انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 6:52am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
persian.550bc نوشته است:
سلام دوستان
بنده جایی رو با لوپ 1/6متر در 1/6 متر با مقاومت 1.2 که از سیم افشان درست شده که اعداد سه گانه بصورت تقریبی 304 و 644 و747 میباشد با تنظیمات زیر دستگاه زدم :
فرکانس 200 پهنای پالس 160 دیلی دستی 24 و دیلی اتومات 19 با گراند 6 و اسپید 4
نتیجه سنس جایی به ابعاد تقریبی 1/3متر در 1/3 متر بود که با متر تقریبی 145 سنس میشد که id بین 48 و 57 بود ولی وقتی لوپ رو روی نقطه بصورت نزدیکتر و ثابت نگه میداشتم id 57 میشد و nunfe+6 (که تا+17 هم بالا میرفت) بود و وقتی با کناره لوپ میگرفتمش متر حداکثر به 30 میرسید ولی اعداد تفکیک تغییر نمیکرد.
اساتید ودوستان گرانقدر لطفا نظرتون رو اعلام کنید.
به نظرتون ارزش کاوش داره؟ :YMPRAY: :YMPRAY: @-)

چرا ارزش کاوش نداره !!!! ؟
فقط باید روش اصولی حجم گیری رو درست انجام داده باشید !
یعنی از ابتدای لوپ اگر بوق شروع شد و تا لبه عقب لوپ دقیق سر خط عقب لوپ بوق ادامه داشت این فلز سطحی هست ، اصول درست فلزات دفینه ای که حجم میدن باید اینطور باشه : وقتی ابتدای شروع سنس که لبه جلوی لوپ 1 متری هست رو علامت بزنید ، حالا وقتی به حرکت ادامه دادید در طول کل لوپ بوق خواهید داشت و اگر نقطه علامت زده بوق اولیه تا موقعی که انتهای لبه عقبی لوپ حدود مثلا 1 متر از نقطه علامت زده دور شده ولی همچنان سنس و بوق دارید این حجم گیری درسته ! و میشه حجم سنس مکان حدود 1 متر ؛ ولی اگر بوق از نوک جلویی لوپ شروع بشه و تا آخر لبه لوپ در عقب تمام بشه این فلز سطحی هست

ممنون مهدی جان
بنده با 2 روش حجم گیری کردم که تقریبا نتایج مشابه بود :
1. از چهار طرف به سمت نقطه مورد نظر حرکت کردم و نقطه شروع را علامت زدم.
2. از یک طرف به سمت نقطه مورد نظر حرکت کردم و نقطه شروع بوق توسط لبه جلویی لوپ را علامت زدم و حرکت را ادامه دادم تا جایی که انتهای لبه عقبی لوپ بوق داشت (حدود 1/3 متر فاصله نقطه شروع و پایان بوق هست) ادامه دادم و به محض قطع شدن بوق علامت زدم و این کار را از همه طرف پیاده کردم و حجم گیری کردم.
در ضمن حتی وقتی لوپ را 60 سانت از زمین بالاتر میگرفتم باز هم سنس میشد.
به نظرتون عمق تقریبیش چقدر هست؟ و آیا با توجه به اعداد بدست آمده و همچنین اعداد سه گانه این لوپ میتوان جنس فلز سنس شده رو حدس زد و حدستون چی هست؟

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

دوشنبه 10 خرداد1395 - 4:16pm
مدیر کل
مدیر کل

persian.550bc عزیز خسته نباشین.
متاسفانه رنج عدد تفکیکی که فرمودین میتونه به خیلی از عوامل خطا و فلزات کم ارزش هم تعلق داشته باشه. با این حال بطور مطمئن نمیشه گفت هدف بی ارزشی هست.
در خصوص بررسی حجم و پی بردن به سطحی بودن هدف ؛ نکته ای که آقا مهدی فرمودن مهم و درست هست. بعلاوه بنظر من توجه به ریتم تغییر میتر سنس از ابتدای شروع سنس تا انتها و اینکه حتما در مرکز بیشترین میتر سنس وجود داشته باشه خیلی مهمه. چون اگر مثلا هدف نسبتا کوچک و در سطح باشه ؛ علاوه بر مرکز لوپ در کناره ها هم میتر سنس بالا میره.
چون فرمودین با کناره لوپ هم سنس ضعیفی داشتین و همینطور با توجه به حجم سنس کمی کوچکتر از خود لوپ ؛ بنظر من هدف ابعادی متوسط داره و سطحی نیست ولی عمقش خیلی هم زیاد نیست! اما مهمتر اینکه فرمودین لوپ اگر 60 سانت بالاتر از زمین هم گرفته میشد سنس وجود داشته. در این صورت با توجه به میزان میتر سنس در حالت عادی و سایز لوپ 1.6 متری ؛ تخمین بنده برای عمق هدف شما حدود 1 متر هست.

دوشنبه 10 خرداد1395 - 5:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
persian.550bc عزیز خسته نباشین.
متاسفانه رنج عدد تفکیکی که فرمودین میتونه به خیلی از عوامل خطا و فلزات کم ارزش هم تعلق داشته باشه. با این حال بطور مطمئن نمیشه گفت هدف بی ارزشی هست.
در خصوص بررسی حجم و پی بردن به سطحی بودن هدف ؛ نکته ای که آقا مهدی فرمودن مهم و درست هست. بعلاوه بنظر من توجه به ریتم تغییر میتر سنس از ابتدای شروع سنس تا انتها و اینکه حتما در مرکز بیشترین میتر سنس وجود داشته باشه خیلی مهمه. چون اگر مثلا هدف نسبتا کوچک و در سطح باشه ؛ علاوه بر مرکز لوپ در کناره ها هم میتر سنس بالا میره.
چون فرمودین با کناره لوپ هم سنس ضعیفی داشتین و همینطور با توجه به حجم سنس کمی کوچکتر از خود لوپ ؛ بنظر من هدف ابعادی متوسط داره و سطحی نیست ولی عمقش خیلی هم زیاد نیست! اما مهمتر اینکه فرمودین لوپ اگر 60 سانت بالاتر از زمین هم گرفته میشد سنس وجود داشته. در این صورت با توجه به میزان میتر سنس در حالت عادی و سایز لوپ 1.6 متری ؛ تخمین بنده برای عمق هدف شما حدود 1 متر هست.

سپاس مهندس عزیز
مهندس جان در مورد عمق البته با حساسیت 1 سنس بشدت ضعیف بود

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

دوشنبه 10 خرداد1395 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

persian.550bc نوشته است:
سلام دوستان
بنده جایی رو با لوپ 1/6متر در 1/6 متر با مقاومت 1.2 که از سیم افشان درست شده که اعداد سه گانه بصورت تقریبی 304 و 644 و747 میباشد با تنظیمات زیر دستگاه زدم :
فرکانس 200 پهنای پالس 160 دیلی دستی 24 و دیلی اتومات 19 با گراند 6 و اسپید 4
نتیجه سنس جایی به ابعاد تقریبی 1/3متر در 1/3 متر بود که با متر تقریبی 145 سنس میشد که id بین 48 و 57 بود ولی وقتی لوپ رو روی نقطه بصورت نزدیکتر و ثابت نگه میداشتم id 57 میشد و nunfe+6 (که تا+17 هم بالا میرفت) بود و وقتی با کناره لوپ میگرفتمش متر حداکثر به 30 میرسید ولی اعداد تفکیک تغییر نمیکرد.
اساتید ودوستان گرانقدر لطفا نظرتون رو اعلام کنید.
به نظرتون ارزش کاوش داره؟ :YMPRAY: :YMPRAY: @-)

سلام دوست عزیز. به هر حال هرچی باشه که باید حفاریش کنی. خدایی بهت بگیم یه پیت حلبی زدی از کنارش میگذری؟ نه، مدام مختو میخوره که اون زیر چیه. حالا اگه جات کمی هم مشکوک و مطرح باشه که دیگه جای خود داره...........

میشه با احتمال قوی گفت که فلزیه با ابعاد حدودی 40 سانت در 40 سانت که نباید چندان عمیق باشه. خیلی باشه 2 متر عمقشه. لذا اگر این هدف دارای ارتفاع باشه مثل یک خمره ابعاد سطحیش کمتر از 40 هم میشه. تجسم کنید مثلاً یک خمره ای با دهنۀ به قطر یه وجب (حدود 25 سانت) و ارتفاع 25 تا 30 سانت.
بابا........... 10 تا 15 کیلو طلا زدی فعلاً غنیمته و خدارو شکر. :D
البته اینکه جنس اون هدف خوب هست یا نه نمیشه با قاطعیت گفت.
ولی بالا غیرتاً و خدا وکیلی شیرینی ما یادت نره ;) بهترین شیرینی هم برای بندۀ نوعی شنیدن خبر موفقیت دوستانه. خواهشاً نتیجه کار رو هم منعکس کنید مثل یه سری دیگه از دوستان نباشید که فقط میپرسند ومیرن. نذارید این یه کم حوصله و انگیزه برای تایپ جواب و نظردادن در ما کشته بشه. خداییش مامور اطلاعات و نفوذی هم نیستم.

دوشنبه 10 خرداد1395 - 6:31pm
مدیر کل
مدیر کل

persian.550bc نوشته است:

سپاس مهندس عزیز
مهندس جان در مورد عمق البته با حساسیت 1 سنس بشدت ضعیف بود

فرقی نمیکنه. چند بار توضیح دادم که میتر سنس برای بررسی قدرت سنس کافی هست. نیازی به تغییر درجه حساسیت نیست. از این گذشته وقتی درجه حساسیت رو از 10 کمتر کنین و گراند فعال باشه ؛ میزان سنس ممکنه افت قابل ملاحظه داشته باشه مگر اینکه لوپ سریع تر حرکت کنه! حرکت سریع هم با لوپهای بزرگ مشکل تر هست. در مجموع بهتره یا درجه حساسیت رو از 10 کمتر نذارین یا اگر گذاشتین گراند رو خاموش کنین. گراند روشن در کنار درجه حساسیت خیلی کم منجر به افت برد مضاعف میشه و اصولا نیازی به هر دو بصورت همزمان نیست. عملکرد گراند بیشتر روی درجات حساسیت بالا بدرد ما میخوره.

دوشنبه 10 خرداد1395 - 7:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام

دوستان به نظرتون آقای persian.550bc عزیز اگه بیان با یه لوپ مثلا 60 یا 30 هم امتحان کنن خوب نیست ؟

که اگه با اون لوپ 60 هم همچین اعدادی رو داشتن بتونن بهتر نتیجه گیری کنند و اگه مثلا لوپ 60 رو 60 70 سانت از زمین فاصله بدن و باز هم بوق سنس داشتن یعنی فلز سطحی هست ؟

ممنون

دوشنبه 10 خرداد1395 - 10:31pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز من به همچین موردی بر خوردم که در نهایت به یه سنگ اندازه توپ رسیدم که رو زمین بهش گاملا حساس بود بازم بنظرم قبل از حفاری لطفا با یا سیخ مرکز سنس رو چک کن حتما

دوشنبه 10 خرداد1395 - 11:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

stkmelodi_20 نوشته است:
سلام دوست عزیز من به همچین موردی بر خوردم که در نهایت به یه سنگ اندازه توپ رسیدم که رو زمین بهش گاملا حساس بود بازم بنظرم قبل از حفاری لطفا با یا سیخ مرکز سنس رو چک کن حتما

سلام و درود

لطفا دوستان در مورد این مسئله ی توضیح بدین چرا نباید دستگاه چنین سنگ هایی که در عمق هستند و اهن دارن حذف نشن؟؟معمولا این سنگی که شما بهش برخورد کردین باید جذب اهنربا بشه و اهن داره و دستگاه هم باید اهن روحذف کن...دلیل چنین مسئله ای چیست ممنون میشم توضیح بدین

مهر افزون
:ymhug:

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

سه شنبه 10 خرداد1395 - 3:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علی دلی نوشته است:
stkmelodi_20 نوشته است:

سلام و درود

لطفا دوستان در مورد این مسئله ی توضیح بدین چرا نباید دستگاه چنین سنگ هایی که در عمق هستند و اهن دارن حذف نشن؟؟معمولا این سنگی که شما بهش برخورد کردین باید جذب اهنربا بشه و اهن داره و دستگاه هم باید اهن روحذف کن...دلیل چنین مسئله ای چیست ممنون میشم توضیح بدین

مهر افزون
:ymhug:

علی دلی. که ترجمش به فارسی میشه علی دیوونه. علی جان سنگهایی داریم که سنگ اهن نیست و ترکیبی از چند نوع فلز هستش که من امتحانش کردم در این موارد دستگاه مقصر نیست و حذف نمیشه

سه شنبه 11 خرداد1395 - 9:29am
مدیر سایت
مدیر سایت

روش حجم گیری صحیح ، لطفاً به جهت حرکت اپراتور و همینطور نقطه شروع سنس از لبه جلویی لوپ و پایان سنس از لبه عقب لوپ دقت کنید در فلز سطحی !!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 12 خرداد1395 - 12:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure