انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 28 فروردین1403 - 3:09am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: دیار آزادمردان، زاگرس جنوبی
درود.
تجربه خوبی بود... با امید موفقیت بیشتر...

جور دشمن چه کند گر نکشد طالب دوست
گنج و مار و گل و خار و غم و شادی به همند

شنبه 23 اردیبهشت1396 - 9:54am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ضمن تشکر از مهندس حمید
مهندس محلی رو قبلا دو متر حفاری کرده بودن که اتاقک بود با زحمت داخل شدم و با لوپ ۶۰ فلز با ای دی ۷۳ و فرو ۴۳ نقطه کردم که بعد حفاری متاسفانه حلب روغن ۱۷ کیلویی در اومد ~X( ~X( که توش هم پر زغال بود که حفارای قبلی جهت گرمایش ازش استفاده کرده بودن.عمق ۱۴۰
لطفا حدودی راهنمایی فرمایین که بیشتر روی چه ایدی و میتر اهن حساب کنیم که حفاری موفقی از اون لحاظ داشته باشیم.
فرکانس ۱۰۰ پالس ۲۰۰ اسپید ۱۰ و ۳ حساسیت ۱۴ میتر هم رو زمین چسبوندم ۱۱۰ رو هوا ۸۵(جهت اطلاع دوستان)
اینم بگم در مکانی دیگر با شاغول رد فلزی رو هم گرفتم که با فاصله نیم متری خوشبختانه فلز بود ولی اهنی اما با فرکانس ۱۰۰ فلز شناسایی مبشد ولی با ۲۰۰ نه.(حفاری صورت نگرفت تشخیص اهن)

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 23 اردیبهشت1396 - 9:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kabahat نوشته است:
ضمن تشکر از مهندس حمید
مهندس محلی رو قبلا دو متر حفاری کرده بودن که اتاقک بود با زحمت داخل شدم و با لوپ ۶۰ فلز با ای دی ۷۳ و فرو ۴۳ نقطه کردم که بعد حفاری متاسفانه حلب روغن ۱۷ کیلویی در اومد ~X( ~X( که توش هم پر زغال بود که حفارای قبلی جهت گرمایش ازش استفاده کرده بودن.عمق ۱۴۰
لطفا حدودی راهنمایی فرمایین که بیشتر روی چه ایدی و میتر اهن حساب کنیم که حفاری موفقی از اون لحاظ داشته باشیم.
فرکانس ۱۰۰ پالس ۲۰۰ اسپید ۱۰ و ۳ حساسیت ۱۴ میتر هم رو زمین چسبوندم ۱۱۰ رو هوا ۸۵(جهت اطلاع دوستان)
اینم بگم در مکانی دیگر با شاغول رد فلزی رو هم گرفتم که با فاصله نیم متری خوشبختانه فلز بود ولی اهنی اما با فرکانس ۱۰۰ فلز شناسایی مبشد ولی با ۲۰۰ نه.(حفاری صورت نگرفت تشخیص اهن)

با اجازی مهندسان عزیز دوست گرامی حلبی از جنس قلع و روی هست شاید به همین خاطر بوده

شنبه 23 اردیبهشت1396 - 10:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بله دوست عزیز بنده هم دنبال عدد حدودی ای دی و میتر اهن فلزاتی چون زرد مفرغ و نقره ام.که خطاها در موقع حفاری تقریبا به کمترین درصد برسه.

یکشنبه 23 اردیبهشت1396 - 12:16am
مدیر کل
مدیر کل

kabahat نوشته است:
ضمن تشکر از مهندس حمید

خسته نباشین.
خب شما هم متاسفانه درست به توضیحات راهنما توجه نکردین! نمیدونم آیا مطالعه دقیق یک فایل راهنما از رفتن به صدها کاوش و کسب تک تک این تجارب در عمل مشکل تر هست؟! ما گفتیم حلبی با اینکه جنس اصلیش آهن هست ولی بدلیل وجود روکش قلع در اغلب موارد بطور مطمئن قابل تشخیص بعنوان آهن نیست. این هم برای فلزیاب مساله واضحی هست چون فلزیاب ها بیشتر با سطح فلز سر و کار دارن. لذا موردی که فرمودین قابل تشخیص بصورت هدفی بی ارزش نبوده چون ما اهداف با ارزشی با همین مشخصات تفکیک هم داریم.
بر همین اساس گشتن به دنبال عدد تفکیک یا میتر آهن خاص برای فلزات مختلف هم بیفایدست! عرض شد که عدد تفکیک بیشتر به ابعاد و ضخامت و شکل هندسی فلز ربط داره تا جنس فلز. میتر آهن هم در صورتیکه هدف خیلی کوچک نباشه نشانه میزان مغناطیسی بودن اون هست که فقط به آهنی یا غیر آهنی بودن هدف ربط داره وگرنه در مورد سایر فلزات غیر آهنی تفاوت خاصی برای این پارامتر وجود نداره.

یکشنبه 23 اردیبهشت1396 - 1:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان فایل راهنمای اپراتوری رو از بر کنید،
اما خیلی از مسائل ریز رو باید در عمل متوجه بشید و خیلی از مسائل مهم رو که در فایل اپراتوری به اون اشاره نشده باید با هوش بالا متوجه بشید،
برای من بعد از خرید دستگاه یادگیری کامل اپراتوری به قیمت تقریبا ده کاوش تمام شد البته هنوز هم شاگرد استاد خودم هستم ولی در حال حاضر وارد مسائل پیچیده تر و حرفه‌ای تر شدم
در نهایت باید بگم هرکس باندازه هوش و استعداد خودش پیشرفت خواهد کرد اما با هر سطحی از هوشمندی که وارد این مقوله بشید استاد همیشه بهترین راهنما خواهد بود..

با سپاس فراوان و همیشگی از ایشان @};-

یکشنبه 23 اردیبهشت1396 - 1:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
kabahat نوشته است:
ضمن تشکر از مهندس حمید

خسته نباشین.
خب شما هم متاسفانه درست به توضیحات راهنما توجه نکردین! نمیدونم آیا مطالعه دقیق یک فایل راهنما از رفتن به صدها کاوش و کسب تک تک این تجارب در عمل مشکل تر هست؟! ما گفتیم حلبی با اینکه جنس اصلیش آهن هست ولی بدلیل وجود روکش قلع در اغلب موارد بطور مطمئن قابل تشخیص بعنوان آهن نیست. این هم برای فلزیاب مساله واضحی هست چون فلزیاب ها بیشتر با سطح فلز سر و کار دارن. لذا موردی که فرمودین قابل تشخیص بصورت هدفی بی ارزش نبوده چون ما اهداف با ارزشی با همین مشخصات تفکیک هم داریم.
بر همین اساس گشتن به دنبال عدد تفکیک یا میتر آهن خاص برای فلزات مختلف هم بیفایدست! عرض شد که عدد تفکیک بیشتر به ابعاد و ضخامت و شکل هندسی فلز ربط داره تا جنس فلز. میتر آهن هم در صورتیکه هدف خیلی کوچک نباشه نشانه میزان مغناطیسی بودن اون هست که فقط به آهنی یا غیر آهنی بودن هدف ربط داره وگرنه در مورد سایر فلزات غیر آهنی تفاوت خاصی برای این پارامتر وجود نداره.

مهندس عزیز چون که محل قبلا حفاری شده بود تشخیص بنده هم دو چیز بود یا قوطی کنسرو یا قوطی رانی و تشخیص دوم هم مفرغ متاسفانه اولی در اومد .
تشکر از راهنماییهای مفید مهندس حمید

یکشنبه 24 اردیبهشت1396 - 8:45am
مدیر سایت
مدیر سایت

مهرافرین نوشته است:
دوستان فایل راهنمای اپراتوری رو از بر کنید،
اما خیلی از مسائل ریز رو باید در عمل متوجه بشید و خیلی از مسائل مهم رو که در فایل اپراتوری به اون اشاره نشده باید با هوش بالا متوجه بشید،
برای من بعد از خرید دستگاه یادگیری کامل اپراتوری به قیمت تقریبا ده کاوش تمام شد البته هنوز هم شاگرد استاد خودم هستم ولی در حال حاضر وارد مسائل پیچیده تر و حرفه‌ای تر شدم
در نهایت باید بگم هرکس باندازه هوش و استعداد خودش پیشرفت خواهد کرد اما با هر سطحی از هوشمندی که وارد این مقوله بشید استاد همیشه بهترین راهنما خواهد بود..

با سپاس فراوان و همیشگی از ایشان @};-

با سلام
احسنت به شما دوست عزیزم ، مبارکتون باشه ، انشاا... که به این پیروزی ها ادامه داشته باشه براتون و برای همه عزیزان ، به نکات خوبی اشاره کردید ، سنس فلز با سنس ذرات در این نقطه زن قدرتمند خیلی فرق داره انشاا... که بعضی ها بیشتر و بهتر با کشف فلزات در عمق به این مورد پی ببرن . موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 24 اردیبهشت1396 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهرافرین به نظر بنده یادگیریش با ده تا حفاری خیلی زیاد بنده فقط با چهار ساعت تمرین و خواندن تجارب دوستان در مورد نحوه تشخیص و توضیحات مهندس حمید در مورد حجم گیری و عمق گیری بیشتر مطالب رو یاد گرفتم .
اول اینکه دو ساعت دستگاه رو بردم بیرون فقط نحوه درست گیری لوپ و تو دست و نحوه حرکت صحیح لوپ رو یاد گرفتم (طوری که تو هر دو متری بوق دستگاه در میومد هی بالانس می کردم و حساسیت و اسپید و فاصله لوپ رو کم و زیاد میکردم جاهایی که بوق میزد لوپ رو عقب و جلو می کردم تا اینکه قلق و ثبات دستگاه رو یاد گرفتم .
دومین مرحله هم رفتم تو باغچه حیاط جهت پیدا کردن میخ و سایر فلزات اهنی به همراه حجم گیری و عمق گیری که خوشبختانه تجربه اساتید محترم خیلی به درد خورد و کل باخچه رو از فلزات اهنی جارو کردم بدون خطا حتی یک مورد.
خب بیرون هم شکر خدا مشکلی برا تشخیص فلز ندارم متاسفانه چون دو ماه اغاز به کار کردم هنوز چیز با ارزشی به تورم مخورده.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 24 اردیبهشت1396 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سپاس از جناب مهدی گرامی :ymhug:
و جناب هنرجوی گرامی عرض کردم حدود ده بار کاوش رفتن نه ده بار حفاری!لطفن دقت نظرتون رو بالاتر ببرید..
در طی این مدت فقط یکبار با اطمینان خاطر دستور کاوش دادم(همین مورد اخیر) و در بقیه ی موارد(شاید سه یا چهار بار بوده) بعد از سی الی چهل سانت حفاری علائم از بین رفتن که البته خودمم مطمئن نبودم..
بله یادگیری اپراتوری در کمتر از دو ساعت شاید در عرض نیم ساعت البته بعد از مطالعه و یادگیری فایل راهنما بسادگی میسر هست اما اون یادگیری که بنده عرض کردم در واقع حرفه ای شدن هست..
مثالی عرض کنم:
چیزی شبیه به رانندگی،
کسی که یکماه گواهی نامه گرفته قابل مقایسه با کسی که یکسال قبل گرفته نیست و اینها قابل مقایسه با کسی که پایه یک داره نیست و همه اینها قابل مقایسه با رانندگان مسابقات نیستند و....
پس هرگز تصور نکنید که همه چیز رو یا گرفتید و تمام شده! درک چگونگی عملکرد دستگاه کلید موفقیت در اپراتوری هست ;)

پیروز باشید @};-

دوشنبه 24 اردیبهشت1396 - 1:09am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 , 129 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure