انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 2:46pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

maryam نوشته است:
سلام
من با لوپ کت 6، قطر 60 سانتی (عکس لوپ رو میفرستم دو لایه از Cat6 )
Delay Auto 21
A 289
B 704
C 813
و تنظیمات زیر
S 19
D 0
F 80
P 250
Speed 5
Iron RJ off
Int W 52

سکه 500 تومنی رو تو 29 سانت میزنه
تست تو حیاط بود در بقیه فرکانس ها بوق داشت همین فرکانس رو تونستم پیدا کنم که ساکت بود دستگاه.
لوپ رو گذاشته بودم رو زمین(رو کاشی) و سکه رو از بالا وارد منطقه سنس میکردم که تو 29 سانت سنس میکرد

ID 99
Ferro 99
میتر سنس هم خیلی نوسان داشت نمیشد دید چی به چیه
با توجه به ID و Ferro که هر دو 99 اومده فک کنم خطا دارم
(زنجیر نازک طلا میچسبوندم به لوپ هم همون اعداد ID و Ferro میزد)!!!
دوستان ببخشید طولانی شد :ymblushing: :ymblushing:

با سلام
شما اهم لوپ رو فرمایش نکردید ؟ درضمن این لوپ با فرکانس 100 و پهنای 165 یک سینی 35 سانتی رو باید تا 220 بزنه در همین وضعیت لوپ تصویر شما ! یعنی اگر بالای سر لوپ شما سقف آهنی باشه نمیتونید تست صحیحی بگیرید و باید در اطراف تا 3 متر فلزی نباشه . در ضمن برای بعضی لوپ ها افزایش پهنای پالس ممکنه تفاوتی در برد بیشتر نداشته باشه و فقط مصرف باطری مدار رو افزایش میده ! برای لوپ 60 نهایت پهنای مجاز به نظر بنده از 160 تا 180 نهایت کیفیت سنس خوبی خواهد داشت ، همچنین آیتمهای دلی دستی یا اتو و پهنای پالس با فرکانس رابطه ای بینشون هست که باید در میزان تنظیماتشون دقت کنید یک نرم متعادلی رو باید با تست های بیشتر بدست بیاردید تا هم برد خوبی داشته باشید و هم مدار ساکت باشه و هم میتر منفی کمتری داشته باشید ! هر چند تستهایی که انجام شده حتی با میتر منفی 5 تا 11 و حساسیت 15 مدار با لوپ 1 متری کابل فرمان 10در 1میل یک سینی 35 سانتی رو تا حدود 270 با قدرت سنس میکنه ! مطمئن باشید اگر جایی فلزات مدفون باشه میتر منفی تا اعداد 11 هم با قدرت دستگاهتون فلز رو سنس خواهد کرد !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 11 اسفند1394 - 10:04am

مرسی بابت راهنماییتون دوست من
تست میکنم اینجا میگم

سه شنبه 11 اسفند1394 - 11:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من دیروز یجای نیم متر کندم ولی قبل کندن سنسم خوب بود با لوپ 1*1 و با لوپ 60 از چهار طرف حجم گیری کردم که سنس عالی داشت ولی بعد نیم متر کندن اصلا نتونستم سنس دوباره داشته باشم یعنی روی چاله یا داخل چاله با لوپ 60 نتونستم ولی با لوپ یک سنس داشتم؟
داخل چاله با لوپ 60 چجوری میشه سنس کرد
بخاطر اینکه نتونست سنس کنه بیخیال شدن

سه شنبه 11 اسفند1394 - 5:49pm

کابل رابط لوپ و مدار RG59 هست که داره
ولی Cat6 نه بدون فویل و شیلده

سه شنبه 11 اسفند1394 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeid000 نوشته است:
دوستان من دیروز یجای نیم متر کندم ولی قبل کندن سنسم خوب بود با لوپ 1*1 و با لوپ 60 از چهار طرف حجم گیری کردم که سنس عالی داشت ولی بعد نیم متر کندن اصلا نتونستم سنس دوباره داشته باشم یعنی روی چاله یا داخل چاله با لوپ 60 نتونستم ولی با لوپ یک سنس داشتم؟

سلام اقا سعید خسته نباشید عزیز چه زود دلسرد میشین شما فقط لایه اولیه و اضافیرو برداشتین...
چاله رو وقتی حفاری میکنین بهتره اول با کلنگ یک مربع بکشید رو خاک همون حالتو به سمت پایین منظم کاوش کنید وقتیکه داخل چاله عمقش زیاد شد راحت میتونی حتی با60 هم سنس کنی بدین صورت:
نزدیک به کف لوپ رو خم کن به سمت یک دیواره(عمود) بالانسرو بزن بعدا اروم اروم به سمت کف چاله لوپروحرکت بده.
یک روال دیگم به این شکل هستش که با لوپ بزرگتر ازمحیط چاله میتونی داخل چاله رو سنس کنی اما اگر با لوپ کوچیکتر ازمحیط چاله سنس کنی مثلا چاله یک در یک رو با لوپ 60 در اون صورت میتر منفی میادو باعث کاهش برد میشه.
فقط روال بالایی برای سنس سقف کاربرد نداره @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

سه شنبه 11 اسفند1394 - 8:42pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستانی که علاقه مند به پیشرفت هرچه بهتر این دستگاه هستن ، پس چرا این بخش اینقدر کمرنگه ؟!!!! اپراتوران حرفه ای کجان ؟ !!! یعنی همه دارن بساز و بفروش میکنن !؟
لطفاً از تست هاتون بگید تا مهندس حمید مطالب رو جمع بندی کنه تا اگر جایی موردی برای ارتقا بود انجام بشه که به نفع همه هست !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 12 اسفند1394 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

rohollahmohamady نوشته است:
saeid000 نوشته است:

سلام اقا سعید خسته نباشید عزیز چه زود دلسرد میشین شما فقط لایه اولیه و اضافیرو برداشتین...
چاله رو وقتی حفاری میکنین بهتره اول با کلنگ یک مربع بکشید رو خاک همون حالتو به سمت پایین منظم کاوش کنید وقتیکه داخل چاله عمقش زیاد شد راحت میتونی حتی با60 هم سنس کنی بدین صورت:
نزدیک به کف لوپ رو خم کن به سمت یک دیواره(عمود) بالانسرو بزن بعدا اروم اروم به سمت کف چاله لوپروحرکت بده.
یک روال دیگم به این شکل هستش که با لوپ بزرگتر ازمحیط چاله میتونی داخل چاله رو سنس کنی اما اگر با لوپ کوچیکتر ازمحیط چاله سنس کنی مثلا چاله یک در یک رو با لوپ 60 در اون صورت میتر منفی میادو باعث کاهش برد میشه.

روح الله جان ممنون
پس باید از داخل چاله لوپ 60 بالانس کنم ببین دقیق متوجه شدم یا نه مثلا من خودم وارد چاله بشم و لوپ رو به دیواره چاله بگیرم و بالانس کنم و تو همون حالت از کنار دیواره یواش یواش لوپ را بکشم پایین به طرف کف چاله؟
ممنون داداش من به خاطر اینکه 60 سنس نداشت و میتر منفی میداد بیخیال شدم

چهارشنبه 12 اسفند1394 - 11:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
saeid000 نوشته است:
rohollahmohamady نوشته است:
saeid000 نوشته است:

روح الله جان ممنون
پس باید از داخل چاله لوپ 60 بالانس کنم ببین دقیق متوجه شدم یا نه مثلا من خودم وارد چاله بشم و لوپ رو به دیواره چاله بگیرم و بالانس کنم و تو همون حالت از کنار دیواره یواش یواش لوپ را بکشم پایین به طرف کف چاله؟
ممنون داداش من به خاطر اینکه 60 سنس نداشت و میتر منفی میداد بیخیال شدم

سعید عزیز
بنده یک لوپ 25 سانتی ساختم ، توی چاله از این لوپ استفاده میکنم . به خاطر کوچیک بودنش راحت بالانس میشه و اذیت نمیکنه
شما هم اگه میخواین اینو امتحان کنید.
@};- ~O) @};-

پنج شنبه 13 اسفند1394 - 3:58pm

سلام نتیجه کاوش بنده در هفته گذشته ۴تکه بود
پارچ مسی تو ۱متر
پی سوز مفرغی تو ۱متر
یه چیزی شبیه در قابلمه که مسی بود در نیم متر
یه تکه از گوشه بشقاب اندازه کف دست تو نیم متری
منطقه خیلی آلوده بود در حدی که عدد میتر زیر ۲۰نمیومد و خاک نقره هم روی زمین فراوان ریخته بود با این تنظیمات ۴جارو نقطه کردم کار کردم و اینا در اومد
فرکانس۱۰۰
پالس۲۵۰
دیلی۵۰
گرند۱
تفکیکم که کلا کار نمیکنه و چند بار مطرح کردم کسی جواب نداد انگار نه انگار منم سوالی کردم هیچ کس پاسخ نداد،همونطوری زدم
انتگرال۴۴
با لوپ۱/۵
حساسیت۱۵

هر چند وسایل کشف شده ارزش ریالی نداره ولی قلق دسگا اومد دستم و واسه من خیلی با ارزشه

با تشکر از مهندس حمید گرامی

شنبه 15 اسفند1394 - 5:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان .
با لوپ 1*1 پریشب جایی رو وسط یه تاکستان که جای تخت و همواری بود که میگفتن یه قبر وسطش داره با این تنظیمات زدم :
S : 20 F : 200 P : 170 D : Auto G : 0 Antegral : 44 Speed : 4
یه محوطه 1 متر در 60 الی 70 سانت رو میزد که که آهنی میشناختش و آی دی خیلی نوسان داشت که ماکزیمم تا 70 میرفت بالا . با لوپ 50 هم با همون تنظیمات نتیجه مثل لوپ 1*1 بود . امشب حفاریش کردیم و این نعل شکسته دراومد . 50 سانت از خاک رو که برداشتیم دوباره دستگاه زدم که دیگه نگرفت و تو خاک های بیرون پیدا شد . برای همین عمق دقیقش رو ندونستم . نکته ای که واسم عجیب بود اولا قسمت انتهایی حجم به شدت غیر آهنی میزد و خیلی هم پافشاری میکرد و از هر طرف که میومدم اون یه قسمت رو فقط غیر آهنی میزد . یکی هم این که خیلی حجم میداد .
در کل با اینکه من برای اولین باره با فلزیاب کار میکنم خیلی دستگاه خوش قلقیه و کار کردن باهاش خیلی لذت بخشه که جا داره هم از مهندس حمید بزرگوار تشکر کنم و هم از کوهیار عزیز که زحمت ساختش رو برام کشیده .
موفق باشین .

@};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

شنبه 15 اسفند1394 - 11:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure