انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 6:13pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
13-توجه داشته باشید هر جا سنس ضعیف داشتید که صدای دوم در تون 8 یعنی بم شنیده شد احتمال وجود فلز خیلی بالا هست . اما اگر صدای سنس ضعیف و زیر بود باید از تکنیک های دیگه ای استفاده کنید.

اقا امیر من به اینجا شک دارم چون من یک جا با لوپ یک متری با میتر حدود15 سنس داشتم و رنج صوتی هم 8 بود که تن دوم صدا فعال میشد یعنی بم اما کمی هم حفاری کردیم چیزی پیدا نشد دوباره سیستم زدم دیگه سنس نداشتم همون خاک رو که خاک برداری کردیم با لوپ 50 قبل از اینکه خرابش کنم اما توی اون خاک هم چیزی نبود.شما چطور تست کردین که فلز بوده چون این دو پارامتر توی سیستم از هم جدا نیستن این رو من از مهندس قبلا پرسیدم وجوابشون این بود.

14-هرجا سنس قوی ولی صدای بم شنیده نشد احتمال خطا ببودن هدف بیشتر هست .

خب ا نم طلب شاید تا حدودی درست باشه اما همیشه اینطور نیست عدد میتر نشون داده که ذرات مخصوصا خاکهای ذرات دار میتر بالایی ندارن وصرفا نمیشه به صدای پس زمینه اعتماد کرد بیشتر عدد میتر رو ملاک قرار بدیم بهتر هست

اما در کل مطالبتون قابل تامل بود مرسی :ymapplause:

درمورد 13 باید عرض کنم . که وتی ذرات سنس میشن که توده ای از اون ها قرار داشته باشه . و توده ذرات هم مرکزش توسط سیستم شناسایی نمیشه که صدای بم بده . شما احتمالا اون چاله ای که کندید خودش حفره محسوب شده و میتر منفی باعث شده که شما اون مکان رو دیگه سنس نکنید .

مورد 14 این نوع ذرات بیشتر به صورت سنگ اهن هستند که من خودم با میتر 80-103 سنس داشتم اما صدای بم نبوده . بعد از اینکه فهمیدیم اون سنگ سنس شده بردیم جایی دیگه اون سنگ رو و جلوی لوپ گرفتیم که تا حدود 60سانت سنس شد.

درضمن اینکه میگید مطالبتون قابل تامل بود . یه کم مسئله بو داره . ممنون میشم مواردی که اشتباه بوده رو بهم بگید.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 18 آذر1394 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واسه ما که همچین چیزی شده بود اگه فلز هم بوده باشه حتی اگه چاله ایی حفر کنیم باز هم سیستم سنس میکنه و اینجا ما کاریی هم با میتر منفی نداریم چون نمیخوایم چاله رو پیدا کنیم. به هر حال اون هم تجربه جالبی بود واسم.شما ملاک سنستون چی هست صدا یا میتر چون میتر و صوت هردو باهم شروع به کار میکنن اما اگه صوت قوی توام با میتر ضعیف داشته باشیم باید خیلی دقت کرد .خب سنگ اهن خودش اهن هست درسته خالص نیست اما اهن زیادی داره پس جز ذرات محسوب نمیشه خودش یک فلز دیگه :D مثلا سفال که خاکی بیش نیست یا تنور گل پخته اجر وامثال اینها که هیچ فلزی رو نداره صدای سیستم رو در میاره شاید تا بم هم بره اما میتر بالا نمیره حتما این گزینه رو تست کنید

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 18 آذر1394 - 7:48pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عزیز پس از تستهایی که بنده انجام دادم نکته ای بنظرم رسید که فکر میکنم مهم باشه و تا الان هم عنوان نشده. ببینید وقتی هدف قوی و خوبی داشته باشیم باید سیستم تفکیک از حدود میتر سنس 20 به بالا عمل بکنه و اطلاعات خودش رو ارائه بده که در مورد تفسیرش قبلا توضیح کافی دادیم. اما حالتی وجود داره که میتر سنس ارقام بیشتری داره و در واقع سنس قویتر هست ولی باز هم تفکیک هنوز اعلام نشده! در چنین حالتی به احتمال قریب به یقین هدف کاذب یا فلزی بسیار کوچک یا نازک هست و نمیتونه چیز ارزشمندی باشه. پس قطعا اگر میتر سنس به حدود 50 رسید و باز تفکیک نداشتین در نظر داشته باشین که به چنین هدفی برخورد کردین و نمیتونه ارزش داشته باشه. البته در هر صورت وقتی تفکیک اعلام بشه اطلاعات اون بخش باید مورد ارزیابی قرار بگیره ولی حالتی که بنده عرض میکنم در شرایطی هست که میتر سنس در این حد قوی باشه و تفکیک نداشته باشیم. لذا حالت خاصی هست که ممکنه در حین کاوش پیش بیاد و دوستان باید در نظرشون باشه.

چهارشنبه 18 آذر1394 - 7:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوستان عزیز پس از تستهایی که بنده انجام دادم نکته ای بنظرم رسید که فکر میکنم مهم باشه و تا الان هم عنوان نشده. ببینید وقتی هدف قوی و خوبی داشته باشیم باید سیستم تفکیک از حدود میتر سنس 20 به بالا عمل بکنه و اطلاعات خودش رو ارائه بده که در مورد تفسیرش قبلا توضیح کافی دادیم. اما حالتی وجود داره که میتر سنس ارقام بیشتری داره و در واقع سنس قویتر هست ولی باز هم تفکیک هنوز اعلام نشده! در چنین حالتی به احتمال قریب به یقین هدف کاذب یا فلزی بسیار کوچک یا نازک هست و نمیتونه چیز ارزشمندی باشه. پس قطعا اگر میتر سنس به حدود 50 رسید و باز تفکیک نداشتین در نظر داشته باشین که به چنین هدفی برخورد کردین و نمیتونه ارزش داشته باشه. البته در هر صورت وقتی تفکیک اعلام بشه اطلاعات اون بخش باید مورد ارزیابی قرار بگیره ولی حالتی که بنده عرض میکنم در شرایطی هست که میتر سنس در این حد قوی باشه و تفکیک نداشته باشیم. لذا حالت خاصی هست که ممکنه در حین کاوش پیش بیاد و دوستان باید در نظرشون باشه.

مهندس جون ممنون. بازم نکته کلیدی و قشنگی رو منعکس کردید. @};- @};-

چهارشنبه 18 آذر1394 - 9:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
سلام خدمت دوستان . بنده با دستگاه فلزجو کاوش میرم . چندتا مسئله هست که به شما عزیزان توصیه میکنم موقع کاوش اجرا کنید.
1- برای شروع کاوش سعی کنید با فرکانس 200 شروع به کار کنید . چون این فرکانس هم نفوذخوبی داره و هم حساسیتش به فلزات غیرآهنی خوبه .
2-جهت استفاده از فرکانس های بالا سعی کنید از دیلی های بالا استفاده کنید تا ذرات و سنگ های معدنی کم تر روی دستگاه تاثیر بزارند .
3-مجموع دیلی اتومات و دیلی دستس و بازه انتگرال رو سعی کنید حدود 98-104 باشه . من شخصا انتگرال رو 60 یا در نهایت 58 میزارم و دیلی اتومات هم 18 هست و دیلی دستی رو 24یا 26 میزارم . و دستگاه در اوج قدرت قرار داره .
4-درجه حساسیت معمولا از 19 و گاهی اوقات هم 20 استفاده میکنم که سکوت دستگاه برقراره.
5- با فرکانس های بالا حدود 200 از درجه اسپید 5 استفاده میکنم چون سرعت سنس این فرکانس ها بالاست
6-هرجا سنس داشتم از هر 4 جهت تست میکنم و حجم گیری میکنم . اگر محوطه سنس حجم داشت احتمالا 50% فلز هست .
7- هرجا سنس داشتم با فرکانس 122 و 100 هم تست میکنم بینم آیا باز هم سنس دارم یا نه .
8-هرجا که قصد استفاده از فرکانس های حدود100-120 رو داشتید درجه دیلی رو مقداری پایین بیارید تا حساسیت به فلزات غیرآهنی اندکی بالا بره .
9- هرجا با گراند روشن سنس داشتید با گراند خاموش از چند متر دورتر سیستم رو در مکانی که فلزی در اطراف لوپ نباشه بالانس کرده و بازهم با گراند خاموش تست کنید
10-سعی کنید مقداری سفال لعاب دار و مقداری استخوان به همراه مقداری ساروج (میتونید با آهک و سیمان هم خودتون درست کنید) رو در یک پک پلاستیک به ابعاد حدودی 15*20 درست کنید و هرجا سنس داشتید چند متر دورتر از اون محل دستگاه رو روی اون پک 2بار بالانس کرده و روی هدف قبلی برید تا بیش تر از وجود فلز مطمن بشید .
11- هر جا هم سنس داشتید میتونید مرکز سنس رو به شعاع خیلی کم تر از لوپ به عمق 20-30 سانت خاکبرداری کنید و اون خاک رو چند متر اونطرف تر بریزید و روی همون خاک ها سیستم رو بالانس کنید و دوباره روی هدف بیاید . توجه کنید باید اون خاک ها هیچگونه فلزی در خودش نداشته باشه و باید به دقت بررسی بشه.
12-هر جا خاکبرداری کردید یا باید خیلی کم تر از قطر لوپ خاکبرداری بشه یا خیلی بیشتر از قطر لوپ مثلا برای چک کردن با لوپ 1*1 باید محوطه 2*3 یا حتی بیشتر خاکبرداری بشه تا تاثیر حفره و میتر منفی روی سنس فلز کمتر بشه .
13-توجه داشته باشید هر جا سنس ضعیف داشتید که صدای دوم در تون 8 یعنی بم شنیده شد احتمال وجود فلز خیلی بالا هست . اما اگر صدای سنس ضعیف و زیر بود باید از تکنیک های دیگه ای استفاده کنید.

عدد تفکیک id و همونطور سیستم حذف آهن تا حد زیادی میتونه ماهیت هدف رو معلوم کنه .

از همینجا صمیمانه از مهندس حمید عزیز بابت طراحی همچین سیستم پیشرفته و حرفه ای تشکر و قدر دانی میکنم . انشالله در تمامی مراحل زندگی موفق باشید . انشالله :YMPRAY:

امیر جان. ممنون بابت اشتراک گذاری تجارب خوبت که با صرف وقت و اعصاب بدست اوردی. @};-
برای بنده که چند مورد اوّلت جالبه و لازمه در اولین فرصت تستشون کنم. در مورد راهکارشماره 10 بستگی داره به سایز لوپ. برای سایزای کوچک میتونه خوب باشه. ولی برای لوپای بزرگ که اصلاً جواب نمیده. بعلاوه که بنده شخصاً هیچوقت با آهک و سیمان مشکلی نداشتم. شاید سایر دوستان داشتن. نمیدونم. ولی فکر کنم چند تکه آجر یا یه کیسه خرده آجر و گلدانهای سفالی باشه باز میتونه کارآمدتر باشه.
جسارتاً یه نکته خیلی مهم هم بنده اضافه کنم؛ اینکه هرجا رو که با سنس بالا زدید قبل از هرگونه تغییر در تنظیمات و کارای دیگه بلافاصله با سنس 1 چکش کنید اگر مثبت بود 100% فلزه + حجمگیری و نقطه گیری خیلی دقیقتر مخصوصاً در باطله برداری یا کنترل عدم وجود آشغال خیلی کاربردیه. شخصاً در جاییکه دستگاه حتی با لوپ 2 متری سیگنال شدیدی داشت با لوپ 23 سانتی که چک کردم سنگ آهنای با غلظت بالایی بودن ولی با سنس 1 حتی چسبیده به سنگ آهن چیزی نمیزد. این ویژگیش محشره.
چند شب پیش محلی بودم که یه بابایی با لورنز X6 اونجارو براشون زده بود(مشخصاً اون بنده خدا اپراتوری بلد نبوده) و جاییرو به عنوان بار زده بود و طفلکیا 4 مترو در 1 هفته (کار شب وروز) با پیکور به سختی کنده بودن و... هیچ. چند جای دیگه هم بارای کوچک مشخص کرده بود و..... تا اینکه دعواشون میشه و.... خلاصه براشون با FPI کولاک کردم ( لوپای 23 سانت و2 متری) در تمام جاها آشغالای رو رو بار حساب کرده بود. بعد از رفع همه موارد چند مورد دیگه هم براشون یافتم که هم فکّاشون باز مونده بود (بابت دقت و صحّت جوابا) و هم خسته از کندنای مکرّر. بعد هم معلوم کردم که اون جاشون هیچ باری نداره.

بازم باید گفت مهندس حمید تشکر، تشکر. خدا حفظت کنه وعوضت بده، عزیزانتو حفظ کنه، امواتتو بیامرزه و بدخواهان و دشمنانت رو زبون کنه.

راستی، یه تشکر ویژه هم کنم از جناب سنه دژ بابت بیتوجهیشون به سؤالم در صفحه قبل. :D

چهارشنبه 18 آذر1394 - 9:29pm
مدیر کل
مدیر کل

mahmood51 نوشته است:

مهندس جون ممنون. بازم نکته کلیدی و قشنگی رو منعکس کردید. @};- @};-

خواهش میکنم محمود عزیز. خیلی ممنون از لطف شما.
ولی باز هم بخصوص خدمت شما عرض میکنم توضیح فوق در صورتی هست که سیستم تفکیک دستگاه شما درست عمل کنه! وگرنه دیگه اون مساله میتونه صادق نباشه.

چهارشنبه 18 آذر1394 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:

یکی دیگه از اون نکات کلیدی رو بیان کردین مهندس این مطلب رو باید با طلا نوشت چون با این شیوه خیلی از موانع کمتر میشن :)
من خودم چندین مورد تست به همین صورت داشتم که سیستم تفکیک یا فعال نمیشد یا گاه گاهی بود واسه همین خیلی فکرمو درگیر کرده بود.خدا رو شکر که شمارو داریم :x

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 18 آذر1394 - 12:36am
مدیر سایت
مدیر سایت

mahmood51 نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام خدمت دوستان . بنده با دستگاه فلزجو کاوش میرم . چندتا مسئله هست که به شما عزیزان توصیه میکنم موقع کاوش اجرا کنید.
1- برای شروع کاوش سعی کنید با فرکانس 200 شروع به کار کنید . چون این فرکانس هم نفوذخوبی داره و هم حساسیتش به فلزات غیرآهنی خوبه .
2-جهت استفاده از فرکانس های بالا سعی کنید از دیلی های بالا استفاده کنید تا ذرات و سنگ های معدنی کم تر روی دستگاه تاثیر بزارند .
3-مجموع دیلی اتومات و دیلی دستس و بازه انتگرال رو سعی کنید حدود 98-104 باشه . من شخصا انتگرال رو 60 یا در نهایت 58 میزارم و دیلی اتومات هم 18 هست و دیلی دستی رو 24یا 26 میزارم . و دستگاه در اوج قدرت قرار داره .
4-درجه حساسیت معمولا از 19 و گاهی اوقات هم 20 استفاده میکنم که سکوت دستگاه برقراره.
5- با فرکانس های بالا حدود 200 از درجه اسپید 5 استفاده میکنم چون سرعت سنس این فرکانس ها بالاست
6-هرجا سنس داشتم از هر 4 جهت تست میکنم و حجم گیری میکنم . اگر محوطه سنس حجم داشت احتمالا 50% فلز هست .
7- هرجا سنس داشتم با فرکانس 122 و 100 هم تست میکنم بینم آیا باز هم سنس دارم یا نه .
8-هرجا که قصد استفاده از فرکانس های حدود100-120 رو داشتید درجه دیلی رو مقداری پایین بیارید تا حساسیت به فلزات غیرآهنی اندکی بالا بره .
9- هرجا با گراند روشن سنس داشتید با گراند خاموش از چند متر دورتر سیستم رو در مکانی که فلزی در اطراف لوپ نباشه بالانس کرده و بازهم با گراند خاموش تست کنید
10-سعی کنید مقداری سفال لعاب دار و مقداری استخوان به همراه مقداری ساروج (میتونید با آهک و سیمان هم خودتون درست کنید) رو در یک پک پلاستیک به ابعاد حدودی 15*20 درست کنید و هرجا سنس داشتید چند متر دورتر از اون محل دستگاه رو روی اون پک 2بار بالانس کرده و روی هدف قبلی برید تا بیش تر از وجود فلز مطمن بشید .
11- هر جا هم سنس داشتید میتونید مرکز سنس رو به شعاع خیلی کم تر از لوپ به عمق 20-30 سانت خاکبرداری کنید و اون خاک رو چند متر اونطرف تر بریزید و روی همون خاک ها سیستم رو بالانس کنید و دوباره روی هدف بیاید . توجه کنید باید اون خاک ها هیچگونه فلزی در خودش نداشته باشه و باید به دقت بررسی بشه.
12-هر جا خاکبرداری کردید یا باید خیلی کم تر از قطر لوپ خاکبرداری بشه یا خیلی بیشتر از قطر لوپ مثلا برای چک کردن با لوپ 1*1 باید محوطه 2*3 یا حتی بیشتر خاکبرداری بشه تا تاثیر حفره و میتر منفی روی سنس فلز کمتر بشه .

عدد تفکیک id و همونطور سیستم حذف آهن تا حد زیادی میتونه ماهیت هدف رو معلوم کنه .

از همینجا صمیمانه از مهندس حمید عزیز بابت طراحی همچین سیستم پیشرفته و حرفه ای تشکر و قدر دانی میکنم . انشالله در تمامی مراحل زندگی موفق باشید . انشالله :YMPRAY:

امیر جان. ممنون بابت اشتراک گذاری تجارب خوبت که با صرف وقت و اعصاب بدست اوردی. @};-
برای بنده که چند مورد اوّلت جالبه و لازمه در اولین فرصت تستشون کنم. در مورد راهکارشماره 10 بستگی داره به سایز لوپ. برای سایزای کوچک میتونه خوب باشه. ولی برای لوپای بزرگ که اصلاً جواب نمیده. بعلاوه که بنده شخصاً هیچوقت با آهک و سیمان مشکلی نداشتم. شاید سایر دوستان داشتن. نمیدونم. ولی فکر کنم چند تکه آجر یا یه کیسه خرده آجر و گلدانهای سفالی باشه باز میتونه کارآمدتر باشه.
جسارتاً یه نکته خیلی مهم هم بنده اضافه کنم؛ اینکه هرجا رو که با سنس بالا زدید قبل از هرگونه تغییر در تنظیمات و کارای دیگه بلافاصله با سنس 1 چکش کنید اگر مثبت بود 100% فلزه + حجمگیری و نقطه گیری خیلی دقیقتر مخصوصاً در باطله برداری یا کنترل عدم وجود آشغال خیلی کاربردیه. شخصاً در جاییکه دستگاه حتی با لوپ 2 متری سیگنال شدیدی داشت با لوپ 23 سانتی که چک کردم سنگ آهنای با غلظت بالایی بودن ولی با سنس 1 حتی چسبیده به سنگ آهن چیزی نمیزد. این ویژگیش محشره.
چند شب پیش محلی بودم که یه بابایی با لورنز X6 اونجارو براشون زده بود(مشخصاً اون بنده خدا اپراتوری بلد نبوده) و جاییرو به عنوان بار زده بود و طفلکیا 4 مترو در 1 هفته (کار شب وروز) با پیکور به سختی کنده بودن و... هیچ. چند جای دیگه هم بارای کوچک مشخص کرده بود و..... تا اینکه دعواشون میشه و.... خلاصه براشون با FPI کولاک کردم ( لوپای 23 سانت و2 متری) در تمام جاها آشغالای رو رو بار حساب کرده بود. بعد از رفع همه موارد چند مورد دیگه هم براشون یافتم که هم فکّاشون باز مونده بود (بابت دقت و صحّت جوابا) و هم خسته از کندنای مکرّر. بعد هم معلوم کردم که اون جاشون هیچ باری نداره.

بازم باید گفت مهندس حمید تشکر، تشکر. خدا حفظت کنه وعوضت بده، عزیزانتو حفظ کنه، امواتتو بیامرزه و بدخواهان و دشمنانت رو زبون کنه.

راستی، یه تشکر ویژه هم کنم از جناب سنه دژ بابت بیتوجهیشون به سؤالم در صفحه قبل. :D

برادر امیر عزیز که زحمت مطالب خوبی رو متحمل شدید با تشکر فراوان از شما ، موردی رو باید عرض کنم که مربوط به ردیف 3 مطالب شما هست : دیلی دستی رو در ابتدای کار اصلا 5 به بالا نگذارید حتی روی 2 باشه ! وقتی جایی رو بخوبی سنس داشتید اونوقت دیلی رو تا 20 الی بالاتر ببرید ، و بعد تست بالوپ کوچک تر و سپس انجام دیگر روشهای نقطه یابی و صحت وجود فلز ، با این روش فلزات ریزتر با ارزش از دست شما دور نخواهد ماند . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 22 آذر1394 - 9:03am
مدیر سایت
مدیر سایت

در مورد گزینه شماره 10 : فکر میکنم که با شیلد کردن لوپ توسط گرافیت و عدد دیلی بالاتر نیاز به همچین چیزهایی نباشه .
البته موردی ظریف در مورد شیلد کردن لوپ مورد نظر بنده هست که خیلی به این موضوع حذف ذرات کمک میکنه و اون اینه که از قسمت پائین لوپ که به سمت زمین هست باید ورقی چوبی یا چیزی به قطر نیم تا یک سانت سرتاسر لوپ گذاشت تا با این کار فاصله ای بین سیم ها و شیلد ایجاد کنه ، و همین فاصله باعث بهتر عملکردن حذف ذرات خواهد شد . از قسمت بالای لوپ خیلی این موضوع مهم نیست فقط قسمتی که به سمت زمین هست . @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 22 آذر1394 - 12:24pm
مدیر سایت
مدیر سایت

در مورد میتر منفی جلوی non-fe در صورت سنس طلا که قائدتاً باید مثبت باشه ، بند موردی رو متوجه شدم که عرض میکنم ، بیشتر این مورد تحت تأثر تنظیم عدد گزینه حذف آهن هست ، یعنی اگر حذف آهن مدارتون روی 10 بخوبی آهن رو حذف کنه ولی شما به خاطر حذف در عمق بالاتر عدد رو روی 20 بگذارید در اینصورت عدد میتر non - fe منفی خواهد شد به همراه ظاهر شدن fe بصورت یکی در میان ، ولی با چند عدد کمتر و بدست آوردن عدد مناسب اعداد میتر تفکیک مثبت و منفی درستی رو نمایش خواهند داد در برابر سنس طلا و آهن . این تست ها با لوپ 30 سانتی بوده که یک النگوی طلای دخترونه قطر 5/5سانتی با حساسیت 19 با ثبات عالی در 70 تک بوق ولی در 60 سانت بخوبی سنس میشه . جهت اطلاع دوستان عرض کردم . یاعلی مدد

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 22 آذر1394 - 12:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure