انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 5:54am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 185 , 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

delta2014 نوشته است:
سلام مهدی جان

مگه بشکه چقدر قدیمی بود با چه لوپی؟
شباهت فلزات تکه پاره با این موارد در اینه که فلزات تیکه پاره و زنگ زده حتی غیر زنگ زده بسته به جنسشون هم اکثرا آیدی ۴۵ و پایینتر و بالا تر دارند و اکثرا نان فروی مثبت ۱۱ تا ۲۲ هم میدن. دیگه نمیدونم کوزه زرد شاید نان فروی مثبت بالای ۳۰ داشته باشه. حجم تکه های فلزی هم همون حدود سی یا چهل میدن با لوپ های شصت. ولی باز میشه امیدوار بود چون حداقل فلزجو نسبت به اونای دیگه کارش دقیق تره.

هدف من صرفا تفکیک طلا بود که مورد استفاده واقع بشه ، بشکه رو سوال نکردم 220 لیتری بود یا 20 لیتری مثل اینکه چند سال بوده دفن کرده بودن ، بگذریم منظور این دوستمون بیشتر قدرت سنس فلزجو بود که اگر فلزی یکپارچه باشه با قدرت میزنه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 6 اسفند1398 - 8:41am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
kabahat نوشته است:
آقا مهدی عزیز با عرض احترام با حسابی که فرمودین همون بشکه با توجه به میتری که فرمودین اگه در هفت متری هم باشه باید با همون لوپ سنس بشه .احتمالا فلزی که سنس شده بشکه نبوده و موقع خاک ریزی روی بشکه فلز دیگری با خاک افتاده روی بشکه.

با سلام
عرض کنم خدمت شما دوست گرامی ، اگر مطلب بنده رو درست خونده باشید متوجه خواهید شد که عرض کردم یکی از دوستان این دو مورد رو عنوان کرده ! و بنده فقط انتقال دهنده خبر بودم ، بیشتر هدفم سنس اون خمره 30 سانتی با 631 سکه زرد بود که شرایط تفکیک دستگاه در برابر اون هدف در عمق 1/5 برای دوستان شاید جالب بوده باشه :-Q @};-

اقا مهدی عزیز متوجه شدم جنابعالی راوی هستین و دارین تجربه شخص دیگری رو تو این انجمن انتقال میدین .
ولی روزهای اولی که بنده مدار مهندس حمید رو ساخته بودم بعضی از اقایون حرف از سنسهای عجیب و غریب میزدند بنده هم به حساب خرف اقایان هی مدار رو انقلک می کردم دریغ از حتی یک سانت سنس بیشتر .
در خصوصی هم اقایان چند بار به سوالات بنده پاسخ میدادند ولی زمانی که متوجه میشدند که بنده خریدار مدار نیستم و چیزی گیرشون نمیاد دیگر به سوالات بنده پاسخ هم نمیدادند.(مطمعنا سنس مدار بعضی ها که حدود 40 الی 50 درصد بیشتر از سنس مدار دیگران میزنه فروشندند .جهت جذب مشتری و اپراتورهای اماتور)
مثلا وی ال اف بنده یه انگشتر طلا رو در عمق 120 میزنه :D :D
اینکه به میتر 180 اعتراض کردم به خاطر این بود سایر عزیزانی که تازه با مدار شروع به کار کردند الکی سر در گم نشن که چرا مدار فلانی این قدر سنس داره و برا من اینقدر.
راستی از جنابعالی هم قبل سوال پرسیدم البته مربوط به ساخت مدار تی ال بود :D :D اقا مهدی همه جوره دوست داریم @};- @};- @};-

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

سه شنبه 6 اسفند1398 - 1:56pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سنی گوربان :x @};- یادمون باشه هرچی بهتره مهندس حمید به همه گفته ، خودم هم هنوز جز مدار مهندس هیچ دستکاری ای در مدار نکردم و فقط اصلی رو میسازم و بهترین کیفیت ثبات و عمق رو داشتم تاحالا . یاشا @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 8 اسفند1398 - 9:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
نظر دوستان برا کاووش تو منطقه های الوده به فلزات ریز مثل میخ چیه.بهتر نیس توی اون مناطق حذف اهنو روشن بذاریم اگر اره بهتره رو چه عددی باشه تا فقط فلزات ریزو رد کنه البته هرچند که ممکنه فلزات ریز باستانی رو هم رد کنه ولی از الاف شدن باز بهتره.
البته با گزینه speed هم میشه رد کرد فلزات ریزو اینطوری که با اسپید 5تا7 چون سرعت سنس کم میشه تا بیاد میخو سنس کنه از روش رد شدی.
باز دوستان تجربه ای دیگه داشتن بفرمایید.

یکشنبه 10 فروردین1399 - 9:53am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

سیستم حذف آهن کارش مشخص هست و ربطی به فلزات ریز نداره! لذا اگر میخواین دستگاه در مواجهه با آهن ساکت باشه میتونین طبق توضیحات راهنما درجه مناسب حذف آهن رو مطابق با کویل و دستگاه خودتون تنظیم کنین تا درست عمل بکنه. در مورد اسپید هم همینطور هست که فرمودین. ولی کلا عرض کنم در مناطقی که آلودگی زیاد هست معمولا چیزی جز علافی حاصل نمیشه! پس بهتره مکان مناسب تری رو در نظر بگیرین. اصولا در کاوش اولین و مهمترین شرط موفقیت مکان هست. دستگاه و اپراتوری و سایر مسائل در درجات بعدی قرار میگیره.

یکشنبه 10 فروردین1399 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنظرتون
بهترین فرکانس کاری برا لوپ 35 و موارد سطحی زیر 100 کدوم میتونه خوب باشه؟

سه شنبه 12 فروردین1399 - 7:27pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

اصولا برای لوپهای کوچک که معمولا برای اهداف کوچک کاربرد بیشتری دارن فرکانس بالاتر بهتر هست. من فرکانس 200 رو در این مورد بیشتر توصیه میکنم. ضمن اینکه کلا فرکانس بالاتر و عرض پالس کمتر برای سنس اهداف سطحی بهتر هست. ولی اگر فرکانس پایین تری بخواین استفاده کنین 100 هم مناسب هست. فرکانسهای پایین تر سرعت سنس رو کم میکنه و مناسب لوپهای کوچک نیست. بعلاوه در اون محدوده بهترین فرکانسی که تداخل کمتری با برق شهر داشته باشه 100 هست.

سه شنبه 12 فروردین1399 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس جان

سه شنبه 12 فروردین1399 - 11:32pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

درود و عرض ادب خدمت مهندس حمید گرامی و همه عزیزان که در انجمن زحمت میکشن تا سطح آگاهی دیگر دوستان بالا بره.مهندس حمید امروز رفتیم جایی برا دستگاه زدن.
لوپ45سانت.S16 D30 F100 P170.آیرون رجکت خاموش.گراند خاموش.عرضم به خدمت شما که محدوده ای که فلزجو سنس داشت رو وقتی حجم گیری کردم حدودایک متر و نیم بود به طول و در طرف عرض جا برای کورس لوپ نبود ولی تا جایی که حدود ۸۰ سانت در عرض همون نقطه سنس داشتم و در مرکز نقطه هدف میتر تا حدود ۴۰ بود و با نزدیک کردن لوپ به کف زمین تا ۵۵...۶۰ هم میتر بالا میرفت.عددID58 الی 62 بود و فرو هم از 48 تا 50 حدودا و یکی دو عدد متغیر بودن جفت اعداد فرو و آیدی.محدوده باستانی و مستعد.ضمنا با فرانکو هم همون نقطه رو قبلا با چراغ مسلسلی به طول بیست تا سی سانت سنس داشتم.لطفا با مواردی که عرض کردم میتونه فلزی با ارزش سنس کرده باشم؟!محیط کاملا کوهستانی و آری از هر گونه آلودگی.پاینده باشید مهندس قبلا کمال تشکر رو از شما دارم

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 7:27pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. خسته نباشین. @};-
اگر تفکیک دستگاه شما درست باشه فرو در مرز آهن و غیر آهن قرار داره و با توجه به آیدی بیشتر مشکوک به آهن هست. حالا اگر مطمئن هستین فرانکو دقیقا اونجا رو سنس کرده پس جای شکی نیست که فلزی وجود داره. حالا ممکنه ترکیبی از آهن و غیر آهن هم باشه. با توجه به ناحیه سنس و تغییر نسبتا کم میتر با بالا و پایین کردن لوپ قاعدتا فلز کوچک سطحی نیست و حداکثر عمق اون هم 2 متر هست.

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 9:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 185 , 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure