انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:36am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 111 , 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

hamid80 نوشته است:
مهدی نوشته است:
برادر حمید لطف میکنی بگی لوپ 2 متری رو از چه سیمی و چطور ساختی ؟

خواهش میکنم. دوست عزیز . 7 دور سیم 1 میل افشار نژاد خراسان با یک لایه روکش اضافه با وارنیش سپس سیم رو روی محیط دایره روی زمین پیچوندم و با نظم کنار هم با چسب لنت پیچیدم کابل ارتباطی هم 2.5 متر rg58/u (سیما کابل رسانا اراک) استفاده کردم .

پس لوپ 2 متری شما دایره ای هست ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 1:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
hamid80 نوشته است:
مهدی نوشته است:
برادر حمید لطف میکنی بگی لوپ 2 متری رو از چه سیمی و چطور ساختی ؟

خواهش میکنم. دوست عزیز . 7 دور سیم 1 میل افشار نژاد خراسان با یک لایه روکش اضافه با وارنیش سپس سیم رو روی محیط دایره روی زمین پیچوندم و با نظم کنار هم با چسب لنت پیچیدم کابل ارتباطی هم 2.5 متر rg58/u (سیما کابل رسانا اراک) استفاده کردم .

پس لوپ 2 متری شما دایره ای هست ؟

نخیر مهدی جان شما روش ساخت لوپ رو فرمودید من هم عرض کردم در زمان ساخت ، سیم رو روی محیط دایره پیچوندم تا دور سیم ها منظم تر باشه ولی در نتیجه کابل رو روی فریم 2 در 2 استفاده میکنم

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 1:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

دیگه این نقطه باید حفاری بشه .البته این دوست عزیز مون باید یبار دیگه بصورت گراند خاموش و حساسیت 17 با رعایت فاصله لوپ از سطح زمین از هر چهار طرف این عمل نقطه زنی رو انجام بدن اگه باز همه شرایط گفته شده به همین نحو بود باید حفاری شه اونجا.و انشالله که همه موارد اوکی و موفقیت امیز باشه برای این دوست خوبمون.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 2:34pm
مدیر کل
مدیر کل

hamid80 نوشته است:

خیلی ممنون مهندس جان از لطفتون . باید عرض کنم خدمتتون اون منطقه نسخه معتبر داره ولی متاسفانه منطقه بسیار حساسی هستش و خیلی ریسکش بالاست ولی اگر تونستم اونجا حفاری کنم حتماً نتیجه رو به شما اعلام میکنم...
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

خواهش میکنم.
خب پس با این حساب قضیه جدی تر هست! حالا با توجه به حالت خاص و حجم بالایی که این مکان داره اگر امکان بررسی دقیق تر رو دارین بفرمایین تا من روشی رو توضیح بدم که بتونیم یک اسکن تصویری بکمک این فلزیاب داشته باشیم و نتیجه رو از روی تصاویر بهتر بررسی کنیم. فکر میکنم کلا نیم ساعت زمان سر زمین لازم داره.

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 2:37pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hamid80 نوشته است:

خیلی ممنون مهندس جان از لطفتون . باید عرض کنم خدمتتون اون منطقه نسخه معتبر داره ولی متاسفانه منطقه بسیار حساسی هستش و خیلی ریسکش بالاست ولی اگر تونستم اونجا حفاری کنم حتماً نتیجه رو به شما اعلام میکنم...
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

خواهش میکنم.
خب پس با این حساب قضیه جدی تر هست! حالا با توجه به حالت خاص و حجم بالایی که این مکان داره اگر امکان بررسی دقیق تر رو دارین بفرمایین تا من روشی رو توضیح بدم که بتونیم یک اسکن تصویری بکمک این فلزیاب داشته باشیم و نتیجه رو از روی تصاویر بهتر بررسی کنیم. فکر میکنم کلا نیم ساعت زمان سر زمین لازم داره.

بله مهندس اینم یه نکته جالب و در خور توجه.ایده خوبیه.هم عمقش مناسبه هم موردش :D

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 2:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خب حمید جان من روش اسکن تصویری رو توضیح میدم شاید در موارد مشابه بدرد دیگر دوستان هم بخوره.
شما میتونین یک جدول روی کاغذ ترسیم کنین و سپس اطلاعات سنس نقطه به نقطه محوطه مورد نظر رو یادداشت کنین! به این شکل که محوطه رو بصورت یک مربع بزرگ در نظر میگیرین و لوپ رو روی هر نقطه از هدف به مدت 5 ثانیه نگه میدارین و سپس هر 3 عدد میتر سنس و ID و میتر آهن رو برای اون نقطه از هدف درون خانه جدول متناظر یادداشت میکنین. این کار اگر با لوپ کوچکتر انجام میشد نتیجه دقیق تر بود ولی در مورد مکان شما متاسفانه فقط لوپ 2 متری برای این کار قابل استفادست. فاصله هر یک از خانه های این جدول از همدیگه میتونه 1 متر باشه. بنابراین برای یک محوطه 5 در 5 متر شما 25 خانه دارین که هر کدوم 3 مقدار اندازه گیری شده دارن. اگر این جدول رو تهیه کنین میتونیم به کمک دوستان و نرم افزارهایی نظیر سورفر تصاویر جالبی داشته باشیم که اطلاعات بهتری به ما بده. یک تصویر بر اساس تغییرات قدرت سنس هدف در نقاط مختلف خواهد بود و دیگری تغییرات هدایت پذیری الکتریکی و تصویر سوم هم تغییرات فرومغناطیس هدف رو نشون میده! در ضمن خیلی بهتره روی جدول متناظر با مکان واقعی جهت شمال مغناطیسی رو هم بر اساس قطب نما مشخص کنین.
برای انجام چنین کاری تنظیمات و نحوه اپراتوری اهمیت داره. پیشنهاد میکنم از این تنظیمات استفاده بشه:
فرکانس 100 - عرض پالس 250 - دیلی 40 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 8 و حساسیت 17
دستگاه رو باید در محلی دور از مکان مورد نظر بدرستی بالانس کنین و البته باید دستگاه چند دقیقه کار کرده باشه تا بالانسش حین اسکن تغییری نکنه. فاصله لوپ تا زمین باید طبق توصیه های قبلی رعایت بشه و کم و زیاد هم نشه. فاصله نقاط مورد نظر از همدیگه میتونه نیم متر یا یک متر باشه ولی بهرصورت باید مساوی با هم باشن تا تصویر درست تری در بیاد. روی هر نقطه هم باید حداقل 5 ثانیه مکث بشه تا اطلاعات تفکیک دقیق باشه. طبیعتا وقتی روی ناحیه سنس رفتین دیگه دستگاه مدام بوق خواهد داشت و فقط هر چند ثانیه متناظر با خانه جدول مکان لوپ رو عوض میکنین و 3 عدد مورد نظر برای اون نقطه رو یادداشت میکنین.

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود دوست گرامی جناب hamid80

امید زیادی هست با چنین اطلاعات سنسی که با فلزجو داشتین هدفی واقعی رو شکار کرده باشید!
لطفن با تنظیماتی که استاد حمید فرمودن دوباره چک کنید و نتیجه رو اعلام بفرمایید،
اما با توجه به حساس بودن موضوع پیشنهاد میکنم حتمن از دستگاه زمین شناسی هم استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت @};-

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 3:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

استاد حمید عزیز با توجه به شرایط مکان که دوستمون فرمایش کرده فکر نمیکنم وقت چنین کار ظریفی باشه براشون

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 3:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به استاد مهندس حمید و همه دوستان.
حمید جان خیلی ممنونم از توضیحات مفید و کاربردی شما ولی همونطور که آقا مهدی عزیز فرمودند فکر نمیکنم امکان انجام مجدد این کار ها در اون منطقه بسادگی امکانپذیر باشه چون منطقه واقعاً حساسی هست و انجام چنین کاری ، ریسکش در حد بسیار بالایی می باشد. البته من تجهیزات اسکنر okm با سوپرسنسور و یه دستگاه اگزاماینر هم در اختیار دارم ولی زمان استفاده از اونها رو نداشتم و فقط تونستم در مدت کوتاهی با فلزیاب از اونجا تست بگیرم... :D

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 5:51pm
مدیر کل
مدیر کل

البته انجام کاری که عرض کردم اگر با تمرین و امادگی قبلی باشه سر زمین بیشتر از 10 دقیقه زمان نمیبره! بهرحال اگر هم نشد دیگه باید نقشه حفاری رو بکشین! ایشالا که موفق باشین. @};-

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 5:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 111 , 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , tela و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure