انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 2 خرداد1403 - 6:14am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

بهرام نوشته است:
کیا جان اتفاقا برعکس فکر کردین درسته یک پارچه نمدی دورش پیچیده بودن اما وقتی بهش دست زدم کاملا نمناک بود یک جورایی چسب ناک شده بود همون یک ذره نم کافیه فشار مغناطیس زمین کارشو انجام بده فکر کنم با بارهای پلمپ خیلی تفاوت میکنه حالا باید دید مهندس در این مورد چی میگن

ممنون از پاسخ دقیقتون . حدس بنده هم همین بود ولی گفتم شاید اشتباه کرده باشم . :YMPEACE:

یکشنبه 15 آذر1394 - 2:50pm
مدیر کل
مدیر کل

kia0000 نوشته است:

مهندس جان با عرض سلام و خداقوت
با توجه به اینکه فلز آقا بهرام با خاک درگیر مستقیم نبوده ، آیا میشه نتیجه گیری کرد دفینه پلمپ هم دارای هاله اطرافش هست و پیدا کردنش توی عمق امکانپذیرتره؟

خواهش میکنم.
خب البته ایشون که فرمودن داخل پارچه نمدی و حتی کمی هم مرطوب بوده! در این صورت اثر هاله ای میتونه قویتر هم باشه چون رطوبت اصولا تقویت کننده اثر هاله هست.
اما در خصوص دفینه پلمپ شده مثلا در ساروج اصلا فکر نمیکنم اثر هاله ای زیادی داشته باشه. کلا اگر هر چیزی غیر از خاک که با فلز در تماس هست قابلیت عبور دادن رطوبت رو نداشته باشه تاثیر زیادی هم روی اثر هاله ای نداره.

یکشنبه 15 آذر1394 - 4:20pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
در مورد تاثیر رطوبت در تقویت هاله اطراف جنس ، با شما موافق هستم
در واقع اگر در اطراف جنس مقداری رطوبت وجود داشته باشد ، اثر هاله بیشتر از زمین خشک خواهد بود .
زمینهایی که ظاهرا مرطوب هستند ، و فلزیاب را دچار مشکل میکنند ، در واقع مرطوب نیستند ، بلکه کاملا خیس آب هستند . در صورتی که بجای رطوبت ، آب اطراف جنس را بگیرد ، اثر هاله بمقدار زیادی کاهش پیدا میکند .
اما در مورد جنسهایی که در میان ساروج یا هر عایق ضدآب دیگری ، گذاشته شده باشند ، اثر هاله ضعیف خواهد بود . خصوصا اگر مابین فلز و عایق ، فضای خالی وجود داشته باشد . اما خوشبختانه عواملی باعث میشوند که این هدفها نیز در عمل ، گاهی با همان قدرت فلزات هاله دار ، سنس شوند ^:)^

لا اله الا هو

یکشنبه 15 آذر1394 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
در مورد تاثیر رطوبت در تقویت هاله اطراف جنس ، با شما موافق هستم...........
اما در مورد جنسهایی که در میان ساروج یا هر عایق ضدآب دیگری ، گذاشته شده باشند ، اثر هاله ضعیف خواهد بود . خصوصا اگر مابین فلز و عایق ، فضای خالی وجود داشته باشد . اما خوشبختانه عواملی باعث میشوند که این هدفها نیز در عمل ، گاهی با همان قدرت فلزات هاله دار ، سنس شوند ^:)^

ممنون بابت توضیحاتتون. البته آنچه بنده میدونم همون نظریه اثبات شدۀ یونهای متحرک حاصله از فلزه. حال اگز دلایل دیگری شما میدونید محبت میکنید در مورد اونها هم اشارات وتوضیحاتی بفرمایید؟

سه شنبه 17 آذر1394 - 6:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام به دوستان وعرض تشکربه اساتید وفعا لان گروه مخصوصا مهندس حمید عزیز
دوستان در زمین برفی هم میشه با فلز جو کار کرد ممنون میشم راهنمایی کنید.با کمال تشکر

چهارشنبه 17 آذر1394 - 12:40am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله ، در زمین برفی هم میشه استفاده کرد ، اکثر خاک خورده های این کار ، طعم برف و سرما رو بارها چشیدن
با توجه به اینکه بیشتر جاهای حساس رو فقط تو زمستان میشه کاوش کرد . طبیعتا نوع استفاده و مقدار تنظیمات ، مقداری بابقیه فصول خشک سال فرق خواهد کرد . شکر خدا در طرح فلزجو ، همه ی تنظیمات لازم ، در اختیار اپراتور است و بسته به شرایط کار و محیط و هدف ، با تنظیمات درست ، میتوانیم بیشترین برد ممکن را داشته باشیم .
بر روی برف سعی کنید که از فرکانس بالا استفاده نکنید و بهتر است زیر 100 هرتز بگذارید . بعد از پیدا کردن هدف میتوانید فرکانسهای بالاتر و تنظیمات تعین کننده را استفاده کنید که ماهیت هدف را بهتر مشخص کنید .
درست است که در فصل سرما اگر پهنای پالس را بالا بگذارید ، سیستم خنک است و تحمل میکند ، اما پهنا را متوسط بگذارید که سیستم حساس نشود و پالسها بر روی برف و خیسی اثرگذار نباشند .
سعی کنید که لوپ به برف آغشته و خیس نشود و فاصله ی لوپ را رعایت کنید .
با توجه به محیط اطراف ، از جنس زمین زیر برف اطلاع داشته باشید و بر روی سنگها با اسپید پائین و فرکانس کمتری حرکت کنید .
میزان حساسیت را مثل شرایط خشک بالا نزارید که منجر به کشف سنگ و انواع ناهماهنگی در زمین ، میشود .
چون ضخامت برف و جنس زمین دقیقا مشخص نیست ، در نقاط بیشتری بالانس کنید که فاصله ی زمین مشکل ساز نشود .
به خاطر ضخامت برف و فاصله گرفتن نامشخص لوپ از زمین ، سعی کنید از لوپ بزرگ استفاده کنید که کمتر بالانس بهم بخورد و برد بیشتری داشته باشید .
با توجه به اینکه حفاری در برف و سرما ، چندین برابر سخت تر میشود ، اگر هدفی را پیدا کردید ، برف را کنار بزنید و با بالانس دقیقتر و تنظیمات بهتر و استفاده از تفکیک ، ماهیت فلز را بهتر بررسی کنید که حفاری بیمورد انجام نشود .

لا اله الا هو

چهارشنبه 17 آذر1394 - 2:07am
مدیر سایت
مدیر سایت

سنه دژ نوشته است:
بله ، در زمین برفی هم میشه استفاده کرد ، اکثر خاک خورده های این کار ، طعم برف و سرما رو بارها چشیدن
با توجه به اینکه بیشتر جاهای حساس رو فقط تو زمستان میشه کاوش کرد . طبیعتا نوع استفاده و مقدار تنظیمات ، مقداری بابقیه فصول خشک سال فرق خواهد کرد . شکر خدا در طرح فلزجو ، همه ی تنظیمات لازم ، در اختیار اپراتور است و بسته به شرایط کار و محیط و هدف ، با تنظیمات درست ، میتوانیم بیشترین برد ممکن را داشته باشیم .
بر روی برف سعی کنید که از فرکانس بالا استفاده نکنید و بهتر است زیر 100 هرتز بگذارید . بعد از پیدا کردن هدف میتوانید فرکانسهای بالاتر و تنظیمات تعین کننده را استفاده کنید که ماهیت هدف را بهتر مشخص کنید .
درست است که در فصل سرما اگر پهنای پالس را بالا بگذارید ، سیستم خنک است و تحمل میکند ، اما پهنا را متوسط بگذارید که سیستم حساس نشود و پالسها بر روی برف و خیسی اثرگذار نباشند .
سعی کنید که لوپ به برف آغشته و خیس نشود و فاصله ی لوپ را رعایت کنید .
با توجه به محیط اطراف ، از جنس زمین زیر برف اطلاع داشته باشید و بر روی سنگها با اسپید پائین و فرکانس کمتری حرکت کنید .
میزان حساسیت را مثل شرایط خشک بالا نزارید که منجر به کشف سنگ و انواع ناهماهنگی در زمین ، میشود .
چون ضخامت برف و جنس زمین دقیقا مشخص نیست ، در نقاط بیشتری بالانس کنید که فاصله ی زمین مشکل ساز نشود .
به خاطر ضخامت برف و فاصله گرفتن نامشخص لوپ از زمین ، سعی کنید از لوپ بزرگ استفاده کنید که کمتر بالانس بهم بخورد و برد بیشتری داشته باشید .
با توجه به اینکه حفاری در برف و سرما ، چندین برابر سخت تر میشود ، اگر هدفی را پیدا کردید ، برف را کنار بزنید و با بالانس دقیقتر و تنظیمات بهتر و استفاده از تفکیک ، ماهیت فلز را بهتر بررسی کنید که حفاری بیمورد انجام نشود .

:-BD :ymapplause: @};- @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 18 آذر1394 - 8:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان . بنده با دستگاه فلزجو کاوش میرم . چندتا مسئله هست که به شما عزیزان توصیه میکنم موقع کاوش اجرا کنید.
1- برای شروع کاوش سعی کنید با فرکانس 200 شروع به کار کنید . چون این فرکانس هم نفوذخوبی داره و هم حساسیتش به فلزات غیرآهنی خوبه .
2-جهت استفاده از فرکانس های بالا سعی کنید از دیلی های بالا استفاده کنید تا ذرات و سنگ های معدنی کم تر روی دستگاه تاثیر بزارند .
3-مجموع دیلی اتومات و دیلی دستس و بازه انتگرال رو سعی کنید حدود 98-104 باشه . من شخصا انتگرال رو 60 یا در نهایت 58 میزارم و دیلی اتومات هم 18 هست و دیلی دستی رو 24یا 26 میزارم . و دستگاه در اوج قدرت قرار داره .
4-درجه حساسیت معمولا از 19 و گاهی اوقات هم 20 استفاده میکنم که سکوت دستگاه برقراره.
5- با فرکانس های بالا حدود 200 از درجه اسپید 5 استفاده میکنم چون سرعت سنس این فرکانس ها بالاست
6-هرجا سنس داشتم از هر 4 جهت تست میکنم و حجم گیری میکنم . اگر محوطه سنس حجم داشت احتمالا 50% فلز هست .
7- هرجا سنس داشتم با فرکانس 122 و 100 هم تست میکنم بینم آیا باز هم سنس دارم یا نه .
8-هرجا که قصد استفاده از فرکانس های حدود100-120 رو داشتید درجه دیلی رو مقداری پایین بیارید تا حساسیت به فلزات غیرآهنی اندکی بالا بره .
9- هرجا با گراند روشن سنس داشتید با گراند خاموش از چند متر دورتر سیستم رو در مکانی که فلزی در اطراف لوپ نباشه بالانس کرده و بازهم با گراند خاموش تست کنید
10-سعی کنید مقداری سفال لعاب دار و مقداری استخوان به همراه مقداری ساروج (میتونید با آهک و سیمان هم خودتون درست کنید) رو در یک پک پلاستیک به ابعاد حدودی 15*20 درست کنید و هرجا سنس داشتید چند متر دورتر از اون محل دستگاه رو روی اون پک 2بار بالانس کرده و روی هدف قبلی برید تا بیش تر از وجود فلز مطمن بشید .
11- هر جا هم سنس داشتید میتونید مرکز سنس رو به شعاع خیلی کم تر از لوپ به عمق 20-30 سانت خاکبرداری کنید و اون خاک رو چند متر اونطرف تر بریزید و روی همون خاک ها سیستم رو بالانس کنید و دوباره روی هدف بیاید . توجه کنید باید اون خاک ها هیچگونه فلزی در خودش نداشته باشه و باید به دقت بررسی بشه.
12-هر جا خاکبرداری کردید یا باید خیلی کم تر از قطر لوپ خاکبرداری بشه یا خیلی بیشتر از قطر لوپ مثلا برای چک کردن با لوپ 1*1 باید محوطه 2*3 یا حتی بیشتر خاکبرداری بشه تا تاثیر حفره و میتر منفی روی سنس فلز کمتر بشه .
13-توجه داشته باشید هر جا سنس ضعیف داشتید که صدای دوم در تون 8 یعنی بم شنیده شد احتمال وجود فلز خیلی بالا هست . اما اگر صدای سنس ضعیف و زیر بود باید از تکنیک های دیگه ای استفاده کنید.
14-هرجا سنس قوی ولی صدای بم شنیده نشد احتمال خطا ببودن هدف بیشتر هست .

عدد تفکیک id و همونطور سیستم حذف آهن تا حد زیادی میتونه ماهیت هدف رو معلوم کنه .

از همینجا صمیمانه از مهندس حمید عزیز بابت طراحی همچین سیستم پیشرفته و حرفه ای تشکر و قدر دانی میکنم . انشالله در تمامی مراحل زندگی موفق باشید . انشالله :YMPRAY:

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 18 آذر1394 - 10:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من خودم از این روش ها استفاده میکنم و از 10 جایی که حفاری میکنم 8 -9 جا فلز بیرون میاد.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 18 آذر1394 - 10:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

13-توجه داشته باشید هر جا سنس ضعیف داشتید که صدای دوم در تون 8 یعنی بم شنیده شد احتمال وجود فلز خیلی بالا هست . اما اگر صدای سنس ضعیف و زیر بود باید از تکنیک های دیگه ای استفاده کنید.

اقا امیر من به اینجا شک دارم چون من یک جا با لوپ یک متری با میتر حدود15 سنس داشتم و رنج صوتی هم 8 بود که تن دوم صدا فعال میشد یعنی بم اما کمی هم حفاری کردیم چیزی پیدا نشد دوباره سیستم زدم دیگه سنس نداشتم همون خاک رو که خاک برداری کردیم با لوپ 50 قبل از اینکه خرابش کنم اما توی اون خاک هم چیزی نبود.شما چطور تست کردین که فلز بوده چون این دو پارامتر توی سیستم از هم جدا نیستن این رو من از مهندس قبلا پرسیدم وجوابشون این بود.

14-هرجا سنس قوی ولی صدای بم شنیده نشد احتمال خطا ببودن هدف بیشتر هست .

خب ا نم طلب شاید تا حدودی درست باشه اما همیشه اینطور نیست عدد میتر نشون داده که ذرات مخصوصا خاکهای ذرات دار میتر بالایی ندارن وصرفا نمیشه به صدای پس زمینه اعتماد کرد بیشتر عدد میتر رو ملاک قرار بدیم بهتر هست

اما در کل مطالبتون قابل تامل بود مرسی :ymapplause:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 18 آذر1394 - 12:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure