انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 10:23am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
با سلام ممنون از جواباتون
من تا سوال کردنو یادبگیرم هو...
ببخشید ببخشید منظورم این بود که مثلا یه چاله به عمق یک متر بکنیم و در چاله برای اول بار یه شی بزاریم وبار دوم اون شی رو خارج ویه شی دیگه بزاریم در این صورت میتر تغییر می کنن؟(زمان دفن بودن فلز =0)اندازه شی ها یکی باشد ولی جنس های متفاوت .

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 10:32pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله خب فلزیاب به فلزات مختلف واکنش یکسانی نداره و جنس فلز هم کمی تاثیرگذاره! با این حال کاملا به تنظیمات دستگاه هم بستگی داره. مثلا فلزاتی که عدد تفکیک بالایی دارن روی دیلی بالاتر قوی تر سنس میشن. در صورتیکه فلزاتی که عدد تفکیک کم دارن با دیلی پایین قوی تر سنس میشه. پس به نوعی تنظیم دیلی و حتی بازه انتگرال هم روی عدد میتر برای اهداف مختلف تاثیرگذاره. اما در مجموع باز هم سایز فلز و عمق تاثیر اصلی رو روی عدد میتر داره. به همین دلیل هم هست که عرض کردیم با اندازه گیری ناحیه سنس و پیدا کردن حجم حدودی هدف و با توجه به سایز لوپ و تجربیات قبلی میشه عمق هدف رو تخمین زد.

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
:x ^:)^ گفته ها رو جمع کنی کار یه کتاب اپراتوری رو انجام می دن

چهارشنبه 18 شهریور1394 - 11:21pm
YIM

درود.یک سوال برام پیش اومده دوستان با اهن رباتست کردن یانه.اگه امکان داره دوستان با اهن رباتست کن اطلاع بدن

جمعه 19 شهریور1394 - 1:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

معراج26 نوشته است:
درود.یک سوال برام پیش اومده دوستان با اهن رباتست کردن یانه.اگه امکان داره دوستان با اهن رباتست کن اطلاع بدن

درسته که این تست کاربردی نیست اما من تست کردم و یه مقدار از فلز هم اندازه ی خودش بیشتر میزنه که البته منطقی هم هست با توجه به میدان مغناطیسی دور اهنربا

جمعه 20 شهریور1394 - 10:06am

mhakعزیزایاروخاک تست انجام دادیدیازیرخاک اگه امکان داره دوستان که دستگارودارن زیرخا تست کن ونتیجه روعلام کن اهن روبا مثل جای که دفینه باشه عمل میکنه اگه هرچقد عمق پاین باشه بایدگرفتن اهن روبا به اندازه چهارکیلوراحت باشه

جمعه 20 شهریور1394 - 4:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

BMP نوشته است:
با سلام خدمت دوستان واستاد حمید مهندس بزرگوار من یه تستی را با لوپ 50 معمولی روی یه النگوی مفرغی 1000 سال به بالا که قبلا از یه گور در اومده والان 6 سالی است که در حیاط خونه با شرایط گور و زیر یه لوله ی سیمانی وطاق مانند در عمق 110 cmدفن کردم و بعد خاک ونیم متر هم آجر وخرده بلوک چیدم وروش هم بتون کاری کردم و با فلزجو تست کردم که در اوایل دستگاه ساکت نمیشد بلاخره دیلی را بالا بردم تا 50 وبقیه تنظیمات هم(فرکانس =137 وپهنای پالس = 200 ودیلی اتومات 24 وگراند 5 واسپید 10 وایرون ریجکت 15 وانتگرال هم 44بود و راحت سنس میکرد البته باپهنای پالس 200 میتر عدد 120 را نشان میداد وجالب اینجا بود که با بالا بردن پهنای پالس به 300 عدد میتر به 380 وبوق هم بیشترمیشد ودر آخر با پهنای پالس 500 عدد میتر 999 را نشون مداد وبوق شدید انگار که النگو چسبیده به لوپ است ودر تمام تستها ID=75 راو نشون میداد و النگو را در ایرون ریجکت 18 حذف میکرد فقط رگولاتور 12 در قدرت بالا داغ میکرد ودمای 840 کاملا عادی بود مهندس حمید سوال من اینه که برای حذف ذرات ودر کاوش واقعی میتونیم دیلی را خیلی بالا ببریم ؟ویا همیشه از پهنای پالس بالا استفاده کنیم ؟ممنونم مهندس جان با این شاهکارت

دوست عزیز محل مورد تست رو که اجر نمیذارند! از کجا معلوم که شاید اجر را سنس کرده باشه؟

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 21 شهریور1394 - 3:47am

درودبردوستان عزیزواستادهای زحمت کش خسته نباشید دوستان که دستگارودارن تست انجام دادن با اهن روباداخل خاک اگه انجام دادن بیزحمت بفرمایدچطوربود

شنبه 21 شهریور1394 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

2 lمتر صقف اهن پشت بوم تست کردم بدون نویز سنس شد

شنبه 21 شهریور1394 - 8:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
BMP نوشته است:
با سلام خدمت دوستان واستاد حمید مهندس بزرگوار من یه تستی را با لوپ 50 معمولی روی یه النگوی مفرغی 1000 سال به بالا که قبلا از یه گور در اومده والان 6 سالی است که در حیاط خونه با شرایط گور و زیر یه لوله ی سیمانی وطاق مانند در عمق 110 cmدفن کردم و بعد خاک ونیم متر هم آجر وخرده بلوک چیدم وروش هم بتون کاری کردم و با فلزجو تست کردم که در اوایل دستگاه ساکت نمیشد بلاخره دیلی را بالا بردم تا 50 وبقیه تنظیمات هم(فرکانس =137 وپهنای پالس = 200 ودیلی اتومات 24 وگراند 5 واسپید 10 وایرون ریجکت 15 وانتگرال هم 44بود و راحت سنس میکرد البته باپهنای پالس 200 میتر عدد 120 را نشان میداد وجالب اینجا بود که با بالا بردن پهنای پالس به 300 عدد میتر به 380 وبوق هم بیشترمیشد ودر آخر با پهنای پالس 500 عدد میتر 999 را نشون مداد وبوق شدید انگار که النگو چسبیده به لوپ است ودر تمام تستها ID=75 راو نشون میداد و النگو را در ایرون ریجکت 18 حذف میکرد فقط رگولاتور 12 در قدرت بالا داغ میکرد ودمای 840 کاملا عادی بود مهندس حمید سوال من اینه که برای حذف ذرات ودر کاوش واقعی میتونیم دیلی را خیلی بالا ببریم ؟ویا همیشه از پهنای پالس بالا استفاده کنیم ؟ممنونم مهندس جان با این شاهکارت

دوست عزیز محل مورد تست رو که اجر نمیذارند! از کجا معلوم که شاید اجر را سنس کرده باشه؟

نه آجرها را نمیزنه چون حیاط خونه نسبت به سطح کوچه گودتر بود ومن کل حیاط را با خرده آجر وامثال اون پر کردم[

یکشنبه 21 شهریور1394 - 12:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure