انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 9:07pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

maryam نوشته است:
مرسی
بله منظور منم همین اتاقک ها بود؛
1-با لوپ 1 در 1
فرکانس 122
پهنای پالس 230
delay اتومات 16
دیلی دستی 38
حساسیت 16
انتگرال 28
یک فلز آهنی 20 در 20 سانت رو در 1.30 متر میزنه؛نظر دوستان چیه؟
2-و اینکه اعداد سه تا کانال A B C خیلی بی ربط شده
A 605
B 845
C 835
3-حالا سوالم اینه که اگه ازین دستگاه صرفا واسه حفره یابی استفاده بشه(بدون در نظر گرفتن فلزیابی)مشکلی پیش میاد؟اگه آره توضیح بدین لطفا(مخصوصا اهل فن هااا)
مرسی پیشاپیش

سلام
دوست عزیز با لوپ یک متری شما باید بتونید این فلز رو حدودا بین 200 تا 220 سانت سنس کنید.
علت کاهش برد شما هم کاهش عدد انتگرال و حساسیت هست.
و در مورد اعداد سه گانه شما ذکر نکردین که این اعداد درحالت سنس هست یا اینکه در حالت بالانس و دور از فلزات!؟
و اما در مورد حفره زنی:
ببینید دوست عزیزم فراموش نکنید که این سیستم یک فلزیاب هست و حفره یابی هم یکی از امکانات ویژگیهایی هست که در اختیار اپراتور میزاره و میتونه ازش بهره ببره پس اگر حفره ای موجود باشه میتونید اون رو تشخیص بدید ولی این به این معنی نیست که کلا در این حالت فلز رو نزنه
روش کار به اینصورت هست:
زمانی که شما لوپ رو در فاصله ی ثابتی از زمین بالانس میکنید و سپس حرکت میکنید چنانچه در مسیر شما فلزی وجود داشته باشه سنس میشه و اگر حفره ای وجود داشته باشد بصورت عدد منفی روی میتر نمایش داده میشود و هرچقدر این عدد بیشتر باشد نشان دهنده ی بزرگی حفره ی مورد نظر است.
همچنین حفره ی پر شده نیز بصورت اعداد منفی نمایش داده میشود . البته برای استفاده از این ویژگی تشخیص حفره بهتر است پارامتر گراند را روی مقدار آف یا خاموش قرار دهید.
موفق باشید

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 6:52pm

مرسی کوهیار عزیز
با افزایش حساسیت فقط چند سانت به برد اضافه میشد ولی افزایش انتگرال رو تست نکردم،البته فلزم فیبر یکدست و تو پر نبود و جک ماشین بود که 20 در 20 هست

اعداد سه گانه هم در دو حالت موقع سنس و دور از فلزات ؛هردو؛زیاد تغییر نکردن یعنی همون حوالی بودن
منظورم این نبود که کاری کنم که فلز رو نزنه و فقط حفره بزنه؛؛؛منظورم اینه که اگه این اعداد سه گانه با این ارقام دارای مشکل باشن،میتونم بدون تعویض قطعه اینا به کاوش ادامه بدم( چون این بار قصدم بیشتر رو حفره یابی هست تا فلزیابی و تشخیص و تفکیک فلزات)؟؟؟؟؟؟

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 7:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
عرض سلام و ادب خدمت دوستان و اساتید عزیز

تاپیک ها رو که مطالعه کردم ، طبق گفته ی دوستان فرکانس های پایین برای مناطق کوهستانی جواب بهتری میده

لطفا تنظیمات مناسب برای این مناطق رو بفرمایید ، و چه لوپی مناسبه ؟
@};- ~O) @};-

جمعه 7 اسفند1394 - 6:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من یجارو زدم تو 3نقطه صدای دستگاه دراومد با لوپ 1*1
اعداد سه گانه هم 341 741 804
حساسیت 16 و 17
فرکانس 202 و یبار 140
پهنای پاس 175
دلای اوتو 18 دستی 22
انتگرال 44
گرند 8
اسپید 8
حذف اهن 11
خب چون تو3جا زد و با فاصله دو متری از هم
id=63 و non fe = +10 و درجه 273و دور بر اون
و جای دیگه id=76 non fe = +33 و درجه همون دور بر 270
ویجا id = 45 و non fe= 30 و درجه 63 دور برش

خب با این کار نظری دارین میشه چیزی باشه ممنون راهنماییم کنین
کلا چی مینونه باشه

جمعه 7 اسفند1394 - 7:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بنظر میاد با توجه به سنس با فاصله 3 هدف ؛ فلزاتی از جنس غیر اهن در اون ناحیه وجود داره. شانس با ارزش بودن مورد اول و بخصوص دوم بیشتر هست. اما در خصوص اینکه بطور دقیق چی میتونه باشه فکر نمیکنم کسی بتونه نظر قطعی بده! اینجور موارد در فلزیابی با همه دستگاههای موجود صرفا پس از حفاری مشخص میشه.

جمعه 7 اسفند1394 - 11:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
بنظر میاد با توجه به سنس با فاصله 3 هدف ؛ فلزاتی از جنس غیر اهن در اون ناحیه وجود داره. شانس با ارزش بودن مورد اول و بخصوص دوم بیشتر هست. اما در خصوص اینکه بطور دقیق چی میتونه باشه فکر نمیکنم کسی بتونه نظر قطعی بده! اینجور موارد در فلزیابی با همه دستگاههای موجود صرفا پس از حفاری مشخص میشه.

مهندس حمید دمت گرم واقعا ممنون هم بخاطر مدارت که خیلی اقایی هم برای این جوابتون
راستش چون من یکم اپراتوریم ضعیف بود گفتم از نظر دوستان و شما استفاده کنم
البته این موارد در کنار این سنگ با این نشانه ها بود انشالله شروع کرده و نتیجه اعلام میشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 7 اسفند1394 - 12:27am
مدیر سایت
مدیر سایت

جناب سعید با سلام
لطفاً اون نقاطی که با لوپ 1 متری تا 276 عدد میتر سنس داشتید رو با لوپ 60 سانتی هم تست کنید و نقطه دقیق رو مشخص کنید و بعد بسم اا... فقط عکس فلزات رو اگر تمایل داشتید بزارید و حتماً بگید که در چند متری بوده .. ممنونیم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 7 اسفند1394 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت اساتید و علی الخصوص استاد حمید
همونطور که اطلاع دارید ما یک گروه اپراتوری فلزجو تشکیل دادیم که اونجا از تجربیات دوستان جهت اپراتوری و گاها مشکلات دیگه فلزجو بحث میشه
اما مشکل عمده ای که اکثر دوستان و خود بنده هنگام کاوش داریم اینه که با جابجایی لوپ به اندازه چند سانت بالا و پاینن کردن از زمین بلافاصله بالانس به هم میخوره و دسگاه دوباره باید بالانس بشه ایا راهی وجود داره که این اتفاق لااقل کمتر بیفته؟
چون کاوش با فلزجو روی سطوح هموار خیلی راحته ولی جاهایی که اختلاف ارتفاع داریم مشکل بوقهای اضافه و از بالانس خارج شدن داریم
ممنون میشم اگر دوستان تجربه ای دارن بیان کنن
از استاد حمید هم درخواست میکنم به درد دل این دوستان گوش کنن و یک راه حلی پیشنهاد بدن
با تشکر

شنبه 7 اسفند1394 - 2:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
جناب سعید با سلام
لطفاً اون نقاطی که با لوپ 1 متری تا 276 عدد میتر سنس داشتید رو با لوپ 60 سانتی هم تست کنید و نقطه دقیق رو مشخص کنید و بعد بسم اا... فقط عکس فلزات رو اگر تمایل داشتید بزارید و حتماً بگید که در چند متری بوده .. ممنونیم

حتما مهدی جان قراره امروز ببرم تست کنم اونروز نبرده بودم مجبوری نصفه ول کردم اگه با 60 جواب بده شروع کرده و اگه چیزی بود حتما خوشحال میشم اینجا بزارم

شنبه 8 اسفند1394 - 12:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید عزیز ، مخصوصا مهندس حمید عزیز @};-
به نظر شما آیا آزمون ها، ترفند ها و قلق هایی وجود داره که به صورت تقریبا قطعی بشه حجم و عمق فلز مدفون رو مشخص کرد؟ و اگه اینطور بشه، با توجه به این که حجم فلزو داریم و با توجه به آی دی تقریبا میشه جنس فلزو فهمید.
البته برای تشخیص حجم فلز یه ایده ای دارم که اساتید باید بگن میشه یانه.
فرض کنید تو یک ناحیه سنس دارید.با لوپ ۱*۱. نقطه ای رو که میتر حداکثر سنس رو داره لوپ رو روش تنظیم کنیم.سپس مرحله به مرحله به چپ و راست و بالا و پایین لوپ رو آروم آروم حرکت بدیم و ببینیم میتر تا چه آستانه ای از حرکت لوپ رو زمین همون عدد ماکس رو داره، و همه میدونیم که مرکز لوپ بیشترین سنس رو داره .به این وسیله با مقایسه این که مرکز لوپ چه ابعادی رو زمین جابجا شده و میتر همینطور ثابت و ماکس مونده میشه ابعاد هدف رو حدس زد( البته این ایده منه و نمیدونم درسته یا نه!)
در مورد آزمون تعین عمق والا هیچ ایده ای ندارم.دوستان و اساتید منتظر راهنمایی شما هستم.سپاس @};-

شنبه 8 اسفند1394 - 2:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure