انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 12:28am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان و اساتید به خصوص مهندس حمید عزیز.بنده به دلیل مشغله زیاد مدت طولانی بود که نتونستم برای کاووش برم ولی بالاخره تو این هفته یه جا برای کاووش رفتیم که به یه نکته برخورد کردم که گفتم از شما بزرگواران هم بپرسم.
یه محیط به اندازه 1000 متر مربع منطقه کوهی حدود 4ساعت کار مداوم باتنظیمات مختلف که در سه نقطه بوق مشکوک که در هر سه نقطه عدد تفکیک حدود 64 تا 82 و nonfe +12تا +24 عدد سنس از کناره ها 30 و مرکز نهایتا تا140 بالا میومد.تنظیمات هم:
فرکانس 35تا 200 پهنای پالس 180 تا 250 انتگرال 44 دیلی اتو 18 دیلی دستی 35 تا 50 اسپید 7 گراند 5 البته با گراند خاموش هم تست کردم. ابعادی که میداد با لوپ 60 حدود 1در1 بود که بعداز نیم متر کندن به یه لایه ضخیم آهک سفت برخوردیم که حدودا 20 سانت ضخامتش بود و هر چقدر حفاری میکردیم همراه با کندنش سنس هم عقب میرفت که در نهایت بد از از بین بردنش سنس هم از بین رفت دقیقا در هر سه قسمت موارد مشابه بود که واقعا مونده بودم چیکار کنم. اگر طولانی شد ببخشید منتظر راهنماییتون هستم.ممنون.

سه شنبه 24 بهمن1396 - 8:34pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
اگر این مواردی که گفتین واقعا درست باشه جزو حالات استثنایی هست که بندرت پیش میاد. اصلا باید دید این لایه آهک 20 سانتی دقیقا چی بوده که در 3 مکان مختلف تکرار شده و تا این حد هم سنس قوی توام با تفکیک مشکوک به جنس با ارزش داده؟! بهرحال در این شرایط تنظیمات چندان کمک کننده نیست و فقط دقت به مرکزیت سنس هدف جهت تشخیص فلز و همینطور استفاده از کویلهای بزرگتر طبق تجربه میتونه کمک کنه. عجالتا با توجه به قدرت سنس و تفکیک و حجم سنس که ملاحظه کردین قاعدتا اگر مورد مشابهی در اون منطقه وجود داشته باشه متوجه میشین و از حفاری بیمورد جلوگیری میشه. در واقع ترکیب میتر سنس و مشخصات تفکیک در این دستگاه خاص چیزی هست که میتونه بصورت مقایسه ای خطاهای اینچنینی رو در یک منطقه مشخص بکنه وگرنه در سایر دستگاهها چنین موارد خطایی به همین شکل سنس میشن و راه تشخیص خاصی هم وجود نداره.

سه شنبه 24 بهمن1396 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یه پیشنهاد میدم به جنابعالی دوست عزیز زمانی که میتر مرکز از صد گذشت بعد تشخیص مشخصات فلز .اسپید رو بیارین رو ده و حرکت لوپ رو دو برابر یا سه برابر کنین چون سنس فلز خیلی قویه با حرکت سریع لوپ هم دستگاه بوق می زنه ولی اگه ذرات باشه دستگاه رد میده.
البته فرکانس از صد بیشتر باشه

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 24 بهمن1396 - 9:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین.
اگر این مواردی که گفتین واقعا درست باشه جزو حالات استثنایی هست که بندرت پیش میاد. اصلا باید دید این لایه آهک 20 سانتی دقیقا چی بوده که در 3 مکان مختلف تکرار شده و تا این حد هم سنس قوی توام با تفکیک مشکوک به جنس با ارزش داده؟! بهرحال در این شرایط تنظیمات چندان کمک کننده نیست و فقط دقت به مرکزیت سنس هدف جهت تشخیص فلز و همینطور استفاده از کویلهای بزرگتر طبق تجربه میتونه کمک کنه. عجالتا با توجه به قدرت سنس و تفکیک و حجم سنس که ملاحظه کردین قاعدتا اگر مورد مشابهی در اون منطقه وجود داشته باشه متوجه میشین و از حفاری بیمورد جلوگیری میشه. در واقع ترکیب میتر سنس و مشخصات تفکیک در این دستگاه خاص چیزی هست که میتونه بصورت مقایسه ای خطاهای اینچنینی رو در یک منطقه مشخص بکنه وگرنه در سایر دستگاهها چنین موارد خطایی به همین شکل سنس میشن و راه تشخیص خاصی هم وجود نداره.

ممنون مهندس بابت پاسختون.البته با فریم 1در1 هم تست کردم که نتیجه تقریبا یکسان بود و موقعی که سنس در مرکز به بالاترین حد خودش میرسید لوپ رو آروم از زمین بالا میآوردم که کم کم از قدرت سنس کم میشد.واقعا واسه خودمم عجیب بود همه جور تستی هم گرفتم ولی باز خطا میشد. متاسفانه یادم رفت از لایه آهکی عکس بگیرم.مورد دیگه هم اینکه وقتی تیکه های بزرگی که خارج شده بود رو تست کردم وقتی که به لوپ کاملا میچسبید سنس میشد.

سه شنبه 24 بهمن1396 - 10:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

هنرجو نوشته است:
یه پیشنهاد میدم به جنابعالی دوست عزیز زمانی که میتر مرکز از صد گذشت بعد تشخیص مشخصات فلز .اسپید رو بیارین رو ده و حرکت لوپ رو دو برابر یا سه برابر کنین چون سنس فلز خیلی قویه با حرکت سریع لوپ هم دستگاه بوق می زنه ولی اگه ذرات باشه دستگاه رد میده.
البته فرکانس از صد بیشتر باشه

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییتون.حتما دفعه بعدی از این روش استفاده میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم.

سه شنبه 24 بهمن1396 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز همچین موردی را من هم تجربه کرده ام. تقریبا با مشخصات گفته شما سنس داشتم که پس از بیرون آوردن لایه آهکی در بیرون از چاله نیز توسط دستگاه سنس میشد.

چهارشنبه 24 بهمن1396 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی شب وروزتون خوش...دوستان یک سوالی داشتم میخواستم یک تایپیک جدا ایجاد کنم دیدم الکی انجمن شلوغ نشه بهتره :D البته سوال کلا مربوط به فلزجو واپراتوری هست...واسه من پیش اومده البته که گفتم شاید واسه این هم راهکاری دوستان داشته باشن...حدودا تابستون گذشته با فلزجو تو یک زمین کشاورزی نزدیک به 15 مورد سنس داشتم که خیلاشون حذف میشدن چند موردی که موند حجم گیری و غیر...... با سنگهای اونجا نشونه گذاری کردم اما شب تونستم دو مورد رو پیدا کنم تو تاریکی باز مجبور شدم صبح زود برم که محل رو دوباره ارزیابی کنم تا حالا همچین مشکلی رو داشتین که چند مورد نشونه گذاری کنین واسه حفاری چطور تو شب بدون مهتاب پیداشون کنیم چون همه جا نمیشه خیلی تابلو نشونه گذاشت شک بر انگیزه حتی اگه چند متر اونطرف تر بخوایم علامتی چیزی بزاریم میدونید که ملت دیگه مثل قدیما ساده نیستن :D در این مورد اگه نظری دارین حتما بگین چون این یکی هم جزء موارد اپراتوری محسوب میشه :ymparty: ...تنها چیزی که به ذهنم رسید درست کردن فرستنده گیرنده 27 مگاهرتزی یا همون کنترل از راه دور به کمک دیود مات بود یا یک بیزر..

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 24 بهمن1396 - 1:44am
مدیر کل
مدیر کل

بهرام عزیز مجددا به فلزجو خوش اومدین! :D
بنظر من استفاده از GPS موجود روی گوشی موبایل میتونه یکی از روشهای خوب باشه. مهم نیست نقشه اون مکان و نرم افزارش دقیقا چی باشه ؛ مهم این هست که بتونین نقطه مورد نظر رو پس از کاوش داخل جی پی اس علامت بزنین و ذخیره کنین تا بعدا بتونین براحتی پیداش کنین. هر نقطه رو هم میتونین با اسمی خاص سیو کنین تا براتون مشخص تر باشه. معمولا نرم افزارها یا دستگاههای جی پی اس که بخشی مربوط به حرکت و مسیر یابی پیاده دارن یا بصورت حرفه ای برای کوهنوردی و امثالهم طراحی شدن برای این منظور مناسب تر هستن و خودشون شما رو به سمت نقطه سیو شده هدایت میکنن! البته دقت جی پی اس بستگی به مدلش داره و در فضای باز با توجه به پوشش ماهواره ای کامل قاعدتا با خطایی کمتر از 3 متر میتونین نقطه رو مشخص کنین. اگر جی پی اس نقشه برداری باشه از این هم دقیق تر هست. بهرحال نیاز به یک نشانه گذاری خیلی کوچک روی خود نقطه مورد نظر وجود داره که بنظرم در شعاع حداکثر 3 متری دیگه پیدا کردن نشانه هر چند کوچک نباید کار سختی باشه.

چهارشنبه 24 بهمن1396 - 2:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به روی ماه مهندس انشالله که خوب باشین :ymhug:
بله تو فکر تهیه یک مدل کاملش بودم البته موبایل من سخت افزارشو رو نداره :-s قبلا هم حدودا برای اولین بار نزدیک به12 سال پیش با این تکنولوژی اشنا شدم اخه یکی از فامیلا تو صنایع و معادن داشت وطرز کارش رو هم تا حدودی یاد دادن واقعا عالیه....این راهکار در نوع خودش بی نظیره اما راهکار دیگه ایی هم اگه دوستان دارن دریغ نکنن این ماسماسک مثل موبایله باطریش به هر حال تموم میشه دیگه :D .دوستانی که تو زمینهای کشاورزی کار کردن میدونن که از شروع نقطه کاوش تا پایان شاید 1000 متر شده باشه حالا کمتر یا بیشتر نقطه به نقطش هم شبیه هم واقعا کارو سخت میکنه به نظر سادست اما تو شب خیلی فرق میکنه...مهندس بازم ممنون که راهنمایی کردین.راستی مهندس یک عکس از یک طرف لوپت بزار تو سایت تا بتونیم ماچ کنیم ;;) :D

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 24 بهمن1396 - 3:01am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. خواهش میکنم. ;;) :-* :D

چهارشنبه 25 بهمن1396 - 3:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure