انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:23am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 110 , 111 , 112 , 113 , 114 , 115 , 116 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

jacknt نوشته است:
سلام به دوستان عزیز
امیدوارم حالتون خوب باشه
جا داره از حمید خان عزیز تشکر کنم بخاطر طراحی این دستگاه واقعا عالی :ymhug:
تو آخرین کاوش یه ظرف قدیمی پیدا کردیم که به گفته یه باستان شناس مربوط به 3 هزار سال پیش هست
تنظیمات دستگاه هم به صورت زیر بود
فرکانس 201
پالس واید 200
گراند 7
اسپید 7
دیلی 40
انتگرال 44
حساسیت 14
و تفکیک هم با عدد ایرون ریجکت 11 به درستی عمل کرد
این هم چند عکس

پیوست:
1.jpg

پیوست:
2.jpg

پیوست:
3.jpg

خیلی خوشحال شدیم که حداقل یکی مثل شما تصویر کشفیات خودش رو قرار داد ، برای همه خوشحال کننده هست دیدن همچین چیزهایی هرچند معمولی باشه ولی جالب هست ، انشاا... با تمرکز بیشتر و نیت قلبی پاک به چیز های ارزشمندتری هم برسید در پناه خدا . یاحق :-BD @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 17 اسفند1395 - 2:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
مهندس حمید من دیروز یه منطقه سند دار رو با لوپ 2 * 2 کار میکردم که به اطلاعات جالبی رسیدم و میخواستم لطف کنید و تو تفسیرش کمکم کنید.
اعداد سه گانه رنج مناسب 805 705 290
فرکانس 35 و 90 (با هر دو فرکانس چک کردم)
دیلی اتومات 21
دیلی دستی 50
پهنای پالس 250
حساسیت 19
گراند 6
اسپید 6
انتگرال 44
اول روی منطقه ای که مشکوک بودم لوپ رو بالانس کردم بعد شروع به حرکت کردم که دیدم بالانس خیلی زود بهم میریزه و میتر هی مثبت و منفی میشه سپس جای خودمو تغییر دادم و لوپ رو بالانس کردم دستگاه به هیچوجه نویز نداشت بعد به سمت نقطه اول رفتم که اونجا رو با میتر حدود25 الی 30 بصورت FE -10 سنس داشت با ID 50 یا 60 بعد که جلوتر رفتم با میتر 35 و NONE-FE +25 روبرو شدم و ID 99 البته یواش یواش رفت تا 99 که برای اطمینان چند بار و از چند جهت تست کردم که نتایج دقیقا یکسان بودن و یه حجمی حدود 5 متر در 4 متر رو داشتم و برای اطمینان مجدد با لوپ 1 * 1 هم اونجا تست کردم که هیچ سنسی نداشت و فقط در نقطه ای که ID 99 داشتم با این لوپ هم میتر فقط بین 6 و 7 بازی میکرد و در هیچ جای دیگه اونجا هیچ سنسی نداشت.
حالا اگر لطف کنید و در مورد اونجا نظرتون رو بفرمایید خیلی ممنون میشم.
با سپاس

سه شنبه 17 اسفند1395 - 10:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بله مورد بسیار جالب و تامل برانگیز هست! جای اول که احتمالا هدف آهنی بوده و با این حال تصمیم حفاریش به عهده خودتون هست. اما محل دوم جای کار اساسی داره! اعداد میتر سنس با دو لوپ 1 و 2 متری نشون میده هدف در عمق بالا قرار داره. تغییر عدد تفکیک بخصوص با توجه به نزدیک تر شدن لوپ به مرکز هدف و رسیدنش به 99 میتونه نشانه خوبی از یک هدف با ارزش باشه. چون معمولا وقتی فلز به لوپ نزدیکتر میشه عدد تفکیک اندکی بیشتر میشه! بنابراین در این حالت خاص نمیتونیم بگیم عدد تفکیک 99 بمعنی خطاست. شاید هدف یک دفینه بسیار با ارزش باشه. با توجه به این مقدار بالای عدد تفکیک که نشانه هدایت پذیری الکتریکی بالاست و همینطور میتر آهن مثبت در حدی قابل ملاحظه ؛ افزایش برد دفینه زنی برای چنین هدفی میتونه حتی تا 2 برابر تست هوایی فلز هم اتفاق بیفته. پس اگر منظورتون از حجم 5 متر در مورد مکان دوم بوده باشه با توجه به اعداد میتر سنس با دو لوپ در حالت یک دفینه معمولی عمق میتونه تا 6 متر باشه ولی برای این مورد خاص فکر میکنم ممکنه تا 8 متر هم عمق داشته باشه! باید مکان رو بارها مورد بررسی مجدد قرار بدین و نقطه دقیق رو تعیین کنین و به فکر حفاریش باشین. توصیه میکنم از گراند خاموش و اسپید بالاتر و حساسیت 17 استفاده کنین و دستگاه رو در مکان دورتری با دقت بالانس کنین تا نتیجه دقیق تری حاصل بشه. چون بعد حفاری بعیده بتونین به این راحتی با فلزیاب مجددا بررسی کنین. در خصوص حفاری هم نیاز به یک طرح و نقشه کاملا حسابشده دارین! حفاری چنین هدفی به همین سادگی و کار هر کسی نیست! بهرحال اگر هم خدای نکرده خطایی زده باشین تا عمق کمتر از 4 متر مشخص میشه. ولی اگر تا 4 متر هیچ چیز غیر عادی که به منزله خطا باشه ندیدین باید تا 8 متر ادامه بدین چون در اون صورت دیگه احتمال موفقیت تقریبا قطعی هست. امیدوارم موفق باشین.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنس جالبی بوده، من که این همه با این دستگاه کار کردم تا حالا همچین سنسی نداشتم، همه چیز در حد بهینه است. انشاالله که به هدف بزنید.

چهارشنبه 17 اسفند1395 - 1:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

hamid80 نوشته است:
سلام
مهندس حمید من دیروز یه منطقه سند دار رو با لوپ 2 * 2 کار میکردم که به اطلاعات جالبی رسیدم و میخواستم لطف کنید و تو تفسیرش کمکم کنید.
دیلی اتومات 21
دیلی دستی 50
پهنای پالس 250
حساسیت 19
گراند 6
اسپید 6
انتگرال 44
اول روی منطقه ای که مشکوک بودم لوپ رو بالانس کردم بعد شروع به حرکت کردم که دیدم بالانس خیلی زود بهم میریزه و میتر هی مثبت و منفی میشه سپس جای خودمو تغییر دادم و لوپ رو بالانس کردم دستگاه به هیچوجه نویز نداشت بعد به سمت نقطه اول رفتم که اونجا رو با میتر حدود25 الی 30 بصورت FE -10 سنس داشت با ID 50 یا 60 بعد که جلوتر رفتم با میتر 35 و NONE-FE +25 روبرو شدم و ID 99 البته یواش یواش رفت تا 99 که برای اطمینان چند بار و از چند جهت تست کردم که نتایج دقیقا یکسان بودن و یه حجمی حدود 5 متر در 4 متر رو داشتم و برای اطمینان مجدد با لوپ 1 * 1 هم اونجا تست کردم که هیچ سنسی نداشت و فقط در نقطه ای که ID 99 داشتم با این لوپ هم میتر فقط بین 6 و 7 بازی میکرد و در هیچ جای دیگه اونجا هیچ سنسی نداشت.
با سپاس

با سلام ببین دوست من شما موارد رو بخوبی فرمایش کردید ، ولی یک مورد رو فرمایش نکردید که امیدوارم رعایت کرده باشید ! اونهم رعایت فاصله لوپ بزرگ 2 در 2 از زمین هست در موقع کاوش ! لوپ دو متری باید حدود 20 تا 25 سانت از زمین فاصله داشته باشه ، اگر خیلی نزدیک زمین باشه با توجه به فصل بارش و خیس بودن زیاد زمین و قدرت بالای لوپ2 متری و تنظیمات حساس و بالای دستگاه ممکنه باعث کم ثباتی دستگاه بشه ، اگر مراحل تست از چهار جهت رو بخوبی انجام داده باشید با توجه به اعداد میتر سنس لوپ 1 و لوپ 2 متری ممکنه هدف واقعی در انتظار شما باشه انشاا... هدف بیشتر نزدیک به اون نقطه ای هست که ID : 99 داشتید ، برای کار دوباره دستگاه بزنید و هرجایی که عدد میتر قوی تر داشتید اونجا نقطه شروع حفاری شماست . یاحق

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

آخرین بار توسط مهدی در چهارشنبه 18 اسفند1395 - 12:24pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 12:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
بله مورد بسیار جالب و تامل برانگیز هست! جای اول که احتمالا هدف آهنی بوده و با این حال تصمیم حفاریش به عهده خودتون هست. اما محل دوم جای کار اساسی داره! اعداد میتر سنس با دو لوپ 1 و 2 متری نشون میده هدف در عمق بالا قرار داره. تغییر عدد تفکیک بخصوص با توجه به نزدیک تر شدن لوپ به مرکز هدف و رسیدنش به 99 میتونه نشانه خوبی از یک هدف با ارزش باشه. چون معمولا وقتی فلز به لوپ نزدیکتر میشه عدد تفکیک اندکی بیشتر میشه! بنابراین در این حالت خاص نمیتونیم بگیم عدد تفکیک 99 بمعنی خطاست. شاید هدف یک دفینه بسیار با ارزش باشه. با توجه به این مقدار بالای عدد تفکیک که نشانه هدایت پذیری الکتریکی بالاست و همینطور میتر آهن مثبت در حدی قابل ملاحظه ؛ افزایش برد دفینه زنی برای چنین هدفی میتونه حتی تا 2 برابر تست هوایی فلز هم اتفاق بیفته. پس اگر منظورتون از حجم 5 متر در مورد مکان دوم بوده باشه با توجه به اعداد میتر سنس با دو لوپ در حالت یک دفینه معمولی عمق میتونه تا 6 متر باشه ولی برای این مورد خاص فکر میکنم ممکنه تا 8 متر هم عمق داشته باشه! باید مکان رو بارها مورد بررسی مجدد قرار بدین و نقطه دقیق رو تعیین کنین و به فکر حفاریش باشین. توصیه میکنم از گراند خاموش و اسپید بالاتر و حساسیت 17 استفاده کنین و دستگاه رو در مکان دورتری با دقت بالانس کنین تا نتیجه دقیق تری حاصل بشه. چون بعد حفاری بعیده بتونین به این راحتی با فلزیاب مجددا بررسی کنین. در خصوص حفاری هم نیاز به یک طرح و نقشه کاملا حسابشده دارین! حفاری چنین هدفی به همین سادگی و کار هر کسی نیست! بهرحال اگر هم خدای نکرده خطایی زده باشین تا عمق کمتر از 4 متر مشخص میشه. ولی اگر تا 4 متر هیچ چیز غیر عادی که به منزله خطا باشه ندیدین باید تا 8 متر ادامه بدین چون در اون صورت دیگه احتمال موفقیت تقریبا قطعی هست. امیدوارم موفق باشین.

خیلی ممنون مهندس جان از لطفتون . باید عرض کنم خدمتتون اون منطقه نسخه معتبر داره ولی متاسفانه منطقه بسیار حساسی هستش و خیلی ریسکش بالاست ولی اگر تونستم اونجا حفاری کنم حتماً نتیجه رو به شما اعلام میکنم...
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 12:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

برادر حمید لطف میکنی بگی لوپ 2 متری رو از چه سیمی و چطور ساختی ؟

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 12:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
hamid80 نوشته است:
سلام
دیلی اتومات 21
دیلی دستی 50
پهنای پالس 250
حساسیت 19
گراند 6
اسپید 6
انتگرال 44
با سپاس

با سلام ببین دوست من شما موارد رو بخوبی فرمایش کردید ، ولی یک مورد رو فرمایش نکردید که امیدوارم رعایت کرده باشید ! اونهم رعایت فاصله لوپ بزرگ 2 در 2 از زمین هست در موقع کاوش ! لوپ دو متری باید حدود 20 تا 25 سانت از زمین فاصله داشته باشه ، اگر خیلی نزدیک زمین باشه با توجه به فصل بارش و خیس بودن زیاد زمین و قدرت بالای لوپ2 متری و تنظیمات حساس و بالای دستگاه ممکنه باعث کم ثباتی دستگاه بشه ، شما باید از چهار جهت اصلی از بیرون به سمت حجم بیاید و ابتدای شروع بوق و سنس رو علامت بزنید و همچنین از جهت های دیگه و بعد حجم بدست آمده رو که باید به شکل مربع یا لوزی بشه ، در آخر اینکه اگر با لوپ 1 متری اصلا سنس نداشته و اصول حفظ فاصله رو رعایت کرده باشید ممکنه هدف درست باشه . انشاا...

سلام دوست عزیز .خیلی ممنون. فاصله لوپ 2 رو در حدود 40 سانت در نظر گرفتم و لوپ 1 هم 25 تا 30 سانت . باید عرض کنم خدمتتون که زمین اونجا خشک و لایه های زمین شناسی منطقه از کوها و تپه های اطراف نشان دهنده رسی بودن بیشتر لایه ها هست البته جسارتاً تخصص خود من زمین شناسی هستش و فکر نمیکنم املاح زیاذی داشته باشه. و ضمناً من این تست ها رو بیش از 10 بار و از جهات مختلف گرفتم ولی نتایج کاملاً یکسان بود . نکته جالب اینجا بود که وقتی بعد از 5 دقیقه کاوش دوباره به نقطه بالانس برمیگشتم و یا از این محدوده خارج میشدم دستگاه کاملاً ساکت میشد و حتی کوچکترین نویزی هم نداشت.

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 12:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
برادر حمید لطف میکنی بگی لوپ 2 متری رو از چه سیمی و چطور ساختی ؟

خواهش میکنم. دوست عزیز . 7 دور سیم 1 میل افشار نژاد خراسان با یک لایه روکش اضافه با وارنیش سپس سیم رو روی محیط دایره روی زمین پیچوندم و با نظم کنار هم با چسب لنت پیچیدم کابل ارتباطی هم 2.5 متر rg58/u (سیما کابل رسانا اراک) استفاده کردم .

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 12:40pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hamid80 نوشته است:
مهدی نوشته است:
hamid80 نوشته است:
سلام
دیلی اتومات 21
دیلی دستی 50
پهنای پالس 250
حساسیت 19
گراند 6
اسپید 6
انتگرال 44
با سپاس

با سلام ببین دوست من شما موارد رو بخوبی فرمایش کردید ، ولی یک مورد رو فرمایش نکردید که امیدوارم رعایت کرده باشید ! اونهم رعایت فاصله لوپ بزرگ 2 در 2 از زمین هست در موقع کاوش ! لوپ دو متری باید حدود 20 تا 25 سانت از زمین فاصله داشته باشه ، اگر خیلی نزدیک زمین باشه با توجه به فصل بارش و خیس بودن زیاد زمین و قدرت بالای لوپ2 متری و تنظیمات حساس و بالای دستگاه ممکنه باعث کم ثباتی دستگاه بشه ، شما باید از چهار جهت اصلی از بیرون به سمت حجم بیاید و ابتدای شروع بوق و سنس رو علامت بزنید و همچنین از جهت های دیگه و بعد حجم بدست آمده رو که باید به شکل مربع یا لوزی بشه ، در آخر اینکه اگر با لوپ 1 متری اصلا سنس نداشته و اصول حفظ فاصله رو رعایت کرده باشید ممکنه هدف درست باشه . انشاا...

سلام دوست عزیز .خیلی ممنون. فاصله لوپ 2 رو در حدود 40 سانت در نظر گرفتم و لوپ 1 هم 25 تا 30 سانت . باید عرض کنم خدمتتون که زمین اونجا خشک و لایه های زمین شناسی منطقه از کوها و تپه های اطراف نشان دهنده رسی بودن بیشتر لایه ها هست البته جسارتاً تخصص خود من زمین شناسی هستش و فکر نمیکنم املاح زیاذی داشته باشه. و ضمناً من این تست ها رو بیش از 10 بار و از جهات مختلف گرفتم ولی نتایج کاملاً یکسان بود . نکته جالب اینجا بود که وقتی بعد از 5 دقیقه کاوش دوباره به نقطه بالانس برمیگشتم و یا از این محدوده خارج میشدم دستگاه کاملاً ساکت میشد و حتی کوچکترین نویزی هم نداشت.

بابا خودتون استادین ایول ا... ، انشاا... که خیر باشه و خوشحال بشیم همه و باز هم همگی شکرگزار برادر حمید باشیم :-BD @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 18 اسفند1395 - 12:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 110 , 111 , 112 , 113 , 114 , 115 , 116 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure