انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 12:56pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

p00rr11a نوشته است:
هیچ فلزی نبود
با لوپ یک در یک یه حجم 1.5 در 1.5
6 متر هم کندیم
فقط یک بار این مشکل پیش نیومده چند بار شده
یه موردی رو ک خیلی با فلزجو تجربه کردم حساسیت بیش از حد به ریشه درختان و املاحه

دوست عزیز بارها گفته شده که کنار لوپ بزرک لوپ ۳۰ سانتی یا ۶۰ سانتی هم به همراه داشته باشین.به احتمال قوی و بنا به تجربه شما چند عدد فلز کوچک ولی پراکنده سطحی و سنس کردین و با اولین بیلی که به زمین زدین فلز بیرون اومده ولی به خاطر استفاده از لوپ بزرگ دیگه نتونستین بیرون از خاک فلز رو سنس کنین

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 9 مرداد1396 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان عزیزاپراتوری رو خوب مطالعه کنید حتی شده 10بار20بارخداییش شب بوده تا صبح من سرم تو انجمن بوده پس خوب مطالعه کنید بعضی جاها ابرو داری بشه
یه قضیه براتون تعریف کنم
یه جا طرف کفت که نسخه خون اومده نسخه خونده فقط باید دستگاه نقطه رو مشخص کنه از بالا بریم روی مال من رفتم دستگاه زدم بوق داشت ولی میدونستم اون پایین کوفتم نیست
میدونید چی کفتم گفتم نسخه خون بیاداینجا منم 15نفر میارم کل این محوطه رو میکنم حالا یه روز دوروز مهم نیست اگر به جنس رسیدیم من دستگامو اتیش میزنم اگربه جنس نرسیدیم شماها باید تمام زرر زیان منو بدین که نسخه خونه دیگه پیداش نشد
منظور اینه بعضی جاها جای ابرو درمیانه که کم نیاریم وبتونیم سر حرفمون بمونیم

دوشنبه 9 مرداد1396 - 11:04pm

سلام استاد حمید همین الان جنس رسید البته کمی پوسیده هست ولی به نظرم با ارزش باشه و یه مقدار باید به سر و روش دستی بکشم وجالبه که الان تو تست بیرون از خاک هر جور تست میکنم فرو ۷۸ بیشتر نمیشه
در ضمن میخواستم عکسشو بزارم ولی به خاطر مسایل امنیتی نمیشه
در ضمن به بچههای انجمن میگم که بدونن توی انجمن فلز جو مخبر عضو شده هست چون نزدیک ۱۰ مورد پیام مختلف دارم که ازم شماره تلفن و ایمیل خواستن دوستان حواستون باشه هیچ شماره و نشونی نذارید

سه شنبه 9 مرداد1396 - 12:23am

دوستای عزیزم تنظیمات بنده f80 .p250.s14.بازه انتگرال ۴۲.g:off.speed8 .ومیتر ۱۲۵ درمرکز هدف ولوپ ۱.۵ ومساحت سنس ۳*۳.۵ بود

سه شنبه 9 مرداد1396 - 12:34am
کاربر فعال
کاربر فعال

من کاملا فلزجو رو قبول دارم بحث خراب کردن یا ابرو داری نیست دوست عزیز
بحث اینه که سنس الکی هم داره که البته دلیلش اساس کارکرد پالسی هاست اینو باید قبول کرد
بالاخره هر پروژه ای هیچ وقت کامل نیست و ب مرور پیشرفت میکنه

سه شنبه 9 مرداد1396 - 12:37am

تشکر از استاد حمید عزیز که واقعا مدار کاملی طراحی کردن خداییش دستگاه تو فرکانسهای پایین واقعا خوب جواب میده و چیزی کمتر از لورنز نداره البته دستگاه بنده ساخت آقا مجتبی هستش و تو منطقه اردبیل که سنگلاخی هست بدون بوق اضافی کار میکنم و ثبات بالایی داره
یه چیز جالب دیگه اینه که ایدی دستگاه من تقریبا ۵تا۷ عدد بیشتر از لورنز نشون میده چون دقیقا با لورنزم مقایسسه پایاپای داشتیم چون دوستم z1 داره و با شرایط مساوی تست کردیم فقط برای اهداف کوچیک z1 کمی بردش بیشتره
اونم فکر میکنم به خاطر کیفیت عالی لوپ لورنز باشه که نمیشه با لوپ دستساز مقایسه کرد

سه شنبه 9 مرداد1396 - 12:53am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
به شما بابت این جوابگیری تبریک میگم. ایشالا در ادامه هم موفقیتهای بیشتری بدست بیارین.
در مورد تفاوت عدد ID با کدهای لورنز هم مطلب شما درست هست. همین نکته رو بنده در فایل راهنما قید کردم و خوشحالم شما هم تایید کردین. اما در مورد این تفاوت باید عرض کنم علتش فرمول کمی متفاوت عدد تفکیک در دستگاه فلزجو و به جهت ارزیابی تفکیک در برد بیشتر هست وگرنه براحتی میشد اعداد رو دقیقا در رنج لورنز در نظر گرفت درحالیکه بنظر من این کار لزومی نداشت. بهرحال رنج کلی اعداد و مفهوم اون همون هست. میتونین برد تفکیک رو هم با لورنز مقایسه کنین که برای یک هدف خاص و با سایز لوپ برابر برد تفکیکشون چقدر با هم تفاوت داره.
لورنز با توجه به استفاده از فرکانس کاری 1000 الی 2000 طبیعتا به فلزات کوچک حساس تر هست و اصولا اولویت تمامی این دستگاههای معتبر خارجی سنس فلزات کوچک هست! درحالیکه فلزجو بیشتر بر اساس فرکانس پایین طراحی شده و در دفینه یابی جواب بهتری میده.

سه شنبه 9 مرداد1396 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب poor
درست میفرماییدسنسای الکی یا تک سنس به راحتی قابل شناسایی هستن
یه مقدارکار کنید اپراتوریش دستتون میاد
من خودم با بوق میتونم بفهمم که اون بوق برای زرات بوده یا یه جنس شکل دار
حالا برای تشخیص ماهیت جنس به فرو وای دی نگاه میکنم
سنس زرات وسیلیس وسنگ معدنی یا اهن به صورت پراکندست
سنس یه جنس شکل دار از صدای ارو م به صدای نهایت ختم میشه میتر کم شروع میکنه به مرکزیت ختم میشه ومیتربه نهایت میرسه وازمرکزم به کناربرعکس
شما چون تازه کار هستید بهتره جایی رو سنس داشتیت تمامی مشخصات سنسو یاد داشت کنید وبیان کنید راهنمایی میکنیم که حفاری بی مورد صورت نگیره
یک چیز دیگه برای دستگاه زدن ختمتتون عرض کنم جاهایی که یارو خواب دیده اونجا جنس هست اون جاها نرید سعی کنید جاهای با نشون برید
اگرتوضیحات کامل نیست سوال کنید بنده یا استاد حمید عزیزودوستان راهنمایی میکنن
موفق باشید

سه شنبه 10 مرداد1396 - 7:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جواد64 نوشته است:
جناب poor
درست میفرماییدسنسای الکی یا تک سنس به راحتی قابل شناسایی هستن
یه مقدارکار کنید اپراتوریش دستتون میاد
من خودم با بوق میتونم بفهمم که اون بوق برای زرات بوده یا یه جنس شکل دار
حالا برای تشخیص ماهیت جنس به فرو وای دی نگاه میکنم
سنس زرات وسیلیس وسنگ معدنی یا اهن به صورت پراکندست
سنس یه جنس شکل دار از صدای ارو م به صدای نهایت ختم میشه میتر کم شروع میکنه به مرکزیت ختم میشه ومیتربه نهایت میرسه وازمرکزم به کناربرعکس
شما چون تازه کار هستید بهتره جایی رو سنس داشتیت تمامی مشخصات سنسو یاد داشت کنید وبیان کنید راهنمایی میکنیم که حفاری بی مورد صورت نگیره
یک چیز دیگه برای دستگاه زدن ختمتتون عرض کنم جاهایی که یارو خواب دیده اونجا جنس هست اون جاها نرید سعی کنید جاهای با نشون برید
اگرتوضیحات کامل نیست سوال کنید بنده یا استاد حمید عزیزودوستان راهنمایی میکنن
موفق باشید

دوست عزیز من هیچ جا بدون نشونه نمیرم عکسها بیانگر این موضوع هستن
بعدشم نکاتی ک گفتید رو کاملا رعایت میکنم( مرکزیت سنس.حجم گیری.عمود گرفتن لوپ 1 برای تشخیص سطحی نبودن.استفاده از لوپ 30.45.60 و...)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 11 مرداد1396 - 2:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوجالب شد
این عکساروبرای جناب باستان شناسم بزاریدخیلی دیگه تابلوبار داره باز به کارت ادامه بده اینجور جا حتما موفق میشیدولی حتما از جناب باستان شناس راهنمایی بگیرید
والا بازادامه بدین جایی سنس داشتید .سنس ومشخصات سنسواینجا بیان کنید تا راهنمایی کنیم

چهارشنبه 11 مرداد1396 - 2:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure