انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 3:01pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

mandana-2015 نوشته است:
سلام خدمت دوستان
چند روز پیش یکی از دوستانم به من گفت که یه قبرستان گبری پیدا کرده ولی قبرستان پشت خونه دوستش هستش منطقه ای رو‌که نام برد خیلی منطقه غنی منم بهش گفتم امکان داره فلز سطحی زیاد داشته باشه گفتم امکان داره فلز سطحی کارمون رو سخت کنه خلاصه دیشب نزدیک ساعت یازده رسیدیم منم یه لوپ ۶۰ سانت داشتم با یه لوپ ۱ در ۱ محیطی رو‌که باید کار میکردم یه زمین ۵۰۰ متری بود ولی جاهایی که قبر داشت رو خود صاحب خونه میدونست و ما رو برد سر همون قسمت که یه ده دقیقه پیاده روی داشت و اون منطقه که قبر ها بودن یه شیب بدی داشت دستگاه رو با لوپ ۶۰ سانت رو سر هم کردم اولش خیلی منو اذیت کرد چون هر جا بالانسش میکردم تا حرکت میکردم میتر عدد منفی میزد متوجه شدم فلز سطحی باید زیاد داشته باشه مثل میخ و از این چیزا چون خود اون طرف هم گفت من اینجا کشاورزی میکردم و فلز سطحی زیاد داره یه ده متر از اون منطقه فاصله گرفتم بعد بالانسش کردم که دیگه میتر منفی نمیزد فرکانس روی ۲۰۱ بود پهنای پالس روی ۱۵۵ دیلی خود لوپ ۱۶ بود که من هم دیلی دستی رو گذاشتم روی ۳۶ و گراند روی ۲ و اسپید هم روی ۳ طوری دستگاه رو تنظیم کردم که زمین رو کمتر بگیره و شروع کردم به گشتنکه نزدیک ۸ تا فلز سطحی مزاحم رو پیدا کردم بعد لوپ ۱ در ۱ رو وصل کردم و شروع کردم به بالانس کردن یه ۵۰ متر از اون منطقه فاصله گرفتم و دو سه بار بالانس کردم تا میتر منفی نزنه بعد تو یه قسمت دستگاه نزدیک ۷۰ سانت بوق کشید عدد تفکیک هم روی ۶۷ تا۷۰ بازی میکرد بعد حساسیت دستگاه رو کم کردم دیدم نزد فهمیدم که تو عمقه و سطحی دیگه نیست بعد گفتم سی سانت به اندازه یک در یک خالی کنید بعد دستگاه میزنم که بعد سی سانت با لوپ کوچیک رفتم داخل دیدم بوق شدید تر شد که تو ۶۰ سانت خوردیم به استخون و بعد تو ۷۵ سانت چند تا النگو مفرغ و با یه سری وسایل که همه مفرغ بودن رو بیرون اوردیم عکس هاشو هم میزارم برای دوستان بعد اون یه قبر دیگه رو هم دستگاه گرفتش ولی متاسفانه بخاطر سحل انگاری حفار و بی دقتی موقع کار اون مفرغ با خاک پرت شد بیرون و نتونستیم پیداش کنیم چون تو شیب کار میکردیم و رفتش ته اون شیب تو جنگل دوستان این سیستم واقعا جواب میده ولی اول بهتره از عمق های کم شروع کنید تا قلقش دستتون بیاد

سلام.اون كوچولوها نشانه سه عدد كوزه با فلز گران بهاس و اون سه تا هلال كه يكي گردي زيادي داره و با خط جداشده نشانه فلز يا سنگي بسيار خاص و ناياب هست

پنج شنبه 25 تیر1394 - 1:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان دیشب رفته بودیم کاوش که 1 روز قبلش بارون زده بود و زمین خیس و بعض جاها مرطوب مونده بود .جاهایی که خیس بود مرتباً دستگاه کویل ارور میداد و جاهایی که مرطوب زیاد بود دستگاه دیلی رو 4 یا 5 درجه بیشتر شناسایی میکرد.نتیجه میگیریم که خاک خیس و زمین مرطوب برای دستگاه فلز ضعیف شناخته میشه.

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

سه شنبه 30 تیر1394 - 11:02pm

Linkon نوشته است:
دوستان دیشب رفته بودیم کاوش که 1 روز قبلش بارون زده بود و زمین خیس و بعض جاها مرطوب مونده بود .جاهایی که خیس بود مرتباً دستگاه کویل ارور میداد و جاهایی که مرطوب زیاد بود دستگاه دیلی رو 4 یا 5 درجه بیشتر شناسایی میکرد.نتیجه میگیریم که خاک خیس و زمین مرطوب برای دستگاه فلز ضعیف شناخته میشه.

اکثر نقطع زنها به رطوبت بالای خاک مقداری حساسیت نشون میدن البته در میزان حساسیت بالای سنس دستگاه ! در این مواقع باید میزان فرکانس رو در اعداد 90 الی 100 تنظیم کرد و مقدار یک الی دو عدد حساسیت رو پائین آورد و چند عدد دیلی دستی رو هم کمتر کنید درعوض چند عدد از speed بالاتر باید بره !

پنج شنبه 1 مرداد1394 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
چند ماهی میشه دستگاه فلزجو رو دارم توی این چند وقت زیاد رفتم بیرون ولی بی نتیجه اومدم کم کم داشتم به دستگاه شک می کردم هر جای میرفتم دستگاه میزدم دستگاه عدد تفکیکش آهن نشون میداد ما هم بی خیال میشدیم و نمیکندیم با خودم گفتم شاید این تفکیک دستگاه اشتباه باشه تا اینکه امشب رفتیم جایی برای دستگاه زدن دوبار دستگاه چهاد نقطه رو زد که همه شون رو آهن گرفت به دوستام گفتم امشب باید حفاری کنیم تا بفهمم واقعا آهنه یا یه فلز دیگه یا ذرات زده باور کنید دوستان توی هر چهار نقطه که دستگاه زده بود تو عمقهای مختلف از 5 سانت تا 40 سانت آهن بود تویکیش دندانه ماشین چمن زنی و توی یکیش نعل ونوی یکیش فیلتر تراکتور و توی یکیش نوک یک داس شکسته بود ...دوستان مطمئن باشید دستگاه فلزجو جایی رو بگیره حتما فلز توشه و با تفکیک دقیق بهتون میگه ...
با تشکر از مهندس حمید عزیز
به امید موفقیت همه دوستان

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 1 مرداد1394 - 1:13am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشی mani1063 عزیز.
بنده دقت سیستم حذف اهن رو در صورت تنظیم صحیح درجه حذف حدود 80 درصد اعلام کردم! ولی تا اینجای کار ظاهرا نتیجه حتی بهتر بوده. سایر دوستان هم که حفاری کردن و به آهن برخورد کردن اغلب مثل شما به دستگاه شک کرده بودن و لذا خودشون رو به زحمت انداختن! :D با این حال اینجور تجربه ها جهت کسب اطلاعات دقیق تر عملی از کارکرد دستگاه لازم هست. از طرف دیگه توصیه میکنم بر اساس مجموع اطلاعاتی که دستگاه به شما نشون میده تصمیم بگیرین و در مورد حفاری و یا عدم حفاری حتما کمی تامل کنین تا احتمال حفاری بیمورد یا از دست دادن هدفی ارزشمند باز هم کاهش پیدا کنه.

جمعه 1 مرداد1394 - 2:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بنده دقت سیستم حذف اهن رو در صورت تنظیم صحیح درجه حذف حدود 80 درصد اعلام کردم! ولی تا اینجای کار ظاهرا نتیجه حتی بهتر بوده. سایر دوستان هم که حفاری کردن و به آهن برخورد کردن اغلب مثل شما به دستگاه شک کرده بودن و لذا خودشون رو به زحمت انداختن! :D با این حال اینجور تجربه ها جهت کسب اطلاعات دقیق تر عملی از کارکرد دستگاه لازم هست. از طرف دیگه توصیه میکنم بر اساس مجموع اطلاعاتی که دستگاه به شما نشون میده تصمیم بگیرین و در مورد حفاری و یا عدم حفاری حتما کمی تامل کنین تا احتمال حفاری بیمورد یا از دست دادن هدفی ارزشمند باز هم کاهش پیدا کنه.

ببخشید استاد
با کم کردن فرکانس و قرار دادن فرکانس روی عدد 100 عمق افزایش پیدا میکنه.در این فرکانس ایا یک کاسه 13 سانتی که در تنظیمات پیش فرض در یک و نیم مثلا سنس میشه ایا همین کاسه با این فرکانس در دومتر سنس میشه؟؟ @};-

جمعه 2 مرداد1394 - 8:16am
مدیر سایت
مدیر سایت

amir6777 نوشته است:
حمید نوشته است:

ببخشید استاد
با کم کردن فرکانس و قرار دادن فرکانس روی عدد 100 عمق افزایش پیدا میکنه.در این فرکانس ایا یک کاسه 13 سانتی که در تنظیمات پیش فرض در یک و نیم مثلا سنس میشه ایا همین کاسه با این فرکانس در دومتر سنس میشه؟؟ @};-

ببينيد برادر من ، كساني كه راهنمايي و راهكار به شما ارائه ميكنن مطمئناً تجاربي رو از قبل مطالعه يا بدست آوردن ، پس بهترين و عاقلانه ترين راه به نظر بنده اين هست كه خودتون شخصاً اين راهكار هارو آزمايش كنيد تا خودتون تجربه رو بدست بياريد و نتايج رو در اين بخش اعلام بفرمائيد ؛ در ضمن اپراتوري با هر نقطه زن قدرتمندي نياز به آشنايي با خاك منطقه هم داره كه با توجه به نوع خاك فركانس و تنظيمات در چه حدي گذاشته بشه كه كمترين حساسيت به املاح ولي بيشترين برد و نفوذ رو داشته باشيد .. موفق باشيد علي يارت @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 2 مرداد1394 - 8:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام ، وقت بخیر ، ایام به کام
اساتید دو دوستانی که با فلز جو تو مناطق سنگلاخی کار کردن ( مناطقی که نیمه خشک هست و رطوبت اون نسبت به شمال کشور پایینه و منطقه سنگلاخی و کوه سنگی داره) چه تنظیماتی رو برای کویل پنجاه و لوپ 1 پیشنهاد میکنن، میخوام منطقه ای با این مشخصات برم ، چون طرف من هم غریبه هست فرصت تست و سعی و خطا نیست ، میخوام دوستان راهنمایی کنن چه تنظیماتی انجام بشه بهتره، مدار با قطعات خوب و وارداتی توسط خودم جمع شده و طبق لیست مهندس هست و تغییری در مورد قطعات ندادم، ممنون از راهنمایی دوستان

جمعه 2 مرداد1394 - 3:06pm
مدیر کل
مدیر کل

amir6777 نوشته است:

ببخشید استاد

با کم کردن فرکانس فقط ممکنه عمقزنی در خاک کمی افزایش پیدا کنه. وگرنه در هوا که برعکس هست! میزان تفاوت هم در هر صورت کمتر از اینه که برد از 1.5 متر به 2 متر برسه. از این گذشته کاسه 13 سانتی زیاد مستعد این نیست که با کاهش فرکانس قوی تر سنس بشه. این اتفاق فقط در خاک و برای فلزاتی بزرگتر از این به میزان محسوسی رخ میده. با این همه شما اگر تجربه مشخصی در این خصوص دارین ممنون میشم تستش رو بصورت فیلم در اختیار ما بذارین.

جمعه 2 مرداد1394 - 3:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستانو اساتید عزیز.من تقریبا 4 ماهه که فلزجو رو ساختم و واقعا دستگاه خوبیه اما تنها مشکلی که باهاش دارم اونم اینه که به ریشه درختان خیلی حساسه و تو این چند وقت همین اشتباه باعث شده که سه جا حفاری بی مورد داشته باشیم و در عمق 60 تا 80 سانتی به ریشه درخت خوردیم و بعد برداشتن ریشه دیگه دستگاه کوچکترین بوقی هم نداشت.در ضمن عدد سنس حدودا 20 تا 50 بود و عدد تفکیک هم بین 20 تا 45 .لطفا اساتید خصوصا مهندس عزیز راهنمایی کنید که بتونم از این حفاری های بی مورد خلاص شم.ممنون. :x

جمعه 9 مرداد1394 - 5:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure