انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت1403 - 12:04am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
samiar نوشته است:
سلام به همه مخصوصا مهندس حمید عزیز
دوستان مکانی رو که قبلا با ردیاب اوکی شده بود امروز تست کردم به شرج زیر
فرکانس 100
پهنا 170
گرند 5
دیلی 19
حسا سیت 19 و15 و10
انتگ 44
از چهار طرف حدودا 1در1 سنس داشتم با
id 45تا55 متغیر
non fe در حدود 16
میتر سنس هم در مرکز حدود600
لطفا نظرتونو بگید تا اواسط هفته جراحیش کنم با تشکر ویزه از استاد حمید دستگاه بسیار ساکت و عالی ممنون از بزرگواری شما عزت زیاد......

samiar عزیز خسته نباشید

قصد بی احترامی ندارم اما بعضی از دوستان دیگه یه کارایی میکنن واقعا...
خب برادر من اگه منطقه جوریه که یک بار رفتی رادار زدی ، باز برگشتی با خیال راحت با نقطه زن زدی ، دیگه جای سوال داره حفاری کنم یا نه ؟
کار به جاهای خطرناک ندارم ولی به خدا حفاری ضرری نداره ، تا حفاری نکنی خیلی چیزا رو یاد نمیگیری
آقا اصلا فکر کن هیچی نیست حداقلش اینه یه ورزشی انجام دادی :D
به هرحال موفق باشید
@};- ~O) @};-

یکشنبه 22 فروردین1395 - 12:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان ایا شما این مورد رو بهش برخورد کردید که اگر پهنای پالس رو برای لوپ یک متری از ۲۵۰ بالاتر ببریم ، برد دستگاه کمتر بشه ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 22 فروردین1395 - 11:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

samiar نوشته است:
سلام به همه مخصوصا مهندس حمید عزیز
دوستان مکانی رو که قبلا با ردیاب اوکی شده بود امروز تست کردم به شرج زیر
فرکانس 100
پهنا 170
گرند 5
دیلی 19
حسا سیت 19 و15 و10
انتگ 44
از چهار طرف حدودا 1در1 سنس داشتم با
id 45تا55 متغیر
non fe در حدود 16
میتر سنس هم در مرکز حدود600
لطفا نظرتونو بگید تا اواسط هفته جراحیش کنم با تشکر ویزه از استاد حمید دستگاه بسیار ساکت و عالی ممنون از بزرگواری شما عزت زیاد......

سلام. قطعاً منشأ سیگنالت فلزه. احتمال خیلی قوی جدیده. و حول و حوش 1 متر هم عمقشه. انشاء الله که اشتباه کرده باشم و برعکسش یک خمره تپل مپل پر از سکه طلای هخامنشی باشه. ;)

یکشنبه 22 فروردین1395 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
دوستان ایا شما این مورد رو بهش برخورد کردید که اگر پهنای پالس رو برای لوپ یک متری از ۲۵۰ بالاتر ببریم ، برد دستگاه کمتر بشه ؟

در مورد 2 متری رو میدونم که نخیر. اینطور نیست، بلکه مشخصاً بیشتر میشه.

یکشنبه 22 فروردین1395 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:

بله آقا مهدی منم اين مشکل رو داشتم. مشکل از سیم رابطه. به علت نازک بودن سیم مغزیش بیشتر از این جریان رو نميتونه عبور بده. من فقط برای لوپ بیست سانتی از سیم رابط مکس استفاده کردم. برای بقیه لوپهام از همون سیمی که برای پیچیدن لوپ استفاده کردم سر سیمها رو از هر طرف دومتر آزاد گذاشتم و با دریل به دور هم تابوندمشون آخر کار یه وارنیش حرارتی هم کشیدم روش که از هم باز نشن. دیگه نه میتر منفی داره نه نویز میگیره تا آخرین پهنای پالس هم کم نمیاره

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

دوشنبه 23 فروردین1395 - 7:37am
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید برای تشخیص فلز از املاح با لوپ 60 کت 6 کدوم روش صحیح هستش؟
1- وقتی سنس داشتیم حساسیت رو روی یک بذاریم و اگر دیگه سنس نداشتیم حتما فلز هست اونم در عمق.
2- باید لوپ رو 30 سانت بالا بیاریم و اگر بازم سنس بود حتما فلزه.

درضمن من یه جا سنس داشتم که به مرحله تفکیک نمی رسید اما وقتی لوپ رو به زمین نزدیک کردم تفکیک می کرد و می زد None-FE منفی فلان که البته عددش یادم نیست و حذف اهن هم کالیبره نشده بود. لوپ رو روی زمین گذاشتم به طوریکه مرکز لوپ روی جایی بود که حداکثر میتر سنس رو داشت. سوال اینه که گذاشتن لوپ روی زمین به این شکل در مواقع سنس ایا کار درستی هست؟ یا نه بلکه غلطه و باعث میشه ما املاح رو هم بزنیم هر چند که ممکنه فلز هم در عمق باشه و حتی ممکنه حذف اهن و تفکیک درست کار نکنن.

اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است.

دوشنبه 23 فروردین1395 - 12:16pm
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص مورد اول چند بار توضیح دادم که اصلا نیازی به این کار نیست. هر هدفی روی هر درجه حساسیتی اگر دارای میتر سنس 70 یا بیشتر باشه به این معنی هست که با درجه حساسیت 1 هم سنس میشه! در واقع توجه به میتر سنس هدف از این حیث کاملا کفایت میکنه. حالا بسته به محیط کاوش ممکنه شما ترجیح بدین روی هدفی با میتر سنس بیشتر از 20 یا 40 یا 70 یا حتی 100 حساب باز کنین که اون دیگه حاصل تجربه خودتون هست.
در مورد مساله دوم باید عرض کنم همونطور که در راهنما دقیقا قید کردم ؛ این کار از نظر عملکرد سیستم تفکیک درست نیست. در واقع اگر سنس هدف ضعیف باشه ؛ دور و نزدیک کردن لوپ از زمین روی نقطه هدف سبب خطای سیستم تفکیک میشه. چون بخش تفکیک هم دارای بالانس مخصوص خودش هست که با توجه به شرایط زمین قبل از سنس هدف انجام میشه تا شرایط زمین هم هنگام تفکیک هدفی در خاک در نظر گرفته بشه. اما اگر هدف دارای سنس قوی باشه و میتر سنس عدد بالایی داشته باشه ؛ این کار روی تفکیک اثر محسوسی نمیذاره. بهرحال انجام چنین کاری صرفا برای تشخیص صحت هدف بنظر من تا حدودی قابل اتکا هست. اگر هدف فلز و دارای سنس قوی باشه ؛ با دور کردن لوپ از زمین فقط مقداری از قدرت سنس کاسته میشه. البته این روش الزاما و در همه موارد روش مطمئنی نیست.

دوشنبه 23 فروردین1395 - 2:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
1426539 نوشته است:
مهدی نوشته است:

بله آقا مهدی منم اين مشکل رو داشتم. مشکل از سیم رابطه. به علت نازک بودن سیم مغزیش بیشتر از این جریان رو نميتونه عبور بده. من فقط برای لوپ بیست سانتی از سیم رابط مکس استفاده کردم. برای بقیه لوپهام از همون سیمی که برای پیچیدن لوپ استفاده کردم سر سیمها رو از هر طرف دومتر آزاد گذاشتم و با دریل به دور هم تابوندمشون آخر کار یه وارنیش حرارتی هم کشیدم روش که از هم باز نشن. دیگه نه میتر منفی داره نه نویز میگیره تا آخرین پهنای پالس هم کم نمیاره

سلام
یعنی اگه از سیم افشان 1 میل هم به عنوان رابط استفاده بشه مشکلی پیش نمیاره ؟
استاد حمید نظر شما چیه ؟

دوشنبه 23 فروردین1395 - 9:15pm
مدیر کل
مدیر کل

اینکه کابل رابط نباید دارای سیم نازک باشه کاملا درسته. در مورد کابل مکس هم مدتی هست به نتیجه رسیدیم چندان کابل مناسبی نیست! اما در خصوص استفاده از زوج سیم به هم تابیده اونطور که دوستمون فرمودن باید احتیاط کرد! درسته که جواب میده ولی استفاده از کابل کواکسیال مرغوب مناسب تر هست. همونطور که در همه فلزیاب های معتبر هم به همین صورته.

دوشنبه 23 فروردین1395 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس جان باور بفرمایید دیگه چاره ای نداشتم جز اینکه اینجور سیم رابطی درست کنم. تقریبا پنج نمونه rg59 و سه نمونه کابل میکروفون و سه نمونه کابل آنتن تست کردم همشون یه مشکلی داشتن. ناگفته نماند که این دو متر سیم ذوج رو اینقدر با دریل به هم تابوندم که کلا شد یک متر و بیست که خدا رو شکر جواب خوبی داد. هر چقدر هم تکان بخوره یا توی دستم مچاله کنم میتر منفی نمیندازه یا خیلی به ندرت. برای سه سایز مختلف به همین روش درست کردم خودم که خیلی راضیم

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

دوشنبه 23 فروردین1395 - 10:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure