انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:50am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
دوستانی که لوپ معمولی یک متری دارن یک سکه 500را از چه اندازه سنس میکنه با لوپ یک متری سنس میشه؟>

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 4:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تهم نوشته است:
دوست عزیز شما 3 راه بیشتر ندارید
یا افقی یا عمودی یا شیبدار
اگه شرایط خاک مطلوب باشه و محکم باشه افقی بهتره
اگر نه که عمودی بهتره
باید عمق هدف رو هم در نظر بگیرید
اگه هدف هم عمودی وهم افقی سنس شده عمودی امن تره

شیبدار باید بکنیم ولی میریزه احتمالا خطرناکه.از بالاسرشم نمیتونم سنس کنم نقطشو.وقتی لوپ رو بخوام بالا سرش بگیرم یه طرف لوپ که سمت تپست با خاک 30 سانت فاصله داره و طرف مقابل 1 متر شایدم بیشتر.در کل اگر بخوای از بالا سرش پیداش کنی 2-3 متر به ارتفاعت اضافه میشه صد در صد از محدوده سنس خارج میشه

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 8:27pm
استادیار
استادیار

پرستو نوشته است:
دوستانی که لوپ معمولی یک متری دارن یک سکه 500را از چه اندازه سنس میکنه با لوپ یک متری سنس میشه؟>

دوست عزیز لوپ یک متری برای فلزات بزرگتر از کف دست مناسبه برای سکه 500 تومنی باید از لوپهای کوچیکتر استفاده بشه

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با این شکل و توضیحی که میدین توی تومولوس این یه سرباریه وبار اصلی نیست
و هنگام حفاری به احتمال زیاد به هواکش ویا دالان هم برخورد میکنید
وبهترین روش حفاری تومولوس عمودیه

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غضنفر نوشته است:
در کمال ناباورى بايد عرض کنم اصلا نميتونم با يک خاصيت اين مدار کنار بيام بايد استاد حميد يک اصلاح کوچولو در بخش ديلی دستی بده شايد واسه اکثر بچه ها پيش اومده باشه که دستگاه جايی رو زده اما بعداز حفارى چيزی نبوده و بعداز تست خود خاک رو دوباره سنس کرده دوستان واقعا کوتاهی نکنيد و اگه اتفاق افتاده بگيد تا راه حلی پيدا بشه حتی با افزايش ديلی دستی اون خاک رو سنس داشته
چه کنم ؟
راه حل چيه ؟
چه نظری داريد؟

محسن جان اپراتور باید اپراتور باشه . در ضمن این خطا برای اکثر پالسی ها وجود داره برادر من .
وقتی جایی رو سنس داشته باشی باید از چهار طرف تست بگیری و نتایجو برای خودت آنالیز کنی .
محدوده ی سنس اگر خیلی بزرگ باشه باید در اقدام به حفاری مردد باشی .
کارکردن با حساسیت بالا موجب حساس شدن به بعضی خاکها میشه .
فرض کن با حساسیت 19 جایی سنس داشتی و اهداف سطحی هم نیست . حالا شما با حساسیت پایینتر هم تستهایی انجام بده ببین مثلا با حساسیت 1 که معادل 50 درصد برد مدار هست بازم سنس داری ؟ اگر داشته باشی که هدفت در عمق کمی قرار داره و واقعا هدف هست . اگر سنس نداشتی به حساسیت اضافه کن تا جایی که هدفت سنس بشه اگر فقط در 19 سنس شد میتوان نتیجه گرفت قدرت دستگاهت بالاست و باعث سنس سلیس یا خاک ... شده .
و بقول یکی از اساتید که فرمودند باید از لوپهای بالاتر از 1 متری هم کمک گرفت.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 25 اردیبهشت1394 - 12:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
دیشب برای کاوش با فلزیاب فلزجو رفتم بیرون اول با ردیاب کاوش رو شروع کردم طرفهای که با هاشون رفته بودم من رو به خاطر یک قبر برده بودن ردیاب طرف قبر نرفت بلکه یک مسیر دیگه رو گرفت دنبال مسیر رو گرفتم داخل حیاط خونشون یک مسیر رو نشون میداد بهشون گفتم توی این مسیر چه چیز مشکوکی است گفتند چند درخت خیلی قدیمی که نزدیک یک چشمه هستند با ردیاب محوطه رو که وسط درختها بود رو مشخص کردم دستگاه فلزجو رو روشن کردم با تنظیمات فرکانس 113 پهنای پالس 135 و دیلی اتوماتیک 18و گراند 3 واسپید 3 یک و حساسیت 15محوطه نیم متر در نیم متر سنس داشتم که در مرکز صدای بم داشتم اعداد تفکیک هم زیاد بازی داشتند در مرکز بین 28 و 31 متغیر بود دستگاه رو روی حساسیت 1 تنظیم کردم و دوباره روی نقطه بردم که این دفعه فقط در وسط سنس داشتم با صدای زیر دوباره دیلی دستی رو روی 30 گذاشتم این دفعه سنس قطع شد و در وسط گه گاهی تک بوق داشتم به طرفهایی که با هاشون بودم گفتم باید 30 سانت خاک اون نقطه رو بردارن تا دوباره براشون دستگاه بزنم چون احتمال میدادم استیل باشه که سگهای ده نزاشتن کار کنیم قرار شد یک شب دیگه بریم و بعد برداشتن خاک دوبار دستگاه بزنیم ...
نظر دوستان و مهندس حمید عزیز هم برام خیلی مهمه
ممنون از راهنماییتون...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 10:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود فراوان در جواب این دوستمون باید عرض کنم که برادر من استاد من شما که مثل این فیلمهای خفن هندی یارو رو تا لب چشمه میبری و دوباره تشنه برمیگردونی لااقل دوستان میرن کاوش یه حالی هم به بدنشون بدن یکم ورزشه شب هم راحتتر خوابتون میبره اخه اینم شد کار که رفتم و زدم و شاید باشه شاید نباشه خوب ببخشید جسارت نمیکنم خدمت شما منتها الان میخوای اقا حمید بگه چی اونجا طلا بود و شما چرا نکندی =)) لطفا ناراحت نشو من بودم میکندم یه حالی هم به سگهای محل میدادم

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 1:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوست عزیز متاسفانه محل دقیقا وسط ده و در کنار دیوار بیرونی خانه این طرفای ماست حالا شما بیا اینجا با خیال راحت کار کن در این موقعیت برای حفاری حتما باید کار با برنامه باشه ...
مواظب باش مرض قند نگیری خود شیرین :D

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

یکشنبه 27 اردیبهشت1394 - 1:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دروذ. چاله ی 1.5 در 1.5 به عمق 1 متر کمتر در نظر بگیرید.فرض کنید نقطه هدف باشه. بخوایم با لوپ 1در1 از روش رد شیم بالانس به هم میخوره و حفره میزنه که دوستان پیشنهاد دادن با لوپ بزرگتر باید از روش رد شد.من برای موردی که گفتم تونستم با همون لوپ 1در1 چک کنم.فقط موقع بالانس کردن لوپ،لوپ رو (تو حالت عادی توی 30 سانتی بالانس میکردم ولی برای بررسی چاله توی 1.3 متری زمین بیرون چاله) بالانس کردم و روی چاله اوردم لوپ رو و در ارتفاع 30 سانت بالاتر از سطح چاله،چاله رو چک کردم.بالانس تقریباً به هم نخورد و نتیجه تقریباً قابل قبول بود.البته یه نکته هم اینکه خاک سطح زمین و کف چاله چندان تفاوتی نداشتن.خلاصه بدون استفاده از لوپ بزرگتر از چاله شد یه نتیجه ای بگیرم.دوستان هم اگر این تست رو در جایی تونستن انجام بدن و نظرشون بگن ممنون میشم.مهندس حمید عزیز نظر شما چیست

دوشنبه 27 اردیبهشت1394 - 12:43am
مدیر کل
مدیر کل

mani1063 نوشته است:
سلام دوستان
دیشب برای کاوش با فلزیاب فلزجو رفتم بیرون اول با ردیاب کاوش رو شروع کردم طرفهای که با هاشون رفته بودم من رو به خاطر یک قبر برده بودن ردیاب طرف قبر نرفت بلکه یک مسیر دیگه رو گرفت دنبال مسیر رو گرفتم داخل حیاط خونشون یک مسیر رو نشون میداد بهشون گفتم توی این مسیر چه چیز مشکوکی است گفتند چند درخت خیلی قدیمی که نزدیک یک چشمه هستند با ردیاب محوطه رو که وسط درختها بود رو مشخص کردم دستگاه فلزجو رو روشن کردم با تنظیمات فرکانس 113 پهنای پالس 135 و دیلی اتوماتیک 18و گراند 3 واسپید 3 یک و حساسیت 15محوطه نیم متر در نیم متر سنس داشتم که در مرکز صدای بم داشتم اعداد تفکیک هم زیاد بازی داشتند در مرکز بین 28 و 31 متغیر بود دستگاه رو روی حساسیت 1 تنظیم کردم و دوباره روی نقطه بردم که این دفعه فقط در وسط سنس داشتم با صدای زیر دوباره دیلی دستی رو روی 30 گذاشتم این دفعه سنس قطع شد و در وسط گه گاهی تک بوق داشتم به طرفهایی که با هاشون بودم گفتم باید 30 سانت خاک اون نقطه رو بردارن تا دوباره براشون دستگاه بزنم چون احتمال میدادم استیل باشه که سگهای ده نزاشتن کار کنیم قرار شد یک شب دیگه بریم و بعد برداشتن خاک دوبار دستگاه بزنیم ...
نظر دوستان و مهندس حمید عزیز هم برام خیلی مهمه
ممنون از راهنماییتون...

اینکه مشخصه فلزی نسبتا کوچک و احتمالا کم ارزش میتونه باشه! شاید هم چند تکه فلز کوچک باشن. فقط در یک حالت بنظرم میتونه چیز ارزشمندی باشه و اون هم تعدادی سکه هست که البته مقدارش هم نمیتونه زیاد باشه. در هر صورت احتمالش کمه و اگر جای مشکلداری هست بهتره بیخیالش بشین.

دوشنبه 27 اردیبهشت1394 - 2:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure