انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 8:10am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 116 , 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

البته عدد تفکیک الزاما ربطی به میتر سنس نداره! اگر شما یک تکه فویل رو هم به لوپ نزدیک کنین میتر سنس تا 999 افزایش پیدا میکنه ولی عدد تفکیک در همین حد خواهد بود.

سه شنبه 29 فروردین1396 - 4:19pm

سلام خدمت دوستان و مهندس حمید
مهندس یه سوال داشتم اینکه تو زمین های شمال خیلی جاها باغ چایی هستش وطول هر بوته چایی ۵۰ تا ۸۰ سانت هست باتوجه به فرمایش شما که فاصله لوپ ۱*۱ با زمین باید ۲۰تا۴۰سانت باشه برای این مورد شما چه پیشنهادی میکنید ؟ ایا میشه لوپ رو روی بوته چایی گرفت وکاوش رو انجام داد؟
با تشکر از شما

.No matter how the speed of light is high , Darkness is one step ahead

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 11:16am
مدیر کل
مدیر کل

فاصله توصیه شده برای لوپ نسبت به زمین و ثابت بودن این فاصله از حیث ثبات اهمیت زیادی داره و بیشتر شدن این فاصله صرفا کمی از عمقزنی کم میکنه. لذا در شرایطی که فرمودین چاره ای جز افزایش فاصله نیست! باید لوپ رو بالاتر بگیرین و اون فاصله رو حفظ کنین تا هم ثبات خوبی داشته باشین و هم به چیزی برخورد نکنه. در چنین شرایطی اگر عرض پالس رو بالاتر ببرین افت عمقزنی هم تا حدودی جبران میشه. شاید بهتر باشه از فریم بزرگتر از 1 متر استفاده کنین.

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 12:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدسلام وخسته نباشید
داخل یه تویله که ازدیوارتاسقف 2.5متروازوست تویله تاسقف فکرکنم 4مترباشه بالوپ 60کناره هاسنسی نداشتم ولی وسط تویله که میرسیدم سنس ازمیتر 10شروع میشداروم اروم تا75میرسیدیعنی از4طرف یک مترتامرکزحدف ایدی 65تا75فرودقیق یادم نیست ولی متمعنم زیر40بودوایرون رجکتم که روشن میکردم مثبت 5تا 10و18میچرخیدگروندخاموش دیلی 50انتگرال44فرکانس 35پالس 190تا220سرعت سنس 6بادوجورحساسیت کارکردم اول16وبعد12درهردوموردتقریبایکسان بوداستادبایددفینه باشه ؟؟
یه جای دیگم که نشونه داربودزمینش 2000متربود500مترشوباگروندخاموش کاوش کردم عالی بوددستگاهم فوقلاده جواب دادانگارگروندروشن بودبدون اینکه ازبالانس خارج بشه کارکردم یه جاسنس داشتم که حجم 0.5مترازچهارطرف دادفرو44بودفکرکنم ایدی 70ایرون رجکت مثبت تنظیمات فرکانس 44پالس 200دیلی 50انتگرال 44گروندخاموش اسپید4حساسیت 16میترسنسم اروم اروم تا33بالا میرفت این لوپش 70تخت مربع بودوبالوپ 30هیچ سنسی نداشتم استاداین جانشونه داربود
ممنون میشم نظربدید
دراخربگم واقعاممنو ن استاد جون خدایی گروندخاموش من بادستگاه دارم کاوش میکنم بدون اینکه ازبالانس خارج بشه البته گاهی اوقات که زیادلوپو تکون میدم ازبالانس خارج میشدولی یه بارمن تعجب کردم بالوپ سریع چرخیدم برگشتم هنوزم ازبالانس خارج نشدواقعا کسانی که میگن ثبات نداره بی ثوادن ونمیتونن فلزجوی استادحمیدو خوب دربیارن واقعا نمیدونم باچه زبونی ازاین مردشریف تشکرکنم افتخارمیکنم همچین انسانی درکشورعزیمون ایران ندگی میکنه دوستانی که تازه میان باید بهشون بگم فلزجوالان درسطحی قرارداره که فلزیابای شرکتی روزیرسوال میبره
ببخشیدیه مقداروقتتونوگرفتم

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 9:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

جواد64 نوشته است:
داخل یه تویله که ازدیوارتاسقف 2.5متروازوست تویله تاسقف فکرکنم 4مترباشه بالوپ 60کناره هاسنسی نداشتم ولی وسط تویله که میرسیدم سنس ازمیتر 10شروع میشداروم اروم تا75میرسیدیعنی از4طرف یک مترتامرکزحدف ایدی 65تا75فرودقیق یادم نیست ولی متمعنم زیر40بودوایرون رجکتم که روشن میکردم مثبت 5تا 10و18میچرخیدگروندخاموش دیلی 50انتگرال44فرکانس 35پالس 190تا220سرعت سنس 6بادوجورحساسیت کارکردم اول16وبعد12درهردوموردتقریبایکسان بوداستادبایددفینه باشه ؟؟
یه جای دیگم که نشونه داربودزمینش 2000متربود500مترشوباگروندخاموش کاوش کردم عالی بوددستگاهم فوقلاده جواب دادانگارگروندروشن بودبدون اینکه ازبالانس خارج بشه کارکردم یه جاسنس داشتم که حجم 0.5مترازچهارطرف دادفرو44بودفکرکنم ایدی 70ایرون رجکت مثبت تنظیمات فرکانس 44پالس 200دیلی 50انتگرال 44گروندخاموش اسپید4حساسیت 16میترسنسم اروم اروم تا33بالا میرفت این لوپش 70تخت مربع بودوبالوپ 30هیچ سنسی نداشتم استاداین جانشونه داربود
ممنون میشم نظربدید
دراخربگم واقعاممنو ن استاد جون خدایی گروندخاموش من بادستگاه دارم کاوش میکنم بدون اینکه ازبالانس خارج بشه البته گاهی اوقات که زیادلوپو تکون میدم ازبالانس خارج میشدولی یه بارمن تعجب کردم بالوپ سریع چرخیدم برگشتم هنوزم ازبالانس خارج نشدواقعا کسانی که میگن ثبات نداره بی ثوادن ونمیتونن فلزجوی استادحمیدو خوب دربیارن واقعا نمیدونم باچه زبونی ازاین مردشریف تشکرکنم افتخارمیکنم همچین انسانی درکشورعزیمون ایران ندگی میکنه دوستانی که تازه میان باید بهشون بگم فلزجوالان درسطحی قرارداره که فلزیابای شرکتی روزیرسوال میبره

شما هنوز خیلی کار دارید تا یک اپراتور معمولی بشوید. در داخل طویله اکثرا میخهای طویله و سایر فلزات معمولا در کف آنجا دفن میشوند که به اشتباه اپراتور را به سردرگمی دچار میکنند.
در ضمن بیسواد درسته نه بیثواد. :))

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اولا اقای مودب که خیلی بی عدبیدسلام دومااون همه جاسنس نداشتم اونجارو داشتم بعدبالوپ 30سنس نداشتم
دوستان من نمیدونم من واردنیستم باانسان ناوارداین رفتاردرست نیست همین دوستمون شماکه میدونیدمن اپراتوروبقول شما بی سوادم یابی ثوادچرامنومسخره میکنی مردباش مثل بعضی ازدوستان مثل استادحمیدراهنمایی کن
بعداونجاروباردیاب زدن بعدمنطقه مارونمیشه به این راهتی ازحتی یک سنس گذشت قدمت هخامنشی وسلجوقیانوداره

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 11:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیلی دوست نه نمیدونم چی اسمتوبزارم دلموشکستی خداونددلتوبشکونه

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 11:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

great-arman نوشته است:
شما هنوز خیلی کار دارید تا یک اپراتور معمولی بشوید. در داخل طویله اکثرا میخهای طویله و سایر فلزات معمولا در کف آنجا دفن میشوند که به اشتباه اپراتور را به سردرگمی دچار میکنند.
در ضمن بیسواد درسته نه بیثواد. :))

سلام دوست عزیز
این تایپیک ساخته نشده که شما بیای به بقیه بگی اپراتور هستی یا نه شما بجای اینگونه حرف زدن بهتره دوستان رو راهنمایی کنی اگر هم قادر به راهنمایی کردت نیستی بهتره حرفی نزنی که باعث رنجش دیگران بشه

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 1:27pm
مدیر کل
مدیر کل

جواد64 نوشته است:
ممنون میشم نظربدید

ممنون. شما هم خسته نباشین.
مورد اول مشکوک به با ارزش هست. با لوپ 30 هم چک کنین اگر سنس نشد احتمال عمقی بودن و با ارزش بودنش بیشتر میشه. با همین اطلاعاتی که فرمودین فقط میشه گفت عمق بیشتر از 2.5 متر نیست.
در مورد دوم ابتدا باید بگم خسته نباشین چون کاوش محوطه وسیع با هر فلزیابی نیاز به صرف وقت و انرژی و حوصله زیاد داره! خوشحالم که با گراند خاموش تونستین بخوبی این کار رو انجام بدین. بهرحال با توجه به میتر سنس ضعیف نمیشه تخمین خوبی از حجم هدف داشت! البته خیلی بهتره برای تست های نهایی روی نقطه هدف اسپید رو بالاتر بذارین وگرنه اسپید 4 سبب میشه حجم کوچکتر بنظر بیاد. در این مورد هم اطلاعات تفکیک و همینطور سنس نشدن هدف با لوپ 30 در کنار وجود آثار نشون میده احتمال با ارزش بودن هدف زیاده و فکر میکنم عمقش باید چیزی بین 3 تا 4 متر باشه.
در مورد گراند عرض کردیم اگر بتونین تا حد ممکن از گراند خاموش استفاده کنین بهتر هست بخصوص که تنظیم گراند به نسبت حالت اپراتوری شخص و شرایط زمین و ترکیب با سایر تنظیمات بخصوص فرکانس در مجموع پیچیدگی های زیادی داره که اگر بدرستی انجام نشه یا از حیث ثبات نتیجه عکس میده و یا افت برد محسوسی بوجود میاد! اما کار کردن با گراند خاموش با اینکه بهتر هست ولی بستگی به کیفیت بالای ساخت دستگاه تقریبا در همه بخشها داره که حتما شما تونستین بخوبی موارد مختلف رو رعایت کنین.
خیلی ممنون از لطف شما. ایشالا موفق باشین. :ymhug: @};-

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادعزیزسلام خسته نباشید
ممنون ازراهنمایی دراولین فرست بازمیرم برسی میکنم وفرمایشات شمارواجراع میکنم .یه چیزیادم رفت بگم درمورددوم هیچ جاسنس نداشتم البته تومسافتی که گفتم این جاروگرفتم ازسه طرف زدم خواستم طرف چهارموبزنم یه سنگ اونجابودکه شانسی روی سنگ واونجاروتمیزکردیم که دیدم یه سوراخ که نوکش کاملا جای سنسونشون میده البته نشون اینجا کبوتربودباجوغن توفاصله حدودا40مترازکبوتراین سنسوداشتم
بعداستاددرموردساخت مدارازروزی که به انجمن ورودکردم حدودااول پاییزتاالان دارم رودستگاه کارمیکنم وازشماهم خیلی راهنمایی گرفتم .موبه موفرمایشات شمارواجراع کردم به این نتیجه رسیدم .خدایی تکی درقلب من جادارید.
باسپاس فراوان

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 7:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 116 , 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure