انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:03pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. @};-
خواهش میکنم. لطف دارین.

دوشنبه 1 مهر1398 - 4:30am
مدیر سایت
مدیر سایت

Sooorooosh نوشته است:
جواد64 نوشته است:
استاد حمیدعزیزسلامودرود
ایشالاحالتون خوب باشه همچنان دعای خیرمان پشت شماست @};
استادیه جاباردیاب زدم گرفتم ردیاب انتنی خالی .بافلزجولوپ کوچیک بدون سنس لوپ 60سنس ضعیف ایدی 35فرو80چون فرست نبوددیگه نتونستم زیاد تست کنم .
سوالم اینجاست شمابرا خمره سکه ای دی 35فرمودین در این حالت مثلا خمره سکه باشه فروباید چندباشه ؟؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین

سلام و عرض ارادت خدمت مهندس حمید عزیز که باعث شد خیلی از دوستان صاحب یک نقطه زن خوب و قوی بشن و تا الان که بیش از 5 سال از ساختش میگذرد هنوز از کمک خود در نکرده و پاسخگوی سوالات دوستان هستند واقعا ایشون یک مرد شریف و بزرگواری هستند که باید قدرش رو دانست . در مورد فلزجو هم هر چه قدر که باهاش تمرین کنید به نکات ریزی خواهید رسید که فقط با تجربه به دست میاد .

در مورد سوال شما باید عرض کنم که من خودم چندین ساله که فقط با این دستگاه بیرون میرم و خیلی نکات فنی که بارها خود مهندس نیز اشاره کرده اند رسیدم چه با لوپ کوچک و چه با لوپ بزرگ .
آقا جواد عزیز در خصوص موردشما باید عرض کنم که زیاد نمیشه به ردیاب آنتنی اطمینان کرد . به هر حال شما همون نقطه را که بهش مشکوک هستید را یه لایه 20 سانتی به شعاع حدود 1 متر بردارید و دوباره تست کنید اگر حجم درستی داد دوباره 20 سانت دیگه بردارید و تست کنید تا خیالتان راحت شود .
انشاءالله که موفق باشید :ymhug:

با سلام
هرجايي كه لوپ 60 يا 50 زد براي درك سطحي يا عميق بودن حساسيت رو روي 1 بذاريد و فركانس رو هم از 100 بزاريد روي 70 يا حتي 35 ! اگر اصلا سنس نداشتيد سطحي نيست و عمقي بالاتر از يك متر داره ، ديگه نيازي هم به تست با لوپ 20 يا 30 هم نداريد @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 3 مهر1398 - 2:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید
یه سوال در مورد حجم گیری دارم .ممنون میشم راهنمایی کنید
اگه جایی سنس داشتیم و خواستیم حجم گیری کنیم شروع حجم از لبه لوپ حساب میشه یا از وسط لوپ؟
^:)^

پنج شنبه 11 مهر1398 - 11:24am
مدیر کل
مدیر کل

اصولا ملاک مرکز کویل هست. مثلا فرض کنین یک سکه کوچک در عمق کم داشته باشین. در این صورت سنس از کناره های کویل هم وجود داره و اگر مبنا رو بر اون اساس بذارین حجم زیادی بدست میاد که با اندازه یک سکه تناسبی نداره. اما اگر مرکز کویل رو ملاک بگیرین حجم واقعی تری بدست میارین.

پنج شنبه 11 مهر1398 - 5:36pm
مدیر سایت
مدیر سایت

vahed.m63 نوشته است:
سلام و خسته نباشید
یه سوال در مورد حجم گیری دارم .ممنون میشم راهنمایی کنید
اگه جایی سنس داشتیم و خواستیم حجم گیری کنیم شروع حجم از لبه لوپ حساب میشه یا از وسط لوپ؟
^:)^

با سلام و عرض ادب ، برای فلزات بزرگ دفینه ای حجم رو از چهار جهت از عدد میتر 20 حساب کنید ، چون سطحی ها یکهو از میتر 100 سنس شروع میشه تا 50 سانت جلوتر که میتر 300 میدن که حتی با حساسیت 1 هم به همین قدرت سنس میشن ، ولی فلزات در عمق بالای یک متر به اندازه یک بشقاب قطر 20 تا 30 مفرق یا مسی میتر از حدود 15 تا 20 که شروع شد و در مرکز حجم که حدود 70 سانت تا 80 سانت جلوتر میتر حدود 100 تا 150 ممکنه بشه ! @};- در ضمن تفکیک برای طلای بالای 50 گرم عدد آی دی 72 از چهار جهت که تست کردید باید بده و حالا هرچقدر هم طلا بیشتر باشه طبق فرمایشات مهندس حمید بزرگوار عدد آی دی تفکیک از چهار جهت اصلی باید بالای 72 بده مثل : 72 - 74-75-77 در کل برای راحتیه خیال دوستان باید روی اعداد 72 به بالا بیشتر حساب کرد و بعدش نمایش قسمت میتر تفکیک آهن ( fe و nonfe ) که مکمل تشخیص در نتیجه گیری اپراتور میشه @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 13 مهر1398 - 9:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
ممنونم از مهندس حمید و استاد مهدی عزیز
دیروز یه تست خیلی عجله ای و بدون فریم و البته بیرون از خونه تو یه کوه از لوپ 1در1 داشتم که کاسه استیل به قطر 15 سانت رو تو 170 زد.این اندازه برد برای کاسه 15 سانتی درسته یا باید بیشتر باشه؟
در ضمن لوپ 32 سانتی هم بدون مشکل و نویز تو زمین سنگلاخی کار میکرد.از تنظیمات هم فرکانس که 120 بود یادمه و عرض پالس که 175 بود حساسیت 13 دیلی اوتو 19 و دستی 34 انتگرال 44 و اسپید 7.

شنبه 13 مهر1398 - 10:31am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله برد شما کاملا درست هست.

شنبه 13 مهر1398 - 8:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
در حالت ارون ریجکت و گرند خاموش ای و فرو چند باشه فلز با ارزش و چند باشه فلز بی ارزش محسوب میشه؟
و اینکه تناسب تنظیمات ایتم ها نسبت به هم چطور باید باشه تا عملکرد سیستم اصولی و درست بشه.

سه شنبه 16 مهر1398 - 10:59am
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

bazargardan نوشته است:
سلام
در حالت ارون ریجکت و گرند خاموش ای و فرو چند باشه فلز با ارزش و چند باشه فلز بی ارزش محسوب میشه؟
و اینکه تناسب تنظیمات ایتم ها نسبت به هم چطور باید باشه تا عملکرد سیستم اصولی و درست بشه.

با سلام
در حالت آیرون خاموش ، آی دی فلزات با ارزش که همونه تغییری نداره و هرگاه تست حجم گیری از چهار جهت عدد تفکیک آی دی یکی بود یعنی 72 تا 90 این رنج اعداد غیر آهنی هست نمیشه گفت با ارزش ، غیر آهنی صحیح تره ؛ مثلا بنده خودم در عمق 50 یک تیکه 7 سانتی سیم مسی کاملا اکسید شده و سبز شده گرفتم عدد آی دی 74 میداد ، پس مهم اینه که از هرچهار جهت عدد تفکیک یکی باشه ! حالا میمونه مقدار عدد فرو که بجای قسمت FE , ninfe میاد در صورت خاموش بودن حذف آهن که در اینصورت ferro نوشته میشه که عدد جلوش زیر 40 یا 35 باشه بیشتر غیر آهنی هست و یا با ارزش

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 16 مهر1398 - 11:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پس با این حساب میشه فقط به گزینه فرو اکتفا کرد که هر موقع زیر 40 بده غیر اهنی و بالای 40 اهنی باشه.درسته؟
البته گویا با گزینه ای دی اندازه فلزو مشخص میکنن دوستان.

سه شنبه 16 مهر1398 - 12:47pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure