انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 6:30am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
حمید نوشته است:
خیر بهرام جان کم محاسبه کردین! :D
وقتی فلزی در 1.6 متری با میتر حدود 500 سنس میشه ؛ با توجه به ارتباط لگاریتمی عمق و میتر معنیش این هست که با میتر 20 در حدود 2.8 متر قابل سنس هست و تفکیک هم میده! ولی برد نهایی براش حدود 3.5 متر هست. البته در همون شرایطی که در خاک مدفون بوده. وگرنه پس از خروج از خاک شرایط عوض میشه.
نکته جالب این هست که فرمودین در حال حاضر تا 2.1 متر سنس میشه! محاسبه بنده بصورت حدودی نشون میده که این فلز بلحاظ دفینه ای بودن حدود 60 درصد افزایش برد در خاک داشته که خودش اثبات میکنه واقعا دفینه در خاک میتونه تا این حد قویتر سنس بشه! بنابراین قاعدتا قدمت مدفون بودن این سینی در خاک باید بالای 100 سال باشه.

استاد در این حالت پس حدود 8 برابر لوپ رو سنس میکنه :-o :-o :-o
آقا بهرام یکم از رموز کارتون رو بگین ما هم استفاده کنیم.
در مورد مشخصات لوپ و اینکه چیکارا کردین به این برد عالی رسیدین؟
سپاس از دوستان که مطالب و دانسته های خود را به اشتراک می گذارند

مجتبی جان نمیدونم لوپ من رو دیدین یا نه در تایپیک لوپ های تخت گذاشتم.اتفاقا زیاد هم جالب نیست چون از اون سیم چندین بار برای ساخت لوپ استفاده کرده بودم وشکستگی وقطع شدگی زیاد داشت اما تا تونستم سیم رو صاف کردم که سیمها فشرده تر به هم بچسبن اما خدا شکر ظرفیت خازنیش زیاد بالا نرفته چون دیلی لوپ 21 هست :)
اما اینکه میگین 8 برابر یادم میاد مهندس واسه لوپ های کوچیک بردی معادل 5 تا 5.5 برابر سایز لوپ رو اعلام کرده بودن خب اگه یک هدف بزرگ با قدمتی بالا زیر زمین قطعا برد رو افزایش میده اما 8 برابر واسه من هم جای تعجب داره مگه میشه مگه داریم :x

بهرام جان بالاخره یک لوپ به یک اندازه ی خاصی برد داره . حتی اگه یک کوه فلز هم خارج از این برد مقابل لوپ باشه. سنس نداریم.
واسه منم جای سواله
شما خودتون میگین 210 سانت سنس دارین یعنی چیزی حدود 6 برابر اندازه لوپ
گفتین سینی رو هم در عمق 160 با میتر بالای 450 زدین که با محاسبات مهندس حداقل باید تا 280 بزنه با تفکیک که میشه حدود 8 برابر لوپ.
قطعات استفاده شده مخصوصا ماسفت و آپ آمپ خود را بفرمایید و همچنین اگه امکانش هست تنظیمات مورد نظر خود را اعلام بفرمایید.
ممنون. :YMPEACE:

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 14 آذر1394 - 12:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و تبریک .
آقا بهرام میشه تنظیمات و جزییات خاص استفاده شده تو سرهم بندی مدار رو اعلام کنید . با تشکر

شنبه 14 آذر1394 - 2:17pm
مدیر کل
مدیر کل

بله بنده متوجه هستم که لوپ 35 سانتی بود و قاعدتا در این سایز ما حداکثر 6 برابر سایز لوپ میتونیم برد داشته باشیم! کما اینکه تست هوایی اقا بهرام هم همین رقم رو نشون میده. اما هر چه اضافه تر از این بوده بخاطر دفینه ای بودن فلز بوده. تا جاییکه ممکنه رقم نهایی به حدود 10 برابر سایز لوپ هم برسه! این دیگه ربطی به مدار و قطعات نداره. برای فلز جدید و تست هوایی چیزی فرق نکرده.
حالا بهرام جان شما بسادگی میتونین تفاوت برد دفینه و فلز جدید در این مورد خاص خودتون رو به ما بگین! شما فرمودین فلز در عمق 1.6 متری خاک و با میتر حدود 500 سنس شده. حالا کافیه الان که این سینی خارج از خاک هست در هوا تست کنین و ببینین در چه فاصله ای از لوپ میتر به همون رقم 500 میرسه؟! پیش بینی من حدود 1 متر هست.

شنبه 14 آذر1394 - 3:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بله بنده متوجه هستم که لوپ 35 سانتی بود و قاعدتا در این سایز ما حداکثر 6 برابر سایز لوپ میتونیم برد داشته باشیم! کما اینکه تست هوایی اقا بهرام هم همین رقم رو نشون میده. اما هر چه اضافه تر از این بوده بخاطر دفینه ای بودن فلز بوده. تا جاییکه ممکنه رقم نهایی به حدود 10 برابر سایز لوپ هم برسه! این دیگه ربطی به مدار و قطعات نداره. برای فلز جدید و تست هوایی چیزی فرق نکرده.
حالا بهرام جان شما بسادگی میتونین تفاوت برد دفینه و فلز جدید در این مورد خاص خودتون رو به ما بگین! شما فرمودین فلز در عمق 1.6 متری خاک و با میتر حدود 500 سنس شده. حالا کافیه الان که این سینی خارج از خاک هست در هوا تست کنین و ببینین در چه فاصله ای از لوپ میتر به همون رقم 500 میرسه؟! پیش بینی من حدود 1 متر هست.

باشه مهندس در هردو صورت عمود و افقی بر لوپ رو تست میکنم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 14 آذر1394 - 4:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید تست انجام دادم به طرز باورنکردنی اختلاف برد دارم.
به صورت افقی بالوپ 110 سانت عدد میشه 500 اما عمود بر لوپ اصلا اون چیزی نبود که فکر میکردم 50 سانت بر لوپ میشد 500
پس اگه خاک و گذشت زمان روی فلز اینقدر تاثیر گذار هست فکر نکنم به لوپ بزرگتر از 80 تا یک متر اصلا نیاز داشته باشیم

شنبه 14 آذر1394 - 4:54pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون بهرام عزیز.
البته ما دقیقا نمیدونیم فلز کاملا عمودی در خاک بوده یا نه! از این گذشته حتی اگر عمود هم بوده باشه وقتی از کنار لوپ رو روی اون میبرین دیگه حالت عمود نداره و بصورت مایل نسبت به لوپ هست که برد بیشتری میده! حالا اگر میانگین حالت افقی و عمودی در حالت فعلی رو هم در نظر بگیریم میشه تقریبا 80 سانت که نسبت به 1.6 متری که شما در خاک سنس داشتین 2 برابر تفاوت داره و نتیجه خیره کننده ای برای سنس یک دفینه هست! بله حق با شماست شاید اگر دوستان دنبال دفینه باشن و عمق خیلی بالا هم مد نظرشون نباشه واقعا لوپهای کوچک و متوسط هم جواب خوبی میده. هر چند بنظر من لوپ 35 دیگه کوچک هست و شما شانش خوبی اوردین! :D وگرنه استفاده از لوپ حداقل 45 سانتی برای چنین اهدافی در فلزیاب های مختلف متداول تر هست.

شنبه 14 آذر1394 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس از نظر گذاشتن سینی به صورت عمودی که خیالتون راحت اما کمی زاویه داشت شاید 10 درجه کمتر .یک دلیل دیگه هم میتونه بودن صخره کنارش تو عمق زمین بوده باشه که به سنس بهتر کمک کرده . صددرصد مهندس لوپ 60 کاملا ایده ال هست برای دفینه یابی.اما مهندس همچین شانسی هم نیاوردیم اگه یک خمره پر سکه طلا میشد :YMPRAY: :)

شنبه 14 آذر1394 - 6:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود
اقا بهرام قطر سینی و مقدار تنظیمات رو لطفا کنید.

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

شنبه 14 آذر1394 - 6:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مخلص اقا بهرام تبریک میگم این موفقیت و هم به شماو هم به اقا حمید گل دوست عزیز اگه براتون امکان داره از مشخصات لوپ و تنضیمات دستگاه یه توضیح مختصر و مفید بدین که همه دوستان استفاده کنن ..ممنون خیلی لطف کردین که مارو بی خبر نزاشتین

شنبه 14 آذر1394 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
سلام مهندس اینم هنرردیاب دست ساز وفلزجوی حرفه ایی البته این تایپیک شاید جای گذاشتن این اشیا نباشه ویک تایپیک دیگه میطلبه که سیستم فلزجو نشونه رفته به هر حال ببخشید. یک سینی مسی شایدم نصف طلا که با پارچه نمدی پیچیده شده بود به صورت عمود کناریک صخره بالای کوه تو عمق یک وشصت گذاشته بودن که یک سنگ هم به صورت دستی کنارش بود وحفاربا کلنگ نتونست خوب کار کنه متاسفانه کمی از لبه اون گیر کرد وشکست ,اما هیچ نقشی رو نداره بعد از بیرون اوردن ردیاب با مد طلا میزنه یک خوراک هم کنارش گذاشتم اما بازم این سینی رو میزنه شک ندارم طلا قاطیش داره باید ببریم انالیز کنن.مشخصات سیستم بگم که دوستان هم استفاده کنن..لوپ 35 سانتی عدد میتر حدودای450 تا530 نشون میداد با حساسیت 18 چون عمودی گذاشته بودن حجم زیادی نداشتم حدود50 سانت شرقی غربی وحول حوش90هم شمالی جنوبی که با کم کردن حساسیت تا 10 عدد میتر310تا همین حدودا رسید عدد تفکیک هم بالای 88تا 94 کمی بازی میکرد و نان فروز مثبت 76 رو اعلام کرد ورنج صوت هم روی 10 بود وهر چقدر به لبه بالایی فلز نزدیکتر میشدم صدا زیرتر میشد که باید دقت کرد چون زیاد هم محسوس نیست همونجا هم دستور حفاری داده شد وتو اون عمق این سینی بدون شکل زد بیرون از خوشحالی اولین کاری که کردم تو دلم واسه سلامتیتون دعا کردم حالا شاید جنس تاپی نباشه اما همین یک دنیا میارزه واسم ویک تجربه خوب دیگه هم بهمون اضافه شد.خلاصه که مهندس خدا خیرت بده :YMPRAY: :)

آقا مبارکه . ممکنه بدونیم ردیاب دستسازتون چی بوده؟ یعنی چه نوع سیستمی بوده؟ آنتنی یا یون یاب-صوتی؟

شنبه 14 آذر1394 - 9:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure