انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 4:33am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

yas22 نوشته است:
#-o #-o #-o #-o #-o #-o :-? :-? سلام خدمت دوستان عزیز یه جایی رو با فلز جو زدم که id 71 و non-fe+35 داد چیکار کنم به نظرتون حفاری کینم یا نه

با سلام
خوب مثبت 35 و 71 id مقداری با هم همخوانی نداره ! با چه لوپی بوده ؟ و عدد میتر روی چند ؟
همونطور که علی جان فرمایش کردن بیشتر حساسیت به ذرات و خشت و سفال و خاکهای خیلی مرطوب اعداد تفکیک مشابه آهن دارن بین اعداد تفکیک 55 تا 72 که حتی حذف آهن هم بخوبی عمل میکنه . تجربه در این شرایط برای اپراتوری با همچین سیستم های حرفه ای حرف اول رو میزنه و مقداری تجربه و حفاری هم نیازه و همینطور مطالعه تجربیات بزرگان .. موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 دی1394 - 12:28am
مدیر سایت
مدیر سایت

ALI.D نوشته است:
درود
اول تشکر میکنم از اقا حمید بابت دستگاه خوبشون..

به نظر من دستگاه به سفال اگر به لوپ خیلی نزدیک باشه حساس میشه...ولی به گل پخته خیلی حساس هست..یه قسمت یه حجم تقریبا یک در یک داد که حفاری کردیم توی نیم متری خوردیم به گل پخته که مال یه کوره بود و سازه رو کلا دورش رو خالی کردیم.
توی ااین قسمتها میشه با حذف اهن حذفش کنی..اگر تفکیک رو استفاده کنید خطا هارو بیشتر اهن میزنه..
به نظرم اگرم جایی حجم داد واسه اطمینان بیشتر به غیر از مطالبی که دوستان گفتن یه نکته دیگه هست که اونم عدد میتر هست اگر پرش اعداد داشت که لوپ رو یه ذره تکون دادی اعداد خیلی زیاد یا کم شد به احتمال زیاد خطا هست..یه نکته دیگه هم هست که اگر حجم بزرگ داد مثلا اگر با لوپ یک در یک ، عدد میتر 200 داد و با لوپ کوچک عدد میتر بیشتر از 200 شد احتمال زیاد بازم خطا هست...^^^اینم در صورتی هست که حجم بزرگتر از لوپ کوچیک باشه...^^^

آفرین علی آقا موافقم باشما ، همین گل پخته رو خیلی از دستگاه ها سنس میکنن ، یک رابطه ای بین حجم سنس و اندازه لوپ و مقدار عدد میتر و اعداد تفکیک باید برای خودتون تجربه کنید تا بهتر به هدف های صحیح پی ببرید @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 دی1394 - 12:33am
مدیر کل
مدیر کل

بهرام نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
بهرام نوشته است:
خب محمود جان پایین اوردن فرکانس که مشکلی نداره اما کم کردن فرکانس اگه اسپید بالا باشه کاری انجام نمیده ومیشه لاکپشت نینجا :D شما همزمان با کم کردن فرکانس باید اسپید رو هم کم کنی تا واکنش به فلز کم بشه اگه بالا باشه هیچ تظمینی نداره که سنس نشه واسه همین بالا اشاره کردم که اسپید رو هم کم کنین.

بهرام جان آنچه بنده عرض کردم با توجه به یک عدد میانه ای از اسپید بود مثلاً 4 . با ثابت بودن این عدد. بین دو حالتی رو که عرض کردم مقایسه کنید. بعدشم بنده واقعاً متوجه نشدم شما چی گفتی؛ مگه ما هدفمون کاستن واکنش به فلزه؟؟!!! که گفتی: " باید اسپید رو هم کم کنی تا واکنش به فلز کم بشه" :-\ :-\
از طرفی این که با نکات مورد اشاره خود مهندس حمید در تضادّه. ایشون میفرمایند: " نکته مهم در استفاده از این تنظیم این هست که چون اصولا فرکانسهای بالا بخودی خود سرعت سنس بیشتر و فرکانسهای پایین سرعت سنس کمتری دارن ؛ باید درجه اسپید هم متناسب با تنظیم فرکانس انتخاب بشه تا سرعت واکنش دستگاه در برابر فلز بیش از حد کند نشه. لذا برای فرکانسهای خیلی پایین اعداد اسپید بالاتر مورد توصیه هست."
البته بحث جهت لوپهای کوچک وبزرگ یکسان نیست. خوب کوچکترها تا حدی اسپید بالاتر میطلبن. به هرحال مجموع آنچه که عرض کردم ماحصل تستها و گشتهای عملی روی زمین بوده نه تئوری و مبرهنه که تجربه حرف اولو میزنه. آیا خود شما این فرمولو تست نکردی؟ یا فرد دیگری این قضیه رو به طور عملی تجربه نکرده؟؟؟
ببینیم نظر خود مهندس حمید چیه.

بله کاملا قبول دارم چون مشخصه اسپید هم همین هست اما منظورم این نبود که ما اگه اسپید رو کم کنیم دیگه به ذرات واکنش نداریم وسکوت مطلق نخیر داداش گلم.منظورم این بود اگه اسپید کم بشه وفرکانس هم کم باشه وبه قول خودت سرعت لاکپشتی باشه اگه فلز باشه حتی با تاخیر سنس میشه این اصلا ربطی به معقوله حساسیت نداره ها یک وقت اشتباه نکیند که عمق زنی کم میشه شاید تاثیر بزاره اما محسوس که این هم مهندس حمید جواب بدن بهتره.خب وقتی فلز باشه وتک بوقی بزنه حتی با تاخیر یعنی فلز اما اگه ذرات باشه روند سنس بیشتر به تاخیر میفته وسیستم تا بیاد بوق بزنه شما از محلی که قبلش سنس داشتی گذر کردی این تفاوت بین فرکانس پایین واسپیده محمود جان حالا اگه شما تست نکردی این رو تست کن بیخودی نبود که یکی از دوستان خواستار اسپید کمتر ازاین بود ومهندس هم اسپید رو با شرایطی منظم کندتر کردن حالا بحث سر کوچیکی وبزرگی لوپ وکم وزیاد کردن اسپید برای سنس سرعتی فلز نیست برای ضد فلز هست بعدشم ما چه بخوایم چه نخوایم مجبوریم با شرایط لوپمون اسپید رو کم وزیاد کنیم وگرنه سنس با تاخیر انجام میشه اما همین تاخیر میتونه خیلی چیزارو روشن کنه امیدوارم متوجه شده باشین :ymhug:

ببینید اصولا تنظیم اسپید کارش این هست که بسته به درجه حساسیت از لحظه ای که هر چیزی وارد ناحیه سنس شد ؛ اعلام سنس رو به میزان درجه اسپید به تاخیر میندازه و در واقع به نوعی بافر میکنه تا سنس ادامه پیدا کنه و از درجه مربوطه رد بشه و در اون صورت هست که اعلام سنس انجام میشه! از نظر من تنظیم اسپید بیشتر بدرد کاهش بوق های اضافی ناشی از اثر نویز و همینطور تکانهای لحظه ای لوپ میخوره و اصلا نباید برای تشخیص فلز بودن هدف روی اون حساب جدی باز کرد. هر چند در خصوص ذرات پراکنده میتونه جوابگو باشه. لذا از نظر من بالاترین درجه اسپید که روی اون بوق اضافی نداشته باشیم مناسب هست. این مساله طبیعتا کمی هم به فرکانس ارتباط داره چون کم و زیاد بودن فرکانس هم بخودی خود روی سرعت واکنش دستگاه اثر مستقیم داره. پس فرکانس پایین در کنار اسپید پایین میتونه بقدری واکنش رو کند کنه که حتی یک هدف واقعی هم تا حد 8 ثانیه قابل سنس نباشه! طبیعتا این سرعت دیگه بیش از حد کند هست. مگر اینکه قدرت سنس از حدی که برای سیستم اسپید تعیین شده بیشتر باشه تا فورا سنس بشه. این هم معادل سنس هدف روی درجه حساسیت 1 هست که البته قبلا عرض کردیم نیاز به این تستها نیست و رقم میتر خودش بیانگر همه چیز در مورد قدرت سنس هدف خواهد بود.
از نظر من روش جناب محمود بیشتر در اون قسمت قابل تامل هست که فرکانس رو کم میکنن! اصولا فرکانس پایین روی ذرات و غیر فلزات تاثیر کمتری داره و این مطلبی در خصوص فرستنده دستگاه هست نه گیرنده! در واقع دو تنظیم فرکانس و عرض پالس که مربوط به فرستنده هستن در اولویت همه چیز قرار دارن. مابقی تنظیمات دیگه مربوط به گیرنده هست که طبیعیه تحت تاثیر فرستنده انجام میگیره. در واقع ابتدا این مهمه که ما پالس رو با چه فرکانس و چه عرضی ارسال میکنیم و بعد فاکتورهای مربوط به دریافت سیگنال رو آنالیز میکنیم. به همین دلیل هست که فرکانس و پس از اون عرض پالس اولین و مهمترین فاکتورهایی هستن که میتونن رفتار هر فلزیابی رو تغییر بدن.

یکشنبه 26 دی1394 - 2:31am
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس مهندس حمید بزرگوار ، فیض بردیم

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 27 دی1394 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید ممنون بابت توضیحات جامعتون. پس بنابراین فحوای کلامتان این میشه که: مهمترین قسمت کار همون تنظیمات فرکانس و پهنای پالسه که بنده نیز اشارم به اونها بود ولی به طور واضح نفرمودید که بالاخره فرمول پیشنهادی بنده رو تایید میفرمایید یا نه؟ البته بنده همون اولش هم عرض کردم که نخست با فرکانسا و پهنای بالا جستجو بشه. بعدش نقطه ایکه دستگاه زد رو با فرکانس 35 و پهنای زیر 140 چک کنید. بنا نیست منطقه بزرگی گشته بشه. حالا اگر اسپید رو هم بیاریم پایین چه بهتر. :D [ به قول بهرام جون میشه لاک پشت نینجا.] البته نیازه که برای هر سایز لوپ یک سایز ثابتی فلز به عنوان معیاری از سنجش قدرت برای مقایسه وضع خرگوشی-لاک پشتی داشته باشیم.
بنده خودم با لوپای کوچک جخت سطح-یابی از همون اول فیکس با فرکانس 35 میگردم. که خیلی راحت کار میکنه و جواباش فوق العاده معتبر ودقیقه. چند وقت پیش جایی رفته بودم که حیاط بزرگی بود. هزار تا قطعه پیدا کردیم. حتی یه دونه سیگنال کذایی نداشتم. یکی از اون طرفا که قبلاً با دستگاهدارای مختلفی سروکار داشت دستگاهو میبوسید ومیگفت این عجب دستگاه دقیقیه.

از دوستان خواهش میکنم این قضیه رو همگی امتحان کنید. اگر بتوانید در یک محلی یه تل و تجمعی از ظروف سفالی وسنگهای پر ذرّه تهیه کنید وانواع لوپتون رو روی اونجا با این تنظیمات تست کنید نتایج خیلی خوبی میشه و بقیه رو هم از این تجارب منتفع کنید.

یکشنبه 27 دی1394 - 11:01pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نمیشه بطور قطعی تایید کرد! چون فرکانس بیش از حد پایین بخودی خود کمی برد رو پایین میاره و پهنای پالس کم هم برای برخی فلزات برد کمتری میده! پس اگر سنس اولیه شما با فرکانس متوسط و پهنای پالس بالا ضعیف باشه هیچ بعید نیست روی فرکانس و عرض پالس کم اصلا سنس نشه ولی واقعا فلزی در عمق باشه!

دوشنبه 27 دی1394 - 12:28am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
مهندس حمید ممنون بابت توضیحات جامعتون. پس بنابراین فحوای کلامتان این میشه که: مهمترین قسمت کار همون تنظیمات فرکانس و پهنای پالسه که بنده نیز اشارم به اونها بود ولی به طور واضح نفرمودید که بالاخره فرمول پیشنهادی بنده رو تایید میفرمایید یا نه؟ البته بنده همون اولش هم عرض کردم که نخست با فرکانسا و پهنای بالا جستجو بشه. بعدش نقطه ایکه دستگاه زد رو با فرکانس 35 و پهنای زیر 140 چک کنید. بنا نیست منطقه بزرگی گشته بشه. حالا اگر اسپید رو هم بیاریم پایین چه بهتر. :D [ به قول بهرام جون میشه لاک پشت نینجا.] البته نیازه که برای هر سایز لوپ یک سایز ثابتی فلز به عنوان معیاری از سنجش قدرت برای مقایسه وضع خرگوشی-لاک پشتی داشته باشیم.
بنده خودم با لوپای کوچک جخت سطح-یابی از همون اول فیکس با فرکانس 35 میگردم. که خیلی راحت کار میکنه و جواباش فوق العاده معتبر ودقیقه. چند وقت پیش جایی رفته بودم که حیاط بزرگی بود. هزار تا قطعه پیدا کردیم. حتی یه دونه سیگنال کذایی نداشتم. یکی از اون طرفا که قبلاً با دستگاهدارای مختلفی سروکار داشت دستگاهو میبوسید ومیگفت این عجب دستگاه دقیقیه.

از دوستان خواهش میکنم این قضیه رو همگی امتحان کنید. اگر بتوانید در یک محلی یه تل و تجمعی از ظروف سفالی وسنگهای پر ذرّه تهیه کنید وانواع لوپتون رو روی اونجا با این تنظیمات تست کنید نتایج خیلی خوبی میشه و بقیه رو هم از این تجارب منتفع کنید.

با سلام و خسته نباشید به همه دوستان

نکته ای که فرمودین کاملا درسته و من قبلا این موضوع رو تست کردم با فرکانسهای بالای 60 کوزه سنس میشه و کمتر از اون سنس نمیشد ولی مشکل برد کمتر بود که مهندس حمید توضیح دادن . در اون صورت باید حدود 40 - 50 سانت دوستان زحمت حفاری بکشن تا مطمئن بشن.

موفق باشید.

اشک هایی که بعد از شکست میریزیم همان عرق هایی هستند که قبل از آن نریخته ایم

دوشنبه 27 دی1394 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مشکل کم شدن برد رو میتونین با افزایش پهنای پالس و اینتگرال بالا همینطور اسپید بالاتر تا جایی که سیستم بوق اضافه نداشته باشه باید حل بشه فقط امیدوارم سفال دوباره سنس نشه چون اگه سنس بشه دیگه به فرکانس نمیتونه مربوط باشه وبه خاطر کم شدن برد سیستم .سفال میتونه سنس نشده باشه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 28 دی1394 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان، ممنون از پاسخهاتون. باید عرض کنم که بنده با چنین تنظیماتی تاثیر آنچنان فاحشی بر روی برد سیستم ندیدم. البته باید ذکر کنم که تجارب اصلیم با لوپای 23 و 45 سانت بوده. تابستون که یه شبی بردم برای تستهای مختلف وتست اپ امپها و ماسفتها ( با لحیم کاری وسط بیابون #-o ) یادمه که لوپ 2 متری با فرکانس پایین حد وحدود 60 تا 100 بود که میتونست تست مدفون در 3 متریو بزنه ولی فرکانسای بالا نمیتونستن. اونموقع این داستان ف-35 رو متوجهش نشده بودم. با ف-60 به پایینتر و نیز با سرعت عبور عادی یا کمی کند که تست میکردم هدف رو نمیزد فکر میکردم توانش نمیرسه. الآن میگم شاید با مکث 10 ثانیه ای روی محل شروع میکرد به دادن سیگنال مناسب.
خوب باید همه اینهارو برای سایزهای مختلف لوپ، دقیق و با حوصله تست کنیم.
وانگهی، این حالت در مواقعیکه سیگنال هدف واضح باشه بیشتر کمک کنندست تا اینکه خیلی ضعیف باشه. مثلاً جاهاییکه به تلنباری از سفالها و یا خشتهای پخته برخورد میکنید.

دوشنبه 28 دی1394 - 9:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید محترم و آقا مهدی گل
امروز با چند تا از دوستان رفته بودیم بیرون که یه جایی رو با id 28 میزد که نیم متر کندیم به یه تیکه زر ورق رسیدیم و چند تکه آهن زنگ زده می خواستم بدونم چرا با اینکه حذف آهن رو فعال کرده بودیم این تیکه زباله هارو حذف نکرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکشنبه 4 بهمن1394 - 5:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure