انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:16pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

delta2014 نوشته است:
سلام
با تست و کاوش انجام گرفته شده با کابل cat6 که اهم ۲.۲ داشت و ظرفیت ۴۴۰ و سایز ۶۰ سانتی و اعداد سه گانه نرمال . برای سکه پانصد توماتی ایدی ۴۵ تا ۴۸ داره حدودا و فروی non میزنه با حدف اهن ۱۴
جایی آیدی ۳۷ و فرو non fe 10 یا عدد بین 3+ تا ۱۶+
یه چیزی بگم در تاپتیکها اکثرا دیدم دوستان عدد فرو رو فراموش میکنند و من می گفتم که چرا باید اون قسمت فراموش بشه ولی الان می فهمم که قسمت فرو دقیق در یاد نمیمونه
در چهل تا ۶۰دسانتی یه قوطی کمپوتی در اومد که یک طرفش کمپرس شده بود یعنی زیر پا له شده بود به این اندازه مثلا:
درازای معمولی خود مثال ۱۲ سانت
عرض کمی بیشتر از خود مثال ۷ سانت

چرا دارم توصیحو سخت می کنم آقا چیز شده بود پهن شده بود و یه ذره کهنه ولی سالم
در بیرون تست کردم دیدم ایدی شد بالای چهل مثلا ۴۵ اینبار بطورت عمودی گرفتمش و زاویه دیدش یعنی بالای آن و قسمت کوچکتر گش در معرص دید فلزیاب قرار گرفت و شد ۳۷
بیشتر جاهای مد نطر هم ایدی ۵۰ تا ۵۵ می زد و fe و منفی ۵ تا ۲۲ و من میگفتم اینجا سنگهاش معدنی و از نوع آهنی داره به این خاطر هیچ فلزی نیست و فقط سنگه.
جایی رو هم ۵۸ تا ۶۶ دیدم ولی در سی سانتی استخون بود و فکر کنم یه تیکه چهار در سه سانتی فلزی بسیار زنگ زده در خاک بیرون اومده و شکسته شده و ... و دیگه استخونا رو نمیزد
منظورم اینه که زیاد نمیشه اعداد بخصوصی رو در نظرگرفت برای جنس خوب. البته خیلی هم سخت نیست رفته رفته تجربه ای همه چیز خوب خواهد شد ان شاالله
جدا از این اونها داشتن از شادی ... و می گفتن آقا این دستگاه حرف نداره.
تشکر می کنم از مهندس حمید و دوستانی که منو اونجا بردن. کنسرو و کمپوت در بیرون هم انگار دست بردار نیست

خسته نباشین.
ابتدا عرض کنم بنظر میاد تفکیک دستگاه شما کمی مشکل داره! چون آیدی سکه 500 تومنی باید حدود 40 باشه و 48 دیگه خیلی زیاد هست. این باعث میشه دقت بخش حذف آهن هم پایین بیاد. معمولا این میزان خطا در تفکیک بدلیل استفاده از آیسی 357 نا مناسب و یا شرایط کویل هست.
مشخص نیست کجا تشریف بردین که این همه فلز بیخودی سنس کردین! :D بهرحال برای کسب تجربه بد نیست اما اگر میخواین جواب بگیرین نباید فراموش کنین نکته اول و مهمترین نکته در کاوش مکان مناسب هست. مکان چیزی درش نباشه طبیعیه که با دستگاه هم چیزی در نمیاد و برعکس بدلیل محدودیتها و بحث خطاها و اپراتوری که همه دستگاهها دارن ممکنه بجای هدف مطلوب بالاخره یکی از خطاها نصیب کاوشگر بشه.

یکشنبه 25 خرداد1398 - 1:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام دوستان . لطفا راهنماییم کنید که دستگاه رو چطور تنظیم کنم که به این مشکل ذرات بر نخورم . هر کاری میکنم نمیتونم . هر دفعه دستگاه یه جا رو با لوپ بزرگ و کوچیک سنس میکنه بعد از یکی دو متر حتی یه تیکه فلز زنگ زده هم گیرم نمیاد . لطفا راهنماییم کنید. با لوپ ۱ متری و ۴۵ عنکبوتی کار میکنم . تو منطقه شمال کشور

یکشنبه 26 خرداد1398 - 10:35am

سلام، هدف من زیر کابلهای یک دکل فشار قوی هست، تقریبا 50 متر ارتفاع میشه،سوالم اینه اگه اونجارو بخوام سنس کنم، به دستگاه آسیبی وارد نمیشه؟

ز نامردان علاج درد خود جستن،بدان ماند که خار از پا برون آرد کسی با نیش عقرب ها

چهارشنبه 29 خرداد1398 - 12:23pm
مدیر کل
مدیر کل

به دستگاه اسیبی وارد نمیشه ولی اگر نویز کابل فشار قوی زیاد باشه ممکنه نتونین بدرستی کار کنین. در این شرایط فقط تنظیم فرکانس ممکنه دستگاه رو به ثبات نسبی برسونه.

چهارشنبه 29 خرداد1398 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اساتید جایی با نسخه که گفته تونل زیر سنگ هست و به اتاق کوچک میره
تپه با لوپ 2*2 زدم
همه جای تپه زدم و هیچ
ولی جایی با فرکانس 100 پالس 180 گراند خاموش اسپید 8 حساسیت 17
چک کردم از 9 متری به سنگ مونده با میتر 12 شروع دو متر جلوتر 20 مرکز و باز به سمت جلو 2 متر زد ای دی 40 با بالا بردن لوپ 20 میشد 16 و با چسباندن لوپ 20 میشد 28 تا 30 (این تست یک عدد دیش 80 سانت از فاصله 6 متر دقیقا واکنش دستگاه همین جور میشد ) به نظر عمق بالایی هست (نسخه 2 خم ذکر کرده)
حالا جالبتر
از سمت سنگ به مرکز حدف که میرم میتر منفی میزنه انگار روی تونل هستم و فلز دیگه نمیزنه
حساسیت 10 کردم دیگه خبری از فلز نبود و نمتونست بزنه
یه واکنس دیگه هم بود از سمت دورتر از سنگ میومدم و شروع به گرفتن میکرد حتی تا کنار سنگ هم چیزی میگرفت ولی برعکس میتر منفی ؟
بسیار سخت شده برسی این مورد

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

جمعه 31 خرداد1398 - 10:35pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اون چیزی که از توضیحات شما بنظر من میرسه وجود حفره احتمالا توام با فلز هست. آیدی پایین در این حدود هم میتونه مربوط به خمره سکه باشه. اشکال کار این هست که سنس ضعیفه و احتمال خطا وجود داره. میتر سنس ضعیف در حد 20 برای فریم 2 متری در صورتیکه ابعاد هدف حدودا یک در یک متر و عمق 6 متر باشه جور در میاد. فریم بزرگتر از 2 متر هم بسختی میشه استفاده کرد ولی اگر امکانش رو دارین جهت برد بیشتر میتونین از فریم 3 در 3 که با 6 دور سیم افشان 1.5 درست شده هم کمک بگیرین. اگر هدف مشابه اون چیزی باشه که عرض کردم باید میتر سنس تا حدود 50 افزایش داشته باشه و تفکیک هم مشخص تر بشه. همینطور بالا بردن عرض پالس برای اهداف بزرگ در عمق بالا میتونه کمک کننده باشه. لذا عرض پالس بین 200 تا 250 رو بیشتر توصیه میکنم بلکه بتونین سنس قویتر داشته باشین.

جمعه 31 خرداد1398 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

l24nb0 نوشته است:
اساتید جایی با نسخه که گفته تونل زیر سنگ هست و به اتاق کوچک میره
تپه با لوپ 2*2 زدم
همه جای تپه زدم و هیچ
ولی جایی با فرکانس 100 پالس 180 گراند خاموش اسپید 8 حساسیت 17
چک کردم از 9 متری به سنگ مونده با میتر 12 شروع دو متر جلوتر 20 مرکز و باز به سمت جلو 2 متر زد ای دی 40 با بالا بردن لوپ 20 میشد 16 و با چسباندن لوپ 20 میشد 28 تا 30 (این تست یک عدد دیش 80 سانت از فاصله 6 متر دقیقا واکنش دستگاه همین جور میشد ) به نظر عمق بالایی هست (نسخه 2 خم ذکر کرده)
حالا جالبتر
از سمت سنگ به مرکز حدف که میرم میتر منفی میزنه انگار روی تونل هستم و فلز دیگه نمیزنه
حساسیت 10 کردم دیگه خبری از فلز نبود و نمتونست بزنه
یه واکنس دیگه هم بود از سمت دورتر از سنگ میومدم و شروع به گرفتن میکرد حتی تا کنار سنگ هم چیزی میگرفت ولی برعکس میتر منفی ؟
بسیار سخت شده برسی این مورد

به نظرم با توجه به حساسیت بالایی که کار کردید با این تنظیمات شما تقریبا توی اکثر خاکها باید سنس های اینچنینی داشته باشید مخصوصا شمال کشور، با یک لوپ کوچیک هم تست کنید ببینید باز هم سنس دارید یا نه (احتمالا باید سنس قویتر بشه) وگرنه احتمال وجود حدف زیاده

یکشنبه 2 تیر1398 - 2:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
با توجه به تغيرات شروع سنس و مركز مشكوك به وجود فلز هست ولي نه خيلي بزرگ ، به نظر بايد با لوپ 50 يا 60 هم اون محيط حجم دوباره بررسي بشه كه فلز ريز سطحي نباشه ! چون اكثر در حجم گيري با لوپ بزرگ اشتباه ميكنن !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 4 تیر1398 - 11:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
با لوپ کت۶ دقیق تر تست میکردم داخل خانه پانصد تومنی را با آیدی حدود 42 تا مثلا 46 نشون میداد با فروی ۱۹+ یا ۲۲+ یا ... لوپ ۶۰ سانتی کت ۶
سوال اینجاست با همون لوپ در دو منطقه ییلاقی که فاصله بین آنها چندین صد کیلومتر هست دستگاه با برخورد با سنگ ها که اندازشون ۵۰ در ۵۰ اکثرا هست با حساسیت ۱۴ یا ۱۵ فرکانس همیشه ۱۰۰ پالس ۲۰۰ تا ۲۱۵ دیلی دستی ۴۰ و اوتوی ۱۹ اسپید ۸ یا ۹ اون سنگها به راحتی سنس میشدند بیش از نود درصد آیدی ۵۸ میدادند و اکثرا میتر آهن ۲۲- عجیب اینه که در ییلاق دور هم همون آیدی را بر سنگ نشون میداد حتی در بعضی جاها هم که حداقل در سطح زمین سنگی دیده نمیشد آیدی ۵۸ نشون میداد و من اعتماد می کردم که احتمالا در ۵ سانتی یا ۱۰ سانتی زیر خاک از همون جنس های سنگ هست.

با این اوضاع چندین مساله پیش میاد. در قبرستانی در اون منطقه که همشون هم از سنگهای گرد مانند ۶۰ در ۶۰ استفاده کرده اند و حدود ۱۵ سانت از ارتفاعشون بیرونه و ۴۰ سانت از پهناشون بیرونه. هی سنس میشدند و همون آیدی و میتر را نشون میدادند. اگه اینا سنگ اهنی یا ذرات آهنی دارند پس اگه در اون قبرها چیزی هم باشه نمیشه گرفت چون دستگاه آهن بالایی را میگیره و نمیتونه پایینی را بگیره؟ اگه نگیره جاهای دیگه هم مثل اون خواهد بود حداقل کل مناطق ییلاق؟
البته در بعضی مکانهای اطراف هم فقط علامت _ میزد تا لحظاتی
اگه حذف اهن غیر فعال بود احتمالا نمیشد کار کرد چون اصلا دیگه فرد اطراف نمیزاشت و می گفت بابا این که سنگها رو میزنه. چون فهمش تا اون حده و نمیشه مبحث فلزیابی رو بهش فهموند اون هم در اونجا....
فکر کنم با حساسیت پایین هم سنس بشن

با این حال در کاوش میان همین نوع سنگها در همون منطقه اتفاقا هم در ابعاد بزرگتر مثلا یک متر در یک متر در کنار یکی از این سنگها یه سنگ کوچک سی و پنج سانتی تقریبا مثلث در روی خاک هست که نصفش زیر خاکه و جنس اون سنگ با اون سنگها تفاوت داره. دستگاه اونجا رو سنس میکرد اینبار با آیدی 46 و میتر آهن حدود 16+ فکر کردم داره سنگ رو سنس می کنه تکونش دادم این بر دیدم دوباره سنس میکنه و دیدم سنگه رو که برداشته ام زیرش لانه مورچه ها هست یعنی در زیرش خاک نرم دیده میشد که مورچه ها از خاک به تعداد زیاد بالا پایین میامدند. مشخص بود سنس سطحیه حداکثر در نیم متری و ابعاد سنس هم شاید سی در سی سانت ولی احتمالش هست ....تپه ای سکو مانند بود که یورد یه خان و ...بوده
فکر نمی کنم اشکالی در دستگاه باشه.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 10 تیر1398 - 5:05am
مدیر سایت
مدیر سایت

delta2014 نوشته است:
سلام
با لوپ کت۶ دقیق تر تست میکردم داخل خانه پانصد تومنی را با آیدی حدود 42 تا مثلا 46 نشون میداد با فروی ۱۹+ یا ۲۲+ یا ... لوپ ۶۰ سانتی کت ۶
سوال اینجاست با همون لوپ در دو منطقه ییلاقی که فاصله بین آنها چندین صد کیلومتر هست دستگاه با برخورد با سنگ ها که اندازشون ۵۰ در ۵۰ اکثرا هست با حساسیت ۱۴ یا ۱۵ فرکانس همیشه ۱۰۰ پالس ۲۰۰ تا ۲۱۵ دیلی دستی ۴۰ و اوتوی ۱۹ اسپید ۸ یا ۹ اون سنگها به راحتی سنس میشدند بیش از نود درصد آیدی ۵۸ میدادند و اکثرا میتر آهن ۲۲- عجیب اینه که در ییلاق دور هم همون آیدی را بر سنگ نشون میداد حتی در بعضی جاها هم که حداقل در سطح زمین سنگی دیده نمیشد آیدی ۵۸ نشون میداد و من اعتماد می کردم که احتمالا در ۵ سانتی یا ۱۰ سانتی زیر خاک از همون جنس های سنگ هست.

با این اوضاع چندین مساله پیش میاد. در قبرستانی در اون منطقه که همشون هم از سنگهای گرد مانند ۶۰ در ۶۰ استفاده کرده اند و حدود ۱۵ سانت از ارتفاعشون بیرونه و ۴۰ سانت از پهناشون بیرونه. هی سنس میشدند و همون آیدی و میتر را نشون میدادند. اگه اینا سنگ اهنی یا ذرات آهنی دارند پس اگه در اون قبرها چیزی هم باشه نمیشه گرفت چون دستگاه آهن بالایی را میگیره و نمیتونه پایینی را بگیره؟ اگه نگیره جاهای دیگه هم مثل اون خواهد بود حداقل کل مناطق ییلاق؟
البته در بعضی مکانهای اطراف هم فقط علامت _ میزد تا لحظاتی
اگه حذف اهن غیر فعال بود احتمالا نمیشد کار کرد چون اصلا دیگه فرد اطراف نمیزاشت و می گفت بابا این که سنگها رو میزنه. چون فهمش تا اون حده و نمیشه مبحث فلزیابی رو بهش فهموند اون هم در اونجا....
فکر کنم با حساسیت پایین هم سنس بشن

با این حال در کاوش میان همین نوع سنگها در همون منطقه اتفاقا هم در ابعاد بزرگتر مثلا یک متر در یک متر در کنار یکی از این سنگها یه سنگ کوچک سی و پنج سانتی تقریبا مثلث در روی خاک هست که نصفش زیر خاکه و جنس اون سنگ با اون سنگها تفاوت داره. دستگاه اونجا رو سنس میکرد اینبار با آیدی 46 و میتر آهن حدود 16+ فکر کردم داره سنگ رو سنس می کنه تکونش دادم این بر دیدم دوباره سنس میکنه و دیدم سنگه رو که برداشته ام زیرش لانه مورچه ها هست یعنی در زیرش خاک نرم دیده میشد که مورچه ها از خاک به تعداد زیاد بالا پایین میامدند. مشخص بود سنس سطحیه حداکثر در نیم متری و ابعاد سنس هم شاید سی در سی سانت ولی احتمالش هست ....تپه ای سکو مانند بود که یورد یه خان و ...بوده
فکر نمی کنم اشکالی در دستگاه باشه.

با سلام ؛ به هر حال دستگاه قوي و برد بالا همينه ديگه بايد شناخت اپراتوري رو از عوامل محيطي بالا ببريد !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 10 تیر1398 - 11:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure