انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 7:47am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

دوست گرامی با سلام
میتر سنس 500 اصلا نمیتونه سفال باشه ! صد در صد فلز هست و با توجه به عدد تفکیک 56 باید آهنی باشه البته مشخصات سنس رو ناقص فرمایش کردید ، نمیشه خیلی با دقت نظر داد . در ضمن سنس سفال هر چقدر هم بزرگ و مرطوب باشه عدد میتر سنس بیشتر از 5 تا 7 نباید بشه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 10:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
دوست گرامی با سلام
میتر سنس 500 اصلا نمیتونه سفال باشه ! صد در صد فلز هست و با توجه به عدد تفکیک 56 باید آهنی باشه البته مشخصات سنس رو ناقص فرمایش کردید ، نمیشه خیلی با دقت نظر داد . در ضمن سنس سفال هر چقدر هم بزرگ و مرطوب باشه عدد میتر سنس بیشتر از 5 تا 7 نباید بشه !

دوست عزیزم یک تکه سفال تقریبا ۲۵در ۲۵ رو که از همون جا در آو رد بود وقتی به لپ چسپاندم متر تا ۱۶۷ رفت و در ضمن عددهای A BC تقریبا نزدیک رنج مهندسـ هستند

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 11:54am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
سفال معمولا سنس تا این حد قوی نداره! البته سفال بزرگ و ضخیم در شرایط خاک مرطوب طبیعتا میتونه سنس قوی بده ولی در هر صورت باز هم احتمالش کم هست میتر 500 داشته باشه. فارغ از این کلا میتر 500 حتی اگر هدف فلز هم باشه نشانه سطحی بودن هست! بخصوص وقتی با لوپ کوچک این سنس قوی رو داشته باشین. مشخصات تفکیک هم به آهن شباهت داره و کلا بنظر میرسه یک تکه آهن سطحی باشه.
همونطور که عرض شد سفال بزرگ میتونه سنس قوی داشته باشه و سفال 25 در 25 هم به همین صورت هست. با این حال چسباندن به لوپ زیاد ملاک نیست چرا که قرار نیست در کاوش واقعی ما اهداف رو در شرایط چسبیده به لوپ سنس کنیم! لذا حتی اگر هدف کاملا سطحی هم باشه بلحاظ فاصله حداقل 10 سانتی لوپ از زمین باید تست رو حداقل در چنین فاصله ای انجام بدین تا بیشتر قابل قیاس با سنس در شرایط کاوش باشه. در واقع شما اگر هر نوع فلزی رو با این ابعاد به لوپ نزدیک کنین ؛ قبل از اینکه به لوپ بچسبه میتر سنس تا 999 پر میشه و این تفاوت بزرگی بین قدرت سنس یک فلز نسبت به سفالی هست که ذکر کردین.

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید گرامی :ymhug:
بخاطر تمام آموزشهایی که باعث موفقیتم شد از شما سپاسگزارم @};-
با افتخار در مقابل علم و شخصیت انسانی شما ^:)^
با آرزوی سلامتی برای شما :x
و آرزوی موفقیت برای تمام دوستانی که قدر زحمات شما رو میدونند :)
@};- @};- @};-

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 1:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم مهرافرین عزیز. خیلی ممنون لطف دارین.
بابت موفقیتی که کسب کردین تبریک میگم. اگر ممکنه لطف کنین مواردی که در کاوش تجربه کردین جهت اطلاع دوستان و کمک به اپراتوری بیان کنین تا دوستان هم استفاده کنن. امیدوارم جنس همونی باشه که انتظار دارین و ایشالا موفقیتهای بیشتری هم بدست بیارین. @};-

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تبریک و مبارکه
لطفا عمق و حجم فلز رو هم قید فرمایین

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 6:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب مهرافرین بهتون تبریک میگم اگر براتون امکانش هست تجربه و اپراتوری خودتونم اعلام کنید @};-

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به همگی :ymhug:

بله دوستان و استاد گرانقدر بزودی شرح کاملی خدمتتون عرض خواهم کرد،
فعلن کمی درگیر مسائل بعدی هستم و البته الان که این متن رو مینویسم عازم محل برای ادامه ی کار هستم ظاهرا ادامه دارد..! ;)
و سپاس از اظهار لطف همگی..

@};- @};- @};-

پنج شنبه 21 اردیبهشت1396 - 8:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهرافرین نوشته است:
درود به همگی :ymhug:

بله دوستان و استاد گرانقدر بزودی شرح کاملی خدمتتون عرض خواهم کرد،
فعلن کمی درگیر مسائل بعدی هستم و البته الان که این متن رو مینویسم عازم محل برای ادامه ی کار هستم ظاهرا ادامه دارد..! ;)
و سپاس از اظهار لطف همگی..

@};- @};- @};-

:ymhug: :ymapplause:
تبریک فراوان

جمعه 21 اردیبهشت1396 - 2:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به همه ی دوستان :ymhug:

توضیح اینکه در هنگام کاوش در یک منطقه ی باستانی به مورد مشکوکی برخورد کردم
لوپ یکونیم:
فرکانس100
پالس200
حساسیت 15
گراند10
اسپید6
هدف با مساحت یک در یکونیم متر البته از یک جهت دارای نوسان بود که حاکی از وجود دو جنس کنار هم بود داشت..
با میتر حدود 300 که نشون دهنده سطحی بودن و آیدی 72 و میتر آهن +12 که نشان از ارزشمند بودن داشت..
که با لوپ 60 و همون تنظیمات نیز تایید شد..
مساحت سنس و مرکزیت داشتن هدف و ثبات سنس جای شکی برای جنس واقعی بودن نگذاشت..
بعد از حفاری و جابجایی سنگ تقریبن بزرگی در عمق حدودن 50 سانتی به سر نیزه ی بلندی رسیدیم اما بعد از تایید دوباره دستگاه و سنس قویتر بعد کمی حفاری به شئی گرد به قطر تقریبی 20 سانت که روی جمجمه قرار داشت رسیدیم که با توجه به مشخصات ظاهری و اعلانات دستگاه احتمال گلد بودنش بسیار زیاد هست اما باید توسط کارشناس تایید بشه..
اما شکل نا موزون مساحت سنس این شبهه رو بوجود آورد که در طرف دیگه ی قبر هم اشیایی وجود داره که بعد از حفاری دو عدد خنجر و یک ظرف مفرقی با نقش و نگار کشف شد که متاسفانه ظرف مفرقی بر اثر رشد ریشه ی درخت بزگی که از میان مقبره گذشته بود سه تکه شده بود! :-? البته اینطور احتمال میره وگرنه هیچ دلیلی نداشت به اون شکل تکه پاره بشه!
دو خنجر و سر نیزه که از جنس آهن بودن بر اثر زمان بسیار پوسیده شده بودند!!

در دومتری همون مکان مشخصات مشابهی البته با میتر 50 و مساحت حدودی 50 سانت کشف کردم که نشان از عمق بیشتر به گمان من حدود یک متر(البته اندازه ی جنس هم در تخمین عمق موثر هست که اطلاعی در دست نیست)
متاسفانه بدلیل مسائل امنیتی دیشب نتونستیم برای حفاری اقدام کنیم و تا بیست روز آینده بدلایل شخصی نمیتونم به مکان برم و گروه هم منتظر من موندن :| نمیدونم الان چه موقع مسافرت بود آخه!! ~X(

اما مساله خوشحال کننده برای من رفتار دستگاه بود که تمام اونچیزهایی که خونده بودم و از استاد یاد گرفته بودم برام عینیت پیدا کرد نمیدونم باید چطور توضیح بدم..اما مثل اینکه واقعن دستگاه داشت باهام تله پاتی حرف میزد!!! :-o
واقعن انگار تازه داشتم بعد از اینهمه مدت و کار زبونشو میفهمیدم!! :))
جدن تجربه ی بینظیری بود! :D
بعد کار به خودم گفتم عجب دستگاهیه!!و چه هدفهایی رو که بر اثر بی تجربگی از دست ندادم!! X_X
دم استاد گرم :x

پیروز و شاد باشید @};-

شنبه 23 اردیبهشت1396 - 4:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 122 , 123 , 124 , 125 , 126 , 127 , 128 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure