انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 9:05am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
در شرایطی که میفرمایین بزرگترین لوپی که ممکنه جواب بده 30 سانتی هست. اگر سنس مربوط به خود اون سنگ باشه بدلیل وجود ذرات فلزی هست و متاسفانه نمیشه کاری کرد. با این حال اگر بخواین نقطه سنس قویتر رو متوجه بشین تنها راهش استفاده از لوپ کوچکتر و توجه به میتر سنس هست که مشخص میکنه سنس در کدوم نقطه قویتره. تفکیک شما هم یا نشانه ذرات فلز هست یا مجموعه ای از فلزات کوچک مثل سکه.

چهارشنبه 14 مرداد1399 - 1:34am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حمید ببخشید اگه در یک تونل به عمق 8 متر و طول 30 متر سیم برق شهری و لامپ روشنایی باشه چگونه میتوان از سطح زمین مسیر تونل را شناسایی کرد ممنون

جمعه 31 مرداد1399 - 5:44am
مدیر کل
مدیر کل

در عمق 8 متری نمیشه حفره رو با فلزیاب شناسایی کرد. با دستگاههای رایج موجود چنین کاری فقط با بعضی انواع GPR و همینطور سیستم زمین شناسی ممکنه قابل انجام باشه و وجود سیم برق و لامپ درون تونل هم اثر محسوسی نداره.

جمعه 31 مرداد1399 - 2:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد سپاس گزارم ببخشید حالا چون ما سیم برق اونجا داریم وسیلهای الکترونیکی یا الکتریکی خاصی رو نمیشه اونحا روشن کرد و اثرش رو از بالا دریافت نمود حالا به هر شیوه ای کهبه نظرتون میاد چون مطمینا شما بمراتب دید بسیار وسیعتری از بنده دارید

جمعه 31 مرداد1399 - 3:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله البته اگر به داخل تونل دسترسی دارین کارهای دیگری هم میشه کرد. استفاده از جی پی اس دقیق و حرفه ای و مطابقت دادن مختصات داخل تونل و روی زمین یک راه دیگه هست که البته بدلیل عمق 8 متری بعید میدونم جی پی اسی وجود داشته باشه که در اون عمق جواب بده. یک راه دیگه استفاده از فرستنده رادیویی داخل تونل و چک کردن سطح سیگنال اون توسط گیرنده مخصوص از روی زمین هست. جایی که قویترین دریافت رو داشته باشین نشون میده فرستنده درست زیر گیرنده قرار داره. ولی متاسفانه این کار با فرستنده گیرنده های ساده ممکن نیست. همینطور اگر ردیاب زن حرفه ای وجود داشته باشه شاید بتونه نقطه دقیق خود تونل یا فلزی خاص که داخل تونل قرار داده شده رو از بالا پیدا بکنه. البته این راه علمی نیست و بیشتر به اپراتور بستگی داره.

جمعه 31 مرداد1399 - 4:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله البته اگر به داخل تونل دسترسی دارین کارهای دیگری هم میشه کرد. استفاده از جی پی اس دقیق و حرفه ای و مطابقت دادن مختصات داخل تونل و روی زمین یک راه دیگه هست که البته بدلیل عمق 8 متری بعید میدونم جی پی اسی وجود داشته باشه که در اون عمق جواب بده. یک راه دیگه استفاده از فرستنده رادیویی داخل تونل و چک کردن سطح سیگنال اون توسط گیرنده مخصوص از روی زمین هست. جایی که قویترین دریافت رو داشته باشین نشون میده فرستنده درست زیر گیرنده قرار داره. ولی متاسفانه این کار با فرستنده گیرنده های ساده ممکن نیست. همینطور اگر ردیاب زن حرفه ای وجود داشته باشه شاید بتونه نقطه دقیق خود تونل یا فلزی خاص که داخل تونل قرار داده شده رو از بالا پیدا بکنه. البته این راه علمی نیست و بیشتر به اپراتور بستگی داره.

تشکر از پاسختون بله ذسترسی به تونل وجود داره در واقع کمی راه رو گم کردن طبق شکل پیوست شده بزای یافتن مسیر از بالا میله گردی را به عمق 4 متر در زمین فرو کرده اند که اگه بشه محل میله گرد رو از داخل تونل پیدا کرد قضیه تمامه طبق اندازه گیریهای خودشون میله باید یک متری انتهای تونل باشه ولی چه جهتی الله اعلم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 31 مرداد1399 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت استاد حمید عزیز. استاد جان دیشب فلزجو رو بردم یه جایی تست، یه کاوش متفاوت رو تجربه کردم خواستم‌نظر جنابعالی رو بدونم. به زمینی بود که گویا قبلا دو بار چیزهای کوچیکی ازش آورده بودن بیرون، استخوان و کوزه هم به وفور بود و اکثرا این چیزها دورو بر یک تپه خاکی چند متری بود، چون زمین کشاورزی بود تپه رو صاف کرده بودن و جاش معلوم نبود. موقع کاوش زمین دستگاه با حساسیت ۱۵ و اسپید ۷ و گراند ۱۰ کاملا با ثبات بود و لوپ ۱.۵ متر استفاده می کردم. یه دفعه یه جایی رو کاوش کردم که تقریبا ۵ متر میتر تا حد نسبتا ثابتی حدود ۵۰ و ۶۰ می رفت بالا، واسه به دست آوردن محوطه سنس از زاویه عمودی هم سنی کردم و اونجا هم‌محوطه ۴ متری سنس داشت، برام عجیب بود، گفتم شاید اتاقک هست، چون اونجور نبود که یه نقطه میتر خیلی بیشتری داشته باشه، بعد گفتم شاید محوطه سنسه مغناطیسیه، حساسیت رو رفته رفته کم‌کردم، رفته رفته محوطه سنس حذف شد، در حساسیت ۸ دقیقا وسط محوطه رو می زد. متوجه شدم یک نقطه است با محوطه سنس حدود دایره ای به شعاع‌ دو متر (البته یکی از اضلاع بیشتر از بقیه بود)، با حساسیت ۱۸ نقطه رو با میتر ۱۵۰می زد و با حساسیت ۸ با میتر ۵۰ آی دی حدود ۷۲ تا ۸۰ بسته به میزان حساسیت متغیر بود. جالب اینه متوجه شدم او نقطه وسط تپه ای هست که صاف کردن و طرف نگفته بود ببینه دستگاه چی می گه. مهندس به نظرتون عمق باید چند باشه و کارم درست بوده؟

یکشنبه 9 شهریور1399 - 8:35am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
در اینجور موارد وقتی هدف مشخصی رو سنس کردین بهتره گراند خاموش باشه تا مختصات سنس کناره ها و همینطور میتر سنس مرکز بهتر مشخص بشه. همینطور کم کردن درجه حساسیت اصلا لزومی نداره چون حساسیت این دستگاه بصورت تنظیم آستانه هست و اگر هدف سنس بشه روی درجات حساسیت مختلف میتر سنس یکسانی خواهد داشت. این موضوع رو بارها توضیح دادم و در راهنما هم نوشتم. لذا اینکه یک بار مرکز هدف با میتر 50 سنس شده و بار دیگه 150 بوده اصلا ارتباطی به درجه حساسیت نداره و اشتباه اپراتوری شما بوده. البته در صورت فعال بودن گراند توام با حرکت آرام کویل این وضعیت طبیعی هست چون گفتیم گراند روی درجات حساسیت بالا خوب جواب میده و روی حساسیت پایین برد رو خیلی کم میکنه که کمتر شدن میتر سنس شما هم بهمین دلیل هست. لذا سنس با میتر 150 رو باید برای اون نقطه در نظر گرفت که نسبتا قوی هم هست.
اینکه فرمودین ممکنه اتاقک باشه طبیعتا اتاقک خالی که ممکن نیست چون در اون صورت باید میتر منفی میداد. از طرف دیگه سنس روی تپه ها معمولا با خطاهای مختلفی همراه هست. اگر طبق گفته شما سنس مرکزیت مشخصی داره میتونه فلز باشه. تفکیکش هم از نظر ID خوبه هر چند شرایط حذف آهن یا فرو رو قید نکردین. بهرحال در صورت بزرگی هدف حداکثر عمقش حدود 2 متر هست وگرنه ممکنه یک هدف سطحی هم باشه. اگر با لوپ 30 یا 60 هم تست کنین و نزنه یا خیلی ضعیف تر باشه نشانه مثبتی هست و مشخص میکنه با هدف سطحی مواجه نیستین.

یکشنبه 9 شهریور1399 - 3:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان بی نهایت ممنون از توضیحات جنابعالی، بله گراند روی ده بود و خاموش نبود،باید در حالت خاموش تست کنم، ولی مشخصا با گراند روشن و کاهش حساسیت کاملا مشخص بود که رفته رفته محوطه سنس کم شد و نهایتا روی حساسیت ۸ فقط مرکز رو زد. حالت غیر آهنی حدود ۲۰ می زد مهندس. نتیجه نهایی رو اعلام می کنم، باتشکر دوباره

یکشنبه 9 شهریور1399 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
مهندس جان بی نهایت ممنون از توضیحات جنابعالی، بله گراند روی ده بود و خاموش نبود،باید در حالت خاموش تست کنم، ولی مشخصا با گراند روشن و کاهش حساسیت کاملا مشخص بود که رفته رفته محوطه سنس کم شد و نهایتا روی حساسیت ۸ فقط مرکز رو زد. حالت غیر آهنی حدود ۲۰ می زد مهندس. نتیجه نهایی رو اعلام می کنم، باتشکر دوباره

درود دوست عزیز با توجه به توضیحاتتان ظاهرا ذرات خاک رو سنس کردین و سنس مربوط به فلز نیست .

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 9 شهریور1399 - 6:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure