظور از عدد تفکیک یا ID عددی هست که نشانه میزان هدایت پذیری یا رسانایی الکتریکی هدف هست. علامت مثبت یا منفی هم نداره! عدد تفکیک مستقل از سیستم حذف آهن هست و عدد اون الزاما نشانه آهنی یا غیر آهنی بودن هدف نیست. اون چه که برای تشخیص یا حذف آهن در نظر گرفته شده توسط درجه حذف آهن در منو تنظیم میشه و بر اساس اون دستگاه این کار رو انجام میده. در اون صورت برای آهن میتر آهن منفی کنار FE نشون داده میشه و برای غیر آهن هم میتر آهن مثبت در کنار NON-FE نمایش پیدا میکنه. البته اگر عدد تفکیک ID از 25 کمتر یا از 75 بیشتر باشه دیگه تشخیص آهن معتبر نیست و لذا در این صورت مستقل از عدد میتر آهن دستگاه هدف رو غیر آهنی اعلام میکنه.
در مورد انگشتر یا النگوی طلا اگر نازک بوده باشن و عدد تفکیک زیر 25 داشته باشن همونطور که عرض شد دستگاه اعلام غیر آهن میکنه. در واقع فلزات کوچک یا نازکی که آهنی نیستن و عدد تفکیک زیر 25 دارن گاها میتر آهن منفی میدن که این ملاک نیست و تقریبا همیشه اینجور اهداف غیر آهنی هستن و دستگاه هم به همین صورت اعلام میکنه و حتی میتونین حدس بزنین که هدف مجهول شما چنین شرایطی داره! در حالیکه حتی یک میخ کوچک اینجور نیست و عدد تفکیک بالاتری میده و آهنی شناسایی میشه.

چهارشنبه 1 دی1395 - 5:41pm

مهندس مرسی از پاسخ خوبتون ! خدا خیرتون بده . . فقط ی سوال اخری هم مونده که متوجه نشدم .ایا در حالت حذف اهن برای تشخیص فلزات غیر اهنی با ارزش NON_FE باید منفی باشه یا + فلزات غیر اهنی با ارزش مثل طلا یا نقره تو چه رنجی هستن NON_FE وقتی منفی میزنه یعنی چه فلزاتی میتونه باشه ؟ وقتی مثبت بزنه یعنی چی؟ اگه میشه ی توزیح مختصر اگه میشه بدید ممنون میشم.

چهارشنبه 1 دی1395 - 6:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر فلز کوچک یا خیلی نازک باشه میتر آهن حساب و کتاب دقیقی نداره! مثلا ممکنه یک تکه فویل نازک میتر آهن منفی بده و همونو وقتی دو لا کنین میتر آهنش مثبت بشه! مهم این هست که آیدیش پایینه و دستگاه هم غیر آهنی میشناسه. اصولا جز تفکیک آهن از غیر آهن و همینطور بزرگی و ضخامت فلز که با عدد تفکیک مشخص میشه ما تفکیک دیگری بین فلزات غیر آهنی نداریم. اگر راهنما رو با دقت بخونین همه اینها توضیح داده شده.

چهارشنبه 1 دی1395 - 9:22pm

با عرض پوزش از مهندس گرامی ...برای امتحان به منطقه ای رفتم با لوپ ۴۵...با تنظیمات دیلی اتوماتیک۱۸ -دیلی دستی ۲۰- فرکانس ۱۴۰ -پالس۱۱۰ -اسپیت ۷-انتگرال ۴۴.....بیشتر جاها رو میزد و همشون id 57.55 داشتن ممنون میشم راهنمایی کنید

شنبه 4 دی1395 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

0707 نوشته است:
با عرض پوزش از مهندس گرامی ...برای امتحان به منطقه ای رفتم با لوپ ۴۵...با تنظیمات دیلی اتوماتیک۱۸ -دیلی دستی ۲۰- فرکانس ۱۴۰ -پالس۱۱۰ -اسپیت ۷-انتگرال ۴۴.....بیشتر جاها رو میزد و همشون id 57.55 داشتن ممنون میشم راهنمایی کنید

گراندتون چند بود وزمین نمناک بود یا خشک

شنبه 4 دی1395 - 10:47pm
مدیر کل
مدیر کل

0707 نوشته است:

خواهش میکنم.
اگر راهنما رو مطالعه کرده باشین ؛ حساسیت لوپ به زمین بخصوص در شرایط بد کاملا عادیه و توضیح مفصلی دادیم که باید تنظیمات رو در این شرایط چطور انجام بدین و نحوه اپراتوری شما چطور باشه. نزدیک گرفتن لوپ به زمین و همینطور کم و زیاد کردن فاصله نسبت به زمین میتونه سبب بوقهای مکرر بشه. عدد تفکیک شما هم نشانه زمین با رسانایی بالا و شرایط نامناسب از نظر رطوبت و املاح هست.

شنبه 4 دی1395 - 11:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید و دوستان
زمینی که یکساله بارون نخورده اما تو دو روز گذشته مثل شیلنگ آب داره بارون میزنه بهش و تا چند روز آینده هم همینه باید چه مدت ازش بگذره یعنی حدودا چند روز بعدش هوا آفتابی باشه میشه با فلز جو باهاش کار کرد ؟طوری که کمترین مشکل بوجود بیاد؟ یعنی رطوبت سه چهار سانت اول خاک فکر کنم خشک بشه اما زیر پنج سانت رطوبت تا تابستان به احتمال زیاد باقی بمونه آیا تواین شرایط مشکل جدی برای کاوش پیش میاد؟میدونم که اون خاک اگه رسانا باشه مشکل ساز میشه من درمورد فلز جو میخواستم بدونم خاک چقدر مرطوب باشه رسانا و مشکل ساز میشه مثلا رطوبت داشته باشه یا مثل خمیر بشه یا گل باشه در کدوم حالت امکان کار کردن و دستگاه زدن وجود داره ؟چون واقعا باید اونجا رو تو روزهای آتی دستگاه بزنم
ممنون از شما دوستان

یکشنبه 5 دی1395 - 12:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: afshin bi و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure