انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:57pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
yas22 نوشته است:
سلام دوستان ما یه جایی رو زدیم که از نظر علایم غنی هستش ولی چون چندین بار جاهای دیگه به نتیجه نرسیدیم میخواستم بدونم با لوپ یک در یک چه تنظیماتی باید داشته باشیم حداقل حدودی هم باشه لطف کنین در ضمن زمین کشاورزی هستش اون جایی رو هم که با لوپ 60 زده نزدیک درختیه که حدودا بالای 300 ساله ممنون میشم راهنمایی کنین

فرکانس حدود 100 - عرض پالس حدود 250 - دیلی حدود 40 - حساسیت حدود 15
اینها تنظیمات پیشنهادی و نسبتا مهم در شرایط شما هستن و سایر تنظیمات به اون شکل اهمیتی ندارن مگر اینکه با موقعیت واقعا دشواری روبرو باشین! اصولا تنظیمات تا حدی هم به مدل لوپ و اپراتوری شخص شما و طبیعتا منطقه مورد کاوش بستگی داره و وجود این همه تنظیمات هم بخاطر همین هست! به همین دلیل نمیشه فرمول کلی دقیقی برای تنظیمات ارائه کرد. ولی بنظر من با همین رنج تنظیمات ذکر شده اگر هدفی با قدرت مناسب سنس شد به احتمال زیاد فلز هست و با توجه به اطلاعات بخش تفکیک دیگه تصمیم حفاری به عهده شماست.

سلام مهندس برای لوپ 90 گرد با اهم یک و ظرفیت 380 هم اگه امکانش هست یه تنظیم حدودی بگیدمن مشکلم در فرکانس وعرض پالس در لوپ بزرگ و کوچک هست چون تو پستهای قبلی یکی پیشنهاد فرکانس بالا وعرض پالس پایین رو برای لوپ بزرگ داده بود یکی برعکس کاملا کیج شدم الانم برفه بیرونم نمیشه رفت

جمعه 23 بهمن1394 - 10:22am
مدیر سایت
مدیر سایت

برای. 90 گرد هم همون تنظيمات بالا خوبه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 23 بهمن1394 - 1:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
برای. 90 گرد هم همون تنظيمات بالا خوبه

تشکر مهدی جان

جمعه 23 بهمن1394 - 8:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید محترم من یه لوپ 1*1 ساختم که دستگاه لوپ رو با دلی 18 میشناسه ولی نمیدونم چرا بردش کمه یه سینی حدودا 30*30 رو نهایتا در 1.5 متری سنس میکنه تو بخش توضیحات هم نوشته متراژ برای این لوپ 4.5 متر میشه راهنمایی کنین ایراد از کجاست راستی مهدی جان با تنظیماتی که گفته بودی هم تست کردم همون 1.5 متر رو میزد

شنبه 24 بهمن1394 - 5:19pm
مدیر سایت
مدیر سایت

yas22 نوشته است:
با سلام خدمت اساتید محترم من یه لوپ 1*1 ساختم که دستگاه لوپ رو با دلی 18 میشناسه ولی نمیدونم چرا بردش کمه یه سینی حدودا 30*30 رو نهایتا در 1.5 متری سنس میکنه تو بخش توضیحات هم نوشته متراژ برای این لوپ 4.5 متر میشه راهنمایی کنین ایراد از کجاست راستی مهدی جان با تنظیماتی که گفته بودی هم تست کردم همون 1.5 متر رو میزد

سلام
دوست من شما باید این فلز رو در 240 تا 270 سانت بتونید بزنید!
وقتی اینقدر کاهش عمقزنی دارید
اگر محیط تست فاقد فلز باشه و تست رو هم درست انجام داده باشید:
مطمئنا یا لوپ شما دارای اشکال هست و یا سیستم دارای یه مشکلی هست.
شما اول مشخصات لوپ رو بگید و بعد هم یه تصویر از لوپت بزار
کابل و کانکتورها رو هم چک کن

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 24 بهمن1394 - 5:59pm
مدیر سایت
مدیر سایت

yas22 نوشته است:

با سلام
عزیز من مقداری مطالعه و درک مفاهیم خودت رو بالاتر ببر تا خوب متوجه بعضی موارد کلیدی بشی . 4/5 متر برای بزرگترین فلز گفته شده نه اندازه یک سینی 30 سانتی ! سنس سینی 30 سانتی هم حدود 180 با تنظیمات ابتدایی و معمولی مورد دستیابی هست . ولی با یک سری تنظیمات خاص میشه به بردی معادل 2/5 تا 2/80 هم رسید ولی روی هوا ! مهم اینه که شما با این تنظیمات بتونی روی خاک کار بکنی ! فعلاً که طی درخواست خودتون در خصوصی جوابتون رو دادم انشاا.. با اون تنظیمات برد بیشتری بگیرید . هرچند چیز خاصی هم نیست با مقداری تمرین به دست میارید .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 25 بهمن1394 - 10:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:-BD
مهدی نوشته است:
yas22 نوشته است:

با سلام
عزیز من مقداری مطالعه و درک مفاهیم خودت رو بالاتر ببر تا خوب متوجه بعضی موارد کلیدی بشی . 4/5 متر برای بزرگترین فلز گفته شده نه اندازه یک سینی 30 سانتی ! سنس سینی 30 سانتی هم حدود 180 با تنظیمات ابتدایی و معمولی مورد دستیابی هست . ولی با یک سری تنظیمات خاص میشه به بردی معادل 2/5 تا 2/80 هم رسید ولی روی هوا ! مهم اینه که شما با این تنظیمات بتونی روی خاک کار بکنی ! فعلاً که طی درخواست خودتون در خصوصی جوابتون رو دادم انشاا.. با اون تنظیمات برد بیشتری بگیرید . هرچند چیز خاصی هم نیست با مقداری تمرین به دست میارید .

:-BD

یکشنبه 25 بهمن1394 - 9:58pm

اگه فلزی در یک حفره گذاشته شده باشه بصورتیکه که حفره عایق رطوبت باشه(کسی که گذاشته نمیخواسته دفینه خیس بشه)؛در اینصورت با فلزجو باید بیشتر رو پیدا کردن حفره تمرکز کرد و نه فلز؟نظرم درسته؟؟

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 2:47pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خشک یا خیس بودن جنس یا فضای داخل حفره ، روی سنس شدن بهتر یا بدتر ، مقداری تاثیر دارد ، اما در کل ربطی به فلزیابی ندارد و فلز داخل حفره سنس میشود .
تمرکز کردن روی پیدا کردن حفره زمانی انجام میشود که فلز داخل حفره کوچک باشد و فلزیاب نتواند براحتی آنرا سنس کند اما در عوض حفره به اندازه ی کافی بزرگ باشد . مثلا برای قبرهای تکی ، که اجسام ریز زینتی و فلزی در خود داشته باشند و همچنین برای اتاقکها و فضاهای خالی ناهماهنگ با محیط

لا اله الا هو

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 3:03pm

مرسی
بله منظور منم همین اتاقک ها بود؛
1-با لوپ 1 در 1
فرکانس 122
پهنای پالس 230
delay اتومات 16
دیلی دستی 38
حساسیت 16
انتگرال 28
یک فلز آهنی 20 در 20 سانت رو در 1.30 متر میزنه؛نظر دوستان چیه؟
2-و اینکه اعداد سه تا کانال A B C خیلی بی ربط شده
A 605
B 845
C 835
3-حالا سوالم اینه که اگه ازین دستگاه صرفا واسه حفره یابی استفاده بشه(بدون در نظر گرفتن فلزیابی)مشکلی پیش میاد؟اگه آره توضیح بدین لطفا(مخصوصا اهل فن هااا)
مرسی پیشاپیش

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 6:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: fx.hamidparsa و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure