انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 24 اردیبهشت1403 - 1:56am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام

Linkon نوشته است:
دوستان من دیشب رفتم کاوش : مکانی که رفتم یه سنگ صندلی بود با یه جوغن روی دیواره سنگ روبه روی صندلی.قبلا یه ردیاب 3 آنتنه سمت چپ صندلی یه محیط2*2 رو گرفته بود و میگفت بار میکشه به زیر سنگ.من دستگاه رو روشن کردم و تنظیمات رو انجام دادم:فرکانس 213 و عرض پالس 190 و speed=2 و Ground=2 و آیرون ریجکت خاموش و حساسیت 19 اون طرف سنگ دستگاه یه محیط 30*50 رو سنس داشت که تو شیب هست عدد سنس 27تا30 هست و من که دستگاهم تو آیرون ریجکت 3و4 آهن رو کامل حذف میکنه حتی رو آیرون ریجکت 5 هم حذفش نکرد و عدد تفکیک حول و هوش 75 بود. دوست دارم دوستان نظراتشون رو بگند که آیا هدف زدم یا خیر؟؟از مهندس حمید عزیز هم میخوام که نظر خودشون رو بگند؟؟

نزدیک اونجا با فاصله ی 800 متری یه قبرستان خیلی خیلی قدیمی بود که من با دستگاه اونجا زیاد سنس داشتم با همین تنظیات احتمال وجود جنس در قبر ها هست؟؟

حداقل باید 1در1 حجم بگیرید تا قابل حفاری باشه . حجمی که شما فرمایش کردید باید چیز کوچیکی باشه

شنبه 30 خرداد1394 - 11:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

چند تا تست از طلا با اشکال هندسی و عیار مختلف گرفتم که عرض میکنم:

سکه تمام بهار (وزن 8 گرم...21 عیار ): عدد تفکیک 40 تا 45
پلاک طلا مستطیل شکل (3.5 گرم ... 18 عیار ) : عدد تفکیک 18 تا 24
گردنبند طلا همراه با شمایل گرد به قطر 3 سانت ( وزن 15گرم ) : عدد تفکیک 18 تا 22
انگشتر طلا قطر 1.5 سانت ( وزن 6 گرم ) : عدد تفکیک 22 تا 18
النگو طلا به قطر حدود 8 سانت (حدود 15 گرم ... ) : عدد تفکیک 18 تا 22

غیر طلا :

سکه قدیمی (فکر کنم مسی) به قطر 1 سانت : عدد تفکیک 23 تا 28
انگشتر نقره قطر 1 سانت : عدد تفکیک 60 تا 65

دوستان تجربه های خودتون رو بفرمائید.

دوشنبه 1 تیر1394 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینو بنده متوجه شدم و اون اینکه اگر حجم فلز باارزش قابل توجه باشه..در فلزات طلا و مس و نقره و برنج خالص عدد تفکیک زیر 30 هست..بین 15 تا 30
یکی از دوستان نوشتن عدد تفکیک نقره 65 هست که اشتباهه..حتما ایشون با انگشتر تست کردن ولی باید بدونیم که انگشتر معمولا دارای مقادیر زیادی قلع هست و در تست های خود بنده هم بین 65 تا 70 بود.
اما رفتم از نقره فروشی ها سیم نقره خالص تهیه کردم و عدد شد 22...
در واقع هرچه فلز دارای بار رسانایی بیشتر باشه عدد تفکیکش پایین تر هست. @};-

یکشنبه 7 تیر1394 - 5:47am

سلام خدمت دوستان
چند روز پیش یکی از دوستانم به من گفت که یه قبرستان گبری پیدا کرده ولی قبرستان پشت خونه دوستش هستش منطقه ای رو‌که نام برد خیلی منطقه غنی منم بهش گفتم امکان داره فلز سطحی زیاد داشته باشه گفتم امکان داره فلز سطحی کارمون رو سخت کنه خلاصه دیشب نزدیک ساعت یازده رسیدیم منم یه لوپ ۶۰ سانت داشتم با یه لوپ ۱ در ۱ محیطی رو‌که باید کار میکردم یه زمین ۵۰۰ متری بود ولی جاهایی که قبر داشت رو خود صاحب خونه میدونست و ما رو برد سر همون قسمت که یه ده دقیقه پیاده روی داشت و اون منطقه که قبر ها بودن یه شیب بدی داشت دستگاه رو با لوپ ۶۰ سانت رو سر هم کردم اولش خیلی منو اذیت کرد چون هر جا بالانسش میکردم تا حرکت میکردم میتر عدد منفی میزد متوجه شدم فلز سطحی باید زیاد داشته باشه مثل میخ و از این چیزا چون خود اون طرف هم گفت من اینجا کشاورزی میکردم و فلز سطحی زیاد داره یه ده متر از اون منطقه فاصله گرفتم بعد بالانسش کردم که دیگه میتر منفی نمیزد فرکانس روی ۲۰۱ بود پهنای پالس روی ۱۵۵ دیلی خود لوپ ۱۶ بود که من هم دیلی دستی رو گذاشتم روی ۳۶ و گراند روی ۲ و اسپید هم روی ۳ طوری دستگاه رو تنظیم کردم که زمین رو کمتر بگیره و شروع کردم به گشتنکه نزدیک ۸ تا فلز سطحی مزاحم رو پیدا کردم بعد لوپ ۱ در ۱ رو وصل کردم و شروع کردم به بالانس کردن یه ۵۰ متر از اون منطقه فاصله گرفتم و دو سه بار بالانس کردم تا میتر منفی نزنه بعد تو یه قسمت دستگاه نزدیک ۷۰ سانت بوق کشید عدد تفکیک هم روی ۶۷ تا۷۰ بازی میکرد بعد حساسیت دستگاه رو کم کردم دیدم نزد فهمیدم که تو عمقه و سطحی دیگه نیست بعد گفتم سی سانت به اندازه یک در یک خالی کنید بعد دستگاه میزنم که بعد سی سانت با لوپ کوچیک رفتم داخل دیدم بوق شدید تر شد که تو ۶۰ سانت خوردیم به استخون و بعد تو ۷۵ سانت چند تا النگو مفرغ و با یه سری وسایل که همه مفرغ بودن رو بیرون اوردیم عکس هاشو هم میزارم برای دوستان بعد اون یه قبر دیگه رو هم دستگاه گرفتش ولی متاسفانه بخاطر سحل انگاری حفار و بی دقتی موقع کار اون مفرغ با خاک پرت شد بیرون و نتونستیم پیداش کنیم چون تو شیب کار میکردیم و رفتش ته اون شیب تو جنگل دوستان این سیستم واقعا جواب میده ولی اول بهتره از عمق های کم شروع کنید تا قلقش دستتون بیاد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 7 تیر1394 - 2:35pm

متشکریم از اعلام نتیجه شما و تصاویر ، انشاا.. که دوستان استفاده کنند .. باز هم منتظر اعلام نتایج بعدی شما هستیم ..

دوشنبه 8 تیر1394 - 7:34am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت تمامی دوستان. چندتا سوال داشتم ممنون میشم هرشخصی درحد توان و اطلاعات خودش راهنمایی کنه تا به یک نتیجه گیری کلی بر سیم.

1-دستگاه بعضی جاها سفال سنس میکنه . آیا راهی .جود داره که بشه تشخیص داد سفال هست یا فلز؟
2-دستگاه بعضی املاح ومواد معدنی ای که خاصیت فلزی دارند رو سنس میکنه.آیا راهی .جود داره که بشه املاح رو از فلز تشخیص داد؟

کلا دوستان هرگونه اطلاعاتی دارند دریغ نکنند و اینجا بزارند تا دوستانی که میخواند برند کاوش بتونند از نکات ریز و درشت استفاده کنند.متاسفانه الان چند ماهی هست این تاپیک باز شده اما مطالب زیادی درمورد اپراتوری و قلق های دستگاه چیزی بیان نشده. با تشکر

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

سه شنبه 23 تیر1394 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Linkon نوشته است:
سلام خدمت تمامی دوستان. چندتا سوال داشتم ممنون میشم هرشخصی درحد توان و اطلاعات خودش راهنمایی کنه تا به یک نتیجه گیری کلی بر سیم.

1-دستگاه بعضی جاها سفال سنس میکنه . آیا راهی .جود داره که بشه تشخیص داد سفال هست یا فلز؟
2-دستگاه بعضی املاح ومواد معدنی ای که خاصیت فلزی دارند رو سنس میکنه.آیا راهی .جود داره که بشه املاح رو از فلز تشخیص داد؟

کلا دوستان هرگونه اطلاعاتی دارند دریغ نکنند و اینجا بزارند تا دوستانی که میخواند برند کاوش بتونند از نکات ریز و درشت استفاده کنند.متاسفانه الان چند ماهی هست این تاپیک باز شده اما مطالب زیادی درمورد اپراتوری و قلق های دستگاه چیزی بیان نشده. با تشکر

بهترین تنظیمات برای این دستگاه (دستگاه بنده البته)

فرکانس 200
پهنای 170
گروند3
دیلی ...لوپ 50 ..20 ولوپ یک در یک 35تا40
اسپید 3یا4
انتگرال42
حساسیت 18

نقطه گیری: هرجا که عدد سنس شما قویتر بود مرکز حفاری محسوب میشه.
عمق گیری:هروقت جایی رو سنس داشتین میتونین فرکانس رو بالا برده و حساسیت رو پایین بیارین اگر سنس داشتین یعنی در عمق کم هست اما اگر سنس نداشتین یعنی در عمق بالاتری قرار داره
حذف سفال و ذرات و خشت:با کم کردن حساسیت و کم کردن فرکانس و بالابردن دیلی..عدد حساسیت روی17 یا16 و فرکانس200 و دیلی 35.همچنین موقع سنس سفال و ذرات صدای دستگاه بوق کوتاه هست و عدد تفکیک که در مانیتور هست ظاهر نمیشه.مگر اینکه لوپ رو کاملا به سطح نزدیک کنید.
حذف اهن:در عدد 15 البته برای سیستم من اهن رو حذف میکنه.ممکنه برای شما کمتر باشه این عدد.بطوری که عدد سنس و عدد تفکیک در مانیتور ظاهر میشه اما دستگاه هیچ صدایی نمیده..در همین عدد برای من برخی خشت ها هم حذف میشن.
حفره گیری:موقع کاوش هرجا دیدید نحوه کاوش و گرفتن لوپ درسته اما میتر یا همون عدد سنس منفی هست یعنی در زیر حفره قرار داره.
اطمینان از وجود فلز:بیشتر جاهایی که به پهنای لوپتون سنس مداوم دارین و نه تک بوق...در لوپ یک در یک به پهنای یک در یک شما سنس مداوم دارین.
فاصله لوپ از زمین:لوپ 50 فاصله از زمین 10 سانت........لوپ1در1 فاصله از زمین 20 سانت
اعداد تفکیک:عدد بالای 40 فلزات بی ارزش هستن معمولا...هرچه فلز رساناتر باشه عدد پایین تر هست مثلا طلا بین 16 تا 21..نقره خالص و نه انگشترای نقره معمولی که ترکیب قلع داره عدد20 تا 25..مس پایین تر از32

سه شنبه 23 تیر1394 - 9:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جنابamir6777 بسیار متشکرم . باید بقیه ی دوستان هم همین موارد رو تست کنند و اعلام نتایج بشه. لطفاً بقیه ی دوستان در این بحث شرکت کنند.

سه شنبه 23 تیر1394 - 9:32pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بهترين راه براي حذف سفال هاي پخته در سطح خاك كه مقدار كمي در حساسيتهاي بالا سنس ميشن فقط كم كردن يك درجه حساسيت و اسفاده از فركانس 90 الي 100 هست و مقداري عدد ديلي دستي بالاتر ؛ معمولا سفالها در عمق بالاتر از 40 سانت سنس نميشن مگر تجمع زيادي داشته باشن ! به هرحال سنس سفال بصورت تك بوق و لحظه اي هست ولي سنس و بوق فلزات دفينه شده با توجه به مقدار حجم آلودگي كشيده و وسيعتر خواهد بود ؛ دستگاه هاي حرفه اي و ديجيتال مثل فلزجو بايد تمرين و تجربه كرد تا به زبان دستگاه خوب آشنا شد .. موفق باشيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 تیر1394 - 2:39am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
بهترين راه براي حذف سفال هاي پخته در سطح خاك كه مقدار كمي در حساسيتهاي بالا سنس ميشن فقط كم كردن يك درجه حساسيت و اسفاده از فركانس 90 الي 100 هست و مقداري عدد ديلي دستي بالاتر ؛ معمولا سفالها در عمق بالاتر از 40 سانت سنس نميشن مگر تجمع زيادي داشته باشن ! به هرحال سنس سفال بصورت تك بوق و لحظه اي هست ولي سنس و بوق فلزات دفينه شده با توجه به مقدار حجم آلودگي كشيده و وسيعتر خواهد بود ؛ دستگاه هاي حرفه اي و ديجيتال مثل فلزجو بايد تمرين و تجربه كرد تا به زبان دستگاه خوب آشنا شد .. موفق باشيد

جناب مهدی از جنابعالی هم جهت به اشتراک گذاری تجارب خود بسیار متشکرم

چهارشنبه 24 تیر1394 - 11:46am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure