انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 5:27am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 113 , 114 , 115 , 116 , 117 , 118 , 119 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد روشی که برای اسکن تصویری فرمودید جالب هست!
اما یه نکته اینجا هست! اونهم روش شناساندن اعداد به نرم افزار سورفر..
چون با روشی که ما در مورد دستگاه زمین شناسی انجام میدیم نرم افزار با توجه به الگوریتمی که برای این دستگاه نوشته شده اسکن رو نمایش میده!
و همونطور که میدونید دستگاه زمین شناسی مقاومت خاک رو اندازه میگیره و نه قدرت مغناطیسی اون رو..!
اما فک کنم روشی که دوستان برای نمایش اسکن دستگاه مگنتومتر استفاده میکنند برای آنالیز اسکنی که با فلزجو بر اساس معیار سنس انجام شده مناسبتر باشه..اما شک دارم که برای دو پارامتر دیگه هم قابل استفاده باشه! :-?
نظرتون چیه؟؟

یکشنبه 22 اسفند1395 - 4:01am
مدیر کل
مدیر کل

نه فرقی نمیکنه! فقط رنج اعداد تفاوت داره که اون هم با دستکاری در تنظیمات نرم افزار و تغییر کنتراست تصویر درست میشه. نرم افزارهایی نظیر سورفور برای تهیه اینجور تصاویر کاربرد همه منظوره دارن. به همین لحاظ از دستگاه زمین شناسی گرفته تا مگنتومتر و جی پی آر و حتی فلزیابی نظیر لورنز همگی میتونن برای بخش تصویری دیتالاگر از این نرم افزار یا مشابه اون استفاده کنن. بهرحال یک نفر باید همت کنه کاری که خواستیم رو انجام بده تا باقی راه رو بشه ادامه داد.

یکشنبه 22 اسفند1395 - 2:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
hamid80 نوشته است:
سلام به استاد مهندس حمید و همه دوستان.
حمید جان خیلی ممنونم از توضیحات مفید و کاربردی شما ولی همونطور که آقا مهدی عزیز فرمودند فکر نمیکنم امکان انجام مجدد این کار ها در اون منطقه بسادگی امکانپذیر باشه چون منطقه واقعاً حساسی هست و انجام چنین کاری ، ریسکش در حد بسیار بالایی می باشد. البته من تجهیزات اسکنر okm با سوپرسنسور و یه دستگاه اگزاماینر هم در اختیار دارم ولی زمان استفاده از اونها رو نداشتم و فقط تونستم در مدت کوتاهی با فلزیاب از اونجا تست بگیرم... :D

سلام حمید جان . خسته نباشید .
با اجازه اساتید من یک روشی میگم که تستس اون میتونه خیلی کارساز باشه
شما به مرکز سنس که رسیدین بگذارین لوپ حدود 15 تا 20 دقیقه به محل مورد نظر پالس ارسال کنه یعنی صدارو خاموش کن لوپو بذار زمین و بذار یک ربع یا 20 دقیقه بگذره.
بعدا لوپو بردار و خارج از محیط سنست بالانس کن و بیا دوباره منطقه رو تست کن . فکر کنم نتیجه اش برات جالب باشه.

سلام
میشه بفرمایید با این کار چه اتفاقی میوفته؟
ممنون

یکشنبه 22 اسفند1395 - 8:43pm

با عرض سلام خدمت همه دوستان امیدوارم که سال خوبی داشته باشین

استاد حمید عزیز سوالی داشتم از حضورتون

مکانی هست بسیار قدیمی و متروکه دارای علائم و نسخه که متاسفانه نسخه آن در در اختیار نیست.
در کنار درختی کهن سال به قطر تقریبا ۲ متر که چندین سال است خشک شده با مشخصات ذیل:
لوپ ۱*۱ ......۱ اهم
A305 B710 C790
دیلی اتو ۱۹ دستی ۳۰
فرکانس ۱۰۰ عرض ۳۰۰ ماسفت 11nk100
گراند ۶
اسپید ۶
حساسیت ۱۴
میتر سنس ۴۰
Id50
Fero83
از چهار جهت برسی کردم و نقطه مرکزیت هم گرفتم
استاد ممنون میشم نظر شما رو بدونم .

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 9:38pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. خسته نباشین.
اگر سیستم تفکیک و حذف آهن شما نزدیک به طرح اصلی باشه قاعدتا فرو 83 توام با عدد تفکیک 50 نشانه آهن هست! خودتون با یک تکه آهن تست کنین اگر فرو بالای 50 و بخصوص 60 داشته باشه یعنی حذف اهن دستگاهتون درسته و این هدف هم قاعدتا باید آهنی باشه.

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 9:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Fit.or.fold نوشته است:
با عرض سلام خدمت همه دوستان امیدوارم که سال خوبی داشته باشین

استاد حمید عزیز سوالی داشتم از حضورتون

مکانی هست بسیار قدیمی و متروکه دارای علائم و نسخه که متاسفانه نسخه آن در در اختیار نیست.
در کنار درختی کهن سال به قطر تقریبا ۲ متر که چندین سال است خشک شده با مشخصات ذیل:
لوپ ۱*۱ ......۱ اهم
A305 B710 C790
دیلی اتو ۱۹ دستی ۳۰
فرکانس ۱۰۰ عرض ۳۰۰ ماسفت 11nk100
گراند ۶
اسپید ۶
حساسیت ۱۴
میتر سنس ۴۰
Id50
Fero83
از چهار جهت برسی کردم و نقطه مرکزیت هم گرفتم
استاد ممنون میشم نظر شما رو بدونم .

دوستان گرانقدر مساحت سنس رو حتمن اعلام کنند که نکته ی بسیار مهمی در تحلیل عمق احتمالی هدف خواهد بود..!

پنج شنبه 2 فروردین1396 - 1:06am

ضمن عرض سلام خسته نباشید
شرمنده دیر جواب دادم نتم داغون بود.
ناحیه سنس دایره ای به قطر ۱ متر
که با لوپ ۴۵ قابل سنس نبود،و اینکه برد لوپ ۱*۱ بنده برای یک قوطی حلبی بیش از ۳.۵ متر هست ..
برد هر ۲ لوپ خوبه ولی از تفکیک لوپ ۱ مطمئن نیستم

بنظرم هدف در عمق حدود ۴ متری بود . و تو اون آهن....نمیدونم :(

اما استاد یه موضوع دیگه بدجوری ذهنمون رو درگیر کرده

داخل یک قلعه بسیار قدیمی که ارتفاع قلعه از زمین حدود ۵ متر میشه و تقریبا وسط آبادی
با یک ردیاب شرکتی قبلا نقطه ای مشخص شد که ۵ متری حفاری شده یعنی تقریبا کف قلعه....بنده با لوپ ۴۵ داخل گودال عمق ۵ متری روی دیواره فرو ۸۵ و آی دی ۶۵ میتر سنس ۹۰ خیلی واضح سنس داشتم..
اما به دلایلی مجبور به ترک محل شدیم... و بقیه تنظیمات رو حضور ذهن ندارم
نیمه شب برای نقطه زنی دقیق به محل رفتیم و دقیقا همون قسمت میتر سنس ۱۰ که قابل تفکیک نبود سنس داشتم،،،،
فرکانس ۱۰۰ عرض ۲۵۰ دیلی ۲۴ حساسیت ۱۴
به نظر شما از چه روشی استفاده کنیم برای داخل حفره؟

جمعه 4 فروردین1396 - 2:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
خب با این توضیحات جدیدی که فرمودین بنظر میاد عمق دور و بر 3 متر باشه و با این حساب حتی اگر به ظاهر آهنی باشه باز هم ممکنه چیز با ارزشی باشه و نمیشه به این راحتی از کنارش گذشت!
مورد دومی هم که فرمودین باز تفکیکش به آهن میخوره. حالا من نمیدونم واقعا حذف آهن دستگاهتون درست کار میکنه یا خیر؟! متوجه نشدم مورد بعدی چی بوده که میتر سنس 10 داده؟ آیا همون نقطه بوده و چرا تفاوت ایجاد شده؟ بهرحال در مورد کار کردن داخل گودال در راهنما توضیح دادم. مطلب دیگه ای نیست.

جمعه 4 فروردین1396 - 8:46pm

شماهم خسته نباشید

لوپ ۴۵ سکه ۵۰۰ تومنی رو با فرو ۴۵ نشون میده...
در رابطه با مورد اول باید صبر کنیم تا زمین ها کاملا خشک بشه چون مسیر کاملا کویری هست و طولانی
ضمن اینکه فرد راهنمایی که با ما بود دقیقا همین فرمایش شما رو داشتن...

اما در رابطه با مورد دوم ،،،بله دقیقا همون نقطه که قبلا سنس داشتم دفعه بعد میتر ۱۰ داشت،، و همین مسئله برای ما گیج کننده بود. :-?

بنظرم باید یه لوپ ۶۰ و ۲*۲ بسازم و مجدد کاوش رو انجام بدم.
خیلی متشکرم استاد

جمعه 4 فروردین1396 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
پس حذف آهن دستگاهتون حداقل برای لوپ 45 مشکلی نداره.
بنظر من این مساله عجیبی هست که یک نقطه رو در دو زمان مختلف تست کنین و یک بار میتر سنس 90 و بار دیگه میتر سنس 10 داشته باشه! شاید نقطه دیگری بوده و شاید تنظیمات فرق داشته و در اپراتوری اشتباهی کردین که باید دقیق تر بررسی کنین. البته استفاده از چند لوپ مختلف برای تست یک مکان همیشه کمک کنندست.

جمعه 4 فروردین1396 - 11:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 113 , 114 , 115 , 116 , 117 , 118 , 119 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure