انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:17am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 , 130 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته برادر کاوش بوده نه حفاری معذرت @};-

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 25 اردیبهشت1396 - 8:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
مهرافرین نوشته است:
با سپاس از جناب مهدی گرامی :ymhug:
و جناب هنرجوی گرامی عرض کردم حدود ده بار کاوش رفتن نه ده بار حفاری!لطفن دقت نظرتون رو بالاتر ببرید..
در طی این مدت فقط یکبار با اطمینان خاطر دستور کاوش دادم(همین مورد اخیر) و در بقیه ی موارد(شاید سه یا چهار بار بوده) بعد از سی الی چهل سانت حفاری علائم از بین رفتن که البته خودمم مطمئن نبودم..
بله یادگیری اپراتوری در کمتر از دو ساعت شاید در عرض نیم ساعت البته بعد از مطالعه و یادگیری فایل راهنما بسادگی میسر هست اما اون یادگیری که بنده عرض کردم در واقع حرفه ای شدن هست..
مثالی عرض کنم:
چیزی شبیه به رانندگی،
کسی که یکماه گواهی نامه گرفته قابل مقایسه با کسی که یکسال قبل گرفته نیست و اینها قابل مقایسه با کسی که پایه یک داره نیست و همه اینها قابل مقایسه با رانندگان مسابقات نیستند و....
پس هرگز تصور نکنید که همه چیز رو یا گرفتید و تمام شده! درک چگونگی عملکرد دستگاه کلید موفقیت در اپراتوری هست ;)

پیروز باشید @};-

دوباره همون :D ;) :ymapplause:

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 25 اردیبهشت1396 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به همه ی عزیزان :ymhug:

پیشنهاد تجربی من برای یادگیری سریع اپراتوری روش شبیه سازی هست،
یعنی تست و شبیه سازی کاوش بطور طبیعی..
که در این روش حداقل باید به عمق یکمتری جهت گذاشتن هدف تست دسترسی داشته باشید و حداکثر تا عمق هشت متری که بهترین حالت ممکن هست! ;)

@};-

سه شنبه 25 اردیبهشت1396 - 1:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
دوباره همون :D ;) :ymapplause:

:x :ymblushing:

سه شنبه 26 اردیبهشت1396 - 2:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستا ن و مهندس حمید گرامی
برای تست رفته بودم چند تا سوال برام پیش اومد ممنون میشم دوستان کمک کنند
اول اینکه با رابط کرمان و کت 6 برای لوپ 60 اعداد سه گانه من 266 و 684 و 788 بودن که معولا با همین لوپ کار میکنم اما با تعویض رابط به آر جی 58 و یا با تعیویض کت 6 به یه مارک دیگه اعدادم دقیقتر میشن یعنی میشه 293 و 689 و 787 اما با وجودی که اعدادم به نرمال نزدیک میشه ولی یا بردم مقداری کم میشه یا ثبات خراب میشه و نویز بوجود میاد حاالا میخواستم بدونم اولا جریان چیه بعد اینکه معیار اعداد هست؟ یعنی لوپی و رابطی که به اعداد مبنا نزدیک تره خوبه یا لوپ و رابطی که با وجود اعدادکمتر از اعداد سه گانه ولی برد بهتر و ثبات بهتر رو داره؟ کدام مورد بهتره
دوم اینکه با لوپ 1*1 اعداد من 366 و 719 و 791 هستند و مهندس فرموده بودین عدد اول در لوپ بزرگ باید کمتر باشه درسته؟ این عدد اول من چه مشکلی به وجود میاره؟من با همین لوپ یک متری سکه 500 تومانی رو در 65 سانتی سنس دارم آیا برای همه سکه به اون کوچیکی با لوپ 1 متری سنس میشه؟

مبنای متر کردن شروع تک بوق ها هستش یا بوق کامل من سینی 30 استیل رو با لوپ 60 از 2 متری تک بوق و در 1.7 بوق کامل دارم؟

به عنوان آخرین سوال اینکه برای کم کردن نویز در فرکانس 200 رقم دهگان از عدد دیباگ اولم هم نوسان داره و در فرکانس مثلا 40 این نوسان تا 4 یا 5 واحد کم میشه خب همونطور که مهندس فرمودند با کم کردن فرکانس باید به کمترین نویز برسیم حالا این سوال پیش میاد که وقتی با کم کردن و یا با به حداقل رساندن فرکانس باز هم کم شدن نویز رو میبینیم تا چه حدی مجاز هستیم که فرکانس رو کم کنیم که خیلی کم نکرده باشیم و نویز هم نداشته باشیم منظورم اینه که نقطه تعادل این دو تا کجا میشه؟
عذر میخوام اگه زیاد شد یا علی

چهارشنبه 27 اردیبهشت1396 - 12:20pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
1- هر دو سری اعدادی که فرمودین درست هستن و از این حیث تفاوتی وجود نداره! عرض کردم اعداد دقیق اصلا مد نظر نیستن. برد و ثبات میتونه به کیفیت و مشخصات لوپ و حتی کابل اتصال ربط داشته باشه. بعلاوه همونطور که تاکید کردم لوپهای مختلف ممکنه با عرض پالس و دیلی دستی متفاوتی به بهترین جواب از حیث برد و ثبات برسن. پس مقایسه دو لوپ متفاوت بدون در نظر گرفتن این دو تنظیم چندان کار درستی نیست. بهرحال با توجه به درستی هر دو سری اعداد از لوپی که جواب بهتری داده استفاده کنین.
2- اعداد فریم 1 متری شما هم تقریبا درست هستن. خیر بنده نگفتم عدد اول برای لوپ بزرگ باید کمتر باشه! ولی بدلیل استفاده از سیم افشان و افزایش ظرفیت خازنی در این فریم های بزرگ معمولا عدد اول کمی بالا میره که تا همین حدودی که برای شما هست میتونه قابل قبول باشه. اگر حذف آهن شما تا درجه 20 جوابگو باشه از نظر من مشکلی وجود نداره. سکه 500 تومنی قاعدتا نباید با فریم 1 متری سنس بشه. اگر هم بشه بصورت تک بوق و در شرایط خاصی از ساخت لوپ ممکنه اتفاق بیفته.
3- سینی 30 سانتی با لوپ 60 میتونه تا حد 2.1 متر سنس بشه. مبنا از نظر من بوق کامل هست ولی طبیعتا به تنظیمات و محیط تست و کیفیت لوپ هم بستگی زیادی داره.
4- بنده عرض نکردم با کم کردن فرکانس نویز هم کم میشه! اتفاقا فرکانسهای بالاتر اغلب نویزپذیری کمتری هم دارن. مثلا روی 50 و 150 هرتز شما نویز شدید تداخل برق شهر رو دارین اما روی 100 و 200 هرتز این نویز تاثیر محسوسی نداره. در مورد عدد دیباگ 1 از نظر من حداکثر 20 واحد نوسان قابل قبول هست. یعنی رقم دهگان 1 یا حداکثر 2 واحد میتونه نوسان داشته باشه. اگر روی فرکانسهای مختلف نتونستین به چنین شرایطی برسین یا مدارتون ایرادی داره و یا نویز موجود در محیط شدید هست.

چهارشنبه 27 اردیبهشت1396 - 1:04pm

سلام مهندس حمید یک قوطی کنسرو ماهی با لوپ 2.5چقدر باید سنس بشه

دوشنبه 1 خرداد1396 - 8:18pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظور شما قوطی کنسرو معمولی باشه که قطرش تقریبا 8 سانت هست ؛ با فریم 2.5 در مرکز سنس نخواهد شد! بزرگترین کویلی که میتونه قوطی کنسرو رو بخوبی سنس کنه فریم 1.5 متری هست.

دوشنبه 1 خرداد1396 - 8:40pm

حمید نوشته است:
اگر منظور شما قوطی کنسرو معمولی باشه که قطرش تقریبا 8 سانت هست ؛ با فریم 2.5 در مرکز سنس نخواهد شد! بزرگترین کویلی که میتونه قوطی کنسرو رو بخوبی سنس کنه فریم 1.5 متری هست.

تشکر مهندس
برای همین سوال کردم چون همین قوطی 8سانتیو 150سانت میزد

سه شنبه 2 خرداد1396 - 11:41pm
مدیر کل
مدیر کل

بله اگر سنس کنه تقریبا باید تا 1.6 متر سنس کنه. ولی مساله اینجاست که بعلت نسبت زیاد بین سایز فریم و فلز معمولا یا چنین چیزی نباید سنس بشه یا اینکه بصورت ضعیف سنس میشه. اگر هم نزدیک کناره های فریم بگیرین طبیعی هست که سنس بشه. به طرز پیچیدن سیم پیچ هم بستگی داره.

چهارشنبه 2 خرداد1396 - 12:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 , 130 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure