انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:01pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
در مورد نقطه زنی دقیق با لوپ 1 متری مشکلی نیست. شما کلا از هر طرف که روی هدف میاین ؛ جایی که میتر سنس به حداکثر عدد خودش برسه ؛ مرکز لوپ رو در نظر بگیرین منطبق بر مرکز دقیق هدف هست.
میتر سنس شما نشان از این داره که وجود فلز قطعی هست. اما در مورد تفکیک باید توجه کنین عدد تفکیک که سمت چپ نشان داده میشه مفهومش از عدد سمت راست که درجه آهن هست جداست! اگر عدد تفکیک شما 56 باشه هدف میتونه هم آهن و هم غیر آهن با سایز کوچک الی متوسط باشه. تشخیص آهنی بودن هدف رو باید به سیستم حذف آهن محول کنین که با نوشته FE و قطع بوق این مساله رو به شما اعلام میکنه. طبیعتا شرطش تنظیم صحیح درجه حذف آهن قبل از کاوش مکان هست. پیشنهاد میکنم دوستان که برای کاوش تشریف میبرن و قاعدتا ابزار آهنی خوبی مثل کلنگ همراهشون هست همون رو ملاک قرار بدن و جوری درجه حذف آهن رو تنظیم کنن که سر کلنگ بعنوان آهن شناخته و حذف بشه و در عین حال عدد میتر آهن در سمت راست بین 5- تا 10- باشه. این کار ترجیحا روی زمین باید انجام بشه و البته قبلش باید مطمئن بشین فلز مزاحم دیگری در کار نباشه.

یکشنبه 15 فروردین1395 - 8:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: ایران
مهدی نوشته است:
jahanfar.b57 نوشته است:
سلام وعرض خسته نباشید به خدمت مهنس حمید بزرگوار .واما موعفقیتی دیگر به لطف سیستم فلزجو مهندس حمید هزاران بار تشکر وقدردانی .این اشیاع در متراز یک وپنجاه با لوپ شصت ..با فرکانس155.پالس190.دیلی اتو18.دستی32..حساسیت 16.گروند3.تفکیک 58

\:d/ :-BD :ymapplause: :ymapplause: احسنت دوست من نوع لوپ 60 از چه نوعی بوده ؟ ( عنکبوتی یا کت 6 ) اگر در عمق 1/5 اینهارو زدید واقعاً معرکه هست با لوپ 60 :-BD درضمن در مورد حجم سنس و عدد میتر سنس هم بگید لطفاً . سپاس @};-

سلام اقا مهدی .لوپ 60عنکبوتی هستش .هجم سنس حدود یک متر بود وعددمیتر هم بین 35تا 38 تغییر میکرد

یکشنبه 15 فروردین1395 - 9:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
jahanfar.b57 نوشته است:
سلام وعرض خسته نباشید به خدمت مهنس حمید بزرگوار .واما موعفقیتی دیگر به لطف سیستم فلزجو مهندس حمید هزاران بار تشکر وقدردانی .این اشیاع در متراز یک وپنجاه با لوپ شصت ..با فرکانس155.پالس190.دیلی اتو18.دستی32..حساسیت 16.گروند3.تفکیک 58

خیلی ممنون از شما. خسته نباشین.
به شما تبریک میگم. اگر فقط همین خورده ریز ها بوده باشه ؛ سنس شدنش در عمق 1.5 متری توام با تفکیک نتیجه واقعا خوبی بوده! هر چند که با توجه به حالت دفینه ای که فلزات در خاک پیدا میکنن این مساله عجیب نیست. تنظیماتی هم که استفاده کردین خوب بوده. ایشالا در آینده موفقیتهای بیشتر و بزرگتری بدست بیارین. @};-

سلام مجدد مهندس عزیز این بار سوم هست که من با این سیستم وسایل پیدا میکنم .بی تعارف این سیستم به نظر من از خیلی فلزیابهای دیگه بهتره /امیدوارم هر چیزی که از خدا میخاین به شما بده .چون بی ادعا این سیستمو به راه انداختین .با تشکر

یکشنبه 15 فروردین1395 - 9:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون دوست عزیز. ایشالا که همیشه موفق باشین. @};-

یکشنبه 15 فروردین1395 - 11:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

jahanfar.b57 نوشته است:
حمید نوشته است:
jahanfar.b57 نوشته است:

خیلی ممنون از شما. خسته نباشین.
به شما تبریک میگم. اگر فقط همین خورده ریز ها بوده باشه ؛ سنس شدنش در عمق 1.5 متری توام با تفکیک نتیجه واقعا خوبی بوده! هر چند که با توجه به حالت دفینه ای که فلزات در خاک پیدا میکنن این مساله عجیب نیست. تنظیماتی هم که استفاده کردین خوب بوده. ایشالا در آینده موفقیتهای بیشتر و بزرگتری بدست بیارین. @};-

سلام مجدد مهندس عزیز این بار سوم هست که من با این سیستم وسایل پیدا میکنم .بی تعارف این سیستم به نظر من از خیلی فلزیابهای دیگه بهتره /امیدوارم هر چیزی که از خدا میخاین به شما بده .چون بی ادعا این سیستمو به راه انداختین .با تشکر

ممنونم آقای جهانفر عزیز خوشحالم از عملیاتهای موفقی که داشتی . :-BD
از شما انتظار داریم مقداری در مورد چگونگی سنس توسط فلزجو در مکانهای موفقی که داشتید توضیح بدید تا دوستان فرق بین سنس فلزات دفینه ای و ذرات رو متوجه بشن ! که بعضی دوستان آجر و سفال و ریشه رو حفاری نکنن . شرایط سنس ها چطور بوده اعداد میتر و عمق هدف های کشف شده و حجم از چهار طرف ؟ سپاس برادر @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 16 فروردین1395 - 8:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا مهدی .شما به بنده لطف دارین.من تا حالا حدود شش تا تنور که سیستم اونا رو سنس میکرد پیدا کردم به همراه دو تا منبع اب که جنس انها هم سنس میشد این موارد عددتفکیکشان بین 58 تا 68 تغییر میکردن اما فلزات دفینه ای نه . در جای که فلز هستش بعد از سنس کامل وپیدا کردن مرکز سنس لوپ را اهسته از 20 سانت به بالا میبردم و عددمیتر کم کم پایین میامد .اما در مورد ذرات وسفالها این گونه نبود .تا لوپ رو یه کم بالا تر میبردم عددمیتر به سرعت کاهش میافت وبوق دستگاه قطع میشد .البته لوپی که با سیم مفتولی مسی درست کردم 90درصد ذرات وسفالها رو میزد اما سیم افشان خیلی بهتره برای لوپ عنکبوتی .در جای که جنس واقعی باشه حرکت افقی لوپ رو سریعتر میکردم باز هم سنس داشتم .اما ذرات نه .من خیلی امتحان کردم جای که ذرات هست سیستم خودش بیقرار میشه مثال اگرعددتفکیک بار اول 58 باشه بری اخر خط سنس که تموم شد دوباره برگردی میبینی عددتغکیک خیلی بیشتر تغییر کرد

دوشنبه 16 فروردین1395 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jahanfar.b57 نوشته است:
سلام اقا مهدی .شما به بنده لطف دارین.من تا حالا حدود شش تا تنور که سیستم اونا رو سنس میکرد پیدا کردم به همراه دو تا منبع اب که جنس انها هم سنس میشد این موارد عددتفکیکشان بین 58 تا 68 تغییر میکردن اما فلزات دفینه ای نه . در جای که فلز هستش بعد از سنس کامل وپیدا کردن مرکز سنس لوپ را اهسته از 20 سانت به بالا میبردم و عددمیتر کم کم پایین میامد .اما در مورد ذرات وسفالها این گونه نبود .تا لوپ رو یه کم بالا تر میبردم عددمیتر به سرعت کاهش میافت وبوق دستگاه قطع میشد .البته لوپی که با سیم مفتولی مسی درست کردم 90درصد ذرات وسفالها رو میزد اما سیم افشان خیلی بهتره برای لوپ عنکبوتی .در جای که جنس واقعی باشه حرکت افقی لوپ رو سریعتر میکردم باز هم سنس داشتم .اما ذرات نه .من خیلی امتحان کردم جای که ذرات هست سیستم خودش بیقرار میشه مثال اگرعددتفکیک بار اول 58 باشه بری اخر خط سنس که تموم شد دوباره برگردی میبینی عددتغکیک خیلی بیشتر تغییر کرد

تشکر از تجربیات خوبتون :ymapplause:

سه شنبه 16 فروردین1395 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون اقا جهانفر فقط متراز تنوره و چقدر فلز توی تنوره بود ذکر نکردین ودستگاه باچه عدد میتر فلزو سنس کرد ممنون از تجربیاتتون

سه شنبه 17 فروردین1395 - 5:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید آقا و تمامی دوستان @};-
امروز تو محیط خونه دور از فلزات که لوپ رو اویزان کردم از سقف (دیباگ 1 رقم یکان فقط نوسان داشت) ساکت ساکت
لوپ 30 عنکبوتی سیم لاکی .7 و ارجی 59 جمعا 1 اهم
اعداد 789 680 257 و دیلی اتو 18
s 17
d 26
p150
انتگرال 42
speed 6
grand off
iron 13 طبق فایل راهنما
سکه 200 تومنی در 33 سانت واسپری چسب 123 در 70 سانت و خودکار الومنیومی در 40 سانت سنس کامل.
سینی استیل 50 سانتی در 145 سانت
سینی الومنیومی 60 سانتی در 80 سانت fe -35 id 70
تشت مسی 65 سانتی در 75 سانتی 23- id 90 non-fe
حمید آقا وقتی سینی استیل در حال سنس در (مثلا 120 سانت) بود سینی الومنیومی و یا تشت مسی رو نزدیک (10 سانت) بهش میکردی سنس ضیف میشد مثل اینکه داری سینی استیل رو از لوپ دور میکنی و وقتی که میچسبوندی سنس کامل قطع میشد و باید اونهارو انقدر به لوپ نزدیک میکردی تا سنس بشن به اندازه برد تشت مسی یا سینی الومنیومی.
برای مس و الومنیوم دلیلش چیه که برد اینقدر کمه.
ممنون از شما @};-

چهارشنبه 18 فروردین1395 - 3:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
ابتدا عرض کنم بردهایی که ذکر کردین تقریبا خوب هستن ولی کمی میتونه بیشتر از این هم باشه که بستگی به تنظیمات و کیفیت لوپ شما داره.
در مورد سینی آلومینیوم و تشت مسی هم هر چه هست به جنس خود این فلزات بستگی داره. مثلا اگر فلزی روکش از جنس روی داشته باشه سنسش یک مقدار ضعیف میشه. این موضوع در همه فلزیاب های پالسی یه یک شکل هست. مگر اینکه تنظیماتی رو پیدا کنین که کمی قوی تر سنس کنه. وگرنه راه دیگه ای نداره. در عین حال خود مس همیشه مورد نظر من برای تمامی تستها بوده و اگر مس معمولی باشه مشکلی نداره و قوی سنس میشه.
نکته دیگری که هست اینه که اعداد تفکیک مربوط به اهدافی که فرمودین نسبتا بالا بوده! وقتی هدفی دارای هدف تفکیک بالا مثل 70 یا 90 باشه قاعدتا برد بالایی براش بدست میاد و تفکیک هم سریع تر فعال میشه. لذا ممکنه در تست خودتون اشتباهی کرده باشین.

چهارشنبه 18 فروردین1395 - 4:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure