انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:18am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mani1063 نوشته است:
غضنفر نوشته است:
در کمال ناباورى بايد عرض کنم اصلا نميتونم با يک خاصيت اين مدار کنار بيام بايد استاد حميد يک اصلاح کوچولو در بخش ديلی دستی بده شايد واسه اکثر بچه ها پيش اومده باشه که دستگاه جايی رو زده اما بعداز حفارى چيزی نبوده و بعداز تست خود خاک رو دوباره سنس کرده دوستان واقعا کوتاهی نکنيد و اگه اتفاق افتاده بگيد تا راه حلی پيدا بشه حتی با افزايش ديلی دستی اون خاک رو سنس داشته
چه کنم ؟
راه حل چيه ؟
چه نظری داريد؟

راه حل حذف بيشتر خطاها و ذرات استفاده از لوپ بزرگ است...

داداش اتفاقا اين مشگل رو با لوپ بزرگ 1*1دارم

خدايا مددی کن

یکشنبه 20 اردیبهشت1394 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
در کمال ناباورى بايد عرض کنم اصلا نميتونم با يک خاصيت اين مدار کنار بيام بايد استاد حميد يک اصلاح کوچولو در بخش ديلی دستی بده شايد واسه اکثر بچه ها پيش اومده باشه که دستگاه جايی رو زده اما بعداز حفارى چيزی نبوده و بعداز تست خود خاک رو دوباره سنس کرده دوستان واقعا کوتاهی نکنيد و اگه اتفاق افتاده بگيد تا راه حلی پيدا بشه حتی با افزايش ديلی دستی اون خاک رو سنس داشته
چه کنم ؟
راه حل چيه ؟
چه نظری داريد؟

درود به دوستان
متاسفانه این وضعیت برای من هم پیش اومد جایی رو با ردیاب 35 گرفتم 1.5*1.5 حجم داشت با تمام فرکانسها طلا جواب داد و آهن و آلومینیوم رو حتی رد داد با pi هم نقطه زنی کردم با لوپ 1*1 جواب داد البته خارج از حجم به همان فاصله 1.5 متری از ضلع جنوبی، عمق هم با 35 گرفتم 1.20 شد دقیقا در همین عمق پس از حفاری به سنگهای خیلی براق سیلیسی رسیدیم!!!
البته تجربه خوبی بود و یه نکته هم بگم اینکه برای تشخیص چنین خطاهایی معمولا فلزیاب از یک جهت یا دو جهت که روی هدف حرکت میکنی یا سنس ضعیفتره و یا اصلا نمیزنه :YMPEACE:
پیروز باشید @};-

یکشنبه 20 اردیبهشت1394 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
غضنفر نوشته است:
mani1063 نوشته است:
غضنفر نوشته است:
چه کنم ؟
راه حل چيه ؟
چه نظری داريد؟

راه حل حذف بيشتر خطاها و ذرات استفاده از لوپ بزرگ است...

داداش اتفاقا اين مشگل رو با لوپ بزرگ 1*1دارم

منظورم لوپهای بزرگتر بود محسن جان لوپ یکو نیم و دو متری...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 20 اردیبهشت1394 - 12:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
دوستان من یه لوپ ۴۵ با ۲۰دور سیم ۱در۱ افشان درست کردم با اهم ۱و اندوکانس ۳۴۰ و بعد نصب رو مدار دیلی اون با پهنای پالس ۱۶۵ به شماره ۳۷ شناخت که سنس انگشتر طلای ۲سانت رو خیلی ضعیف می زد با کاهش پهنای پالس تا ۱۰۰ دیلی رو ۲۲ شناسایی کرد که حساسیت به طلا خیلی بهتر شد
با تنظیمات فرکانس از ۱۲۳ تا ۲۰۱ با دیلی اتومات انتگرال ۶۰ گراند ۵ و حساسیت ۱۹ ایرون رجکت۱ یه انگشتر ۲سانتی طلا رو تا۲۲ سانت سنس
میکرد و سکه ۵۰۰تومانی تا ۴۰ سانت و یه گوشی موبایل ۵در۱۵ تا ۷۰ سانت سنس داشت البته با حساسیت ۲۰ و گراند خاموش یه ۵ سانت افزایش
برد داشت با ماسفت ۱۱nk100البته اعداد ۳ گانه اول و دوم خیلی پایین بود که علتش از سوکتهای ۳پین معمولی و کابل rg59 فویل دار باید باشه که باید تعویض کنم
اساتید لطفا نظرتونو بفرمایید تست داخل خانه انجام شده
با تشکر

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رضا شاه نوشته است:
با سلام
دوستان من یه لوپ ۴۵ با ۲۰دور سیم ۱در۱ افشان درست کردم با اهم ۱و اندوکانس ۳۴۰ و بعد نصب رو مدار دیلی اون با پهنای پالس ۱۶۵ به شماره ۳۷ شناخت که سنس انگشتر طلای ۲سانت رو خیلی ضعیف می زد با کاهش پهنای پالس تا ۱۰۰ دیلی رو ۲۲ شناسایی کرد که حساسیت به طلا خیلی بهتر شد
با تنظیمات فرکانس از ۱۲۳ تا ۲۰۱ با دیلی اتومات انتگرال ۶۰ گراند ۵ و حساسیت ۱۹ ایرون رجکت۱ یه انگشتر ۲سانتی طلا رو تا۲۲ سانت سنس
میکرد و سکه ۵۰۰تومانی تا ۴۰ سانت و یه گوشی موبایل ۵در۱۵ تا ۷۰ سانت سنس داشت البته با حساسیت ۲۰ و گراند خاموش یه ۵ سانت افزایش
برد داشت با ماسفت ۱۱nk100البته اعداد ۳ گانه اول و دوم خیلی پایین بود که علتش از سوکتهای ۳پین معمولی و کابل rg59 فویل دار باید باشه که باید تعویض کنم
اساتید لطفا نظرتونو بفرمایید تست داخل خانه انجام شده
با تشکر

دوست عزیز ببخشید که آماتوری میپرسم منظور از (اندوکانس) چیه؟

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اندوکتانس همون ظرفیت لوپه

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میکرو جان با چه دستگاهی باید اندازه گیری بکنیم؟

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 9:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تهران
دوستان خیلی عذر میخوام،ولی قرار ه این تاپیک مخصوص اپراتوری و نتایج باشه،این سوالات رو تو تاپیک خود فلزیاب مطرح کنید،آدم گیج میشه،کلی خواهش کردیم تا این تاپیک توسط مهدی جان ایجاد شد،باز دوستان دقیقا اشتباه یافته هاشون رو اونجا مطرح میکنن و سوالات مربوط به ساخت رو اینجا

سه شنبه 22 اردیبهشت1394 - 9:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان برای همچین مواردی بهترین راه برای تشخیص هدف از بالا چیست؟حفاری شیب دار هم سخته هم خطرناک.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 1:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز شما 3 راه بیشتر ندارید
یا افقی یا عمودی یا شیبدار
اگه شرایط خاک مطلوب باشه و محکم باشه افقی بهتره
اگر نه که عمودی بهتره
باید عمق هدف رو هم در نظر بگیرید
اگه هدف هم عمودی وهم افقی سنس شده عمودی امن تره

جمعه 25 اردیبهشت1394 - 4:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure