انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:29pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 154 , 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

great-arman نوشته است:
مهدی نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید بزرگوار و یک ایرانی بی کلک و الگوی خیلی از مهندسین دروغی و بی وجدان فعلی در عرصه ساخت نقطه زن !
باید عرض کنم که موردی جالب با فلزجو پیش اومد که جالب دونستم بیان کنم ، جایی رو با ردیاب آنتن خالی بدون هیچ خوراک و فرکانسی در طبیعت گرفتم که بعد با فلزجو با لوپ 50 با میتر 196 سنس شد ، ولی محیط سنس بالا نبود و یک نقطه بود حدوداً ، بعد از 10 سانت خاک برداری میتر سنس به 200 رسید با عدد آی دی 70 که معمولاً با توجه حجم کم محیط سنس نشان از ریز بودن فلز میده که این عدد آی دی با توجه به شرایط کلی سنس فهمیدم که باید فلز مسی خالص باشه ، ، همچنان هر 10 سانت خاک برداری تست سنس میشد تا در عمق حدود 50 شاید مقداری بیشتر یک تیکه سیم خالص مسی حدود 15 سانتی که شاید 10 سال زیر خاک بوده بیرون اومد چون خیلی اکسید و سبز شده بود ، حالا نکته اینجاست همین سیم رو هر طوری جلوی لوپ گرفتیم بیشتر از 20 الی 25 سانت سنس نداشت با تک بوق ، ولی زمانی که زیرخاک بود ابتدا با میتر 196 سنس شد ! :-BD زنده باد طراحی بی نظیر مهندس متین و متفکر ایرانی مهندس حمید عزیز @};- :YMPEACE:

مهندس حمید درسته میتونه الگوی بسیاری از افراد باشه اینو ما هم قبول داریم ولی هستند کسانیکه خلاقیت و هوش ذاتی دارند و نقطه زن سهله از اون بالاتر را هم میتونند طراحی کنند. پس این لحن و ناپخته و ناسنجیده سخن گفتن شما حاکی از یک چیز میتونه باشه اونم خود شیرینی و ...مالی.

دوست عزیز من هیچ از جناب مهدی خوشم نمیاد(به لحاظ اختلاف عقایدی که با ایشون دارم) اما بخاطر احترامی که به مهندس حمید قائلم مجبورم با ادبیات خودتون بهتون پاسخ بدم.

اینکه ممکنه کسانی باشند که حتی باهوشتر و زیرکتر و حتی با سوادتر از مهندس حمید هم باشند آری چرا که نه؟!

اما کدومشون کاری همانند مهندس حمید برای ما کردن؟؟

پس شما هم بهتر ....مال مهندس حمید باشید :D ;)

و البته امثال مهندس حمید @};-

دوشنبه 13 خرداد1397 - 3:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

فکر کنم تو بهتر از ما باشی پس بمال =))

دوشنبه 14 خرداد1397 - 4:22am
مدیر کل
مدیر کل

متاسفانه برخی حمایتها و تعریفات همیشه کار دست ما داده و بیشتر به ضرر ما تمام شده تا به نفع ما! بخصوص آقا مهدی عزیز که گاها با نوع خاص تشکرات خودشون دیگه ما رو بیچاره کردن! :D البته لطف دارن و من ممنون ایشون و بسیاری از دوستان هستم ولی گاهی هم بقول معروف بد دفاع کردن موجب خراب کردن دیگری هست تا تقویت و حمایت!
great-arman عزیز میدونم شاید شما کمی با ما زاویه داشته باشی اما در مورد این جمله "هستند کسانیکه خلاقیت و هوش ذاتی دارند و نقطه زن سهله از اون بالاتر را هم میتونند طراحی کنند" نمیتونم سکوت کنم! میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودش رو به خواب زده نه! لذا با فرض حالت اول چند نکته هست که در پاسخ به شما عرض میکنم:
1- در مورد نقش خلاقیت و هوش توجه داشته باشین چنین پروژه ای به مفهوم واقعی دارای "هزاران" نکته و جزئیات فنی هست که صرف خلاقیت و هوش برای پیاده سازی اونها اصلا کافی نیست. بلکه وقت و انرژی زیادی باید خرج چنین کاری بشه تا به چنین نتیجه ای برسه. تجربه هم بمن ثابت کرده اتفاقا این صبر و حوصله و وقت گذاشتن هست که هر کسی توانش رو نداره وگرنه مهندس و بقول شما آدم باهوش زیاد داریم!
2- چیزی که شما از من دیدین در حد همین پروژه و کارهایی بوده که در زمینه مربوط به فعالیت انجمن انجام دادم. شما از کجا میدونین من در سایر زمینه های فنی چه کارها یا پروژه هایی انجام دادم که از "بالاتر از نقطه زن" نام میبری؟! مگه ممکنه کسی برای اولین بار یک پروژه کار کنه که همین نقطه زن باشه و به چنین نتیجه ای برسه؟ ما هم در حد خودمون خیلی کارها کردیم که اصلا ربطی به اهداف این انجمن نداشته و من هم برخلاف خیلیها اصلا دوست ندارم مسائل رو با هم قاطی کنم. آیا شما میتونی ادعا کنی اگر من در مسائل بالاتری که اسم میبری کاری انجام بدم در نوع خودش نمونه نخواهد بود؟! نه شما و نه من نمیتونیم چنین چیزی بگیم چون کاری که در عمل انجام میشه مهم هست نه حرف و ادعا. موضوع اینجاست اون کسانی که مرتبا در زمینه نقطه زن ادعا داشتن هیچوقت نتونستن کاری در سطح فلزجو انجام بدن و لذا رزومه خیالی در سایر زمینه های نا مرتبط رو به رخ ما کشیدن!!!
3- بیش از 5 ساله که این انجمن رو اداره کردیم. خود مدیریت چنین انجمنی با شرایط موجود در ایران بسیار دشوار و منحصر به فرد بوده. کار کردن روی پروژه های مختلف و نوع ارائه و توضیحات و پشتیبانی و پاسخ سوال دادن حتی در دنیا هم بنظر من نظیری نداشته! دوست عزیز توانایی و قدرت بالقوه هیچوقت ملاک نیست چون توانایی در وجود همه هست. اما ما مجموع این کارها رو کردیم و نتیجه همیشه بدون ادعای اضافی در پیشگاه شما حاضر بوده! واقعا چند نفر دیگه در کل دنیا میشناسین که این کارها رو کرده باشه؟! نمیگم کسی نیست ولی اگر فکر کردین و در پیدا کردن حتی چند نفر با چنین روال کاری توی دنیا به زحمت افتادین حداقل کمی احترام قائل بشین. احترام قلبی و برخورد قدر شناسانه شماست که برای من ارزش داره وگرنه بنده به چاپلوسی و مالیدن کسی نیاز ندارم!!!

دوشنبه 14 خرداد1397 - 1:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

صد در صد با شما موافقم و هیچگونه زاویه و قصد و غرضی نسبت به شما در ذهن ندارم. و همچنین از بابت عمومی کردن این طرح فلزیابتون من به نوبه خود ازشما تشکر میکنم. از این بابت کسی در حد شهامت و شجاعت شما نیس که چنین طرحی را عمومی و چه بسا چنین پشتیبانی ازش بکنه.
حالا شما باور کنید یا نه چنین چیزی رو ما هم با آی سی های AVR دیگر با ADC 12 بیتی طراحی کرده و داریم ازش استفاده میکنیم تفکیک هم داره و ثبات فوق العاده ای هم داره. ولی عرض کردم شهامت و دل شما را نداریم که عمومیش کنیم.
اینو من و شما یقینا قبول داریم که کسی که توانایی طراحی مدارات الکترونیکی را داره و برنامه نویس خوبی باشه میتونه هر چیزی و هر طرحی در ذهن داشته باشه پیادش کنه این حرفه به مانند نقاش و هنرمند برجسته ای هست که ذهنش رو به تصویر بکشه. پس حرفه الکترونیک و برنامه نویسی یک هنر محسوب میشه.
از بابت کاربری که مدام ازتون حمایتهای نابجا داره و اینو میشه در تمامی پستهاش بوضوح دید به این خاطر آزرده خاطر شدم که احساس بی حرمتی این شخص به دیگران را نمودم و چنین برخوردی کردم. اگر موجب ناراحتی شما شدم ازتون پوزش میخوام. @};-

دوشنبه 14 خرداد1397 - 2:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اولا فکر میکنم بعد این مدت میتونم براحتی عرض کنم طرح فلزجو در سطحی هست که میشه از نظر فنی اون رو با معتبر ترین و شناخته شده ترین فلزیاب بازاری "مناسب" برای دفینه یابی یعنی لورنز مقایسه کرد و حداقل در 10 زمینه فنی نسبت به لورنز برتری ذکر کرد که نمیتونین این موارد رو نادیده بگیرین یا بی اهمیت بدونین. حالا هر وقت طرح شما هم در این ابعاد فنی قابل مقایسه با لورنز باشه تازه میتونه با فلزجو هم قیاس بشه! در ثانی شما یا دوستان شما هر کاری در این زمینه کردین جای تبریک و تحسین داره و نیازی هم نیست دل من رو داشته باشین! اما حداقل بعنوان یک محصول تجاری میتونین عرضه کنین و هم خودتون از فواید مادی و حتی معنویش بهره ببرین و هم دیگران امکان خریداری و استفاده داشته باشن. در این مورد بحث عمومی کردن پروژه مطرح نیست. موضوع همینه که ما توی این کار همیشه با ادعاهای اثبات نشده افراد مواجه هستیم. عقل هم قبول نمیکنه کسی پروژه ای در این سطح رو فقط برای استفاده شخصی انجام بده! حالا شما اگر فقط قصد استفاده شخصی دارین لطف کنین حرفی هم ازش نزنین چون بدرد دیگران نمیخوره!

دوشنبه 14 خرداد1397 - 3:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی متشکرم از شما بابت تبریک تان.
در مورد تجاری کردنش فعلا تصمیم خاصی نگرفتم و در این مورد هم دوستانی هم در کار نیست. کار شخصی و پروژه ای را نسبت به کار گروهی ترجیح میدهم. در مورد کارائی و از لحاظ فنی هم نمیخوام در موردش توضیح خاصی بدهم و با هر فلزیاب دیگری مقایسش کنم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 14 خرداد1397 - 4:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
یه زمانی درب هر دستگاه آنالوگی رو باز میکردیم رد پای TL12000 مشهود بود حالا هم ظاهرا نوبت فلزجو شده که تازه همه یادشون افتاده میشه مدار شبیه این هم درست کرد! :D اما بالاغیرتا اگر بنده طرح فلزجو رو منتشر نمیکردم شما چطور میخواستین حتی در بخش ساده مداری تا این حد شبیه فلزجو کار کنین در حالیکه مدار دیجیتال بالای 90 درصد به بخش برنامه بستگی داره؟! شما حتی در بخش مدار هم در حد قابل ملاحظه ای از بنده اقتباس کردین که صرفا یک مدار پایه فلزیاب پالسی رو در نظر گرفته بودم و حالا از هوش و نبوغ و پروژه های بالاتر از نقطه زن هم دم میزنین؟! همینکه راه به شما و بسیاری نشان داده شده کار کوچکی نبوده. بهرحال کار شما فعلا فقط برای خودتون هست و در هر سطحی هم باشه بدرد دیگری نمیخوره و قابل ارزش سنجی نیست و ارتباطی هم به فلزجو یا موضوع این تاپیک نداره. هر وقت تصمیم گرفتین به هر شکلی در موردش توضیح بدین یا حتی برای فروش بذارین میتونین تاپیکی برای این کار باز کنین.

دوشنبه 14 خرداد1397 - 6:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بلحاظ مداری مطمئن باشید با مدار شما فرق داره چه بسا که در چند جایی هم خودتون گفتید که بیس مدار یکی هست پس اگر که اینو قبول دارین پس مطمئنا خودتون هم از جایی اقتباس کردین که کردین. مدار من مطمئن باشید که نه lf357 , lf157 داره و نه بلحاظ قطعات آپ آمپش با قطعات شما یکی هست. اتفاقا مدار شما که کاملا شبیه یکی از مدارات انجمن خودتونه چند سالی قبل گذاشته شده یعنی همون مدار هستش که شما فقط برنامه آنرا ارتقاء دادین پس از این بابت نمیتونین ادعائی بر کپی از فلزجو داشته باشین اگر خلاف این موضوع هستش پس خودتون هم کپی کردین.
بگذریم برنامتون را با بسکام ارتقاء دادین در صورتیکه خودتون هم میدونین xmega رو درکامپایلر gcc و یا IAR بهتر هست برنامش نوشته بشه. چون بسکام بدرد چراغ روشن خاموش کردن هست.

دوشنبه 14 خرداد1397 - 6:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مجبور شدم لابلای انجمن را بگردم. این تاپیک همون مدار هست که در 7 آبان 93 ایجاد شده یعنی 2 ماه قبل از ایجاد تاپیک فلزجو.

viewtopic.php?f=8&t=2004

مدار شما از هر لحاظی شبیه این مدار هست تا حتی در برنامه آن هم همون 300 بار استفاده کاربر گنجانده شده.
مهندس کپی کار شما خودتون اختراع دیگران را اختراع میکنین دم از نابغه بودن و مقایسه با لورنز هم میکنید :))

دوشنبه 14 خرداد1397 - 6:46pm
مدیر کل
مدیر کل

تصویر مدارتون رو گذاشتین و همه میتونن ببینن و درش بحثی نیست. فلزجو هم اگر بصورت اس ام دی مونتاژ بشه بسیار شبیه این خواهد بود و عوض کردن برخی جزئیات مثل شماره آیسی آپ امپ (!) سبب نمیشه شباهت تا این حد زیاد قابل صرفنظر باشه! درسته فلزجو بلحاظ داشتن یک مدار پایه ای برای فلزیاب پالسی و متکی بودن بر نرم افزار تقریبا شبیه بخشهایی از همه مدارات پالسی هست! اما عین هیچکدوم نیست و حتی تقریبا در همه بخشهای معمول و کلیشه ای هم از نظر شماره و مقادیر قطعات کاملا متفاوت هست که نشان میده روی تک تک اونها کار شده. چیزی که هیچ یک از مدعیان امر تا قبل این حتی در همین سطح پیش پا افتاده هم انجام نداده بودن. حالا هم که شما مشخصا طبق تصویری که همه میبینن همون راه بنده رو رفتین و من رو به کپی متهم میکنین!!! خود اینجور برخوردها نشانه درجه انصاف و در عین حال درجه سواد و بسیاری چیزهای دیگست. شاهکار دیگتون هم که نظر دادن در مورد سیستم برنامه نویسی فلزجو بود! دوست عزیز بارها عرض کردم برنامه فلزجو با زبان سی توام با اسمبلی نوشته شده! فکر نمیکنم نیازی باشه وقتی بنده این همه اطلاعات فنی کارم رو تا حالا منتشر کردم و در انجمن توضیح دادم در این مورد بخوام دروغی بگم! با بسکام هم خیلی کارها میشه انجام داد ولی فکر نمیکنم اصلا چنین پروژه ای با بسکام قابل پیاده سازی باشه. وانگهی اگر بقول شما بسکام فقط بدرد چراغ روشن و خاموش کردن بخوره (که البته اینطور نیست و خود چنین اظهار نظری از یک آدم با سواد بعیده!) پس چطور چنین پروژه ای با بسکام پیاده شده و اصلا شما طبق چه آنالیز فنی نتیجه گرفتین که از بسکام استفاده شده؟! این حرف رو جای دیگه هم گفتین و من پاسخ دادم و واقعا از یک مدعی مثل شما بعیده که چطور این نظرات اشتباه خودتون رو مرتبا تکرار میکنین؟

دوشنبه 14 خرداد1397 - 6:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 154 , 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure