انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 9:47pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

منم از تجربیاتم بگم،
تا حالا چند بار برام این قضیه پیش اومده که ،با لوپ یک متری بعضی وقتها عدد بالای ۷۵ داشتم.ولی با لوپ ۵۰ که چک میکنم ،دو تا فلز آهنی با فاصله ی تقریا نیم متری بودن.
یه میله الومینیومی رو با عدد ای دی ۴۷ میزد ،حذف آهن کار نمیکرد.هر کاریش میکردم حذف نمیشد.
ورق الومینیوم ساندیس رو عدد آی دی ۲۳ میزنه .
اکثرا خطای زمین و از بالانس خارج که میشه ،با عدد ۵۵ نشون ممیده.
و اینکه راهکاری دارید برای اینکه تک بوقهای ناخواسته عدم بالانس و یا ناشی از خستگی دست ،از بین بره.منظورم اینه دستگاه به این جور نوسانات کمتر حساس باشه؟

یا الله

یکشنبه 22 آذر1394 - 11:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

chalak نوشته است:
منم از تجربیاتم بگم،
تا حالا چند بار برام این قضیه پیش اومده که ،با لوپ یک متری بعضی وقتها عدد بالای ۷۵ داشتم.ولی با لوپ ۵۰ که چک میکنم ،دو تا فلز آهنی با فاصله ی تقریا نیم متری بودن.
یه میله الومینیومی رو با عدد ای دی ۴۷ میزد ،حذف آهن کار نمیکرد.هر کاریش میکردم حذف نمیشد.
و اینکه راهکاری دارید برای اینکه تک بوقهای ناخواسته عدم بالانس و یا ناشی از خستگی دست ،از بین بره.منظورم اینه دستگاه به این جور نوسانات کمتر حساس باشه؟

خیلی ممنونیم از بیان تجارت عملی شما ، از خیلی از دوستان انتظار بیشتری میره که نتایج عملی خودشون رو عنوان کنن ! چون به نفع خودشون هست و زودتر اشکالات اپراتوریشون حل خواهد شد با مشورت و تبادل نظر بین اعضاء

در جواب سوال شما :
استفاده از فرکانس بهتر با توجه به شرایط خاک منطقه بین 100 تا 250 تا منجر به ساکت شدن سیستم بشه
عدد دیلی دستی مناسب
تنظیم حساسیت مناسب
رعایت فاصله جعبه دستگاه با لوپ در موقع کاوش

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 23 آذر1394 - 8:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
chalak نوشته است:
منم از تجربیاتم بگم،

خیلی ممنونیم از بیان تجارت عملی شما ، از خیلی از دوستان انتظار بیشتری میره که نتایج عملی خودشون رو عنوان کنن ! چون به نفع خودشون هست و زودتر اشکالات اپراتوریشون حل خواهد شد با مشورت و تبادل نظر بین اعضاء

در جواب سوال شما :
استفاده از فرکانس بهتر با توجه به شرایط خاک منطقه بین 100 تا 250 تا منجر به ساکت شدن سیستم بشه
عدد دیلی دستی مناسب
تنظیم حساسیت مناسب
رعایت فاصله جعبه دستگاه با لوپ در موقع کاوش

و گذاشتن عدد اسپید روی رقم خیلی کمتری :D دوستان چرا این مساله ی اسپید یا همون سرعت سنس رو جدی نمیگیرین خواهش میکنم کسانی که شرایط تستش رو دارن این مورد رو هم تست کنن و اعلام نتیجه کنن

دوشنبه 23 آذر1394 - 8:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از اظهار نظر دوستان
یه مطلب دیگه ،لطفا چک کنید که دستگاه من درسته ؟
ﯾﻪ ﺗﺴﺘﺲ ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﻡ ﺑﺎ ﻟﻮﭖ ﺑﯿﺴﺖ ﺳﺎﻧﺘﯽ
ﯾﻪ ﺷﯿﻨﻪ ﻣﺴﯽ ،۴ * ۱* ۱۳ ﺳﺎﻧﺘﯿﻪ .ﺗﺎ ﻋﺪﺩ ﺳﻨﺲ ۱۱۰ ،ﻋﺪﺩ ﺍﯼ ﺩﯼ
ﺑﺎﻻﯼ ﻫﻔﺘﺎﺩﻩ ،ﻭ ﺗﻮ ﻋﺪﺩ ﺳﻨﺲ ۷۰۰ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ،ﻋﺪﺩ ﺍﯼ ﺩﯼ ﻣﯿﺸﻪ ۴۷ .
ﻭ ﯾﻪ ﺷﯽ ﺁﻫﻨﯽ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻧﺼﻒ ﺍﻭﻥ ﺭﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺎ ﺑﺮﺩ ﺑﯿﺸﺘﺮ
ﻣﯿﺰﻧﻪ ،
ﻣﺲ ﺭﻭ ﺗﻮ ﻧﯿﻢ ﻣﺘﺮ ،ﺍﻭﻥ ﻓﻠﺰ ﺁﻫﻦ ﺭﻭ ﺗﻮ ۴۵ ﺑﺎ ﻧﺼﻒ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻣﺲ
.ﺷﮑﻞ ﻗﺮﺍﺭﮔﯿﺮﯾﺸﻮﻥ ﻫﻢ ﻋﯿﻦ ﻫﻢ

یا الله

دوشنبه 23 آذر1394 - 11:33pm
مدیر سایت
مدیر سایت

chalak نوشته است:
ممنون از اظهار نظر دوستان
یه مطلب دیگه ،لطفا چک کنید که دستگاه من درسته ؟
ﯾﻪ ﺗﺴﺘﺲ ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩﻡ ﺑﺎ ﻟﻮﭖ ﺑﯿﺴﺖ ﺳﺎﻧﺘﯽ
ﯾﻪ ﺷﯿﻨﻪ ﻣﺴﯽ ،۴ * ۱* ۱۳ ﺳﺎﻧﺘﯿﻪ .ﺗﺎ ﻋﺪﺩ ﺳﻨﺲ ۱۱۰ ،ﻋﺪﺩ ﺍﯼ ﺩﯼ
ﺑﺎﻻﯼ ﻫﻔﺘﺎﺩﻩ ،ﻭ ﺗﻮ ﻋﺪﺩ ﺳﻨﺲ ۷۰۰ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ،ﻋﺪﺩ ﺍﯼ ﺩﯼ ﻣﯿﺸﻪ ۴۷ .
ﻭ ﯾﻪ ﺷﯽ ﺁﻫﻨﯽ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻧﺼﻒ ﺍﻭﻥ ﺭﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺎ ﺑﺮﺩ ﺑﯿﺸﺘﺮ
ﻣﯿﺰﻧﻪ ،
ﻣﺲ ﺭﻭ ﺗﻮ ﻧﯿﻢ ﻣﺘﺮ ،ﺍﻭﻥ ﻓﻠﺰ ﺁﻫﻦ ﺭﻭ ﺗﻮ ۴۵ ﺑﺎ ﻧﺼﻒ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻣﺲ
.ﺷﮑﻞ ﻗﺮﺍﺭﮔﯿﺮﯾﺸﻮﻥ ﻫﻢ ﻋﯿﻦ ﻫﻢ

نه همچین چیزی نیست ، مس رو این سیستم خیلی عالی سنس میکنه و همینطور همچین موردی که شما تست کردید برای دیگران مغدور نیست لوپ 20 فکر نمیکنم اکثراً درست کنن دیگه کمتر از 30 خوب نیست ، مکان و لوپ و شرایط ایده آل مدار هر کسی دقیق در یک حد نیست برای همین نمیشه روی این تست ها حساب کرد ، به نظر بنده مس خالص رو خیلی عالی سنس میکنه این سیستم ، ولی فلزات روی خاک ( جدید ) به خاطر اشکال هندسی خاص و کم و زیاد شدن فاصله زوایای فلز با لوپ ممکنه باعث آنالیزهای متفاوت با توجه به موضوع شما بشه ، ولی فلزات مدفون همچین شرایطی ندارن و عدد تفکیک بهتر نمایش میده @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 24 آذر1394 - 9:05am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان موردی رو خواستم گوش زد کنم که ، در قدیم فلزات با ارزش مثل طلا خیلی کم بوده ، ممکنه در کنار چندین فلز مفرقی و آهنی مقداری خیلی کم طلا باشه !
در اینصورت مکانیهایی که سنس میکنید مطمئناً فلزاتی که آلودگی و اکسید بیشتری داشته باشن بهتر سنس میشن و تفکیک دستگاه بر اساس همین فلزات تشخیص داده میشه ، پس حواصتون به این نکته مهم باشه !
هرجایی که سنس قوی داشتید به همراه تفکیک آهن و اعداد ID تفکیک آهن ظاهر شد ، بیخیال موضوع نشید ! چون ممکنه در کنار فلزات آهنی اشیاء با ارزش دیگری هم باشه که از دستش بدید !
به یاد داشته باشید که هیچ دستگاه پالسی ای قادر به تشخیص و تفکیک چند فلز مختلف در کنار همدیگه در عمق خاک نخواهد بود و چون بیشترین فلزاتی که درصورت مدفون بودن آلودگی بیشتر میدن آهن و مس و نقره هستن در این صورت چون توانایی سیستم های پالسی در تفکیک همچین شرایطی تقریباً غیر ممکن هست ، در بیشتر همچین شرایطی اعداد تفکیک آهن نمایش داده خواهد شد که ممکنه اپراتور بیخیال مکان فوق بشه ! پس بیشتر دقت کنید @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 24 آذر1394 - 1:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

احسنت اقا مهدی خیلی جالب بود من هم به این نتیجه رسیدم ممنون از تجربیات خوبتون

سه شنبه 24 آذر1394 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان تاثیر بازه ی انتگرالی و پهنای پالس و اسپید جز مسائلی هست که کمتر اهمیت میدن در حالی که من امروز با این سه عدد بازی کردم و برد لوپ 38 که 160 رو به زور میزد الان 175 میزنه.
مخصوصا پهنای پالس که برای من در عدد 245 نهایت برد رو داره با فرکانس 120 و انتگرال 48 یا 50
دوستان حتی میتوانین با این تنظیمات با حساسیت 19 یا 20 هم کار کنین.
اعداد انتگرال بسیار حساس هست و تغییر مختصری از آن تنظیمات خاص خودشو میخواد.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 24 آذر1394 - 7:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
دوستان موردی رو خواستم گوش زد کنم که ، در قدیم فلزات با ارزش مثل طلا خیلی کم بوده ، ممکنه در کنار چندین فلز مفرقی و آهنی مقداری خیلی کم طلا باشه !
در اینصورت مکانیهایی که سنس میکنید مطمئناً فلزاتی که آلودگی و اکسید بیشتری داشته باشن بهتر سنس میشن و تفکیک دستگاه بر اساس همین فلزات تشخیص داده میشه ، پس حواصتون به این نکته مهم باشه !
هرجایی که سنس قوی داشتید به همراه تفکیک آهن و اعداد ID تفکیک آهن ظاهر شد ، بیخیال موضوع نشید ! چون ممکنه در کنار فلزات آهنی اشیاء با ارزش دیگری هم باشه که از دستش بدید !
به یاد داشته باشید که هیچ دستگاه پالسی ای قادر به تشخیص و تفکیک چند فلز مختلف در کنار همدیگه در عمق خاک نخواهد بود و چون بیشترین فلزاتی که درصورت مدفون بودن آلودگی بیشتر میدن آهن و مس و نقره هستن در این صورت چون توانایی سیستم های پالسی در تفکیک همچین شرایطی تقریباً غیر ممکن هست ، در بیشتر همچین شرایطی اعداد تفکیک آهن نمایش داده خواهد شد که ممکنه اپراتور بیخیال مکان فوق بشه ! پس بیشتر دقت کنید @};-

درود. این چیزیه که بارها در همین انجمن عرض کردم و دادشو زدم \M/ ولی ظاهراً برای دوستان ارزش نداشته یا به چشمشون نیومده. باید یک مدیری مثل شما منعکس کنه که احسنتی بگن. :D
اگر موفقیت میخوایید چشماتونو ببندید و برای تمام فلزات حفاری کنید. بیخیال تفکیک. اتکا و اعتماد بالا به تفکیک نقل و درخواست عوام این کاره که وقتی میری برای کاوش سریع میگن: " تفکیک میکنه؟؟ تفکیک میکنه؟؟ تفکیک میکنه؟؟ " 2 ساعت باید وقت گذاشت تا توجیه بشن که اتکا رو تفکیک چه عواقبی داره. #-o البته یه شویی از تفکیکش میدم تا فکّشون باز بمونه ولی بعدش میگم : " هرگز نشه فراموش، تفکیک دستگاه خاموش" :D

این نکته از الفبا های اولیه و خیلی قدیمیه که تمام کاوشگران (دیتکتوریست های) این کاردر دنیا مدام تکرارش میکنن.
تفکیک سیستم بنده خیلی خوب کار میکنه ولی فقط در جایی استفادش میکنم که ببینم زمین پر از آتشغالات جدید هست. تازه همون موقع هم خیلی راغب میشن همه رو حفر کنن ببینن چقدر صحیح و دقیق زدم.

آخرین بار توسط mahmood51 در سه شنبه 24 آذر1394 - 8:54pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 24 آذر1394 - 8:09pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
کسی که حوصله ی یه کلنگ زدن رو نداره ، همون بهتر که از روش رد بشه . اگر خدای ناکرده به چیزی برسه مطمئنا در راه منفی مصرف میکنه ^:)^
اگر منظور از تفکیک جدا کردن آشغالهای سطحی باشه که با یک کلنگ زدن ساده و گاهی با کنار زدن خاک با پا ، عامل سنس پیدا میشه و نباید تنبلی کرد .
و اگر با گشتن سطح زمین و کندن مقداری از خاک ، هدف مشخص نشد ، پس احتمال آشغال بودن هدف بسیار کم میشود . و برای هدفی که در عمق است باید ارزش قائل شد . جنس عمیق در تفکیک آهن باشد یا نباشد بازهم ارزش کاوش دارد .
همیشه هدف طلا نیست و همیشه طلا تنها نیست :ymhug:

لا اله الا هو

سه شنبه 24 آذر1394 - 8:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure