انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 10:26am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 142 , 143 , 144 , 145 , 146 , 147 , 148 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بردوستان عزیزفلزجوخصوصا استاد گلم حمید
خواستم تا موقعی که یه چیزی اززمین بیرون نکشیدم چیزی درمورد اپراطوری ننویسم ویک باره همه رویهو روکنم ولی نشد فعلا چیزجالبی نزدم :D
درموردسنس زمین یه فلزیاب هست که زمینو سنس نمیکنه فلزجو :D من یه جا فلزجوروباحساسیت 17رکانس حدود40بوددیلی 35انتگرال 48پالس 270لوپوبه زمین چسبوندم میتربازوربه 5میرسیدبالوپ 70تخت فکرکردم دستگاه خرابه یه تیکه اهن انداختم دیدم همه چیز عالی بود چندین جارفتم واصلن توزمین خیس به مشکل نخوردم ولی خو جاهایم رفتم که املاح زیاد داشته ودراین مواردمیریم سراغ تنظیمات منحصربه فردفلزجو جاهایی کارکردم با فاصله 5سانت کاوش میکردم
متمعن باشیدجاهی ییلاقی بکرکه میخوفلزات اهنی زیادنباشه دستگاهم خوب ساخته شده باشه با اپراطوری خوب به هیچ مشکلی روبرو نمیشین
الانم اینجا داره میباره بارون بند اومدامان نمیدم بازمیرم کارمیکنم نم داربودن زمین دیگه اصلا برام مهم نیست فقط بارون همون لحظه نباره
موفق باشید @};- ایشالا همه طلا بزنن

پنج شنبه 18 آبان1396 - 4:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا جواد عزیز بنده هم مثل شما چندین جا فلزجو زدم راحت هم کار کردم .اما دو جا کلا سیستم رو جمع کردم .
اولیش زیز خاک به متراژ ۵ در ۵ خشت اهکی بود.که با قدرت بسیار بالا سنس میشد.(حدثم اینه قبلا شاید منبع اب بوده)
دومی هم به گفته شخص اون مکان قبلا کلیسا بود که خاکش اصلا یه طوری بود(شاید پخته بود شاید هم یه چیز دیگه)
سیستم به خود خاک گیر داده بود ول هم نمیکرد.
در چنین مواقعی مشکل از خود زمینه.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 18 آبان1396 - 10:45am
آواتار کاربر

سلام دوستان
تو یه منطقه ی تاریخی هستم قلعه ی دژبانی منطقه ی شمالی کشور هست که قدمت بالایی داره در حین حفاری فقط کوزه شکسته در میاد و دستگاه یه جاهایی بوق میزنه نمیتونم متوجه بشم برای سنگ و املاح بوق میزنه چون قطع میشه و دوباره که سنس میکنم بوق میزنه از دوستان اگه کسی هست بتونه راهنمایی کنه که دستگاه رو تو بهترین حالت تنظیم کنم برای لوپ1×1خیلی ممنون میشم

پنج شنبه 18 آبان1396 - 1:22pm
آواتار کاربر

GOLD نوشته است:
سلام دوستان
تو یه منطقه ی تاریخی هستم قلعه ی دژبانی منطقه ی شمالی کشور هست که قدمت بالایی داره در حین حفاری فقط کوزه شکسته در میاد و دستگاه یه جاهایی بوق میزنه نمیتونم متوجه بشم برای سنگ و املاح بوق میزنه چون قطع میشه و دوباره که سنس میکنم بوق میزنه از دوستان اگه کسی هست بتونه راهنمایی کنه که دستگاه رو تو بهترین حالت تنظیم کنم برای لوپ1×1خیلی ممنون میشم

خودم پیدا کردم نمیشه گفت دستگاه با یه تنظیم خوب کار میکنه باید نسبت به شرایط تنظیم کرد و متوجه شدم که باید فاصله لوپ با زمین رو حتما رعایت کرد من با فاصله بیست سانت از دستگاه جواب خوبی گرفتم

پنج شنبه 18 آبان1396 - 9:13pm
آواتار کاربر

GOLD نوشته است:
GOLD نوشته است:
سلام دوستان

خودم پیدا کردم نمیشه گفت دستگاه با یه تنظیم خوب کار میکنه باید نسبت به شرایط تنظیم کرد و متوجه شدم که باید فاصله لوپ با زمین رو حتما رعایت کرد من با فاصله بیست سانت از دستگاه جواب خوبی گرفتم

متاسفانه به جز کوزه شکسته و مقداری از وسایله حفاران قبلی که در زیر خاک بود و شامل بیل و پتک و کلنگ و قلم چیزه خاصی پیدا نشد

پنج شنبه 18 آبان1396 - 9:16pm
آواتار کاربر

تنظیمات من
دیلی اتوماتیک18
دیلی دستی 30
انتگرال20
فرکانس پالس200
پهنای پالس150
تون8
گرند6
اسپید10
حذف اهن خاموش

پنج شنبه 18 آبان1396 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برادرعزیزدرو
اعداد تفکیکوذکرکنید لطفا
ای دی وفرو
گوزه شکسته البته لعاب دارش فرومیره بالا من اینوشخصا تست کردم با لوپ 1متری کار کن فرکانسو کامل پایین بده 40پالسم کم کن مهمترین تنظیم یعنی دیلی روروی 50قرار بده حساسیت 15بزارلوپم انتگرال 48 حتی میتونی نیم متر فاصله بده بعد سنس داشتی حجم بگیر حجم یکسان دادبکن
بعد داداش من در اینجور جاها ریسک کندنم باید به جون بخری
اگر بتونی با لوپ 1.5در1.5کار کنی بهترمیشد
باز اساتیدببین چه راهنمایی میکنن استفاده کن
من با فروبین 80و90ایدی دقیق یادم نمیادگوزه های لعاب دارشکسته طرح داردراوردم تا نیم مترم ادامه داشت
موفق باشید
@};-

پنج شنبه 18 آبان1396 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اگه می خوایین با فلزجو راحت اپراتوری کنین حساسیت رو بزارین ۱۱ .
در صورت سنس فلز میتر از ۱۳ شروع میشه و بیشتر حساسیت به خاک رو هم حذف میکنه.
و اما میمونه تغریبا ۵۰ درصد برد اضافی فلز مدفون که اگه مهندس حمید لطف کنن توضیح بدن خوب میشه که .
از برد نهایی مدار حساب میشه یا حساسیت پایین.
مثال سنس فلز مثلا با حساسیت ۱۱ هفتاد سانت
با حساسیت ۱۸ سنس در ۹۰ سانت.
در این قسمت ۷۰ تقسیم بر دو میشه یا ۹۰ تقسیم بر دو تا برد نهایی در حساسیت ۱۱ برای فلز مدفون قدیمی به دست بیاد.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

جمعه 18 آبان1396 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
و اما میمونه تغریبا ۵۰ درصد برد اضافی فلز مدفون که اگه مهندس حمید لطف کنن توضیح بدن خوب میشه که .
در این قسمت ۷۰ تقسیم بر دو میشه یا ۹۰ تقسیم بر دو تا برد نهایی در حساسیت ۱۱ برای فلز مدفون قدیمی به دست بیاد.

دوست گرامی بطور خلاصه توضیح میدم (البته اگر سوالتون رو درست متوجه شده باشم!):

حساسیت 11 یعنی حدود 80% برد دستگاه،
پس هرچیزی که با این حساسیت و با کمترین میزان میتر (که حدود 12 یا 13 باید باشه) سنس میشه قاعدتن باید با حساسیت 18 که نهایت برد دستگاه هست تا 20% دورتر هم سنس بشه..
بسته به نوع و اندازه جنس فاصله متفاوت هست اما قانون کلی همینه.

و اون 50% برد اضافه برای فلز مدفون هم بسته به خیلی شرایط هست از جمله جنس فلز و مدت زمانیکه مدفون شده

استاد حمید مطمئنن بهتر توضیح خواهند داد @};-

جمعه 18 آبان1396 - 1:47am
مدیر کل
مدیر کل

هنرجو نوشته است:

ابتدا عرض کنم توصیه من هم بیشتر روی حساسیت بین 10 تا 15 به شرط گراند خاموش هست تا اهداف با میتر تک رقمی که احتمال خطا بودنشون در کاوش عمومی زیاد هست حذف بشن.
اما در مورد 50 درصد برد اضافی برای دفینه قدیمی توجه داشته باشین این یک رقم تخمینی بصورت میانگین هست! مواردی داشتیم که هدف مدفون بصورت ضعیف مثلا در 2 متر سنس شده و پس از حفاری و در اوردن فلز در تست هوایی به زحمت در 1 متری سنس شده! یعنی اثر هاله دفینه سبب افزایش برد به میزان 2 برابر شده. مواردی هم بوده که این تفاوت خیلی کمتر بوده. میزان افزایش برد برای دفینه به عوامل متعدد نظیر جنس فلز ؛ قدمت ؛ شرایط قرارگیری در خاک ؛ آب و هوای منطقه و عمق بستگی داره. این هاله سبب "بزرگتر" شدن و حتی "نزدیکتر" شدن ظاهری هدف به کویل شده و قدرت سنس رو طوری افزایش میده که عملا به افزایش عمقزنی منجر میشه. لذا طبق مجموع تجربیات در کاوش واقعی ما میانگین این افزایش برد رو بصورت یک ضریب 1.5 برابری نسبت به تست هوایی همون فلز پس از استخراج از زمین در نظر میگیریم.
سوال جالبی کردین! شما در هر دو حالت که حساب کنین درصد برد همون هست! دوستمون فرمودن مثلا روی حساسیت 11 شما حدود 80 درصد برد نهایی رو دارین. پس در مثال شما اگر درجه حساسیت برای کار روی زمین و همینطور تست هوایی روی 11 باشه هم دفینه با 80 درصد برد نهایی خودش سنس میشه و هم فلز در تست هوایی با 80 درصد برد نهایی خودش سنس میشه. یعنی اگر شما این فلز رو روی درجه حساسیت 11 در هوا 70 سانت سنس کنین بطور میانگین بعنوان یک دفینه تا 105 سانت با همین درجه حساسیت قابل سنس هست و اگر با حساسیت 18 در هوا تا 90 سانت سنس میشه بعنوان دفینه با همین حساسیت تا 135 سانت قابل سنس هست. نسبت 135 به 105 با نسبت 90 به 70 برابر هست. نکته اینجاست که در مقایسه برد دفینه با تست هوایی درجه حساسیت نباید تغییری بکنه! البته چون ضریب 1.5 برابری برای عمقزنی دفینه یک رقم ثابت و دقیقی نیست در نهایت زیاد هم فرقی نداره چون حساب و کتاب عددی دقیق روی چیزی که به عوامل متعدد مجهول محیطی وابسته هست چندان معنی نداره!

جمعه 18 آبان1396 - 3:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 142 , 143 , 144 , 145 , 146 , 147 , 148 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure