انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 8:24am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم دوستان عزیز.این سینی هم در قبال کاری که مهندس کردن چیزی به حساب نمیاد انشالله همه به زردش بزنن وماهم بی نصیب نمونیم :YMPRAY:
در مورد تنظیمات سیستم از این قرار بود.فرکانس 97 پهنای پالس 210 دیلی رو همیشه اولش اتو میزارم بعد سنس کردن یک نقطه تا حداکثر میبرم تا نتیجه مشخص بشه و چون با این لوپ کوچیک حساسیت به فلزات نرم کمتر احساس میشد مجبورم روی اتو بذارم گرند 3 اینتگ 60 اسپید هم روی 9 چون از فرکانس پایین استفاده میکنم باید بالا باشه واینکه لوپ هم کوچیک هست همینطور.فقط یک چیزی به دوستان بگم زیاد حساسیت نشون ندین واقعا اگه جایی چیزی باشه با لوپ 60 یا 45 که مهندس اشاره کردن جواب میگیرم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 14 آذر1394 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
بهرام نوشته است:
سلام مهندس اینم هنرردیاب دست ساز وفلزجوی حرفه ایی البته این تایپیک شاید جای گذاشتن این اشیا نباشه ویک تایپیک دیگه میطلبه که سیستم فلزجو نشونه رفته به هر حال ببخشید. یک سینی مسی شایدم نصف طلا که با پارچه نمدی پیچیده شده بود به صورت عمود کناریک صخره بالای کوه تو عمق یک وشصت گذاشته بودن که یک سنگ هم به صورت دستی کنارش بود وحفاربا کلنگ نتونست خوب کار کنه متاسفانه کمی از لبه اون گیر کرد وشکست ,اما هیچ نقشی رو نداره بعد از بیرون اوردن ردیاب با مد طلا میزنه یک خوراک هم کنارش گذاشتم اما بازم این سینی رو میزنه شک ندارم طلا قاطیش داره باید ببریم انالیز کنن.مشخصات سیستم بگم که دوستان هم استفاده کنن..لوپ 35 سانتی عدد میتر حدودای450 تا530 نشون میداد با حساسیت 18 چون عمودی گذاشته بودن حجم زیادی نداشتم حدود50 سانت شرقی غربی وحول حوش90هم شمالی جنوبی که با کم کردن حساسیت تا 10 عدد میتر310تا همین حدودا رسید عدد تفکیک هم بالای 88تا 94 کمی بازی میکرد و نان فروز مثبت 76 رو اعلام کرد ورنج صوت هم روی 10 بود وهر چقدر به لبه بالایی فلز نزدیکتر میشدم صدا زیرتر میشد که باید دقت کرد چون زیاد هم محسوس نیست همونجا هم دستور حفاری داده شد وتو اون عمق این سینی بدون شکل زد بیرون از خوشحالی اولین کاری که کردم تو دلم واسه سلامتیتون دعا کردم حالا شاید جنس تاپی نباشه اما همین یک دنیا میارزه واسم ویک تجربه خوب دیگه هم بهمون اضافه شد.خلاصه که مهندس خدا خیرت بده :YMPRAY: :)

آقا مبارکه . ممکنه بدونیم ردیاب دستسازتون چی بوده؟ یعنی چه نوع سیستمی بوده؟ آنتنی یا یون یاب-صوتی؟

محمود جان بحثش تو این تایپیک کار درستی نیست اما تا حدودی میگم.اخرین ورزن ساخته شده خودم هست که کلا با دوسیستم کار میکنه یکی اعشار و دومی هم انتن الکترونیکی هست که طرحش مثل توماسی هست تا این دو سیستم در یک ردیاب با هم جایی رو بگیرن دیگه شک ندارم که چیزی هست تو ازمایشات اولیه هم به طور عجیبی خطا نمیزد واگر هم میزد دلیلش فقط نزدیک بودن به محدوده بود واگه از دور سنس نمیکرد یعنی خطا که الحمدالله چندتا چیز بدرد نخور دیگه هم باهاش پیدا کردم که اهنی بودن کلا تفکیک تو همه ردیابها فعلا مختل هست تا ببینیم کسی ایده خوبی میده که به عافیت بخیری ردیاب ختم بشه :)

شنبه 14 آذر1394 - 9:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و تبریک به خانواده فلزجو @};-
آقا حمید دلیل اینکه لوپ 30 به یک فلز چند برابر خودش برد 180 cm داره ولی برای دفینه میتونه حتی 3 متر داشته باشه چیه؟
آقا بهرام قبل از حفاری با لبه لوپ هم امتحان کردین ؟
قطر تقریبی سینی چقدره؟
:-*

شنبه 14 آذر1394 - 11:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم .نه چون دلیلی نداشت حجمی که داشتم به یک فلز بزرگ میخوره اما بیشتر فکر میکردم یک چیز کشیده مثل شمشیر یا لوله غیر فلزی یک چیزی مثل این باشه حساسیت هم تا 10 کم کردم که بازهم خوب سنس میشد.چون قبلا فلزات سطحی کوچیک هم در اورده بودم تا حدودی قلقش تو مشتم هستو اینکه اصلا فکر نمیکردم یک سینی عمود به اون شکل پیدا بشه..قطرش دقیق 43 هست

شنبه 14 آذر1394 - 11:33pm
مدیر کل
مدیر کل

mohammad22 نوشته است:
آقا حمید دلیل اینکه لوپ 30 به یک فلز چند برابر خودش برد 180 cm داره ولی برای دفینه میتونه حتی 3 متر داشته باشه چیه؟
قطر تقریبی سینی چقدره؟

علت افزایش برد اثر هاله ای دفینه هست که در صفحه 18 همین تاپیک مختصرا توضیح دادم.

شنبه 14 آذر1394 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
بهرام نوشته است:
سلام مهندس اینم هنرردیاب دست ساز وفلزجوی حرفه ایی البته این تایپیک شاید جای گذاشتن این اشیا نباشه ویک تایپیک دیگه میطلبه که سیستم فلزجو نشونه رفته به هر حال ببخشید. یک سینی مسی شایدم نصف طلا که با پارچه نمدی پیچیده شده بود به صورت عمود کناریک صخره بالای کوه تو عمق یک وشصت گذاشته بودن که یک سنگ هم به صورت دستی کنارش بود وحفاربا کلنگ نتونست خوب کار کنه متاسفانه کمی از لبه اون گیر کرد وشکست ,اما هیچ نقشی رو نداره بعد از بیرون اوردن ردیاب با مد طلا میزنه یک خوراک هم کنارش گذاشتم اما بازم این سینی رو میزنه شک ندارم طلا قاطیش داره باید ببریم انالیز کنن.مشخصات سیستم بگم که دوستان هم استفاده کنن..لوپ 35 سانتی عدد میتر حدودای450 تا530 نشون میداد با حساسیت 18 چون عمودی گذاشته بودن حجم زیادی نداشتم حدود50 سانت شرقی غربی وحول حوش90هم شمالی جنوبی که با کم کردن حساسیت تا 10 عدد میتر310تا همین حدودا رسید عدد تفکیک هم بالای 88تا 94 کمی بازی میکرد و نان فروز مثبت 76 رو اعلام کرد ورنج صوت هم روی 10 بود وهر چقدر به لبه بالایی فلز نزدیکتر میشدم صدا زیرتر میشد که باید دقت کرد چون زیاد هم محسوس نیست همونجا هم دستور حفاری داده شد وتو اون عمق این سینی بدون شکل زد بیرون از خوشحالی اولین کاری که کردم تو دلم واسه سلامتیتون دعا کردم حالا شاید جنس تاپی نباشه اما همین یک دنیا میارزه واسم ویک تجربه خوب دیگه هم بهمون اضافه شد.خلاصه که مهندس خدا خیرت بده :YMPRAY: :)

آقا مبارکه . ممکنه بدونیم ردیاب دستسازتون چی بوده؟ یعنی چه نوع سیستمی بوده؟ آنتنی یا یون یاب-صوتی؟

محمود جان بحثش تو این تایپیک کار درستی نیست اما تا حدودی میگم.اخرین ورزن ساخته شده خودم هست که کلا با دوسیستم کار میکنه یکی اعشار و دومی هم انتن الکترونیکی هست که طرحش مثل توماسی هست تا این دو سیستم در یک ردیاب با هم جایی رو بگیرن دیگه شک ندارم که چیزی هست تو ازمایشات اولیه هم به طور عجیبی خطا نمیزد واگر هم میزد دلیلش فقط نزدیک بودن به محدوده بود واگه از دور سنس نمیکرد یعنی خطا که الحمدالله چندتا چیز بدرد نخور دیگه هم باهاش پیدا کردم که اهنی بودن کلا تفکیک تو همه ردیابها فعلا مختل هست تا ببینیم کسی ایده خوبی میده که به عافیت بخیری ردیاب ختم بشه :)

خوب، به سلامتی. تبریک دوم بابت این سیستمتون. @};-
البته بندۀ نوعی که سواد اعشاری-معشاری ندارم. یعنی چی؟ X_X حالا اگر اینجا جاش نیست هر جاییکه جاشه نمیتونی سایرین رو هم متنعّم کنید که ما نیز بتونیم از اون سیستمت مستفیض بشیم؟ ;) اونموقع احتمال زدن بار درست واساسیت بالا میره ها. چون بار رو خدا میده و اون هم به دل افراد.
ایران زمین هم بسیار گسترده ست و تمام کوه ودرّه هاش پر از بار و دفینه ست. به خدا این باور غلطه که با رسوندن دستگاهی دست دیگران فرصتهارو از دست میدیم و سایرین میبرن چون اگر بنا نباشه گیرمون بیاد با هیچ وسیله ای گیر نمیاد. انشاءالله بتونیم علاوه بر FPI مهندس حمید مرامش رو هم کپی کنیم.

یکشنبه 15 آذر1394 - 10:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان این هم تجربه ی جدید من برای کار با فلزجو :D .برای کار با فلزجو سعی کنید با اسپید خیلی کم کار کنید ایطوری میتونید از حداکثر قدرت دستگاه استفاده کنید و خیلی هم نیازی به بالا بردن دیلی دستی و حتی استفاده از گراند نیست تنها مساله ای که باید رعایت بشه اینه که باید خیلی اهسته جستجو کنید که هیچ هدفی رو حتی در بالاترین عمق از دست ندین در حالت اسپید کم تقریبا میشه گفت هیچ هدف کاذبی رو نخواهید گرفت و برای بوقهایی با عدد میتر حتی 2 هم باید تامل بیشتری کرد و سعی کنید فرکانس مناسب باشرایط زمینتون رو خودتون پیدا کنید درصورت استفاده از اسپید پایین دیگه نباید فرکانس ازحدی هم کمتر گذاشته بشه چون سرعت کار رو خیلی پایین میاره و این دیگه بستگی به خود اپراتور داره که با چه شرایطی بهتر میتونه کار کنه.من با اسپید کم تو زمینهای خیس و پراملاح با درجه ی حساسیت بیست هم تونستم کار کنم اگه زمین خشک باشه فکر میکنم بازه ی انتگرال رو برای افزایش عمقزنی مقداری هم میشه بالاتر گذاشت دوستانی که شرایطش رو دارن میتونن تست کنن و نتیجه رو اعلام کنن البته بنده به شخصه این موارد رو تست کردم ولی شاید برای تمام زمینها این موارد صادق نباشه با امید موفقیت تمامی دوستان

یکشنبه 15 آذر1394 - 11:29am
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاس از نکته نظر و تجربه ارزنده شما دوست عزیز جناب mhak ، با نظر شما موافقم ، اگر عمق زنی بالا مد نظرمون باشه ، اسپید کمتر خیلی بیشتر میتونه حذف ذرات و حساسیت کمتری به خاک داشته باشه و البته با توجه به این شرایط میشه فرکانس رو هم مقداری بالاتر انتخاب کرد حدود 150 تا 300 و همچنین بازه انتگرال تا عمق زنی دستگاه بیشتر بشه به همراه ثبات عالی ؛ درضمن این سیستم با لوپ 60 عنکبوتی عدد تفکیک : ID برای 2 کیلو طلای خالص عدد بین 35 تا 44 میده ، پس اعداد تفکیک ID بین 25 تا 44 با توجه به مثبت بودن non- fe وبه نسبت اندازه و حجم فلز میتونه با ارزش باشه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 15 آذر1394 - 12:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
mohammad22 نوشته است:
قطر تقریبی سینی چقدره؟

علت افزایش برد اثر هاله ای دفینه هست که در صفحه 18 همین تاپیک مختصرا توضیح دادم.

مهندس جان با عرض سلام و خداقوت
با توجه به اینکه فلز آقا بهرام با خاک درگیر مستقیم نبوده ، آیا میشه نتیجه گیری کرد دفینه پلمپ هم دارای هاله اطرافش هست و پیدا کردنش توی عمق امکانپذیرتره؟

یکشنبه 15 آذر1394 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کیا جان اتفاقا برعکس فکر کردین درسته یک پارچه نمدی دورش پیچیده بودن اما وقتی بهش دست زدم کاملا نمناک بود یک جورایی چسب ناک شده بود همون یک ذره نم کافیه فشار مغناطیس زمین کارشو انجام بده فکر کنم با بارهای پلمپ خیلی تفاوت میکنه حالا باید دید مهندس در این مورد چی میگن

یکشنبه 15 آذر1394 - 2:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure