انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 6:06am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب، دوستان وقتش رسیده که بنده نیز یه نکته طلایی رو برای FPI منعکس کنم که فوق العادست و میتونید با اطمینان خیلی خیلی بالایی از فلز بودن منشا سیگنالتون مطمئن بشید. خرجشم فقط کمی صبر و تحمّله. بنده این قضیه رو بارها امتحان کردم.
خودم که بهش میگم "تبدیل خرگوشی - لاک پشتی" :ymsmug:
خوب میدونید که فرکانس بالاتر= جستجوی سریعتر ولی با دقت کمتر و بالعکس.
لذا بعد از اینکه با فرکانسای نسبتاً بالا ( 200 و یا 122) که کار رو شروع کردید هرجا سیگنال قابل توجهی داشتید فرکانسو بیارید رو کمترین(35) پهنای پالستون حداکثر 140 و دیلی رو هم بین 30 تا 40 . و خیلی خیلی اروم با حرکت لاک پشتی یکنواخت لوپ رو از روی نقطۀ مربوطه عبور بدید. اگرحتی یک تک بوق هم بزنه احتمال فلز بودنش 99% هست. البته با این فرکانس سرعت دیتکت خیلی کمه شاید برای هدفی در عمق، 10-7 ثانیه هم بکشه که صداش در بیاد.
این یکی از تواناییهای فوق العادۀ سیستم مهندسه که با این فرکانس هم خیلی با ثبات و خوب کار میکنه.
مهندس حمید خدا حفظت کنه و همواره مأجور باشی.

شنبه 25 دی1394 - 12:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب محمود جان پایین اوردن فرکانس که مشکلی نداره اما کم کردن فرکانس اگه اسپید بالا باشه کاری انجام نمیده ومیشه لاکپشت نینجا :D شما همزمان با کم کردن فرکانس باید اسپید رو هم کم کنی تا واکنش به فلز کم بشه اگه بالا باشه هیچ تظمینی نداره که سنس نشه واسه همین بالا اشاره کردم که اسپید رو هم کم کنین.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 25 دی1394 - 12:36am
مدیر سایت
مدیر سایت

بهرام نوشته است:
خب محمود جان پایین اوردن فرکانس که مشکلی نداره اما کم کردن فرکانس اگه اسپید بالا باشه کاری انجام نمیده ومیشه لاکپشت نینجا :D شما همزمان با کم کردن فرکانس باید اسپید رو هم کم کنی تا واکنش به فلز کم بشه اگه بالا باشه هیچ تظمینی نداره که سنس نشه واسه همین بالا اشاره کردم که اسپید رو هم کم کنین.

به به :ymapplause:
دم همتون گرم ، که بخوبی دارید تجربه هارو رد و بدل میکنید که خیلی کار ارزشمندی هست . انشاا.. همتون موفق باشید و سلامت زیر سایه ایزد منان @};-
دوستان موردی رو قبلاً عرض کرده بودم که چند فلز رو ( مس . طلا . آهن ) یا ( طلا . مفرق . آهن ) این چند فلز ممکنه در بیشتر موارد در کنار هم مدفون شده باشن و با این حال آیا شماها تست آزمایشگاهی گرفتید که متوجه بشید عدد تفکیک سیستم شما چنده ؟ !!!! موضوع مهمی هستااااااا
به نظر بنده خیلی جاها که حجم قابل قبول داشته ممکنه به علت ازدیاد فلز آهن در گذشته و آلودگی قابل ملاحظه آهن در بیشتر دفاین به همراه دیگر اشیاء قیمتی و دیگر فلزات گرانبها در کنار اونها مقداری فلزات آهنی خواهد بود که به نظر بنده در این صورت اعداد تفکیک بیشتر به تفکیک آهن گرایش داشته ! و نمیشه به راحتی ازش گذشت [-X
اگر موقع جستجو با لوپ کوچیک حدود 30 سانتی مشابه کاوش های سکه یابی حرکت داشتید و سنس نقطه ای فقط داشتید که حجم کمتر از لوپ داشته و تفکیک آهن داشتید در این صورت میشه بیشتر به آهن بودن تأکید داشت ولی در مواقع استفاده از لوپ های 60 تا 1 متری به بالاتر اگر حجم قابل ملاحظه ای داشتید و تفکیک هم به اعداد تفکیک آهنی گرایش داشته نباید به سادگی ازش بگذرید ! باید بیشتر روی نقطه کار و تمرکز کنید با توجه مکان مورد کاوش از نظر نزدیکی و دوری به شهر و آلودگیهای زیست محیطی باید دقت بیشتری داشت @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 26 دی1394 - 8:19am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
همین طور هست
هر فلزی که سنس بشه ، یا سطحی هست یا عمیق
فلز سطحی که با یه چاقو زدن ، میاد بیرون
فلز عمقی هم که هرچی باشه ، بازم ارزش حفاری داره . آهن قراضه که نمیره تو عمق
امان از تنبلی :(

لا اله الا هو

شنبه 26 دی1394 - 9:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم استاد مهدی هر کاری میکنیم وظیفست امیدوارم دوستان بیشتر شرکت کنن تا به حد نهایی اپراتوری این سیستم قدرتمند برسیم

شنبه 26 دی1394 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
اول تشکر میکنم از اقا حمید بابت دستگاه خوبشون..

به نظر من دستگاه به سفال اگر به لوپ خیلی نزدیک باشه حساس میشه...ولی به گل پخته خیلی حساس هست..یه قسمت یه حجم تقریبا یک در یک داد که حفاری کردیم توی نیم متری خوردیم به گل پخته که مال یه کوره بود و سازه رو کلا دورش رو خالی کردیم.
توی ااین قسمتها میشه با حذف اهن حذفش کنی..اگر تفکیک رو استفاده کنید خطا هارو بیشتر اهن میزنه..
به نظرم اگرم جایی حجم داد واسه اطمینان بیشتر به غیر از مطالبی که دوستان گفتن یه نکته دیگه هست که اونم عدد میتر هست اگر پرش اعداد داشت که لوپ رو یه ذره تکون دادی اعداد خیلی زیاد یا کم شد به احتمال زیاد خطا هست..یه نکته دیگه هم هست که اگر حجم بزرگ داد مثلا اگر با لوپ یک در یک ، عدد میتر 200 داد و با لوپ کوچک عدد میتر بیشتر از 200 شد احتمال زیاد بازم خطا هست...^^^اینم در صورتی هست که حجم بزرگتر از لوپ کوچیک باشه...^^^

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

شنبه 26 دی1394 - 2:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

\M/ تجربه خوبی بود

شنبه 26 دی1394 - 7:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

#-o #-o #-o #-o #-o #-o :-? :-? سلام خدمت دوستان عزیز یه جایی رو با فلز جو زدم که id 71 و non-fe+35 داد چیکار کنم به نظرتون حفاری کینم یا نه

شنبه 26 دی1394 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:

بهرام جان آنچه بنده عرض کردم با توجه به یک عدد میانه ای از اسپید بود مثلاً 4 . با ثابت بودن این عدد. بین دو حالتی رو که عرض کردم مقایسه کنید. بعدشم بنده واقعاً متوجه نشدم شما چی گفتی؛ مگه ما هدفمون کاستن واکنش به فلزه؟؟!!! که گفتی: " باید اسپید رو هم کم کنی تا واکنش به فلز کم بشه" :-\ :-\
از طرفی این که با نکات مورد اشاره خود مهندس حمید در تضادّه. ایشون میفرمایند: " نکته مهم در استفاده از این تنظیم این هست که چون اصولا فرکانسهای بالا بخودی خود سرعت سنس بیشتر و فرکانسهای پایین سرعت سنس کمتری دارن ؛ باید درجه اسپید هم متناسب با تنظیم فرکانس انتخاب بشه تا سرعت واکنش دستگاه در برابر فلز بیش از حد کند نشه. لذا برای فرکانسهای خیلی پایین اعداد اسپید بالاتر مورد توصیه هست."
البته بحث جهت لوپهای کوچک وبزرگ یکسان نیست. خوب کوچکترها تا حدی اسپید بالاتر میطلبن. به هرحال مجموع آنچه که عرض کردم ماحصل تستها و گشتهای عملی روی زمین بوده نه تئوری و مبرهنه که تجربه حرف اولو میزنه. آیا خود شما این فرمولو تست نکردی؟ یا فرد دیگری این قضیه رو به طور عملی تجربه نکرده؟؟؟
ببینیم نظر خود مهندس حمید چیه.

شنبه 26 دی1394 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
بهرام نوشته است:

بهرام جان آنچه بنده عرض کردم با توجه به یک عدد میانه ای از اسپید بود مثلاً 4 . با ثابت بودن این عدد. بین دو حالتی رو که عرض کردم مقایسه کنید. بعدشم بنده واقعاً متوجه نشدم شما چی گفتی؛ مگه ما هدفمون کاستن واکنش به فلزه؟؟!!! که گفتی: " باید اسپید رو هم کم کنی تا واکنش به فلز کم بشه" :-\ :-\
از طرفی این که با نکات مورد اشاره خود مهندس حمید در تضادّه. ایشون میفرمایند: " نکته مهم در استفاده از این تنظیم این هست که چون اصولا فرکانسهای بالا بخودی خود سرعت سنس بیشتر و فرکانسهای پایین سرعت سنس کمتری دارن ؛ باید درجه اسپید هم متناسب با تنظیم فرکانس انتخاب بشه تا سرعت واکنش دستگاه در برابر فلز بیش از حد کند نشه. لذا برای فرکانسهای خیلی پایین اعداد اسپید بالاتر مورد توصیه هست."
البته بحث جهت لوپهای کوچک وبزرگ یکسان نیست. خوب کوچکترها تا حدی اسپید بالاتر میطلبن. به هرحال مجموع آنچه که عرض کردم ماحصل تستها و گشتهای عملی روی زمین بوده نه تئوری و مبرهنه که تجربه حرف اولو میزنه. آیا خود شما این فرمولو تست نکردی؟ یا فرد دیگری این قضیه رو به طور عملی تجربه نکرده؟؟؟
ببینیم نظر خود مهندس حمید چیه.

بله کاملا قبول دارم چون مشخصه اسپید هم همین هست اما منظورم این نبود که ما اگه اسپید رو کم کنیم دیگه به ذرات واکنش نداریم وسکوت مطلق نخیر داداش گلم.منظورم این بود اگه اسپید کم بشه وفرکانس هم کم باشه وبه قول خودت سرعت لاکپشتی باشه اگه فلز باشه حتی با تاخیر سنس میشه این اصلا ربطی به معقوله حساسیت نداره ها یک وقت اشتباه نکیند که عمق زنی کم میشه شاید تاثیر بزاره اما محسوس که این هم مهندس حمید جواب بدن بهتره.خب وقتی فلز باشه وتک بوقی بزنه حتی با تاخیر یعنی فلز اما اگه ذرات باشه روند سنس بیشتر به تاخیر میفته وسیستم تا بیاد بوق بزنه شما از محلی که قبلش سنس داشتی گذر کردی این تفاوت بین فرکانس پایین واسپیده محمود جان حالا اگه شما تست نکردی این رو تست کن بیخودی نبود که یکی از دوستان خواستار اسپید کمتر ازاین بود ومهندس هم اسپید رو با شرایطی منظم کندتر کردن حالا بحث سر کوچیکی وبزرگی لوپ وکم وزیاد کردن اسپید برای سنس سرعتی فلز نیست برای ضد فلز هست بعدشم ما چه بخوایم چه نخوایم مجبوریم با شرایط لوپمون اسپید رو کم وزیاد کنیم وگرنه سنس با تاخیر انجام میشه اما همین تاخیر میتونه خیلی چیزارو روشن کنه امیدوارم متوجه شده باشین :ymhug:

شنبه 26 دی1394 - 11:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure