انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 11:55am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
پالسی های قدرتمندی که برای عمق زنی بالا درست شدن ممکنه با تنظیمات نامناسب و لوپ های کوچیک به همچین موادی مقداری حساسیت بدن اگر مخلوطی از ذرات فلز باشن ، ما یا باید عمق بالاتر از 4 متر بخایم یا اینکه تجربه نحوه سنس فلزات با نقطه زن و اپراتوری رو مقداری بیشتر مطالعه کنیم تا مواردی که سنس مربوط به فلزات حجیم و ارزشمند نیست رو حفاری نکنیم ، به هرحال با کمی تجربه و تمرین به خوبی موفق خواهید شد با این نقطه زن فلزجو ! جایی رو زیر خاک با لوپ 50 و اهم لوپ 2/5 با حساسیت 13 پهنای پالس 175 سنس کردم که یک فلز مفرقی گرد 20 سانتی در عمق 1/5 متری بود ! مطمئن باشید فلزی با حجم خوب زیر خاک باشه فلزجو با قدرت سنس میکنه ! خیلی ها مدعی هستن فلان دستگاه اصلا ذرات و سنگ نمیزنه ! دیگه اپراتوران با تجربه براشون ثابت شده هست که همچین دستگاه هایی اولا دست ساز نیستن دوماً هم عمق بالایی نمیتونن بزنن مثل فلزجو ! همین مکان فلز 20 سانتی رو جی پی 5000 خیلی با زحمت میتونست سنس کنه ! ولی فلزجو از 70 سانتی نرسیده به مرکز و روی فلز سنس رو شروع کرده بود ! سپاس از مهندس حمید گرامی @};-

درود بر شما :ymhug:

ضمن تایید مطالبتون لطفن تنظیمات کامل دستگاه رو در رابطه با این کشف بفرمایید
دیلی؟
گراند؟
فرکانس؟
و آیا با تنظیمات متفاوت هم تست کردید یا فقط با یک نوع تنظیم دست به حفاری زدین؟

با سپاس @};-

چهارشنبه 15 شهریور1396 - 2:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ممنونم جناب مهرآفرین
عرض کنم مکانی رو دوستان در گذشته برای تست خرید نقطه زن آماده کرده بودن و من هم فلزجو رو بردم اونجا برای تست ، ابتدا با دوتا آنتن خالی بدون هیچ فرکانسی مکان رو پیدا کردم و بعد با لوپ 50 تخت با اهم 2/5 ! به سمت داخل حجمی که با آنتنها گرفتم رفتم که با کمال تعجب دیدم حدود 1/5 متر از چهار جهت حجم سنس داره ، شروع سنس از حدود میتر 7 شروع و در مرکز حدود 25 میرسید ، وقتی عمق رو بهشون گفتم که حدود 130 تا 140 سانت هست خیلی براشون جالب بود و گفتن که آقا دمت گرم عمق 150 هست ؛ تنظیمات دستگاه دیلی اتومات لوپ 19 دیلی دستی 40 پهنای پالس 170 الی 180 فرکانس 70 الی 100 بازه انتگرال پیشفرض ، اسپید 10 گراند خاموش
با این تنظیمات که بشقاب مفرقی گرد 20 سانتی رو که فقط چندماه زیر خاک رفته به این خوبی سنس کرد اگر چندصد ساله بود خیلی قوی تر با میتر دو برابر سنس میکرد در عمق حداقل 2 متری ! که بسیار عالیه ! درضمن با لوپ 1 متری از حدود 3 متر نرسیده به مرکز سنس شروع میشد ! دوستان برای کسب تجربه باید یک مکان تست داشته باشن که فرق بین سنس فلز واقعی در عمق و فلزات و ذرات سطحی رو بفهمنن که خیلی مهمه ! این رو عرض کنم اگر واقعاً فلزی حجم دار جایی باشه با میتر بالا و حجم خوب فلزجو براتون خواهد گرفت شک نکنید ، ولی ابتدا باید لوپ و کیفیت مدار نرمال باشه ، موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 16 شهریور1396 - 8:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
ممنونم جناب مهرآفرین
عرض کنم مکانی رو دوستان در گذشته برای تست خرید نقطه زن آماده کرده بودن و من هم فلزجو رو بردم اونجا برای تست ، ابتدا با دوتا آنتن خالی بدون هیچ فرکانسی مکان رو پیدا کردم و بعد با لوپ 50 تخت با اهم 2/5 ! به سمت داخل حجمی که با آنتنها گرفتم رفتم که با کمال تعجب دیدم حدود 1/5 متر از چهار جهت حجم سنس داره ، شروع سنس از حدود میتر 7 شروع و در مرکز حدود 25 میرسید ، وقتی عمق رو بهشون گفتم که حدود 130 تا 140 سانت هست خیلی براشون جالب بود و گفتن که آقا دمت گرم عمق 150 هست ؛ تنظیمات دستگاه دیلی اتومات لوپ 19 دیلی دستی 40 پهنای پالس 170 الی 180 فرکانس 70 الی 100 بازه انتگرال پیشفرض ، اسپید 10 گراند خاموش
با این تنظیمات که بشقاب مفرقی گرد 20 سانتی رو که فقط چندماه زیر خاک رفته به این خوبی سنس کرد اگر چندصد ساله بود خیلی قوی تر با میتر دو برابر سنس میکرد در عمق حداقل 2 متری ! که بسیار عالیه ! درضمن با لوپ 1 متری از حدود 3 متر نرسیده به مرکز سنس شروع میشد ! دوستان برای کسب تجربه باید یک مکان تست داشته باشن که فرق بین سنس فلز واقعی در عمق و فلزات و ذرات سطحی رو بفهمنن که خیلی مهمه ! این رو عرض کنم اگر واقعاً فلزی حجم دار جایی باشه با میتر بالا و حجم خوب فلزجو براتون خواهد گرفت شک نکنید ، ولی ابتدا باید لوپ و کیفیت مدار نرمال باشه ، موفق باشید

بسیار سپاسگزارم جناب مهدی :ymhug:

اما توضیحاتی که در توصیف مکان فرمودید بسیار برام آشناست /:)
احتمالن در رستم آباد گیلان نبوده؟ :D

و یک سوال دیگه:
فرمودید که با لوپ یکمتری از سه متری نرسیده به مرکز هدف سنس داشتین!
با این حساب یعنی اینکه یک محوطه 6×6 رو سنس داشتید!!
این کمی عجیب نیست؟ :-?

@};-

جمعه 16 شهریور1396 - 3:24am

سلام دوستان، عیدتونم مبارک
یه سوال داشتم
اگه زیر خاک یه فلز آهنی و طلا کنار هم و چسبیده به هم باشن، اونوقت فلزجو در تفکیک چجوری عمل میکنه؟
چی نشون میده به ما؟ :-?

شنبه 18 شهریور1396 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حذف اهن رو روشن می کنین اهن اتومات حذف میشه

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 18 شهریور1396 - 12:39pm

هنرجو نوشته است:
حذف اهن رو روشن می کنین اهن اتومات حذف میشه

سپاااااااااس :-BD

شنبه 18 شهریور1396 - 12:42pm

یه توضیح واضح در مورد عمق زنی فلزجو میشه بگین
که از کجا بدونیم هدف سنس شده سطحیه یا تو عمق؟
مثلا یک شی ۵ سانتی تو عمق ۳۰ سانتیه
یا یک شی ۴۰ سانتی تو عمق دو متری
ببخشید اگه سوالاتم ابتدایی باشه X_X

شنبه 18 شهریور1396 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

es9 نوشته است:

بهترین و مطمئنترین راه استفاده از لوپهای متفاوت از نظر اندازه میباشد.

شنبه 18 شهریور1396 - 3:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
es9 نوشته است:

والبته توجه به حجم سنس ونواخت تعقیر عدد میتر از ابتدا تا انتهای سنس ودر نهایت استفاده از کناره های لوپهای 30 یا 60 به شکل عمودی یا اریب جهت تشخیص فلزات سطحی و...

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 18 شهریور1396 - 10:43pm

A.D.H1360 نوشته است:
es9 نوشته است:

والبته توجه به حجم سنس ونواخت تعقیر عدد میتر از ابتدا تا انتهای سنس ودر نهایت استفاده از کناره های لوپهای 30 یا 60 به شکل عمودی یا اریب جهت تشخیص فلزات سطحی و...

یعنی اگه از کناره های لوپ استفاده کنیم و نزنه یعنی تو عمقه ولی اگه زد تو سطحه بله؟

یکشنبه 18 شهریور1396 - 12:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure