انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 4:42pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام

سلام عرض میکنم خدمت همه ی دوستان الاخصوص مهندس حمید گرامی و سال نو رو به تک تک شما دوستان تبریک میگم
مهندس جان چند روز پیش با فلزجو و فریم 1.5 تپه ای مصنوعی رو که 4-3 متر از ارتفاعش طی سال ها کم شده بود رو تست کردیم . با وجود شرایطی بحرانی و پر ریسک محدوده ای حدود 2*2 رو با مقادیر سنس در لبه 60 و سنس در مرکز حدود 130 با قدرت و سرعت زیاد سنس داشتم . و ب محض خروج از محدوده سنس قطع میشد . تنظیمات هم فرکانس 100 و پهنا پالس 175 و دیلی دستی 40 و دیلی اتو 18 و حساسیت 18 و سرعت 8 و انتگرال 44 و گراند 3 به علت آلوده بودن مکان بعضی تنظیمات یا خیلی کمن یا خیلی زیاد !!!! چون تپه دقیقا" گوشه ی یه قبرستون در وسط روستا بود و پر از آشغال و چهارچوب فلزی قبر و حفره و .... !!!! البته ناگفته نماند با اینکه ب سمتمون تیراندازی کردن ولی پناه بر خدا تستمونو انجام دادیم . ضمنا" حذف آهنم روی 7 کار میکرد و و موقع سنس هدف non-fe +7 رو نشون میداد . دوستان ادعا میکردن که کار دارای نسخه هست ... جالبم اینجاست که در عمق 1.5 یه کتیبه با تصویر از خود سردار و نمای شکار و بزمشو هم پیدا کردیم و در عمق 2 متری اسکلتی پیدا شد . با این تفاسیر بنظر شما جنس کار و عمقش چقدر میتونه باشه ؟!!!!
با تشکر از همتون

دوشنبه 13 فروردین1397 - 11:08pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
با حساسیت 18 و اسپید 8 قاعدتا اگر هدف فلزی درستی رو سنس کرده باشین باید میتر سنس در کناره ها از رقم پایین تری شروع بشه! ولی فکر میکنم علت انتخاب گراند 3 بوده که سنس رو ضعیف تر و کناره ها رو تا حدی تضعیف کرده. اگر از گراند بالاتر استفاده میکردین یا کلا گراند رو خاموش و در عوض حساسیت رو کمتر میذاشتین بنظر من نتیجه بهتر توام با حجم بزرگتر و واقعی تر و میتر سنس بیشتر در مرکز بدست میومد.
تفکیک نشان از این داره که اگر فلزی در کار باشه غیر آهنی هست. اگر ID هم ذکر میکردین بهتر مشخص میشد. در هر صورت عمق فلز احتمالی با این مشخصات سنس بیشتر از 4 متر نیست و با احتمال بیشتر حدود 3 متر باید باشه.

سه شنبه 13 فروردین1397 - 12:28am

سلام، روزتون بخیر
مهندس جان اخیرا به یک کاوش رفتم که به موردی عجیب برخوردم.
محل منزل یکی از آشنایان دوستانم بود.در ده متری منزلشون یک رود بزرگ و کمی بالاتر یک قلعه قدیمی هست که دست نخورده باقی مونده و چند تومولوس هم در نزدیکیش هست.
ایشون که خودش دستی در کار داشت گویا توسط چندتا از افرادی که بقول خودش موکل داشتن از محل با خبر شده بوده و بهش اطلاع داده بودن که باری در حد خزانه زیر زاغه خانشان هست.

خلاصه محل رو هم حفاری کرده بودن ولی در طی حفاری گاز طلا میگیرشون و حالشون بد میشه و یک نفرشون که بیهوش شده بوده رو بزحمت خارج میکنن. خودشون میگن بویی شبیه بوی فاضلاب داشته و مطمینن که فاضلابی اونجا نیست. بعدش این بندگان خدا سقف زاغه رو خراب کرده بودن و اون قسمت رو هم پوشونده بودن.
ما که برای دستگاه زدن اون قسمت رفتیم حدودا 1.5 متر خاک،خشت، آجر و مصالح روی اون قسمت تلنبار شده بود و مقداری شیب داشت.
توسط لوپ 1*1 شروع کردیم ، از 40cmقبل از شیب سنس شروع شد تا بالای شیب که دیگه به دیوار زاغه می رسید و نمیشد جلوتر رفت. از نقطه اول تا بالای شیب همینطور میتر بالاتر میرفت و نکته عجیب اینجا بود میتر سنس حتی در بالای شیب تا 200 و 300 هم رفت درصورتی که هیچ فلز بزرگ سطحی و حتی تا عمق 3متر اونجا نمیتونست باشه چون خاک رو خودشون ریخته بودن و از طرف دیگه کاملا هم محدوده میداد. و محدوده از قبل شیب تا بالای اون حدودا 3 متر و از کنار هم تا جایی که میشد دستگاه زد سنس داشت(عرض زاغه 2.5 متر بود)

بعد از اون با لوپ 60 تست کردم که سنس از قبل ضعیفتر ولی همچنان خوب بود.

مهندس جان سوال من اینه که با توجه به اینکه تا عمق 3متر مطمینا چیزی اونجا نیست چجور چنین سیگنال قوی و محدوده خوبی میداد؟ آیا گاز طلا واقعا ممکنه اینقد قوی حس بشه . وبا توجه به اطلاعات سنس زیر مخصوصا ID حول و هوش 70 نظر شما چیه؟
از دوستان کسی اطلاعاتیدر مورد گاز طلا داره ممنون میشم دراختیار بذاره.

تنظیمات برای لوپ1*1
f=100 - p=185 - D=42 - G=off - S=8 - sensivity=15

اطلاعات سنس:
در ابتدای محدوده: Meter:15 - ID=60 - nonFe=+35
1 متر بعد: meter=30 - ID=57 - nonfe=30
بالای شیب: meter=110 - ID=66-70 - nonfe=25
میتر قویتر هم درکنار دیوار سنس میشد که بخاطر احتمال اثر دیواره اونو ذکر نکردم.
ممنون @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 14 فروردین1397 - 5:05pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
ابتدا باید عرض کنم کار روی جاهایی که به تازگی پر شده کمی مشکل هست چون ممکنه فلزاتی حین کار در اون ناحیه ریخته باشن که دستگاه اونها رو سنس بکنه! ولی در مجموع نتایج سنس شما بنظر میاد فلز بزرگ غیر آهنی در اونجا وجود داشته باشه که عمقش هم نمیتونه از 4 متر بیشتر باشه. اگر میتر سنس رو با چند کویل مختلف بررسی و اعلام میکردین عمق هدف بهتر مشخص میشد.
چیزی که اصطلاحا گاز طلا گفته میشه بخودی خود روی سنس فلزیاب اثر محسوسی نداره. اما هاله یک فلز بزرگ و قدیمی مدفون میتونه در حدی قابل ملاحظه سنس قویتر و حجم سنس بیشتر بهمراه داشته باشه.

سه شنبه 14 فروردین1397 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز متاسفانه زمینتون زمین با ارزشی ولی نتیجه گرفتن ازش با فلزجو و سایر دست سازها بسیار مشکله.
خاکش پختست و سفال پراکنده و اهک بعد زغال و چند رقم مدل خاک دیگر.
حساسیت رو بزارین ۱۰ الی ۱۲ فریم رو هم هر چه قدر میشه بکشین بالا تا بوقهای اضافی کم بشه یا حذف بشه .
ولی در کل تو اون زمین بسیار سخته با فلزجو کار کرد .
یه همچین موردی برام پیش اومده بود که کلا سیستم رو جمع کردم.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 14 فروردین1397 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هنرجو جان این اصلا ربطی به دست ساز بودن یا شرکتی بودن سیستم نداره هر زمینی رو بکنن و دوباره پر کنن سیستم دچار اختلال میشه بدتر اینکه املاح هم داشته باشه قدرت فلزجو هم زیاده مشکل رو بیشتر میکنه اما این همه اپشن مگه میشه مگه داریم...دوست عزیز بردار شریف گل فقط یک راه هست خاک چاله رو خارج کنی وبعد با لوپ کار کنی اگه عرض چاله 2.5 هست بالوپ 1 میتونی راحت داخلش کار کنی این که دیگه کاریی نداره یا اگه مقدور نیست که کل خاک رو دوباره خارج کنی حداقل به اندازه 50 سانت به عرض چاله خاک برداری کن وبا لوپ 60 که جواب داده بود اگر که عدد میتر بیشتر از قبل بود ریسک حفاری رو داره.منم یک مشکلی تو یکی از همین زمینها داشتم سیستم دقیقا به مصاحت اون نقطه که فکر کنم30متر مربع بود ساکت نمیشد لوپ هم عنکبوتی 80 بود تنظیمات رو هم تا دلتون بخواد کم و زیاد کردم هیچ راهی نداد و فقط تو اون خاک این مشکل رو داشتم اما 100 متر پایینتر تو خاک دیگه انگار نه انگار که سیستم مجهز به سیستم صوتی هست لال بود اما با لوپ 1 مربع که کاملا معمولی هست واز نظر برد با لوپ 80 عنکبوتی شاید نزدیک هم باشه بدون هیچ سرو صدایی تو اون زمین میشد کار کرد پس لوپ هم میتونه تاثیر خوب یا بد بزاره

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 14 فروردین1397 - 12:34am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
با توجه به اینکه در 10 متریه منزلشان رودخانه بزرگ بوده مطمئناً بوی بد به خاطر املاح و مواد معدنی که سالها در زیرخاک حاشیه رودخانه خوابیده وجود خواهد داشت که طبیعی هست ! و هر بویی دلیل بر وجود جنس نیست و در هر مکانی هم جنس بویی نداره جز مواردی خاص ، و در قدیم برای بیشتر مکانهایی که جنس زیادی داشته باشه هواکش تعبیه میشده برای تهویه هوای داخل خزانه یا اتاقک ! در ضمن هرگز با تخیلات و موکل خودتون رو بیچاره و آواره نکنید !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 15 فروردین1397 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سلام
با توجه به اینکه در 10 متریه منزلشان رودخانه بزرگ بوده مطمئناً بوی بد به خاطر املاح و مواد معدنی که سالها در زیرخاک حاشیه رودخانه خوابیده وجود خواهد داشت که طبیعی هست ! و هر بویی دلیل بر وجود جنس نیست و در هر مکانی هم جنس بویی نداره جز مواردی خاص ، و در قدیم برای بیشتر مکانهایی که جنس زیادی داشته باشه هواکش تعبیه میشده برای تهویه هوای داخل خزانه یا اتاقک ! در ضمن هرگز با تخیلات و موکل خودتون رو بیچاره و آواره نکنید !

بسیار عالی ،کاملا موافقم
:ymapplause:

چهارشنبه 15 فروردین1397 - 12:28pm

از نظرات مفید و دقیق دوستان بسیار ممنونم :x @};-

آقا مهدی درست می فرمایید بنده خودم هم اصلا به این موکل دارها اعتماد ندارم و به هیچ وجه سمتشون هم نمیرم، اکثریتی هم که من ازشون خبر دارم بجز مشتی شیاد چیزی نیستن.
هنرجو جان فرمایشتون در مورد خاک و مصالح منطقه درسته و یکی از دلایل شک خودم هم همین بود ولی از یک طرف من خودم تابحال با فلزجو بجز فلز شکار نکردم و در مناطق مختلف که با دستگاه کار کردم با وجود آهک، زغال، سفال و نا خالصی های زیاد تابحال برام پیش نیومده که هدف کاذب بزنم؛ بیشتر شکّم هم بخاطر بعضی تجارب دوستان بود که در مورد گرفتن آهک و سفال بیان کرده بودن.
البته تا جایی که میشد با پایین آوردن پهنا تا 185 و کم کردن حساسیت و بالا بردن دیلی سعی کردم این مسیله پیش نیاد.

در هر صورت قرار شد طبق نظر دوستان حداقل خاک شیب رو صافش کنن هرچند از حفاری اونجا میترسن و بعد دوباره دستگاه زده بشه.
انشاله اگر اتفاق خوبی افتاد حتما در فروم به اشتراک میزارم.
متشکر از دوستان التماس دعا @};-

پنج شنبه 16 فروردین1397 - 10:56am

بهرام نوشته است:
هنرجو جان این اصلا ربطی به دست ساز بودن یا شرکتی بودن سیستم نداره هر زمینی رو بکنن و دوباره پر کنن سیستم دچار اختلال میشه بدتر اینکه املاح هم داشته باشه قدرت فلزجو هم زیاده مشکل رو بیشتر میکنه اما این همه اپشن مگه میشه مگه داریم...دوست عزیز بردار شریف گل فقط یک راه هست خاک چاله رو خارج کنی وبعد با لوپ کار کنی اگه عرض چاله 2.5 هست بالوپ 1 میتونی راحت داخلش کار کنی این که دیگه کاریی نداره یا اگه مقدور نیست که کل خاک رو دوباره خارج کنی حداقل به اندازه 50 سانت به عرض چاله خاک برداری کن وبا لوپ 60 که جواب داده بود اگر که عدد میتر بیشتر از قبل بود ریسک حفاری رو داره.منم یک مشکلی تو یکی از همین زمینها داشتم سیستم دقیقا به مصاحت اون نقطه که فکر کنم30متر مربع بود ساکت نمیشد لوپ هم عنکبوتی 80 بود تنظیمات رو هم تا دلتون بخواد کم و زیاد کردم هیچ راهی نداد و فقط تو اون خاک این مشکل رو داشتم اما 100 متر پایینتر تو خاک دیگه انگار نه انگار که سیستم مجهز به سیستم صوتی هست لال بود اما با لوپ 1 مربع که کاملا معمولی هست واز نظر برد با لوپ 80 عنکبوتی شاید نزدیک هم باشه بدون هیچ سرو صدایی تو اون زمین میشد کار کرد پس لوپ هم میتونه تاثیر خوب یا بد بزاره

بهرام جان تو اون زمین که 30متر مربع سنس داشتین احتمالا دکل برق فشار قوی نبود؟
چون برای خودم پیش اومدکه داخل یک زمین کوهستانی، محدوده ای به همون بزرگی سنس داشتم و همراهان که صدای دستگاه رو میشنیدن، تصور کردن صدرصد یه چیزی هست ولی من گفتم یه اشکالی هست؛ بعد که دقت کردم دیدم میتر سنس نوسان داره و از 0 تا عددی حدود 200 میرفت و دوباره برمیگشت، تا اینکه متوجه دکل برق فشار قوی بالای سرم شدم و فهمیدم که اثرات اون بوده.
جالب اینکه هرچی از دکل دورتر میشدم میتر کمتر میشد تا حدود 100 متری اون که دستگاه تقریبا ساکت و پایدار میشد.
بعد که براشون توضیح دادم از دکل برق بوده خود فردی که مکان رو به ما معرفی کرده بود تایید کرد و توضیح داد که قبلا هم یه نفر با دستگاه(شرکتی،میگفت دستگاهش تصویری بوده) آورده بوده برای کاوش و گویا دستگاه اون بنده خدا در حین کاوش سوخته بوده و طرف شاکی شده بوده که تقصیر دکل برقه.
البته بنده مطلع نیستم که واقعا دستگاهش سوخته بوده یا نه ولی خوشبختانه برای فلزجو که مشکلی پیش نیومد.

پنج شنبه 16 فروردین1397 - 2:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure