انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:51am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 159 , 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

Behrouzzzz نوشته است:
kabahat نوشته است:
دوست عزیز یا ذرات زدین یا اینکه فلز نازک ریز .
در غیر اینصورت میتر مرکز شما حداقل با فریم یک باید از 50 شروع میشد.

دوست عزیز من میتر لوپ ۶۰ اشتباه تایپ کردم میتر ۱۲ بما میده

ما وقت میذاریم اطلاعات شما رو آنالیز میکنیم و این اعداد هر کدام اهمیت داره. اینطوری نمیشه ما نظر بدیم بعد شما بگین نه فلان عدد چیز دیگه بود! بهرحال باز هم فرقی نمیکنه نظر من همون هست که در پست قبلی عرض کردم.

شنبه 2 تیر1397 - 5:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
پیرو مطالب مفید مهندس حمید عزیز و دیگر دوستان
آقا بهروز ، شما ابتدا باید حجم گیری با انواع لوپ رو خوب متوجه بشی که از ارکان مهم این فن هست و دوم فرق اعداد میتر در ابتدای شروع حجمگیری تا مرکز حجم باید حدود 3 تا 5 برابر باشه که این مقدار با توجه به جنس فلز مقداری تفاوت داره ، برای آهن مقداری حجم بیشتری بدست میاد و مس و مفرق هم اگر با خاک در تماس باشن حجم بالا میدن ، که با توجه به تفکیک خوب فلزجو قابل تشخیص هست ، اما اگر مکانی رو سنس داشتید و بوق با میتر مثلا 15 شروع شد و تا حدود 2 متر هم که روی زمین لوپ رو حرکت دادید عدد میتر در طی این حجم دو متری فقط عدد 15 بود و افزایشی نداشت این نقاط به اصطلاح ذرات هست چون میتر سنس در مرکز حجم 3 تا 5 برابر نشده ، فلزات سطحی هم که با میتر 200 الی 800 یا 900 سنس میشن و باز به نسب عمقی که دارن مقداری میتر بالا و پائین میشه ، و فلزات سطحی هیچ حجمی ندارن و فقط یک نقطه در مرکز لوپ سنس خواهد داشت ، موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 3 تیر1397 - 8:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
با سلام
آقا بهروز ، شما ابتدا باید حجم گیری با انواع لوپ رو خوب متوجه بشی که از ارکان مهم این فن هست و دوم فرق اعداد میتر در ابتدای شروع حجمگیری تا مرکز حجم باید حدود 3 تا 5 برابر باشه که این مقدار با توجه به جنس فلز مقداری تفاوت داره ، برای آهن مقداری حجم بیشتری بدست میاد و مس و مفرق هم اگر با خاک در تماس باشن حجم بالا میدن ، که با توجه به تفکیک خوب فلزجو قابل تشخیص هست ، اما اگر مکانی رو سنس داشتید و بوق با میتر مثلا 15 شروع شد و تا حدود 2 متر هم که روی زمین لوپ رو حرکت دادید عدد میتر در طی این حجم دو متری فقط عدد 15 بود و افزایشی نداشت این نقاط به اصطلاح ذرات هست چون میتر سنس در مرکز حجم 3 تا 5 برابر نشده ، فلزات سطحی هم که با میتر 200 الی 800 یا 900 سنس میشن و باز به نسب عمقی که دارن مقداری میتر بالا و پائین میشه ، و فلزات سطحی هیچ حجمی ندارن و فقط یک نقطه در مرکز لوپ سنس خواهد داشت ، موفق باشید

سلام مهندس ما جایی ک دستگاه زدیمو حدود ۷۰ سانت حفاری کردیم بعد دوباره سنس کردیم ب فلز نزدیکتر شدیم.اول عدد میتر ۱۲ الی ۱۳ بود با لوپ ۶۰ بعد حفاری عدد میتر اومد روی ۲۸ خب این مطمعنن سطحی نیست درسته...الان حدود دومتر کندیم خوردیم ب سنگ زردی ک داخلش رگه های سفید داره

سه شنبه 5 تیر1397 - 2:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
با سلام

بعد پیرو حرفتون ک گفتید لوپو تا دو متری حرکت دادید عدد میتر تغییر نکنه...ما لوپو ک حرکت میدیم عدد میتر کم و زیاد میشه...ما جایی و حفاری کردیم ک عدد فرو و آیدی بیشتر بما داد

سه شنبه 5 تیر1397 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهروز جان منظور استاد این بود که اگه جایی سنس داشتین از ابتدای سنس تا اواسط و اواخر اگر همچنان میتر تغییر محسوسی نکرد ذرات هست..مثلا شما یک جایی سنستون از ابتدا میتر سنس15 هست و در حین کاوش این رقم به50 تا70 نرسید وحجم درستی هم نداشتید میشه ذرات البته همیشه هم اینطور نیست بعضی سنگها به خوبی وبا قدرت سنس میشن اما چون رگه هایی رو دارن میشه فهمید فلز هست یا ذرات این هم فقط با حجم مشخص میشه من تجربشو داشتم مرکزیت سنس به نقطه شمالی نزدیک بود واصلا وسط نمی افتاد در صورتی که فلز باید در وسط مرکزیت بده مگر اینکه دو نوع فلز با ابعاد متفاوت باشه که باز هم باید برای فلز بزرگتر حجم بده که واسه من اینطور نبود .. با میتر وحجمگیری ورعایت نکات به راحتی میشه فهمید چه خبره اون زیر

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 5 تیر1397 - 4:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

Behrouzzzz نوشته است:
مهدی نوشته است:
با سلام

بعد پیرو حرفتون ک گفتید لوپو تا دو متری حرکت دادید عدد میتر تغییر نکنه...ما لوپو ک حرکت میدیم عدد میتر کم و زیاد میشه...ما جایی و حفاری کردیم ک عدد فرو و آیدی بیشتر بما داد

با سلام
یک نکته مهمی که از قلم انداختم برای تشخیص تجمع ذرات یا سنگهایی که ذرات و رگه دار هستن در عمق خاک ، اینه که وقتی مکانی حجم خوبی میده که مشابه حجم فلزات هست ولی مرکزیت سنس نمیشه گرفت در این مکان اگر گراند خاموش باشه و لوپ رو در حجم ثابت در همون حالت که سنس میکنه نگه دارید عدد میتر مثلا موقع سنس 30 بود بعد از ثابت نگه داشتن لوپ در روی مکان عدد میتر هر یک الی دو ثانیه قطع و وصل میشه مثلا از 30 میره به 0 و بعد از دو ثانیه دوباره میاد 30 و دو ثانیه بعد دوباره قطع میشه و مدام این مورد تکرار میشه ، این مورد برای رگه ها و مواد معدنی و به اصطلاح ذرات هست که با هر اندازه لوپی این مکان ها تست بشه همین شرایط خواهد بود فقط مقداری عدد میتر فرق میکنه . ولی برای فلز به هیچ وجه نباید عدد میتر یا سنس قطع و وصل بشه ! و وقتی روی حجم ثابت موندید باید بوق یکسره داشته باشه ، موفق باشید @};- :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 6 تیر1397 - 8:49am

با سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز
من امروز با لوپ 45 عنکبوتی یه تستی کردیم بیرون که بیشتر لوپ رو از زمین جدا میکردم حالت حفره نشون میداد یعنی منفی یه مقدار سیم مسی به اندازه مشت دست رو تو زمین به عمق 1متر خیلی ضعیف میگرفت یعنی یه بوق میزد دیگه بوق نمیزد باز بعد از چند بار جابجا شدن رو زمین دوباره بوق میزد باز قطع میشد
و توخونه یه طلای 4گرمی گوشواره گرفتم اصلا هیچ واکنشی نداد ولی به طلای 30 گرمی که جلو لوپ میگرفتم از فاصله 10سانتی واکنش نشون میداد و ایدی هم میشد 34 بعد از سنس طلا
در ضمن ایدی اتومات میشه 20 و تنظیمات فرکانس 200 گروند 2 پالس 160 دیلی دستی 20 انتگرال 40 اسپید 2 حساسیت 20

چرا واکنش به طلا کمه ؟ واشکال برد میتونه از چی باشه

پنج شنبه 14 تیر1397 - 8:47am

ولوپ رو که با اهم متر میگیرم حدود 1.8دهم اهم هست

پنج شنبه 14 تیر1397 - 12:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
دوست عزیز بدون در نظر گرفتن نکات فایل راهنما به جایی نمیرسین! بارها در مورد طلا سوال شده در صورتیکه بخشی رو در راهنما مفصلا به این موضوع اختصاص دادم و اون توضیحات کفایت میکنه. تک تک جملات فایل راهنما رو جدی بگیرین! چیزی رو بیهوده ذکر نکردم.
همینطور سعی کنین با گراند خاموش کار کنین. حالتی که در مورد کار روی زمین فرمودین در اثر روشن بودن گراند هست.

پنج شنبه 14 تیر1397 - 1:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همگی
امروز با لوپ ۶۰ رفتم جایی و دیدم بوق میزنه اما با توجه به بحث عدم وجود مرکزیت و بوق هلالی میدونستم ذرات هست ..نکته ای که کمی باعث نگرانی شد این بود که من برای تست ، حذف آهن رو روشن کردم و گذاشتم روی عدد ۱۶ که سر بیل رو دیگه سنس نمی‌کرد ولی با این حال باز هم خاک رو میزد ! اون هم NON-FERO ..با بیل کمی سطح برداری کردم اندازه ده سانت مجددا تست کردم دیدم دیگه نمیزنه

سوال اینه چرا با وجود حذف آهن و قدرتی که در حذف سر بیل داشت باز هم خاک آلوده رو سنس میکرد ؟؟ چون روی این گزینه حداقل برای حذف ذرات حساب کرده بودم ..گفتم بپرسم آیا راهکاری داره انجام بدم برای حذف ذرات با این گزینه ها یا خبر

جمعه 15 تیر1397 - 2:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 159 , 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure