انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 4:24pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

بله 100 %

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 30 اردیبهشت1395 - 10:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

چند وقت پیش جای رفتم که وقتی دستگاه رو روشن میکردم ارور لوپ میداد ولی وقتی از اون جای مورد نظر دور میشدم دستگاه کار میکرد و وقتی دوباره به جای موردنظرم برمیگشتم بازم ارور لوپ میداد حتی لوپ 30 هم وصل کردم وقتی بالا میبردم حدود 1.5 متر از زمین فاصله داشت باز هم ارور لوپ میداد . به نظر دوستان چی میتونه باعث این چنین شرایطی میشه . من خیلی وقته بادستگاه کار میکنم تاحالا اینطوری نشده بود .

یکشنبه 2 خرداد1395 - 7:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
parashm نوشته است:
چند وقت پیش جای رفتم که وقتی دستگاه رو روشن میکردم ارور لوپ میداد ولی وقتی از اون جای مورد نظر دور میشدم دستگاه کار میکرد و وقتی دوباره به جای موردنظرم برمیگشتم بازم ارور لوپ میداد حتی لوپ 30 هم وصل کردم وقتی بالا میبردم حدود 1.5 متر از زمین فاصله داشت باز هم ارور لوپ میداد . به نظر دوستان چی میتونه باعث این چنین شرایطی میشه . من خیلی وقته بادستگاه کار میکنم تاحالا اینطوری نشده بود .

فلز سطحی بزرگ

یکشنبه 2 خرداد1395 - 12:19pm
مدیر کل
مدیر کل

بله وجود فلز سطحی بزرگ در اون محل کاملا محتمل هست. توجه داشته باشین مساله شناسایی لوپ و طبعا اعلام خطای لوپ فقط و فقط در لحظه بالانس دستگاه انجام میشه. پس اگر دستگاه رو در نقطه ای دورتر که مطمئن هستین فلزی وجود نداره بالانس کنین و بعد به محل مورد نظر ببرین ؛ طبیعتا خطای لوپ هم دیگه در کار نیست. اصولا بالانس کردن هر فلزیابی در شرایطی که فلز مزاحم در کار نباشه مساله ای کلیدی برای کارکرد صحیح فلزیاب هست.

یکشنبه 2 خرداد1395 - 12:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام دلیل نمایش ERROR99 در بالا سمت راست چی میتونه باشه .

جمعه 7 خرداد1395 - 6:28pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز ما در این دستگاه حالتی نداریم که ERROR99 نمایش داده بشه! اگر منظور شما FERRO: 99 هست ؛ مربوط به عدد میتر آهن در حالت خاموش بودن حذف آهن میشه و این مقدار عددی نشون میده که تفکیک دستگاه شما درست عمل نمیکنه. توضیحات فایل راهنما رو در بخش تفکیک و اعداد 3 گانه A , B , C مطالعه کنین بطور مفصل توضیح داده شده.

جمعه 7 خرداد1395 - 10:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و درود خدمت تمامی دوستان گل @};-

آقا من به یه چیز جالب رسیدم که احتمالا دوستان قبلا شاید متوجه شده باشن !

موقع بالانس یا تست دستگاه با لوپ 30 به پایین ،اگه دندونتون رو پر کردید لوپ رو از صورتتون فاصله بدید :D

من تست کردم خیلی قشنگ آمالگام داخل دندون رو دستگاه سنس میکنه دلیلشم مواد تشکیل دهنده اون هست !

من لوپ رو با فاصله از زمین میگرفتم و بالانس میکردم هی میدیدم نزدیک خودم که میکنم بوق میزنه که خلاصه متوجه شدم داستان چیه ... YMWHISTLE

.............................................
ترکیب آمالگام چیست؟
پودر آمالگام آلیاژی عمدتاً متشکل از نقره، مس و قلع می باشد که بیشترین درصد مواد متشکله آن نقره می باشد. در مطب های دندانپزشکی این پودر با جیوه مخلوط شده و بصورت آلیاژ آمالگام مورد استفاده قرار می گیرد.
.............................................

جمعه 7 خرداد1395 - 11:38pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوست عزیز ما در این دستگاه حالتی نداریم که ERROR99 نمایش داده بشه! اگر منظور شما FERRO: 99 هست ؛ مربوط به عدد میتر آهن در حالت خاموش بودن حذف آهن میشه و این مقدار عددی نشون میده که تفکیک دستگاه شما درست عمل نمیکنه. توضیحات فایل راهنما رو در بخش تفکیک و اعداد 3 گانه A , B , C مطالعه کنین بطور مفصل توضیح داده شده.

بله درسته استاد عزیز من اشتباهی یک لحظه فکر کردم نوشته error99 . مشکل حل شدش ممنونم از راهنمایاتون

شنبه 8 خرداد1395 - 9:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
بنده جایی رو با لوپ 1/6متر در 1/6 متر با مقاومت 1.2 که از سیم افشان درست شده که اعداد سه گانه بصورت تقریبی 304 و 644 و747 میباشد با تنظیمات زیر دستگاه زدم :
فرکانس 200 پهنای پالس 160 دیلی دستی 24 و دیلی اتومات 19 با گراند 6 و اسپید 4
نتیجه سنس جایی به ابعاد تقریبی 1/3متر در 1/3 متر بود که با متر تقریبی 145 سنس میشد که id بین 48 و 57 بود ولی وقتی لوپ رو روی نقطه بصورت نزدیکتر و ثابت نگه میداشتم id 57 میشد و nunfe+6 (که تا+17 هم بالا میرفت) بود و وقتی با کناره لوپ میگرفتمش متر حداکثر به 30 میرسید ولی اعداد تفکیک تغییر نمیکرد.
اساتید ودوستان گرانقدر لطفا نظرتون رو اعلام کنید.
به نظرتون ارزش کاوش داره؟ :YMPRAY: :YMPRAY: @-)

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

دوشنبه 10 خرداد1395 - 7:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

persian.550bc نوشته است:
سلام دوستان
بنده جایی رو با لوپ 1/6متر در 1/6 متر با مقاومت 1.2 که از سیم افشان درست شده که اعداد سه گانه بصورت تقریبی 304 و 644 و747 میباشد با تنظیمات زیر دستگاه زدم :
فرکانس 200 پهنای پالس 160 دیلی دستی 24 و دیلی اتومات 19 با گراند 6 و اسپید 4
نتیجه سنس جایی به ابعاد تقریبی 1/3متر در 1/3 متر بود که با متر تقریبی 145 سنس میشد که id بین 48 و 57 بود ولی وقتی لوپ رو روی نقطه بصورت نزدیکتر و ثابت نگه میداشتم id 57 میشد و nunfe+6 (که تا+17 هم بالا میرفت) بود و وقتی با کناره لوپ میگرفتمش متر حداکثر به 30 میرسید ولی اعداد تفکیک تغییر نمیکرد.
اساتید ودوستان گرانقدر لطفا نظرتون رو اعلام کنید.
به نظرتون ارزش کاوش داره؟ :YMPRAY: :YMPRAY: @-)

چرا ارزش کاوش نداره !!!! ؟
فقط باید روش اصولی حجم گیری رو درست انجام داده باشید !
یعنی از ابتدای لوپ اگر بوق شروع شد و تا لبه عقب لوپ دقیق سر خط عقب لوپ بوق ادامه داشت این فلز سطحی هست ، اصول درست فلزات دفینه ای که حجم میدن باید اینطور باشه : وقتی ابتدای شروع سنس که لبه جلوی لوپ 1 متری هست رو علامت بزنید ، حالا وقتی به حرکت ادامه دادید در طول کل لوپ بوق خواهید داشت و اگر نقطه علامت زده بوق اولیه تا موقعی که انتهای لبه عقبی لوپ حدود مثلا 1 متر از نقطه علامت زده دور شده ولی همچنان سنس و بوق دارید این حجم گیری درسته ! و میشه حجم سنس مکان حدود 1 متر ؛ ولی اگر بوق از نوک جلویی لوپ شروع بشه و تا آخر لبه لوپ در عقب تمام بشه این فلز سطحی هست

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 10 خرداد1395 - 2:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure