انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:45pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اصلا نمیشه در این مورد نظر خاصی داد! چون بارها عرض کردم شکل هندسی هم تاثیرگذار هست. از این گذشته اگر بصورت یکپارچه باشه با اینکه تکه تکه باشه کاملا عدد تفکیک فرق میکنه. با این همه تا یکی از دوستان چنین چیزی رو بصورت واقعی سنس نکنه و نتیجه اعلام نشه تجربه ای در خصوصش وجود نداره! :D

شنبه 9 خرداد1394 - 8:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اصلا نمیشه در این مورد نظر خاصی داد! چون بارها عرض کردم شکل هندسی هم تاثیرگذار هست. از این گذشته اگر بصورت یکپارچه باشه با اینکه تکه تکه باشه کاملا عدد تفکیک فرق میکنه. با این همه تا یکی از دوستان چنین چیزی رو بصورت واقعی سنس نکنه و نتیجه اعلام نشه تجربه ای در خصوصش وجود نداره! :D

سلام خدمت همه دوستان عزیز و همینطور مهندس حمید عزیز، بنظر شما عیار طلا نمیتونه رو عدد تفکیک تاثیر داشته باشه؟ دوستان با طلای ۱۸ عیار و ۲۱ عیار تست کنن شاید یه نتیجه گیری بهتر بشه کرد،سپاس @};-

شنبه 9 خرداد1394 - 8:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با اجازه مهندس حمید عزیز جسارت بنده رو ببخشید ،بنظرم وقتی طلا به حجم زیاد رو یه جا برای تست میزاری عدد تفیکیک تو حجم زیاد تغییر داره به شکل هندسی ربطی نداره بنظر من بخاطر عیار مختلف طلا هست،چون طلایی که دوستmani 1063 تست کرد و اعدادش یکم تغییر داشت احتمالا بخاطر اینه که عیار طلاهایی که تست کرده با هم فرق داشته.مثلا گوشوار ۱۵ عیار النگویه ۲۴ عیار و گردنبند ۲۱ عیار باهم تست گرفته شده،جسارت بعدی اینه که اگر این تفکیک دستگاه واقعا کارامد باشه که هست شما با تست طلا با عیارهای مختلف میتونید چشم بسته عیار طلای زیر خاک رو بگید :D البته این فقط یه نظر هست،مهندس حمید عزیز باز هم عذر خواهی بنده را پذیرا باشید @};-

شنبه 9 خرداد1394 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

habiib نوشته است:
با اجازه مهندس حمید عزیز جسارت بنده رو ببخشید ،بنظرم وقتی طلا به حجم زیاد رو یه جا برای تست میزاری عدد تفیکیک تو حجم زیاد تغییر داره به شکل هندسی ربطی نداره بنظر من بخاطر عیار مختلف طلا هست،چون طلایی که دوستmani 1063 تست کرد و اعدادش یکم تغییر داشت احتمالا بخاطر اینه که عیار طلاهایی که تست کرده با هم فرق داشته.مثلا گوشوار ۱۵ عیار النگویه ۲۴ عیار و گردنبند ۲۱ عیار باهم تست گرفته شده،جسارت بعدی اینه که اگر این تفکیک دستگاه واقعا کارامد باشه که هست شما با تست طلا با عیارهای مختلف میتونید چشم بسته عیار طلای زیر خاک رو بگید :D البته این فقط یه نظر هست،مهندس حمید عزیز باز هم عذر خواهی بنده را پذیرا باشید @};-

دوست عزیز خدمت شما عرض کنم :1 به شکل هندسی کاملا وابسته هست چه توی پالسی و چه توی VLF
2 توی خاک ب هیچ عنوان نمیشه نظر قطعی داد چون هم قدمت فلز مدفون هم شکل هندسی هم عمق هدف به خاطر تاثیر املاح خاک و هم نوع قرارگیری اون توی این مساله تاثیر گذار هست.پس شما هم عذرخواهی بنده را پذیرا باشید :D

شنبه 9 خرداد1394 - 10:52pm

kurosh نوشته است:
mohammad far نوشته است:
سلام دوستان این هم نتیجه تست های من امیدوارم یدردتون بخوره :YMPEACE:

لوپ 1*1 10دور سیم0.65 2اهم
بهترین نتیجه برای این لوپ
فرکانس 230
پالس 260
دیلی 21 (+50)
انتگرال 42
حساسیت 18
گراند 3
اسپید 3

فلز تست فیبر مسی 24*20 دورو
در هوا 230
تست زیر خاک 2 متر
حذف آهن 18
البته با فرکانس 166 هم نتایج به همین صورت بود

درود بر شما محمد گرامی
باتشکر از تستهایی که انجام دادید فقط اگر امکانش هست یکبار دیگه این تستها رو با فرکانسهای 50 الی 53 هرتز انجام بدید و نتایج رو اعلام بفرمایید بخصوص تست زیر خاک چون قاعدتا باید فرکانس پایین عمق زنی رو بیشتر کنه
پیروز باشید @};-

درود بر شما کوروش عزیز
چشم دفعه بعد که رفتم برا تست انجام میدم
ولی اگر فرکانس رو خیلی پایین بیارید عکسلعمل دستکاه خیلی کند میشه

شنبه 9 خرداد1394 - 11:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mhak نوشته است:
habiib نوشته است:

دوست عزیز خدمت شما عرض کنم :1 به شکل هندسی کاملا وابسته هست چه توی پالسی و چه توی VLT
2 توی خاک ب هیچ عنوان نمیشه نظر قطعی داد چون هم قدمت فلز مدفون هم شکل هندسی هم عمق هدف به خاطر تاثیر املاح خاک و هم نوع قرارگیری اون توی این مساله تاثیر گذار هست.پس شما هم عذرخواهی بنده را پذیرا باشید :D

شرمنده اینو میگم ولی من شکل هندسی رو قبول ندارم اصلا یک فرضیه هست کاملا اشتباه،من اپراتور جی پی ۵۰۰۰ هستم تا حالا برای من پیش نیومده در بخشiron reject فلز مس اهن و مفرغ به خاطر ابعادش دستگاه نتونه به خاطر شکل هندسی تفکیک کنه،فلزیابایه وی ال اف تو تفکیک قدرتمند ترین هستن شما چطوری تفکیکش رو به چالش میکشی!!،من عملکرد وی ال اف رو دیدم والله شکل هندسی روش تاثیری نداشت از هر مدل فلز و هر ابعادی،هم garret atx و CTX 3030، فلزیاب پالسی هم هم تفکیک نسبی داره دوست عزیز میتونه بگه اهنی یا غیر اهنی هست اونم تا عمق محدود بگمانم مهندس حمید عزیز هم با من هم عقیده هستن،برادر من قصد زیر سوال بردن این دستگاه رو ندارم،برعکس کاملا هم خوشحال میشم و تحسین میکنم،در پناه حق همگی موفق باشید

شنبه 9 خرداد1394 - 11:35pm
مدیر کل
مدیر کل

نه habiib عزیز عدد تفکیک به شکل هندسی کاملا وابسته هست ولی حذف آهن خیر!!! :D این هم نکته جالبیه که فکر کنم شما رو دچار اشتباه کرده. من عرض کرده بودم قسمت حذف آهن با فرمول متفاوتی عمل میکنه که اتفاقا از فلزیاب های مینلب برداشته شده. فرمول تقریبا همیشه برای آهن درست جواب میده و میزان خطاش خیلی کم هست. حالا آهن کوچک یا بزرگ باشه فرق محسوسی نمیکنه و باز حذف میشه. اما اگر دقت کنین میبینین همون فلزات آهنی که در هر شرایط حذف میشن اعداد تفکیک یکسانی ندارن! برخی از آهنهای کوچکی که حذف میشه عدد تفکیک 30 میتونه داشته باشه و برخی حتی تا 70 هم ممکنه باشه. در واقع قسمت Iron Reject بر اساس عدد تفکیک کار نمیکنه و مبنای اون محاسبه بسیار پیچیده تری هست که بنظرم برای اولین بار مینلب اون رو منتشر کرده و خوشبختانه ما هم استفاده کردیم!
در هر صورت در بخش عدد تفکیک اندازه و شکل هندسی و جنس فلز هر 3 تعیین کننده مقدار عدد هستن. کاریش هم نمیشه کرد چون هیچ روش بهتری برای محاسبه تا به الان نبوده و لورنز هم از همین سیستم استفاده میکنه.
در خصوص نکته ای که mhak عزیز فرمودن باید عرض کنم طبق تستها و حتی چند کاوش نسبتا موفقی که دوستان انجام دادن ؛ خوشبختانه عدد تفکیک برای این طرح در خاک تغییر محسوسی نداره! یعنی جوری نیست که خاک باعث بشه عدد تفکیک کلا عوض بشه. ای کاش شما نمونه ساخته شده خودتون رو جوری درست میکردین که قسمت تفکیکتون کار کنه و بتونین با مدار وی ال اف کوازار هم مقایسه خوبی داشته باشین. چون اگر در کوازار اینطور هست که تفکیک در خاک خیلی تغییر کنه ؛ نداشتن این حالت مزیت بزرگی برای طرح ما خواهد بود! :D البته احتمالش هم وجود داره چون بهرحال لایه های خاک روی یک فلزیاب وی ال اف بیشتر اثر میذارن تا روی یک پالسی فرکانس پایین.

یکشنبه 9 خرداد1394 - 1:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نه habiib عزیز عدد تفکیک به شکل هندسی کاملا وابسته هست ولی حذف آهن خیر!!! :D این هم نکته جالبیه که فکر کنم شما رو دچار اشتباه کرده. من عرض کرده بودم قسمت حذف آهن با فرمول متفاوتی عمل میکنه که اتفاقا از فلزیاب های مینلب برداشته شده. فرمول تقریبا همیشه برای آهن درست جواب میده و میزان خطاش خیلی کم هست. حالا آهن کوچک یا بزرگ باشه فرق محسوسی نمیکنه و باز حذف میشه. اما اگر دقت کنین میبینین همون فلزات آهنی که در هر شرایط حذف میشن اعداد تفکیک یکسانی ندارن! برخی از آهنهای کوچکی که حذف میشه عدد تفکیک 30 میتونه داشته باشه و برخی حتی تا 70 هم ممکنه باشه. در واقع قسمت Iron Reject بر اساس عدد تفکیک کار نمیکنه و مبنای اون محاسبه بسیار پیچیده تری هست که بنظرم برای اولین بار مینلب اون رو منتشر کرده و خوشبختانه ما هم استفاده کردیم!
در هر صورت در بخش عدد تفکیک اندازه و شکل هندسی و جنس فلز هر 3 تعیین کننده مقدار عدد هستن. کاریش هم نمیشه کرد چون هیچ روش بهتری برای محاسبه تا به الان نبوده و لورنز هم از همین سیستم استفاده میکنه.
در خصوص نکته ای که mhak عزیز فرمودن باید عرض کنم طبق تستها و حتی چند کاوش نسبتا موفقی که دوستان انجام دادن ؛ خوشبختانه عدد تفکیک برای این طرح در خاک تغییر محسوسی نداره! یعنی جوری نیست که خاک باعث بشه عدد تفکیک کلا عوض بشه. ای کاش شما نمونه ساخته شده خودتون رو جوری درست میکردین که قسمت تفکیکتون کار کنه و بتونین با مدار وی ال اف کوثر هم مقایسه خوبی داشته باشین. چون اگر در کوثر اینطور هست که تفکیک در خاک خیلی تغییر کنه ؛ نداشتن این حالت مزیت بزرگی برای طرح ما خواهد بود! :D البته احتمالش هم وجود داره چون بهرحال لایه های خاک روی یک فلزیاب وی ال اف بیشتر اثر میذارن تا روی یک پالسی فرکانس پایین.

حرف شما کاملا درسته مهندس
در مورد تفکیک دستگاه من چشم حتما درستش میکنم و تستی انجام میدم در واقع فقط باید ماسفت رو عوض کنم که اونم براش سوکت درست کردم نهایتش 4تا پیچ میخواد باز کنی و من هم همیشه ماسفت و میکرو و باطری یدکی توی کیفم به عنوان فشنگ همیشه همراهم هست :D

یکشنبه 10 خرداد1394 - 1:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان من دیشب رفتم کاوش : مکانی که رفتم یه سنگ صندلی بود با یه جوغن روی دیواره سنگ روبه روی صندلی.قبلا یه ردیاب 3 آنتنه سمت چپ صندلی یه محیط2*2 رو گرفته بود و میگفت بار میکشه به زیر سنگ.من دستگاه رو روشن کردم و تنظیمات رو انجام دادم:فرکانس 213 و عرض پالس 190 و speed=2 و Ground=2 و آیرون ریجکت خاموش و حساسیت 19 اون طرف سنگ دستگاه یه محیط 30*50 رو سنس داشت که تو شیب هست عدد سنس 27تا30 هست و من که دستگاهم تو آیرون ریجکت 3و4 آهن رو کامل حذف میکنه حتی رو آیرون ریجکت 5 هم حذفش نکرد و عدد تفکیک حول و هوش 75 بود. دوست دارم دوستان نظراتشون رو بگند که آیا هدف زدم یا خیر؟؟از مهندس حمید عزیز هم میخوام که نظر خودشون رو بگند؟؟

نزدیک اونجا با فاصله ی 800 متری یه قبرستان خیلی خیلی قدیمی بود که من با دستگاه اونجا زیاد سنس داشتم با همین تنظیات احتمال وجود جنس در قبر ها هست؟؟

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

شنبه 30 خرداد1394 - 10:16am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

لینکون عزیز یادت باشه هر قبری بار نداره طلا در اون زمان خیلی کم بود دست هر کسی نبود قبرهای بار دار معیارهای خودشو داره .در مورد جایی که دستگاهت گرفته البته ردیاب سه انتنه زیاد کارش جالب نیست ولی حداقل با ردیاب انجمن میشه یه تشخیصهایی داد با توجه به سنس دستگاهت.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 30 خرداد1394 - 11:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure