انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 6:27am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 176 , 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

سنس با میتر 600 فقط میتونه از فلز باشه و معمولا سطحی هم هست. احتمالا فلز کوچک سطحی بوده که نتونستین پیداش کنین. این مساله در کاوش رایج هست. بهرحال فلزیاب اصلا به گاز و یون و اینجور چیزها حساسیت نداره و حتی مفهوم کلی اثر هاله هم که بیشتر بحث افزایش رسانایی به کمک خاک اطراف هدف هست تاثیری خیلی کمتر از این روی افزایش قدرت سنس داره. کما اینکه وقتی اهداف قدیمی رو از زمین خارج میکنین در هوا کمی ضعیف تر سنس میشن اما در عین حال مکانی که فلز رو از اون خارج کردین دیگه هیچ سنسی نداره.

دوشنبه 11 شهریور1398 - 3:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام خدمت مهندس حمید عزیز . آیا بالا بودن سنس هم میتونه در افزایش خطا در زمین های رطوبتی تاثیر گذار باشه ؟

چهارشنبه 13 شهریور1398 - 4:11am
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظور شما از بالا بودن سنس همون درجه حساسیت هست بله طبیعیه هر چه حساسیت بیشتر باشه خطا هم بیشتر میشه. توصیه من درجه حساسیت 12 هست. با این حال فراموش نکنین در مورد خطاهایی که به زمین مربوط میشه موثر ترین روش حفظ فاصله مناسب کویل از زمین هست.

چهارشنبه 13 شهریور1398 - 4:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
مهندس جان سپاس و تشکر

چهارشنبه 13 شهریور1398 - 10:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت

6mehdi9 نوشته است:
حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین.
موردی که میفرمایین برای خود من هم پیش اومده! علت این مدل سنس ذرات فلزی موجود در اون خاک هست که بخصوص در اثر رطوبت موجب سنس میشه و پس از خشک شدن خاک دیگه سنس وجود نخواهد داشت. گاهی برخی فلزات در خاک قرار دارن و بمرور زمان بنوعی پودر میشن ولی اثر فلز بطور کامل از بین نمیره. این مطلب اصلا به یونیزه شدن و گاز و این چیزها ربط نداره چون فلزیاب رسانایی الکتریکی رو سنس میکنه.

پس دلیل اینکه گاها جاهایی رو ما میزنیم و میتر بسیار بالا حتی حدود ۶۰۰داریم و بعد از باز کردن سنی بطور کامل از بین رفته و نه در خاک و نه محل حفاری موجود نیست.بدون هیچگونه اشکال در دستگاه و اپراطوری.مث غیب شدن میمونه اصلا البته اینو برای مورد گاز گفتم نه ذرات

با سلام
سپاس از پاسخهای کم نظیر استاد حمید انشاا... که خوب و سلامت باشن
آقای مهدی عزیز ممنون از بابت بیان تجربیات ، یک مورد رو اغلب دوستان رعایت نمیکنن که خیلی خیلی مهمه !!! اینکه وقتی جایی رو با میتر بالا سنس کردید اون سنس با حداکثر قدرت دستگاهتون بوده ! شما دوباره باید تنظیمات رو به حداقل برسونید و دوباره تست کنید ، مثل حساسیت 1 فرکانس 35 پهنای 150 یا حتی 140 دوباره مکان رو بزنید تا اینجوری محیط رو کوچکتر کنید ، اگر زد سطحیه و با پنج تا پیل زدن بیرون میاد ، حالا اگر لوپ پین پوینتر یا 20 ندارید با همون لوپ 50 مشت مشت خاک رو گرفته و روی لوپ ببرید تا فلز ریز سطحی که به چشم نمیاد با سنس خاک در دست شما پیدا بشه . همیشه قبل از هر کاری وقتی با قدرت تنظیمات بالای دستگاه جایی سنس شد در همون لحظه سریع تنظیمات رو کم کنید طبق مواردی که گفتم و دوباره بزنید اگر اصلا سنس نشد عمق بالای 1 متر هست که با کم کم زیاد کردن حساسیت از 1 تا 10 و فرکانس از 35 تا 100 و پهنای از 140 تا 200 کم کم میتونید سنس شدن رو احساس کنید مرحله به مرحله با تغیر تنظیمات و اینجوری از دستگاه زدن و اپراتوری خودتون لذت هم ببرید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 14 شهریور1398 - 8:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
بهترین تنظیمات برا موارد سطحی تا عمق 80 سانت با لوپ 35 که ثبات بالایی داشته باشه ذرات هم تاحدامکان نزنه برا فلزجو چی میتونه باشه؟

شنبه 16 شهریور1398 - 2:50pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه خواهشی از مهندس حمید عزیز دارم
از نظر من مکانیکی تو امر تعمیرات موفق تره که تک تک قطعاتو با کاراییشون بشناسه اونوقت خیلی راحت میتونه تو کار مانورو بده،اینجاهم نظر من اینه که این چندتا ایتمی که سیستم فلزجو داره مثل پالس و فرکانس و گرندو اسپیدو انتگرال تک تک به وظایفشون اشاره بشه اونوقت منه اپراتور وقتی کار گرندو رو فهمیدم اونوقت میدونم که کجا باید کم کنم یا زیادش کنم یا خاموش بکنمش اینطوری خیلی خیلی بهتر میشه

یکشنبه 17 شهریور1398 - 9:31am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

شما مثال مکانیک رو میزنی ولی من عرض میکنم آیا راهنمای هیچ فلزیابی به اندازه شرح و تفصیل راهنمای فلزجو اون هم به زبان فارسی هست که اینگونه مسائل رو مطرح میکنین؟ اصلا در حال حاضر کدوم طراح فلزیابی در این سطح وجود داره که مستقیما جواب سوالاتی حتی تکراری و پیش پا افتاده رو به شما بده؟ پس کم لطفی نکنین! تمام مواردی که میفرمایین در راهنما مفصلا توضیح داده شده. فقط باید کمی حوصله بخرج بدین و مطالعه کنین. از این گذشته فلزجو اصلا نیازی به تنظیمات مکرر سر زمین نداره. اگر اینطور بود که همه وقت کاوشگر صرف تنظیم دستگاه میشد! در شرایط کلی و بنا بر تجربه شخصی بنده که البته با تجربه اکثر دوستان هم مطابقت داره تنظیمات زیر مناسب هست و نیازی نیست زیاد تغییرش بدین:
فرکانس 100 - عرض پالس 180 - دیلی 30 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 8 یا 9 و حساسیت 12
در مورد سوال قبلی شما بستگی به این داره که با لوپ 35 دنبال چه چیزی در عمق 80 سانتی باشین! اگر هدف خورده ریز در حد سکه باشه طبیعتا در عمق 80 اصلا قابل سنس نیست. اما اگر هدف شما بزرگتر باشه مشکلی نداره. لوپ 35 برد نهایی حدود 2 متر داره و اگر بخواین این برد رو به 80 سانت محدود کنین باید درجه حساسیت رو روی 1 بذارین! در واقع هر درجه حساسیت نسبت به درجه دیگه بین 2 تا 3 درصد اختلاف برد داره.

یکشنبه 17 شهریور1398 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیلی ممنون.قصد جسارت نداشتم چون راهنما رو ندیدم و تازه میخوام این سیستمو جمع کنم و در مورد تنظیماتم ممنون منم دنبال همین بودم که دیگه رو زمین با تنظیمات بازی نشه لطف کردید پس تنها گزینه که باید کم و زیاد بشه چه از نظر عمق چه حذف املاح و ذرات حساسیت سیستمه درسته؟

یکشنبه 17 شهریور1398 - 5:32pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله برای کاربردی که شما نیاز دارین تنظیم درجه حساسیت کفایت میکنه. سایر تنظیمات رو مطابق پیشنهاد من میتونین انجام بدین و دیگه بهش دست نزنین.

یکشنبه 17 شهریور1398 - 6:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 176 , 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure