انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 6:51am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود مهندس حمید گرامی ممنون از شما استاد.بله دقیقا در مرکز اون نقطه رو که با فلزجو سنس داشتم رو با فرانکو و با تنظیماتی که یکی از دوستان عزیز و فعال در انجمن توصیه کرده بودند در حدود ۳۰ سانت سنس مسلسلی داشتم.به امید خدا بعد کار کردن اون مکان جزئیات رو خدمت شما و دوستان گرامی عرض خواهم کرد.با توجه به موقعیت و شناختی که از مکان دارم و مطمئنم از اینکه احتمال وجود فلز جدید به شدت کم هست ارزش کار کردن و وقت گذاشتن داره مهندس.پاینده باشید @};- ~O)

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 11:00pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. ایشالا خیر باشه. @};-

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بزرگترین لوپی که دوستان برا فلزجو استفاده کردن و نتیجه گرفتن چی بوده؟

پنج شنبه 5 تیر1399 - 9:42am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من با لوپ70 معمولی جواب گرفتم اگه منظورتون این هست که با کدوم لوپ میشه جنس درآورد تقریبا میتونم بگم هر لوپی که تا الان موجود بوده میتونه این کارو بکنه همه چی بستگی به محل دفن جنس وموقعیت اون داره شاید باور نکنی اما یک بنده خدایی که میشناسمش ویک عمر تو این کار بوده با یک مدار ساده که ما بهش فلزیاب تفریحی میگیم جنس درآورد.باز یک نفر دیگه حتی بدون دستگاه هم جنس درآورد زیر سنگی که نشسته بود رو از سر کنجکاوی میگرده ویک کوزه پر سکه بر میداره میره اینا رو خودم تایید میکنم چون می شناسمشون..پس اول نیت باطنی فرد بعدش با خداست که چطور بخواد به بندش عنایتی داشته باشه با سیستم یا بی سیستم :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 5 تیر1399 - 1:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون
لطفا اگر تنظیمات خوب برا فلزجو کسی تجربه کرده رو بفرماید

جمعه 6 تیر1399 - 11:29pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام خدمت عزیزان فلزجو
مهندس جان میشه لطفا کمکم کنید .من در هنگام حفاری به یه اتاقک ساروجی بسیار سفت و سختی رسیدم .وقتی لوپ رو یه قسمت هایی از دیواره اتاقک نزدیک میکنم میتر سنس منفی میشه .این یعنی به احتمال زیاد پشت دیوار باید فضای خالی داشته باشم. البته همه جای دیواره منفی نمیزنه .فقط قسمت هاییمیزنه . وقتی لوپ رو در قسمت هایی که منفی میزنه حرکت میدم اعداد منفی تغییر میکنند .از کجا بفهممکه ضخامت دیواره توی کدوم قسمت ها کمتره ؟یعنی راهی هستش که من متوجه بشم . ضخامت دیواره کمتر از بقیه جاها باشه که بتونم از اون قسمت اقدام به تخریبش بکنم ؟ ممنون میشم راهنماییم بکنید .با تشکر

شنبه 27 تیر1399 - 12:08am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر درست تشخیص داده باشین و میتر منفی مربوط به وجود اتاقک باشه ؛ جایی که میتر منفی بیشتر یا در واقع منفی تر میشه یعنی ضخامت اون بخش از دیواره کمتر هست و میتونین همون نقطه رو مد نظر داشته باشین.
در مورد اینجور دیواره ها راه ساده دیگری هست که اگر کلا دیواره ضخامت زیادی نداشته باشه با زدن ضربه توسط چیزی مثل پتک و گوش دادن به نوع صدا میتونین متوجه ضخامت کمتر یا بیشتر دیواره بشین. جایی که ضخامت کمتر باشه صدای حاصل از برخورد بم تر هست و طنین بیشتری هم داره.

شنبه 27 تیر1399 - 1:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس جان.
تشکر از بزرگواری شما

یکشنبه 29 تیر1399 - 12:48pm

سلام من تو یه منطقه شمالی تو جنگل .یه قبرستون گبری مشغول کارم .تا حالا تو همچنین محیطی اپراتوری نکرده بودم.عمق قبراش ۱.۴ بیشتر نیست .تو محیطای خشک دستگاه کاملا ایده آله ولی تو جنگل
با لوپ ۴۵ سانتی دیلی اتومات ۱۸
فرکانس زیر ۲۰۰ به هیچ وجه ثبات نداره دستگاه .نمیونم‌چه کنم....
به صورتی که تو فرکانس ۱۰۰ وقتی لوپ حرکتش کند میشه دستگاه سنس الکی داره .حتی با حساسیت ۱
ولی وقتی فرکانسو رو ۲۰۰ میزارم با پهنای پالس ۱۶۰ دستگاه ساکت میشه ولی خیلی دارم خطا میزنم .یه جارو سنس کردم با آیدی ۶۵ و فرو ۴۵ یه محدوده رو سنس میکرد به شعاع نیم متر میتر از لبه ها با عدد ۳۰ شروع میشد و مرکز به ۲۸۰تا ۳۵۰ هم میرسید از شرق به غرب ولی از شمال به جنوب میتر مرکز از ۱۵۰ بیشتر نمیشد .در عین ناباوری بعد از یک متر کار کردن دستگاه با لوپ ۳۰ سانت دیگه سنس نداره ولی خاک بیرون ریخته شده روهنوز سنس داره .خیلی هم خاکو مشت مشت جلو لوپ گرفتم ولی هیچ فلزی داخل خاک نبود .
من قبلا هنر دستگاهو دیده بودم واقعا عالیه .ولی اینجا بد داره اذیت میکنم . مخصوصا رو ریشه ها که میرم دستگاه رو حالت آیرون ریجکت نون اف ای +۲۴ میده بهم که کلافم کرده .موندم چه کنم .دوستان کسی اگر تجربه این محطارو داره راهنمایی کنه .
در ضمن منطقه با اینکه جنگلیه ولی تو قبراش ظروف سنگی هست که اول فکر کروم آهنه ولی وقتی دستگاهو روش میگیرم سنس ندارم .یه نکته جالبی هم که تو این منطقه فهمیدم اینه که سنس سفال و سنگ تو این مناطق کمی با تاخیر انجام میشه .یعنی برای فلز ما سنس سریع داریم ولی برای فلز و ریشه و سنگ بعد از ۲ ثانیه دستگاه سنس داره .

جمعه 9 مرداد1399 - 1:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت عزیزان فلزجو
مهندس جان به نظر شما بهترین تنظیمات برای دستگاه در داخل تونل ساروجی به ارتفاع تقریبا یک متر و عرض ۷۰ سانت چی میتونه باشه ؟
والا توی یه تپه تقریبا تومولوسی که مقبره مهمی هم در اونجا قرار گرفته موفق شدیم بعد از تقریبا ۲۰ روز از حفاری و شکستن ساروج در عمق ۶ متری به یه سنگ قهوه ای که کاملا شبیه قیف برعکس هستش برسیم . تقریبا هرمی هم هستش ولی برعکس . جالبه قبل از رسیدن به این سنگ اصلا نتونسته بودم سنس تقریبا با ارزشی داشته باشم ولی الان هنوز به نیم متری سنگ نرسیده دستگاه شروع به سنس خیلی زیادی میکنه که متاسفانه هر طرفی دستگاه رو از هر سمتی نزدیک دیواره ها و سنگ میکنم شروع به سنس شدید فلز با ارزش میزنه . ایدی تفکیک من هم تقریبا روی ۳۵ هستش . حتی با لوپ کوچیک هم هر کاری کردم بتونم متوجه بشم از کدوم سمت سنس دارم نتونستم بفهمم . بنظر شما چطور میتونم نقطه اصلی سنس رو متوجه بشم ؟

سه شنبه 14 مرداد1399 - 9:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure