انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 4 اردیبهشت1403 - 2:34am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود
مهندس حمید یک سوال داشتم ایا امکانش هست گزینه میتر منفی و بوق هشداری کلا از ایتم های دستگاه حذف بشه یا یک ایتم گزاشته بشه با فعال کردنش این دو گزینه فعال بشه؟
من با لوپ یک در یک و بزرگتر خیلی بوق هشداری دارم تمام تنظیمات مختلف رو انجام دادم و بهترینش رو گذاشتم بازم مشکل حل نشد
از حساسیت کمتر از 15 و میتر 7 و گراند روشن و خاموش و فرکانس 100 تا 120و پالس 180تا 200
این تنظیمات بدی نیست ولی مشکل همچنان پابرجاست امروز توی چند نقطه به طول سه متر خیلی تست کردم حالت تپه یک متری بودند تا اون. به یک قسمت تپه میرسه بوقش فعال میشه
باعث شده ثبات دستگاه کلا بهم بریزه .این مشکل حل بشه یا اگر کلا این بوق از ایتم حذف بشه خیلی به ثبات دستگاه کمک میکنه

جمعه 21 آبان1395 - 6:13pm

سلام مهندس ممنون داخل دیواررادستگاه زدم.دیشب هم یه جایی رفتم کاوش بالوپ60 جایی راسنس داشتم باایدی80 ومیتر..176.تفکیکnonfe+10

جمعه 21 آبان1395 - 9:07pm
مدیر کل
مدیر کل

arash22 نوشته است:
با درود
مهندس حمید یک سوال داشتم ایا امکانش هست گزینه میتر منفی و بوق هشداری کلا از ایتم های دستگاه حذف بشه یا یک ایتم گزاشته بشه با فعال کردنش این دو گزینه فعال بشه؟
من با لوپ یک در یک و بزرگتر خیلی بوق هشداری دارم تمام تنظیمات مختلف رو انجام دادم و بهترینش رو گذاشتم بازم مشکل حل نشد
از حساسیت کمتر از 15 و میتر 7 و گراند روشن و خاموش و فرکانس 100 تا 120و پالس 180تا 200
این تنظیمات بدی نیست ولی مشکل همچنان پابرجاست امروز توی چند نقطه به طول سه متر خیلی تست کردم حالت تپه یک متری بودند تا اون. به یک قسمت تپه میرسه بوقش فعال میشه
باعث شده ثبات دستگاه کلا بهم بریزه .این مشکل حل بشه یا اگر کلا این بوق از ایتم حذف بشه خیلی به ثبات دستگاه کمک میکنه

آرش عزیز اگر دنبال دستگاهی هستین که خودتون رو فریب بدین بله همه این کارها رو میشه براحتی انجام داد! همیشه گذاشتن یک قابلیت کار میبره و هنر نیاز داره وگرنه نبودش که ساده تره! مطلبی که فرمودین قبلا چند بار مطرح شده. ولی باید عرض کنم چیزی که شما بعنوان میتر منفی میبینین در همه پالسی ها وجود داره! فقط حالتی برای نمایش اون در نظر نگرفتن و این باعث میشه شما از افت برد فلزیاب غافل بشین و به ثبات ظاهریش دل خوش کنین. در عین حال میتر منفی نشانگر حفره هم هست و میتونه برای این منظور کمک بزرگی باشه. حذفش معنی نداره.
مشکل شما یکی فاصله کم لوپ تا زمین هست و دیگری عدم رعایت این فاصله. عرض پالس هم با توجه به شرایط زمین شما احتمالا بالاست و سبب اشباع زمین میشه. البته این نکات در صورتی هست که لوپ شما کاملا محکم ساخته شده باشه. وگرنه تکان خوردن سیم پیچ لوپ براحتی بالانس دستگاه رو به هم میریزه.

جمعه 21 آبان1395 - 11:08pm
مدیر کل
مدیر کل

mahdi.as نوشته است:
سلام مهندس ممنون داخل دیواررادستگاه زدم.دیشب هم یه جایی رفتم کاوش بالوپ60 جایی راسنس داشتم باایدی80 ومیتر..176.تفکیکnonfe+10

خواهش میکنم. خسته نباشین.
این مورد اخیری هم که فرمودین میتونه هدف با ارزش باشه و باید حفاری بشه.

جمعه 21 آبان1395 - 11:10pm

حمید نوشته است:
به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
جایی که فرمودین با توجه به وجود میتر منفی میتونه نوعی حفره وجود داشته باشه. تصور نمیکنم عمقش بیش از 1.5 متر باشه. البته قبلش بررسی کنین خاک اون قسمت با نواحی اطراف تفاوتی نداشته باشه. چون گاهی اوقات تفاوت خاک یک قسمت از زمین نسبت به اطراف هم میتونه سبب بروز حالت حفره ای بشه.
تنظیمات شما در مجموع بد نیست. هم برای فلزیابی میتونه جوابگو باشه و هم حفره یابی. فقط توجه داشته باشین اگر هدفتون فلزیابی باشه ؛ گذاشتن عرض پالس بالا سبب تولید بی ثباتی و حساسیت به زمین میشه. بنابراین اگر هدفتون پیدا کردن فلز توام با ثبات خوب باشه باید کمترین عرض پالسی رو تنظیم کنین که بطور تقریبی برد نهایی برای فلزات بزرگ رو به همراه داشته باشه. این مساله تا حدودی به مختصات لوپ شما بستگی داره و با چند تست فلز در هوا و اندازه گیری برد میتونین حداقل عرض پالسی که قدرت خوب به شما میده رو پیدا کنین. بالاتر گذاشتن عرض پالس از اون حد نه تنها برد بیشتری به شما نمیده ؛ بلکه باعث بی ثباتی و حساسیت به زمین و مصرف باطری اضافی هم خواهد شد.

ممنون از لطف و سپاس از پاسخگویی سریع شما
با راهنمایی شما بله داخل گودال متوجه شدم خاک اون نواحی کمی حالت شسته شده داره که دستگاه البته داخل گودال میتر منفی 18 میداد با کمی حفر متوجه این موضوع که شما فرمودید شدم خاک اون قسمت نرم بود مثل شن لب دریا ولی بقیه جاها سفت بود ..
بیشتر هواسم سر نقطه گیری جمع کردم چون محیط کاوش ام حیاط منزل است .اول با لوپ 1در1 ساخت فلزجو با فرکانس100 پالس 250 دیلی +40 انتگرال 44 گراند خاموش اسپید7 حساسیت 15حذف اهن 15 شروع به کاوش کردم
جایی سیگنال گرفتم کنار دیوار حیاط
میتر سنس 65 ایدی 20 تفکیک تا +99 هم بهترین شرایط بود ولی ارقام خیلی تغیر داشتن
فرکانس کم کردم
فرکانس 35 پهنا 150 دیلی 30 گراند خاموش اسپید 7 حساسیت 11 سیگنال دریافتی
میتر30 ومتغیر بالاتر و....
ایدی 94 عدد تفکیک +85 بهترین شرایط
بازم تغیر زیاد بود
با لوپ 60 همون جا حجم بیشتر با این فرکانس
فرکانس 100 پالس 250 دیلی 30 انتگرال 44 گرند خاموش سرعت 7 حساسیت 15 حذف اهن 18 سیگنال دریافتی
میترسنس 60 ایدی 80 عددتفکیک +60
با کم کردن فرکانس به
فرکانس 35 پهنا140 دیلی +20 انتگرال44 گراندخاموش اسپید 7 حساسیت 11 نتیجه این شد
میترسنس 20 ایدی 35 عدد تفکیک +85
توچه عمقی باید رفت چطور با میتر مختلف نقطه بگیرم وسوال اخر درون چاه چون زمین خیس بهترین فرکانس و لوپ چی میتونه باشه ..
ممنون میشم پاسخ و انالیز شما رو بشنوم .
سپاس فراوان

جمعه 21 آبان1395 - 11:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
کار در محیط حیاط با لوپ 1 در 1 کنار دیوار ... سوال اینجاست که برای تستهای اولیه آیا شرایط بهتر از این وجود نداشت؟! چون هر یک از این موارد نیاز به قلق خاص خودش داره که فقط بصورت عملی میتونین بهش برسین.
در هر صورت مورد کنار دیوار بنظر من خطاست و تا حدودی هم اپراتوری شما اشکال داشته. وگرنه عدد آیدی با تغییر تنظیمات نباید اینقدر عوض بشه. باید توجه داشته باشین هر بار بعد از تغییر تنظیمات باید چند متر از محل مورد نظر دور بشین و دستگاه رو بالانس کنین و بعد از چند ثانیه به محل نزدیک بشین. اگر هم در شرایطی که لوپ ثابت هست همه اعداد مرتبا تغییر دارن ؛ نشون میده تداخل نویز وجود داره که چه بسا بدلیل وجود سیم برق یا چیزی مشابه درون دیوار باشه!
برای درون چاه هم بنظر من لوپ 30 مناسب هست. فرکانس زیاد فرقی نمیکنه ولی پایین تر باشه بهتره. بنظر من فرکانس 100 برای اکثر شرایط میتونه خوب جواب بده.

شنبه 21 آبان1395 - 12:40am

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
کار در محیط حیاط با لوپ 1 در 1 کنار دیوار ... سوال اینجاست که برای تستهای اولیه آیا شرایط بهتر از این وجود نداشت؟! چون هر یک از این موارد نیاز به قلق خاص خودش داره که فقط بصورت عملی میتونین بهش برسین.
در هر صورت مورد کنار دیوار بنظر من خطاست و تا حدودی هم اپراتوری شما اشکال داشته. وگرنه عدد آیدی با تغییر تنظیمات نباید اینقدر عوض بشه. باید توجه داشته باشین هر بار بعد از تغییر تنظیمات باید چند متر از محل مورد نظر دور بشین و دستگاه رو بالانس کنین و بعد از چند ثانیه به محل نزدیک بشین. اگر هم در شرایطی که لوپ ثابت هست همه اعداد مرتبا تغییر دارن ؛ نشون میده تداخل نویز وجود داره که چه بسا بدلیل وجود سیم برق یا چیزی مشابه درون دیوار باشه!
برای درون چاه هم بنظر من لوپ 30 مناسب هست. فرکانس زیاد فرقی نمیکنه ولی پایین تر باشه بهتره. بنظر من فرکانس 100 برای اکثر شرایط میتونه خوب جواب بده.

سلام وتشکر البته اقا حمید من با لوپ 60 هم زدم فاصله 1یک متری از دیوار و حدود یک ونیم متری از دیوار بوده لوپ پایین بالا میشد مشکل از درست وصل نکردن لوپ به عصا بود ولی ثابت هم که کردم همون ایدی رقمش کم و زیاد میشد نمیتونه بودن چندین فلز کنار هم باشه محیط کاوش حیاط منزل که بالا سرش سایبون داره که ایرانیت و فلزیه ...فقط نصف دیگش فلز نداره منتها تو تیرسه دیده ولی برای بالانس به محیطی که بازه میرم و برمیگردم ..
من از محل مطمئنم ولی برای محافظه کاری و ...محل سقف داره به صورت کاذب
وچاره دیگه ای هم نداشتیم.
فقط چاره ام اگه ایجاد تداخل فلز های دیگه باشه از درون چاه و دیواره هاست که حداقل سه متر پائین تره که اونم تجربه اپراتوری خاص خودش میطلبه .

یکشنبه 23 آبان1395 - 1:19pm
مدیر کل
مدیر کل

بهرحال باز هم بنظر من ممکنه وجود دیوار اختلال ایجاد کرده باشه. وجود چند فلز مختلف میتونه عدد ID رو خیلی تغییر بده ولی بشرطی که با جابجایی لوپ و ثابت نگه داشتن اون در نقطه ای نزدیک به نقطه قبلی این اتفاق بیفته. وگرنه دقیقا روی یک نقطه نباید تغییر آیدی زیادی داشته باشین.
اگر محوطه دارای سقف ایرانیت فلزی هست ؛ اصلا نمیتونین درست جواب بگیرین! هیچ فلزیابی تحت این شرایط عملکرد درستی نداره. اگر میخواین به اطلاعات دستگاه تکیه کنین باید اول فکری بحال این فلز مزاحم بکنین. البته اگر عمق هدف کم باشه شاید استفاده از لوپ کوچکتر باعث بشه جواب بهتری بگیرین.
در چنین شرایطی بالانس در محیطی که سایه بان نداره بنظر من صحیح نیست! شما باید بالانس رو در نقطه ای که سایه بان داره ولی از هدف احتمالی فاصله داره انجام بدین بلکه فلزیاب اثر سایه بان رو هم در بالانس لحاظ بکنه و مشخصات هدف بهتر ارزیابی بشه.

یکشنبه 23 آبان1395 - 2:22pm

سلام خدمت اساتید گرامی
من تازه دستگاه رو گرفتم و در موقع تست جند تا سوال برا من پیش اومد میخواستم ببینم کسی ا دوستان میتونه راهنماییم بکنه
من با لوپ 60 و فرکانس 110 و پهنای 175 با دیلی +20 یه بشقاب استیل 30 در 30 رو توی فقط 140 سنس کردم میخواستم ببینم کم نیست این فاصله یا من توقعم بالاست
ثانیا وقتی دستگاه رو روشن میکنم مرتبا صدا میکنه مثل سنس کردن و قط میشه و دوباره صدا میکنه بدون این که کار خاصی کرده باشم انتگرالش رو که پایین میارم و تغییر تو دیلی و سرعت میدم این کمتر میشه ولی باز هم هست میخواستم ببینم این به خاطر نویزه یا این که دستگاه یه جاش مشکل داره
مرسی

دوشنبه 1 آذر1395 - 2:39pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
سینی 30 سانتی با لوپ 60 باید تا حد 2 متر قابل سنس باشه. برد کم بخصوص برای این لوپهای بزرگ میتونه از شرایط تست در محیط بسته باشه که به افت برد محسوسی منجر میشه چون فلزاتی که در شعاع 3 متری این لوپ قرار دارن میتونن روی سنس فلز مورد نظر شما اثر منفی بذارن. مقداری از برد هم به تنظیمات شما بستگی داره.
پس از روشن کردن دستگاه بخصوص در هوای سرد حداقل به 1-2 دقیقه زمان نیاز هست تا دستگاه گرم بشه و به ثبات برسه. غیر از این ممکنه اثر نویز هم باشه که در محیط منزل طبیعی هست. کم کردن حساسیت و فعال بودن گراند میتونه این حالت رو از بین ببره.

دوشنبه 1 آذر1395 - 4:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 , 99 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: hamidimilani و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure