انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:09pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از پاسختون
متاسفانه این از نوع rg58 a/u هستش و جنسش از الومینیومه
اگه بتونید rg58 c/u پیدا کنید عالیه جن مغزی و شیلد از مسه
پیوست:
20160722_010225.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 19 شهریور1395 - 12:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر مهندس بزرگوار
بنده با لوپ 1.5 سیم افشان با فرکانس 100 پهنای 250 اسپید7 گراند4 بادیلی اتو19 و دیلی دستی 40 به موارد زیر خوردم لطفا نظرتون رو به بنده اعلام کنید:
1. متر منفی -20 الی -25 نشان داده شد که چند بار با دستگاه همون نقطه رو زدم که همش همینو میزد و سوالم اینه که آیا حفره به اندازه اتاقک 2در2 متر منفی چند میندازه؟ و متر منفی که بنده گرفتم میتونه چه اندازه ای باشه؟
2. چایی رو سنس کردم با عدد id82 وnone fe+65 به ابعاد 1در1 که در فاصله 30 سانت لوپ از زمین با متر 15 بدون تفکیک سنس میشد ولی وقتی لوپ رو روی زمین میگذاشتم متر 25 میشد با مشخصات تفکیک فوق ،نظرتون چیه؟
در ضمن مکان مورد نظر تپه تومولوسی هست با ارتفاع 8 الی 10 متر و قطر 20 الی 25 متر
با تشکر

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

دوشنبه 22 شهریور1395 - 11:37am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
1- سنس حفره مثل فلز نیست که خیلی حساب و کتاب مشخص داشته باشه! چون اصولا سنس حفره بستگی به خاک منطقه داره. جاهایی که خاک سخت تری داره حفره به شما میتر منفی بیشتری میده و جاهایی که خاک خشک و کم املاح هست ممکنه اصلا حفره بدرستی سنس نشه. بهرحال بنظر من برد حفره یابی رو میشه حدود نصف فلزیابی در نظر گرفت و با این حساب حفره مد نظر شما ممکنه نهایتا در 3-4 متری باشه.
2- در راهنما قید کردم برای داشتن تفکیک صحیح در لحظه نهایی نباید فاصله لوپ تا زمین رو تغییر بدین! در غیر این صورت بخصوص اگر زمین دارای املاح بالا یا مرطوب باشه اطلاعات تفکیک رو تحت الشعاع قرار میده. در زمین های با شرایط بد همونطور که بالا گرفتن لوپ از زمین حین کاوش عادی نتیجه بهتر و با ثبات تری بهمراه داره ؛ از نظر دقت تفکیک هم به همین صورت هست. اگر همه موارد فوق رو رعایت کردین و مشخصات تفکیک همون بود که فرمودین ؛ باید حفاری بشه چون احتمال با ارزش بودنش بالاست.

دوشنبه 22 شهریور1395 - 1:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تهم نوشته است:
ممنون از پاسختون
متاسفانه این از نوع rg58 a/u هستش و جنسش از الومینیومه
اگه بتونید rg58 c/u پیدا کنید عالیه جن مغزی و شیلد از مسه
پیوست:
20160722_010225.jpg

ممنون از راهنماییت تهم جان ، من نوع مسی رو هم دارم ، ولی بردشون و تفکیک دستگاه یک جور بود ؛ حالا شاید من دارم اشتباه میکنم

دوشنبه 22 شهریور1395 - 4:22pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاسگزارم مهندس بزرگوار

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

دوشنبه 22 شهریور1395 - 8:52pm

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان گرامی و بزرگوار

دوستان بنده جایی رو بین دو درخت نارون که 23 قدم از هم فاصله دارن تقریبا مرکز و یا وسط دو درخت رو با فلزجو و لوپ 1 با تنظیمات فرکانس 100 پالس 250 حساسیت 16 گراند 2 انتگرال 44 دیلی 40 سرعت 8 و یا 9 بود سنس داشتم،
از جایی که دستگاه شروع به سنس داشت میتر از 20 شروع میشد در مرکز میتر تقریبا 50 اینا میشد یعنی حجم هم میداد، از سه طرف نزدیک شدم همینطوری بود آیدی دقیق یادم نیست ولی بالای 75 الی 90 اینا بود میتر آهنم تا مثبت 22 هم نشون داد،
فقط یه چیزی موند اینم بگم تو مرکز سنس به دوستم گفتم لوپ رو نزدیک زمین کنه که میتر سنس تا 120 هم بالا رفت بعد که لوپ رو آورد بالا باز میتر سنس دور ورای 46 الی 53 اینا بود.
حذف آهن دستگاه من روی 17 آهن رو کاملا حذف میکنه تو این سنسی هم که توضیحاتش رو دادم حذف آهن من روشن و روی عدد 30 بود یعنی کامل کامل،
در شعاع 30 متری هم علائم مانند جوغن و لاکپشت موجود می باشد،
از دوستان و جناب حمید خان میخوام یک بررسی نسبت به اطلاعاتی که دادم ارائه بدن که ارزش حفاری داره یا نه در ضمن اینم بگم ورژن دستگاه من 3.23 می باشد و فعلا مقدور نشده آپدیت کنم،
با تشکر از شما بزرگواران

پنج شنبه 24 شهریور1395 - 1:29am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
مجموع اطلاعاتی که توسط دستگاه بدست اوردین نشون میده هدف میتونه ارزشمند باشه. پس باید در مورد حفاریش تصمیم بگیرین.
نسخه اخر نسبت به 3.23 دارای بهبود عملکرد قابل ملاحظه ای هست. پس بهتره هر چه سریعتر آپدیت کنین. البته در مورد نتیجه ای که در این مکان بخصوص بدست اوردین تغییری بوجود نمیاد.

پنج شنبه 25 شهریور1395 - 3:16pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان بارها در بیان تستهای خودشون به عدد شروع میتر اشاره کردن! جا داره ذکر کنم این موضوع چندان مهم نیست و بیشتر به تنظیمات دستگاه ارتباط داره. مثلا هر چه درجه حساسیت بالاتر و اسپید هم بیشتر و درجه گراند هم بالاتر یا بخصوص خاموش باشه ؛ در اطراف هدف سنس از میتر کمتری شروع میشه و در واقع حجم کمی بیشتر بدست میاد. برعکس هر چه این تنظیمات کمتر باشن شروع سنس با میتر بالاتری اعلام میشه و حجم هم کمتر در میاد. لذا جدا از اینکه باید برای سنجش واقعی بودن هدف به روند افزایش میتر از اطراف هدف تا مرکز هدف دقت کنین ؛ در عین حال برای حجم گیری دقیق تر میتونین گراند رو خاموش و اسپید رو بالاتر بذارین تا محدوده هدف با دقت بیشتری مشخص بشه.

پنج شنبه 25 شهریور1395 - 3:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان در مورده این صحبت بالا یه کم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم منظورم عدد میتر که پست بالا در موردش فرمودین بعدش مهندس بهترین تنظیمات برای حفره رو چه رنجی میتونه باشه فرکانس پهنای پالس و بقیه تنظیمات که بشه تخمین نزدیک به یقین حفره رو داد ضمنا مهندس برا لوپ با سایز بالا مثلا 1 یا 2 این تنظیمات فرق میکنن (البته تو بخش راهنما توضیح داده شده ولی گفتم شاید چیزی فرا تر از اون بتونیم ازتون بیاموزیم) ممنون

یکشنبه 28 شهریور1395 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نمیدونم در خصوص میزان شروع میتر سنس از کناره های هدف چه قسمتی رو متوجه نشدین؟! بنظرم مساله واضحی هست. ببینید حالت عادیش اینه که اصولا باید میتر در کناره ها از 1 شروع بشه چون تازه لوپ داره به هدف نزدیک میشه. اما در طرح ما تنظیماتی وجود داره که بیشتر بلحاظ ایجاد ثبات گذاشته شده و هر یک به نوعی سنس رو به تاخیر میندازه یا هدف خیلی ضعیف رو حذف میکنه. بنابراین کم بودن اسپید و گراند و حساسیت باعث میشه سنس در کناره ها با ارقام بالاتری اغاز بشه یا در واقع کمی بیشتر باید روی هدف بیاین تا شروع سنس اعلام بشه! طبیعتا حجم هدف هم کمی کمتر به نظر میاد. این مساله در اهداف بزرگ و با لوپهای بزرگ بیشتر به چشم میاد.
در مورد حفره همونطور که در راهنما عرض شد باید کاری کنین که دستگاه به زمین حساس تر بشه! یعنی دیلی پایین تر و فرکانس بیشتر و عرض پالس بالاتر همگی کمک میکنن حفره قویتر سنس بشه. این تنظیمات به اون شکل به لوپ ارتباطی ندارن.

یکشنبه 28 شهریور1395 - 11:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure