انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 2 خرداد1403 - 3:49am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان درمورد لوپ ها باید بگم که من خارج از محیط منزل تست کردم ومشکلی با اعداد سه گانه ندارم و تفکیک هم درست کار میکنه. لوپ 60 هم با کابل 8رشته نقره اندود ساختم.ماسفت هم 11Nk100 هست.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 25 آبان1394 - 6:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت

amir1377 نوشته است:
دوستان درمورد لوپ ها باید بگم که من خارج از محیط منزل تست کردم ومشکلی با اعداد سه گانه ندارم و تفکیک هم درست کار میکنه. لوپ 60 هم با کابل 8رشته نقره اندود ساختم.ماسفت هم 11Nk100 هست.

با سلام
با هر کابلی لوپ 60 رو ساختید باید بدونید که هر سیستمی استانداری رو طراح با توجه به بعضی قابلیتهای کلیدی سیستم طی فرایندی محاسبه میکنه و یک رنج عدد نهایی میشه ، اگر خارج از استاندارد نهایی عمل کنید قطعاً نتیجه و بازدهی و کیفیت لازم رو نخواهد داد ! L-)

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 26 آبان1394 - 8:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
amir1377 نوشته است:

با سلام
با هر کابلی لوپ 60 رو ساختید باید بدونید که هر سیستمی استانداری رو طراح با توجه به بعضی قابلیتهای کلیدی سیستم طی فرایندی محاسبه میکنه و یک رنج عدد نهایی میشه ، اگر خارج از استاندارد نهایی عمل کنید قطعاً نتیجه و بازدهی و کیفیت لازم رو نخواهد داد ! L-)

کاملا درسته مهدی جان . اما من هم بردم عالیه هم تفکیک هم اعداد سه گانه ام درسته هم دیلی خوبه (در منزل 19 و بیرون 18) .پس فک نکنم لوپ موردخاصی داشته باشه .من فقط خواستم اگر دوستان تکنیک خاصی درمورد حذف سفال و املاح و ذرات میدونند بنده رو هم راهنمایی کنند . با تشکر.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

سه شنبه 26 آبان1394 - 10:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت تمامی دوستان . امروز رفتم تو باغ یکی از آشناها که قسمتی ازش کفش ساروج بود . یک جا رو با عدد میتر 432-427 و یک جا دیگه رو با میتر سنس 600 و این حدودا و جای دیگه رو با عدد سنس 827 سنس داشتم . متاسفانه مزاحم زیاد بود و نشد حفاری کنیم . تنظیمات هم فرکانس 100 و پهنای پالس 260 و دیلی اتومات 16 و دیلی دستی 30 و انتگرال 58 و اسپید 6 و گراند و حساسیت 17 بود . سایز لوپ هم 60 بود . دوستان به نظرتون فلز سنس شده یا ساروج؟؟؟؟

دوستان زمانی که آیرون ریجکت Off بود Ferero =0 بود و زمانی که آیرون ریجکت رو رو 17 که رو 17 آهن رو حذف میکرد گذاشتم که نتیجه شد NONE - Fe=+34 .

عدد Id هم فراموش کردم.

سه شنبه 26 آبان1394 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اکثراً ساروجها برای دستگاهها خنثی هستن. البته باید به ابعاد سنستون هم توجه کنید آیا کوچک بوده یا بزرگ؟ اصلاً کل ابعاد ساروج چقدر بوده؟ بعلاوه که باید مدام در محلهای بی صدا ی ساروج کالیبره کنید وبعد جستجو........ با این لوپتون باید برای فلزی به اندازه قوطی رانی راحت نیم متر در نیم متر سنس خوب داشته باشید. اگر کوچک کوچک بوده احتمالاً توده های ذرات بوده وگرنه فلزه.

سه شنبه 26 آبان1394 - 9:12pm
مدیر کل
مدیر کل

amir1377 نوشته است:
سلام خدمت تمامی دوستان . امروز رفتم تو باغ یکی از آشناها که قسمتی ازش کفش ساروج بود . یک جا رو با عدد میتر 432-427 و یک جا دیگه رو با میتر سنس 600 و این حدودا و جای دیگه رو با عدد سنس 827 سنس داشتم . متاسفانه مزاحم زیاد بود و نشد حفاری کنیم . تنظیمات هم فرکانس 100 و پهنای پالس 260 و دیلی اتومات 16 و دیلی دستی 30 و انتگرال 58 و اسپید 6 و گراند و حساسیت 17 بود . سایز لوپ هم 60 بود . دوستان به نظرتون فلز سنس شده یا ساروج؟؟؟؟

دوستان زمانی که آیرون ریجکت Off بود Ferero =0 بود و زمانی که آیرون ریجکت رو رو 17 که رو 17 آهن رو حذف میکرد گذاشتم که نتیجه شد NONE - Fe=+34 .

عدد Id هم فراموش کردم.

خسته نباشین.
با توجه به تنظیمات و عدد میتر بالایی که در این موارد داشتین بنظر من نزدیک به غیر ممکنه که فلز نباشه! در خصوص حذف اهن هم برای من عجیب هست که اگر واقعا حذف آهن شما روی 17 عمل میکرده چطور تا این حد فلز در ناحیه غیر آهنی قرار داره! مساله مهم در این حالت این بود که ID رو هم میفرمودین که متاسفانه فراموش کردین. بهرحال اگر عدد تفکیک بالا باشه احتمال ارزشمند بودن هدف بیشتر هست. ولی اگر خیلی پایین در حد 20 یا کمتر باشه به احتمال قریب به یقین چیز ارزشمندی وجود نداره.

سه شنبه 26 آبان1394 - 10:24pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mahmood51 نوشته است:
اکثراً ساروجها برای دستگاهها خنثی هستن. البته باید به ابعاد سنستون هم توجه کنید آیا کوچک بوده یا بزرگ؟ اصلاً کل ابعاد ساروج چقدر بوده؟ بعلاوه که باید مدام در محلهای بی صدا ی ساروج کالیبره کنید وبعد جستجو........ با این لوپتون باید برای فلزی به اندازه قوطی رانی راحت نیم متر در نیم متر سنس خوب داشته باشید. اگر کوچک کوچک بوده احتمالاً توده های ذرات بوده وگرنه فلزه.

:-BD مرسی آقا محمود عزیز

خدمت آقا امیر محترم ، بنده هم عرض کنم که با همون تنظیماتی که روی ساروج سنس قوی دارید باید به گوشه های ساروج و یا جایی از ساروج که سنس ندارید و دستگاه ساکت هست لوپ رو با 10 سانت فاصله ثابت نگه دارید و دوباره دکمه بالانس رو بزنید ( روی همون ساروج ) و دوباره به محلی که سنس قوی دارید لوپ رو حرکت بدید اینبار درجه حساست رو روی 10 بذارید و دوباره تست کنید و درجات عدد میتر سنس رو یاداشت کنید و همینطور عدد ID رو ،
مطلب مهمی که از آقا امیر تقاضا دارم تست و اعلام کنن اینه که : خوب دقت کن امیر جان ! برای رسیدن به یک نتیجه واحد و مهم در کشف جنس واقعی و تفکیک از غیر فلز ، لطف کنید مکانی رو که سنس قوی دارید با حساسیت 10 الی 13 تست کنید و لوپ رو به منتهی الیه سنس به سمت شرق و همینطور برعکس به منتهی الهی سمت غرب تا نقطه ای که بوق دارید حرکت بدید و در اینجا نکته ای هست که میخوایم نتیجه رو بررسی کنیم : در این موقع وقتی در منتهی الیه سمت شرق و غرب تا آخرین جایی که بوق دارید ببینید چه گزینه ای ( FE یا non fe ) با چه عددی - یا + ظاهر میشه ، خیلی مهمه ، فقط نکات رو یاداشت کنید دقیق و اینجا بیان بفرمائید ..سپاسگذاریم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 آبان1394 - 10:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مممنون از نظر کلیه دوستان .از جناب مهندس حمید و مهدی جان و mahmood51 کمال تشکر را دارم . چشم چند روز دیگه که رفتم اونجا حتما نکات رو تست میکنم و نتیجه رو قرار میدم . با تشکر.

چهارشنبه 27 آبان1394 - 12:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
mahmood51 نوشته است:

خدمت آقا امیر محترم ، بنده هم عرض کنم که با همون تنظیماتی که روی ساروج سنس قوی دارید باید به گوشه های ساروج و یا جایی از ساروج که سنس ندارید و دستگاه ساکت هست لوپ رو با 10 سانت فاصله ثابت نگه دارید و دوباره دکمه بالانس رو بزنید ( روی همون ساروج ) و دوباره به محلی که سنس قوی دارید لوپ رو حرکت بدید اینبار درجه حساست رو روی 10 بذارید و دوباره تست کنید و درجات عدد میتر سنس رو یاداشت کنید و همینطور عدد ID رو ،
مطلب مهمی که از آقا امیر تقاضا دارم تست و اعلام کنن اینه که : خوب دقت کن امیر جان ! برای رسیدن به یک نتیجه واحد و مهم در کشف جنس واقعی و تفکیک از غیر فلز ، لطف کنید مکانی رو که سنس قوی دارید با حساسیت 10 الی 13 تست کنید و لوپ رو به منتهی الیه سنس به سمت شرق و همینطور برعکس به منتهی الهی سمت غرب تا نقطه ای که بوق دارید حرکت بدید و در اینجا نکته ای هست که میخوایم نتیجه رو بررسی کنیم : در این موقع وقتی در منتهی الیه سمت شرق و غرب تا آخرین جایی که بوق دارید ببینید چه گزینه ای ( FE یا non fe ) با چه عددی - یا + ظاهر میشه ، خیلی مهمه ، فقط نکات رو یاداشت کنید دقیق و اینجا بیان بفرمائید ..سپاسگذاریم

مهدی جان همون قضیه شرق و غرب رو تست کردم و نتیجه هم NONE_FE=+34 بود . مکانی هم که سیستم و بالانس کردم نصف لوپ روی ساروج قرار داشت..

چهارشنبه 27 آبان1394 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
mahmood51 نوشته است:

قربان شما آقا مهدی. :x ممنون از توضیحات فنّی تکمیلیتون. عین همین توصیه هاتون رو در جایی هفته قبل بکار گرفتم که مدام میزد. جاییکه به عقل جن هم نمیرسید جنس باشه. فقط حیف که لوپای کوچکم رو نبرده بودم تا همه ابعاد کار رو دقیقتر معلوم کنم.بناست در فرصتی مناسب بریم برای اطمینان کامل و اتمام کار.

راستی امیر آقا؛ یک چیزی رو هم بنده یادم اومد اضافه کنم:
اگر ابعاد سنستون کوچک بوده با کمترین حساسیت(1) هم یه جستجویی بکنید که در اینحالت هرجا بوقی بزنه 100% فلزه. اگر احیاناً اهداف واقعی کوچک به شکل پراکنده وسطحی درون خود ملات ساروج کار گذاشته باشن هویدا بشن. الآن که خوب الحمدلله تفکیکتون به غیر آهنی رهنمونه ولی حتی اگر در کاوشهاتون آهنی هم زد و بالای 50% شکتون به فلز بود حتماً حفاریش کنید. رو تفکیکها حساب قطعی باز نکنید. خیلی اوقات فرکانسای تشخیصیشون وارونه میشه. قربون خدا برم، واقعاً خاک رو پوشاننده و محرم اسرار قرار داده.

چهارشنبه 27 آبان1394 - 6:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure