انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 9:16pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
به فلزجو خوش اومدین.
سینی 30 سانتی با لوپ 60 باید تا حد 2 متر قابل سنس باشه. برد کم بخصوص برای این لوپهای بزرگ میتونه از شرایط تست در محیط بسته باشه که به افت برد محسوسی منجر میشه چون فلزاتی که در شعاع 3 متری این لوپ قرار دارن میتونن روی سنس فلز مورد نظر شما اثر منفی بذارن. مقداری از برد هم به تنظیمات شما بستگی داره.
پس از روشن کردن دستگاه بخصوص در هوای سرد حداقل به 1-2 دقیقه زمان نیاز هست تا دستگاه گرم بشه و به ثبات برسه. غیر از این ممکنه اثر نویز هم باشه که در محیط منزل طبیعی هست. کم کردن حساسیت و فعال بودن گراند میتونه این حالت رو از بین ببره.

من تقریبا همه تنظیماتش رو بالا و پایین کردم ولی بیشتر از 150 سانت سنس نمیکنه حتی یه سینی به قطر 50 رو هم تست کردم نهایت رو 170 سنس میکنه میخواستم ببینم امکان داره از لوپ یا دستگاه باشه مشکل؟ تازه همه اینایی که گفتم تو تست هواییه و داخل خاک نیست خیلی فکرم رو مشغول کرده به نظرم میرسه دستگاه من مشکل داره یا لوپ چون دوستم برام ساخته این احتمال رو میدم ولی میخوام بفهمم از کدومشه که بهش بگم درستش کنه

سه شنبه 2 آذر1395 - 10:50am
مدیر کل
مدیر کل

تاکید میکنم برای لوپ 60 یا بزرگتر اگر تست در محیط باز انجام نشه افت برد قابل ملاحظه ای خواهید داشت! لوپ شما اگر معمولی باشه نسبت به مدل عنکبوتی یا تخت حدود 20 درصد برد کمتری داره و این طبیعیه. از نظر دستگاه هم ممکنه مثلا معیوب بودن ماسفت سبب کم شدن برد بشه.
در مورد تفاوت تست هوایی و تست داخل خاک هم نگران نباشین. چون اولا تفاوت زیادی وجود نداره و در ثانی طبق قاعده همه فلزیاب ها حدود 1.5 برابر برد بیشتر برای دفینه های قدیمی در خاک نسبت به تست هوایی وجود داره. با این حال ارقامی که ما اعلام میکنیم بر اساس همین تستهای هوایی هست که همیشه مرسوم بوده.

سه شنبه 2 آذر1395 - 2:40pm

حمید نوشته است:
تاکید میکنم برای لوپ 60 یا بزرگتر اگر تست در محیط باز انجام نشه افت برد قابل ملاحظه ای خواهید داشت! لوپ شما اگر معمولی باشه نسبت به مدل عنکبوتی یا تخت حدود 20 درصد برد کمتری داره و این طبیعیه. از نظر دستگاه هم ممکنه مثلا معیوب بودن ماسفت سبب کم شدن برد بشه.
در مورد تفاوت تست هوایی و تست داخل خاک هم نگران نباشین. چون اولا تفاوت زیادی وجود نداره و در ثانی طبق قاعده همه فلزیاب ها حدود 1.5 برابر برد بیشتر برای دفینه های قدیمی در خاک نسبت به تست هوایی وجود داره. با این حال ارقامی که ما اعلام میکنیم بر اساس همین تستهای هوایی هست که همیشه مرسوم بوده.

لوپ که فکر میکنم عنکبوتی باشه اخه شیار شیاره ولی ماسفت رو نمیدونم چطوری معیوب بودنش رو تست کنم ولی حق با شماست من فقط توی محیط خونه تستش کردم تو فضای باز تستتش میکنم و نتیجه رو خدمتتون اعلام میکنم اما راهی هست که بشه فهمید ماسفت معیوبه ؟

سه شنبه 2 آذر1395 - 3:16pm
مدیر کل
مدیر کل

ماسفت راه ساده ای برای تست نداره که خودتون بتونین انجام بدین بخصوص که داخل مدار هم باشه! احتمال معیوب بودنش کم هست و بیشتر همون شرایط تست در محیط بسته داخل میتونه سبب افت برد بشه. اول از هر چیز دستگاه رو در محیط باز و با دقت بیشتر تست کنین.

سه شنبه 2 آذر1395 - 3:19pm

حمید نوشته است:
ماسفت راه ساده ای برای تست نداره که خودتون بتونین انجام بدین بخصوص که داخل مدار هم باشه! احتمال معیوب بودنش کم هست و بیشتر همون شرایط تست در محیط بسته داخل میتونه سبب افت برد بشه. اول از هر چیز دستگاه رو در محیط باز و با دقت بیشتر تست کنین.

مهدس دستور دادید از مدار عکس بگیرم بفرستم خدمتتون این کار رو انجام دادم
http://uupload.ir/files/d7sg_20161128_140255.jpg
http://uupload.ir/files/ykey_20161128_140313.jpg
http://uupload.ir/files/rlmj_20161128_140408.jpg

شنبه 13 آذر1395 - 12:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
گفتیم کانکتور فلزی برای لوپ مورد تایید نیست و میتونه مشکلساز بشه. هیت سینک رگولاتور 7812 هم ضعیف هست و روی تنظیمات فرکانس و عرض پالس بالا جوابگو نیست. باید از هیتسینک ضخیم تر و چند شاخه استفاده بشه. جز اینها نکته ای در مدار شما که به کم بودن برد منجر بشه بنظر من نمیرسه. مگر اینکه آیسی 357 تقلبی باشه. اعداد 3 گانه رو هم که ذکر نکردین! باز هم تاکید میکنم برد خوب برای لوپهای بزرگتر فقط در محیط باز بدست میاد. در هر صورت لطف کنین مسائل مربوط به رفع اشکال مدار رو در تاپیک اصلی مطرح کنین. این تاپیک مربوط به اپراتوری دستگاهی هست که مشکلی در بخش ساختش وجود نداشته باشه.

شنبه 13 آذر1395 - 4:05pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
گفتیم کانکتور فلزی برای لوپ مورد تایید نیست و میتونه مشکلساز بشه. هیت سینک رگولاتور 7812 هم ضعیف هست و روی تنظیمات فرکانس و عرض پالس بالا جوابگو نیست. باید از هیتسینک ضخیم تر و چند شاخه استفاده بشه. جز اینها نکته ای در مدار شما که به کم بودن برد منجر بشه بنظر من نمیرسه. مگر اینکه آیسی 357 تقلبی باشه. اعداد 3 گانه رو هم که ذکر نکردین! باز هم تاکید میکنم برد خوب برای لوپهای بزرگتر فقط در محیط باز بدست میاد. در هر صورت لطف کنین مسائل مربوط به رفع اشکال مدار رو در تاپیک اصلی مطرح کنین. این تاپیک مربوط به اپراتوری دستگاهی هست که مشکلی در بخش ساختش وجود نداشته باشه.

مرسی استاد چشم بقیه سوال ها رو توی تاپیک اصلی میپرسم ازتون در مورد اعداد سه گانه هم خدمتتون عرض کنم که هنوز موفق به تست در فضای باز نشدم که اون اعداد رو بتونم مشاهده کنم

شنبه 13 آذر1395 - 5:13pm
مدیر سایت
مدیر سایت

m.atashin نوشته است:
حمید نوشته است:

مهدس دستور دادید از مدار عکس بگیرم بفرستم خدمتتون این کار رو انجام دادم
http://uupload.ir/files/d7sg_20161128_140255.jpg
http://uupload.ir/files/ykey_20161128_140313.jpg
http://uupload.ir/files/rlmj_20161128_140408.jpg

لطفاً ادامه سوالات در بخش ساخت مدار ادامه بدید . فعلا بنده از عکسها احساس میکنم پایه آی سی 357 فلزی رو ممکنه اشتباه کرده باشی چیز دیگه ای مشخص نیست

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 14 آذر1395 - 10:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود دوستان..

دیشب اتفاق جالبی تو گروه تلگرام اپراتوری فلزجو برام افتاد!! :-o

فقط یه جمله نوشتم الان که اومدم بازش کردم دیدم منو از گروه حذف کردن! :))

این جمله:

"من هم خریدم ولی.."

حالا دلیل حذفشو خودتون حدس بزنید! :D
طرف اصلن نپرسید چی خریدی از کجا خریدی مشکلت چیه!! =))
یه گروه دیگه هم فک کنم به اسم آثار شناسی یا همچین چیزی بود ازونجا هم انداختنم بیرون!در حالیکه هیچ پستی اونجا ارسال نکرده بودم!! YMWHISTLE

واقعن در عین سادگی صداقت سخت ترین کار دنیا میتونه باشه..

زنده باد راستی @};-

سه شنبه 16 آذر1395 - 3:35pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
واقعا با وجو این سایت کامل ، عضو شدن در این گروهها کاری جز تلف کردن وقت و به بیراهه رفتن نیست

لا اله الا هو

سه شنبه 16 آذر1395 - 6:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure